• Ogłoszenie:

sciągi na mature - wypracowania j.polski (stara matura)

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Sciągi na mature - wypracowania j.polski (stara matura)

Postprzez MaTi 12 Mar 2005, 10:43

Witam,

Jak wiadomo na maturke nie idzie sie z pustymi kieszeniami ;) i tu nie chodzi o zapasowy długopis :D ;) wiec poszukuje sciąg mile widziane linki do wypracowan z torrentow emule itp... oraz html ftp wszystko co sie da ... oraz Wasze zbiory z domu bede bardzo wdzieczny
z gory dzieki
Pozdro

Jezeli chodzi o mnie to juz jest nieaktualne (na szczescie ufff) dlatego prosze nie pisac : ) wrzucilbym wszystkie moje zbiory sciag ale dysk mi sie spalił i wszystko straciłem ;-/ a chetnie bym pomogl gdybym mogl bo wiem jaki to ból :)
Ostatnio edytowany przez MaTi, 28 Kwi 2006, 12:40, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Postprzez MUTOPOMPKA 12 Mar 2005, 16:39

mail poszedł.... A to ściągnąłem z osiołka. Popsał się około 10 min.

PS. Nie korzystać ze ściąg tylko UCZYĆ SIĘ!!! Jaki przykład Władza daje Userom?

Autor postu otrzymał pochwałę
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez fluid 12 Mar 2005, 16:43

MUTOPOMPKA napisał(a):Nie korzystać ze ściąg tylko UCZYĆ SIĘ!!! Jaki przykład Władza daje Userom?


Odezwał się ten co ma mature bez ściągania :D :D :D
Ja miałem na polskim podartą na 7 części literature w pigułce i poupychaną po wszystkich możliwych kieszeniach :D :D
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez sewek83 12 Mar 2005, 16:59

Jak chcesz to moge Ci wysłać sciągi na poczte (podaj poczte) zajmuje po spakowaniu rar-em prawie 11MB.
jest sporooo tematów.

Podajcie mi e-maila Administratora to tez coś wysle (sciagi).
Awatar użytkownika
sewek83
~user
 
Posty: 161
Dołączenie: 10 Gru 2004, 19:10
Miejscowość: Rzeszów
Pochwały: 3



Postprzez szpakos 18 Kwi 2005, 14:34

witam all

hehe sorki ze poruszam troszke stary temat ale jest jeszcze na czasie :)
ja takze jestem tegorocznym maturzysta (niestety) i jednak tez musze sie w jakies sciagawki zaopatrzyc :P

troszke amm tego ale az za duzo i wiekszosc nie aktualnyz zeczy :) ale na nacie znalazlem ciekawa propozycje ze mozna kupic fajna plytke z wypracowaniami... :)

generalnie interesuje mnie J. Polski oraz Geografia... moze ktos ma ta płytke...

link do inrormacji o zawartosci jest turtaj...
http://matura2005.maksiu.pl/matura_cd.php


Jak cos prosil bym o info kto jest w posiadaniu tej plytki to był bym bardzo wdzięczny :)
szpakos
 



Postprzez psycho84 02 Maj 2005, 17:11

Dzieki sewek za ściągi cos napewno z nich wybiore bo oprucz twoich sciagnolem ponad 200 opracowan, motywuw i kij wie co jeszcze... Jeżeli ktos chce jakies na stara mature to po ich opracowaniu moge przeslac mailem :D :idea:
Awatar użytkownika
psycho84
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 30 Kwi 2005, 13:20
Miejscowość: sieradz



Postprzez a-d-u-s-i-a 03 Maj 2005, 15:40

MUTOPOMPKA napisał(a):Nie korzystać ze ściąg tylko UCZYĆ SIĘ!!!

tak , bardzo się z tym zgadzam! a do psycho84 :motywuw ?phi ! pisze się
motywów , maturzysta się znalazł !
a-d-u-s-i-a
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 01 Maj 2005, 14:31



Postprzez prog 03 Maj 2005, 20:46

a-d-u-s-i-a napisał(a):MUTOPOMPKA napisał:
Nie korzystać ze ściąg tylko UCZYĆ SIĘ!!!

tak , bardzo się z tym zgadzam! a do psycho84 :motywuw ?phi ! pisze się
motywów , maturzysta się znalazł !


a-d-u-s-i-a -> do modow sie nie fika :P

PZDR
C2D E8400 3GHZ + Pentagram Freezone HP-120 ALCu, Asus P5Q SE /intel P45/, A-Data 2x2GB CL4 Extreme Edition, Sapphire Radeon HD4870 512mb/256bit DDR5, WD 640GB SATA, Lite-ON Super AllWrite DVD SATA, Chieftec 500W, Samsung 2032BW Black 20', Vista Ultimate x64
Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor...
Awatar użytkownika
prog
~user
 
Posty: 4043
Dołączenie: 23 Mar 2005, 22:02
Miejscowość: /home/prog/
Pochwały: 232



Postprzez aversion 05 Maj 2005, 19:49

siemka jeżeli można to i ja podpinam się do tej prosby chodzi mi o jakieś pomoce naukowe z Historii tak więc jeżeli by ktos coś wiedział skąd można takowe zassać ewentualnie miał coś w swoich zbiorach będ bardzo wdzięczny :D
Awatar użytkownika
aversion
~user
 
Posty: 107
Dołączenie: 23 Mar 2005, 23:34
Pochwały: 4



Postprzez psycho84 05 Maj 2005, 20:13

dlatego robie sciagi :P bo w wiekszośći przypadków niema błedów :P
Awatar użytkownika
psycho84
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 30 Kwi 2005, 13:20
Miejscowość: sieradz



Postprzez Fajaka 06 Maj 2005, 09:41

jak już jest taki temat :czy są jakieś odpowiedzi w necie np.do ćwiczeń ;NEW SNAPSHOT Pre-Intermediate
Awatar użytkownika
Fajaka
~user
 
Posty: 56
Dołączenie: 02 Maj 2005, 20:22



Postprzez aversion 06 Maj 2005, 13:50

własnie zdobyłem płytke Vademecum z j polskiego takwięc jeżeli komuś coś się przyda walcie do mnie na gg jestem czesto niewidoczny to wyśle na email
a oto tematy jakie śię tam znajdują:

001 Indywidualista - istota społeczna. Bohater literacki szuka tożsamości.
002 "Błędny rycerz na polskich drogach" - o idealistach i marzycielach w literaturze polskiej.
003 Tragiczna wizja losu ludzkiego w "Antygonie", "Odprawie posłów greckich" i "Makbecie".
004 "Bohaterowie samotni" - literackie portrety
005 "Inny świat" - Gustaw Herling - Grudziński
006 "Żyć życiem innym niż większość"
007 Państwo jako najwyższa wartość narodowa w widzeniu bohaterów literackich różnych epok.
008 "Lalka" Prusa wyrazem rozczarowania społeczeństwem polskim (idealiści polscy na tle społecznego rozkładu).
009 Wokulski - romantyk czy pozytywista?
010 Wojna, granice moralne.
011 Bohaterowie Żeromskiego w poszukiwaniu sensu życia.
012 Tragrdia antyczna.
013 Konflikt racji osobistych i społecznych w sumieniu bohatera literackiego na podstawie wybranych utworów.
014 Cała literatura tworzyła różne typy bohaterów. Są to między innymi bohaterowie, którzy są świętymi
z Bogiem i bez Boga.
015 Cierpienie i ofiara, wina i kara w utworach Mickiewicza.
016 Człowiek sam musi określić, co w życiu jest najważniejsze. Świat jakich wartości - ważnych dla ciebie
- odnajdujesz w utworach literackich ?
017 Troska o losy ojczyzny wyrażona w literaturze okresu Odrodzenia.
018 Dobrane i niedobrane pary bohaterów literackich na wybranych przykladach.
019 Dzieło "O naprawie Rzeczypospolitej" A.Frycza Modrzewskiego jako przykład literatury reformatorskiej.
020 Sielanka - wieś w ujęciu Reja, Kochanowskiego i Szymonowica.
021 Echa romantyzmu i pozytywizmu w literaturze okresu międzywojennego.
022 Epos homerycki i jego tradycje w literaturze polskiej.
023 Szlachecki sarmatyzm.
024 Bohater romantyczny jako wielka indywidualność.
025 Wojna i okupacja.
026 Jak rozumiesz słowa motta "Ludzie ludziom zgotowali ten los" ?
027 Jakie cechy Cezarego Baryki upodabniają go do bohaterów innych utworów Stefana Żeromskiego.
028 Jakie problemy swojego pokolenia odnajdujesz w Tangu?
029 Jakie wartości uniwersalne przekazali spadkobiercom twórcy antyku ?
030 "Kamizelka" Bolesława Prusa jako historia miłości.
031 Kordian "dziecię" wieku XIX i Cezary Baryka "dziecię" wieku XX , porównaj doświadczenia życiowe ,
poszukiwania duchowe i osobowość obu bohaterów oraz oceń je z własnego punktu widzenia.
032 Romantyzm w oczach twórców literatury późniejszych epok.
033 Literackie wizje rewolucji.
034 Literatura a film. Adaptacje i ekranizacje dzieł lieratury.
035 Bohater tragiczny w literaturze antycznej, romantycznej, współczesnej.
036 Różne wymiary katastrofizmu w poezji polskiej.
037 Malarstwo Polskie XIX wieku.
038 Miłość niejedno ma imię.
039 Twórczość Jana Kochanowskiego jako wyraz renesansowego poglądu na świat i życie ludzkie.
040 Motyw diabła w literaturze.
041 Motyw naprawy Rzeczypospolitej w staropolskim piśmiennictwie politycznym i literaturze.
042 Motyw żyda - wiecznego tułacza w literaturze polskiej.
043 Motyw żyda w literaturze polskiej - (Pan Tadeusz, Lalka, Początek)
044 Normatywizm
045 Nowożytność - czas rozdarcia
046 "Dom zawsze ustępować powinien krajowi". Rozważ słowa J.U. Niemcewicza w odniesieniu do literatury
polskiej wybranych epok.
047 Nurty w polskiej literaturze barokowej.
048 O WIELKICH w poezji Norwida.
049 Obraz życia chłopów pańszczyźnianych w "Żeńcach" Szymona Szymonowica.
050 Ugrupowania i kierunki poetyckie w Polsce.
051 Władysław Broniewski - Cezary Baryka, który wyszedł poza karty "Przedwiośni".
052 Refleksyjnie, żartobliwie, groteskowo. Twoje rozważania o różnych sposobach ukazywania świata i człowieka
w wybranych utworach literackich.
053 Znani mi bohaterowie w literaturze XIX i XX wieku.
054 Postać kontrowersyjna – jej miejsce i funkcja.
055 Powieść otwartych perspektyw - "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.
056 Wymowa snu i tańca w "Weselu".
057 "Ja i Ojczyzna to jedno" - jak bohaterowie romantyczni twoim zdaniem, wypełnili tę misję.
058 Proces – próba interpretacji.
059 Problematyka nowel pozytywistycznych.
060 Czy profesor Sonnenbruch jest winny?
061 Charakterystyka Makbeta.
062 Czy człowiek, który uległ słabości ma prawo do drugiej życiowej szansy ?
063 Dla inteligenta wychowanego na Żeromskim naturalne było, że poświęca się coś dla czegoś. Czy taka postawa
jest też oczywista dla Twojego pokolenia?
064 Człowiek jest święty! Człowiek jest potworem! - Które z powyższych twierdzeń uznasz za prawdziwe gdy
myślisz o portrecie człowieka XX wieku?
065 Dulscy są wśród nas.
066 Aleksander Fredro - życie i twórczość.
067 Artysta a filister - wg przedstawicieli Młodej Polski.
068 "Nie wszystek umrę...". Rozważania o wielkości i trwałości dorobku poetyckiego wybranego twórcy.
069 Dekadentyzm - na podstawie wybranych wierszy.
070 Poezja dwudziestolecia międzywojennego.
071 Poezja dwudziestolecia międzywojennego.
072 Echa różnych filozofii w liryce Młodej Polski.
073 Ewolucja postaw twórczych w okresie Młodej Polski na wybranych przykładach.
074 Czy zgadzasz się z opinią Małego Księcia, mówiącą o tym, że dorośli są dziwni?
075 Tragizm losów i bohaterstwo człowieka w walce z totalitaryzmem we współczesnej literaturze polskiej i obcej.
076 Udział literatury polskiej w zmaganiach o przetrwanie i odzyskanie niepodległości w latach zaborów.
077 Wartości społeczne i wychowawcze literatury polskiego pozytywizmu.
078 Twórcy "o sobie samych do potomności". Autobiografizm w literaturze i sztuce. albo: Subiektywne postrzeganie
świata - pamiętnik i motywy autobiograficzne w literaturze.
079 Wieś polska i jej mieszkańcy w wybranych utworach literatury Młodej Polski i Pozytywizmu.
080 Życie dla siebie i życie dla innych - ocena postaw obywatelskich w twórczości pisarzy renesansu,
oświecenia i romantyzmu.
081 Twórczość Adama Mickiewicza.
082 Motyw dziecka w twórczości polskich pozytywistów.
083 Moje autorytety moralne w literaturze XX wieku.
084 Makbet i Lady Makbet - czyli do czego może doprowadzić żądza władzy.
085 Stanisław Wokulski - romantyk czy pozytywista.
086 Czy pozytywiści byli gorszymi patriotami niż romantycy?
087 Kobieta w polskiej literaturze pozytywistycznej.
088 Buntownik, szaleniec czy patriota? Refleksje nad bohaterem romantycznym i jego kontynuacjami
w epokach późniejszych.
089 Władza - powołanie, zobowiązanie, zaszczyt, namiętność, pokusa... Do jakich refleksji na ten temat skłania
Cię lektura wybranych dzieł literackich?
090 Odwołując się do polskiej rzeczywistości współczesnej, uzasadnij, że satyry Ignacego Krasickiego
mają charakter ponadczasowy.
091 Człowiek renesansu i ojczyzna. Odwołaj się do utworów z epoki.
092 Hierarchia wartości człowieka odrodzenia w świetle znanych Ci tekstów tego okresu.
093 Problem dobra i zła w powieści Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata".
094 Światopogląd Witkacego wyrażony w "Szewcach".
095 Człowiek i system w "Procesie" Franza Kafki.
096 Bohaterowie polskiej powieści międzywojennej w poszukiwaniu celu i sensu życia.
097 Mity polskiego romantyzmu - ich kontynuacja, akceptacja i polemika z nimi w literaturze spadkobierców.
098 Ziemia-matka jako centrum sporów i kłótni rodzinnych na podstawie "Chłopów" Reymonta.
099 Bunt przeciw zastanym konwencjom, ucieczka przed zniewoleniem człowieka - rozważania na temat
"Ferdydurke" W. Gombrowicza.
100 Literatura i sztuka wobec ludzkiego cierpienia.
101 Obraz Polski i Polaków w "Weselu".
102 Ideały postaw życiowych na podstawie literatury staropolskiej.
103 Bohaterowie Stefana Żeromskiego w zderzeniu z brutalnością życia.
104 Portrety kobiety drugiego planu w "Nad Niemnem".
105 Potęgująca się samotność człowieka sukcesu w oparciu o koleje życia Wokulskiego.
106 Fraszki - błahostka czy arcydzieło.
107 Czy zgadzasz się ze zdaniem, że średniowiecze to "wieki ciemne"?
108 Dramat szekspirowski a dramat antyczny. Dokonaj porównania na podstawie wybranych utworów.
109 "Krótka rozprawa..." Mikołaja Reja jako przejaw satyry społecznej.
110 Różne ujęcia tematyki wiejskiej w literaturze renesansowej - wizerunek arkadyjski i realistyczny.
111 Małżeństwa literackie. Od św. Aleksego do Ziembiewiczów.
112 Lektura dzieł pisarzy staropolskich jako przygoda intelektualna i estetyczna współczesnego czytelnika.
113 Nurty literatury barokowej - podobieństwa i różnice.
114 Walka z wpływami cudzoziemszczyzny i korzystanie z dorobku obcych kultur w literaturze polskiego oświecenia.
115 Indywidualizm romantyczny czy utylitaryzm pozytywistyczny - która z tych postaw jest ci bliższa?
116 Twój komentarz do myśli Bolesława Prusa: "pracując dla wielkich ideałów człowiek staje się lepszym
i szlachetniejszym".
117 Pozytywizm - postawa wobec świata i koncepcja ocalenia narodu.
118 Jak ukazać to, o czym człowiek nie potrafi opowiedzieć? Literackie techniki przekazywania doznań
wewnętrznych w literaturze przełomu XIX i XX wieku.
119 Analiza i interpretacja wiersza Bolesława Leśmiana "Żołnierz".
120 Prowokacja, eksperyment czy odpowiedź na oczekiwania czytelników? O moich spotkaniach
z literaturą awangardową.
121 Jednako waży cnota i występek - o dylematach moralnych bohaterów literackich po 1939 roku.
122 Bezdomni z wyboru i konieczności - rozważania o losach wybranych bohaterów literackich.
123 Trudno sobie wyobrazić, do jakiego stopnia można skazić naturę ludzką. Świat odwróconego dekalogu w
rzeczywistości obozowej i łagrowej.
124 Człowiek współczesny w obliczu zagrożeń i unicestwianych wartości.
125 Maska i przenośnia w literaturze, czyli o sposobach kontaktu pisarza z czytelnikiem - od bajek Krasickiego do
utworów współczesnych.
126 Świat przedstawiony i świat rzeczywisty, bohater i autor, czyli rozważania o egzystencji człowieka na
podstawie lektury utworów Fiodora Dostojewskiego, Antoniego Czechowa i Aleksandra Sołżenicyna.
127 "Człowiek nie może żyć bez miłości". Rozwiń myśl Jana Pawła II, odwołując się do utworów literackich
i własnych przemyśleń.
128 Bohater literacki jako człowiek poszukujący drogi w labiryncie świata.
129 Wyspiańskiego teatr ogromny.
130 Dokonaj interpretacji wypowiedzi Jerzego Andrzejewskiego: "Pisarz stwarza wizję życia, czytelnik może ją
przyjąć lub odrzucić, pokochać lub znienawidzić, jedna obojętność niesie książce śmierć".
131 Świat to labirynt, teatr, sen... Która z koncepcji mówienia o świecie przez literaturę jest najbliższa Twojemu
sposobowi postrzegania rzeczywistości?
132 Język literatury a język filmu - dokonaj porównania, odwołując się do wybranych przez Ciebie przykładów.
133 W kręgu miłości i nienawiści - o bohaterach literackich, których rozumiem, podziwiam, oskarżam.
134 Piotr Cedzyna i Tomasz Judym, czyli szlachetność, która wyrządza krzywdę?
135 Czy Dulscy są wśród nas?
136 "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego pytaniem o świadomość narodową Polaków.
137 "Literatura nie jest od rozwiązywania zagadnień, ona je stawia". Uzasadnij te słowa opierając się
na wybranych utworach literatury współczesnej.
138 Człowiek wobec śmierci. Refleksje oparte na znanych Ci dziełach literackich i filmowych.
139 Między urodą świata a udręką duszy Rozterki egzystencjalne twórców w dobie staropolskiej
i w okresie romantyzmu.
140 Podróż jako przygoda i doświadczenie. Motyw wędrówki i sposoby ich ujęcia wybranych utworach literackich
i filmach.
141 "Są takie motywy, które poeci podają sobie przez wieki jakby z rąk do rąk" - zdanie to uczyń myślą przewodnią
pracy poświęconej wybranym motywom literackim.
142 Radość życia i cierpienie - dwa źródła i dwa tematy twórczości artystycznej.
143 Cechy bohatera romantycznego.
144 "Wielkie dziełą literatury nie są na ogół optymistyczne (...) Ale nie odbierają nadziei." - Julian Przyboś
Skomentuj to twierdzenie, odwołując się do wybranych utworów.
145 W czym się wyraża moralizatorski charakter satyr?
146 Dlaczego "Powrót posła" J.U. Niemcewicza określa się mianem komedii politycznej?
147 Faszyzm sięga dusz ludzkich.
148 Co zawdzięczam utworom o wojnie i okupacji.
149 Bohater romantyczny.
150 Bohater tragiczny w literaturze antycznej, romantycznej i współczesnej.
151 Bohaterowie dramatów romantycznych. Przeobrażenia duchowe Gustawa Konrada, Kordiana,
hrabiego Henryka.
152 Idylliczny obraz świata w "Panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza i jego funkcja w świetle "Epilogu".
153 Koncepcje poety i poezji w twórczości romantyków.
154 Pozytywistyczne kryteria oceny człowieka na przykładzie powieści "Nad Niemnem".
155 Przedstaw bohaterów literackich w sytuacji wyboru i oceń ich postawy.
156 Rozważania natury osobistej i politycznej w lirykach Juliusza Słowackiego.
157 Żydzi i stosunki polsko - żydowskie od oświecenia do współczesności.
158 Judym bohater tragiczny.
159 Degradujący wpływ wojny i obozów, pojęcie człowieka zlagrowanego w świetle utworów Tadeusza
Borowskiego i Gustawa Herlinga-Grudzinskiego.
160 Bunt i ofiara - przejaw szaleństwa czy wrażliwości? Twój sąd o Mickiewiczowskich bohaterach.
161 Człowiek sam musi określić, co w życiu jest najważniejsze. Świat jakich wartości - ważnych dla ciebie
- odnajdujesz w utworach literackich?
162 "Bywa nieraz, że stoimy w obliczu prawd dla których brakuje słów." Jan Paweł II. Czy literatura łagrowa
i lagrowa potwierdza tę myśl?
163 Charakterystyka typów ludzkich w wybranych satyrach Krasickiego.
164 Chłop i wieś w znanych utworach XIX i początku XX wieku.
165 Bohater romantyczny (cechy, postawa, przeżycia wewnętrzne) w utworach pisarzy obcych.
166 Tolerancja we współczesnym świecie. Mój stosunek wobec mniejszości narodowych.
167 "Nie można żyć bez nadziei" -na podstawie utworu G. Herlinga - Grudzińskiego p.t. "Inny świat"
Ostatnio edytowany przez aversion, 07 Maj 2005, 18:03, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
aversion
~user
 
Posty: 107
Dołączenie: 23 Mar 2005, 23:34
Pochwały: 4



Postprzez a-d-u-s-i-a 06 Maj 2005, 14:46

progmaniak napisał(a):do modow sie nie fika

wiem o tym ja modowi przyznałam racje (naucz sie troszke czytać )
a tak to jeszcze nie słyszałam aby user był modem :) :roll:
a-d-u-s-i-a
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 01 Maj 2005, 14:31



Postprzez szpakos 07 Maj 2005, 00:30

zna ktos bardzo latwy sposób (przede wszystkim szybki) na przerobienie zwykłęgo tekstu na ściąge -moze jest jakis program lub cos bo dostalem kilka nowych tematow i opracowan i nie chce mi sie bawic z tym w wordnie (nie mam zbytnio czasu)... fajnie bylbylo jak by byl program ) robisz kopiuj wklej i masz :P
szpakos
 



Postprzez Asghar_damneD 28 Kwi 2006, 12:07

Wiem ze to moj pierwszy post i nie wypada tak odrazu prosic o cos bo wypadalo by najpierw dac cos od siebie ale to dla mnie bardzo wazne bo potrzebuje wszystkich sciag jakie tylko posiadacie na stara mature. Bede bardzo wdzieczny za wszelko pomoc i postaram sie odwdzieczyc.

a tutaj jest moj mail (EDIT MATI: nie podajemy meili w tym temacie sledzimy odpowiedzi, zaznacz sobie zeby cie powiadamialo jak ktos odpisze, ale meili nie podajemy, jezeli ktos pomoze to niech skorzysta wielu a nie tylko Ty)

//EDIT Jarek
Koledzy nie zamykac tematu :)
Asghar_damneD
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 28 Kwi 2006, 11:58



Postprzez huherko 20 Kwi 2008, 19:39

aversion czy przeslesz mi prosze amture o temacie

133 W kręgu miłości i nienawiści - o bohaterach literackich, których rozumiem, podziwiam, oskarżam.

bede wdzieczny :) moje gg 3394473
huherko
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 20 Kwi 2008, 19:31



Postprzez ToServeAndProtect 20 Kwi 2008, 19:48

nie odkopuj starych tematów
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości