• Ogłoszenie:

jaka szkołe wybrac?

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Jaka szkołe wybrac?

Postprzez evol 07 Lut 2008, 17:19

siemka.
Jaka szkołę( LO czy technikum, i jaki profil) wybrac, bo po skonczeniu sql, che isc do roboty na hale na wozkach robic, wziac sie za studia, w miedzy czasie zrobic kategorie " C " i zaczac jezdzic w kraju solowka :)
Jeszcze jedno pytanie, moze miał ktos stycznosc z tym, ile moze zaabiac kierowca slowki jezdzacy po kraju???
Robie to co kocham, kocham to co robie :)
_-_-*_-_-_
Awatar użytkownika
evol
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 07 Lut 2008, 17:14
Miejscowość: Lublin.



Postprzez ToServeAndProtect 07 Lut 2008, 17:29

evol napisał(a):che isc do roboty na hale na wozkach robic


a możesz wytłumaczyć co to dokładnie za robota ? bo mi to się kojarzy z tym że szkoły w ogóle do tego nie potrzeba :roll:
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Postprzez BZIKU 07 Lut 2008, 17:34

Odpowiem Ci pytaniem na pytanie...
A skąd my mamy wiedzieć jaka szkołe Ci wybrać?Bezsensowne pytanie...
evol napisał(a):LO czy technikum

Jakim jestes uczniem?Pojętnym?Czy chodzisz do szkoły aby chodzić?
Nie rozumiem tego jak mozna pisac komuś aby Ci doradził wybór szkoły....Dostaniesz np. setki odpowiedzi i bałagan sobie w głowie robisz....
Napisze Ci tak: wybierz liceum o profilu matematyczno-łacińskim......Podobała by Ci sie taka szkoła?
Sam musisz wiedziec co wybrać i co będzie dla Ciebie dobre w życiu....
Myślę ze nie załozysz też tematu - Z kim się mam ożenić?
PZDR
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Postprzez jarek* 07 Lut 2008, 18:46

evol napisał(a):wybrac, bo po skonczeniu sql, che isc do roboty na hale na wozkach robic,

technikum logistyczne 9może nawet jakies wyższe stanowisko w magazynie byś dostał albo nawet w firmie spedycyjnej) + kurs na widlaki
ale tak naprawde

BZIKU napisał(a):Sam musisz wiedziec co wybrać i co będzie dla Ciebie dobre w życiu....
Image
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.......................... naprawdę, aż ciężko ich wyprzedzić .
jarek*
~user
 
Posty: 1340
Dołączenie: 28 Lut 2006, 15:34
Pochwały: 39



Postprzez Mały22222 07 Lut 2008, 20:34

Koledze pewnie chodzi czy lepsze tehcnikum czy liceum :)
a tak poza tym tez mm podobny problem, i juz zapytma sie tutaj jak mozna, jak radzicie czy lepiej isc do technikum (technik elektronik lub technik informatyk) czy lepiej do LO na profil matma- info? z mamty jestem sredni, ale informatyka mnie interesuje.
/// Lenovo ideapad Y530 ~~~~ Intel DualCore T4300 2,10GhZ ~~~~ 3GB RAM DDRIII ~~~~ Geforce 9600 512Mb ~~~~ 320 Gb Win Vista \\\
Awatar użytkownika
Mały22222
~user
 
Posty: 1425
Dołączenie: 30 Cze 2006, 10:04
Pochwały: 73



Postprzez bramkarz91_91 07 Lut 2008, 20:40

Ja jestem w technikum informatycznym i powiem , że poszedłem bo mnie ciekawiła informatyka i mam 12 godzin tygodniowo , kolega poszedł do liceum informatycznego i ma 3 godziny infy tygodniowo . Lepiej iść do Technikum jeżeli poważnie myśli się o inforamtyce...
Awatar użytkownika
bramkarz91_91
~user
 
Posty: 3170
Dołączenie: 22 Lip 2006, 18:16
Pochwały: 28



Postprzez Lukesh 07 Lut 2008, 20:54

Po technikum masz juz jakis tam zawod, po LO jedynie mature i szerzej otwarte drzwi na studia. Rzeczywiscie interesujesz sie informatyka? Jestem w LO w klasie mat-fiz-inf i 90% klasy mdli na mysl, ze mamy przesiedziec trzy godziny przy kompach na tejinformatyce. Ten przedmiot w gimnazjum wyglada zupelnie inaczej, wiec nie sugeruj sie tym. Tylko jednostki robia to, czego sie od nich wymaga. Ostatnio zaczelismy tworzyc gry w paintcie (Mario, CS), a nawet projektowac w Accesie (ukladajac zwierzatka i przedmioty z polaczen w relacjach). Tak wiec szczerze - zastanow sie jaki kierunek wybierzesz, co Ci sie moze naprawde przydac, a co kompletnie olejesz ;). Moze nie powinienem mowic tego co mowie, ale co tam bede ukrywac ... nienawidze informatyki jako przedmiotu. Niczego - kompletnie niczego nie nauczylem sie na tych lekcjach. :wink:
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Postprzez Mały22222 07 Lut 2008, 21:07

w sumie no interesuje sie komputerami itd, ale nie widze siebie w jakiejs innej dziedzinie :P wiec chba zostaje onformatyka, oczywisice nie mam jeszcze pojecia jak stworzyc gre w paintcie, ale od tego jest szkoła zeby mnie tego nauczyli :) a bardzo trzeba umiec matme ?? czy jezeli juz mam pojsc na mat-info to matme trzeba umiec na 5? :?: :)
/// Lenovo ideapad Y530 ~~~~ Intel DualCore T4300 2,10GhZ ~~~~ 3GB RAM DDRIII ~~~~ Geforce 9600 512Mb ~~~~ 320 Gb Win Vista \\\
Awatar użytkownika
Mały22222
~user
 
Posty: 1425
Dołączenie: 30 Cze 2006, 10:04
Pochwały: 73



Postprzez bramkarz91_91 07 Lut 2008, 21:10

Mały22222 napisał(a):czy jezeli juz mam pojsc na mat-info to matme trzeba umiec na 5?

nie to zależy od szkoły ja na koniec gimnazjum miałem 3 i teraz po pierwszy półroczu też mam 3 i jakoś rade daje :D
Awatar użytkownika
bramkarz91_91
~user
 
Posty: 3170
Dołączenie: 22 Lip 2006, 18:16
Pochwały: 28



Postprzez evol 07 Lut 2008, 22:13

ej panowie, wozki i pracownik magazynu to ma byc tylko zajecie tymczasowe, podczas studiow i przed studiami. Bo potem chce isc do jakiejs firmy transportowej na kierowce solowki, a magazynier i operator wozka na magazynach to tylko tymczasowe zajecie, zeby miec za co zyc, ubrac sie i zeby na prawko kat. B uzbierac i Kat C :) bo potem tak jak pisałem chce isc na kierowce solowki :P

[ Dodano: Dzisiaj o 21:15 ]
robota na wozkach = operator widlakow, rozładowywanie i załadowywanie tirow :) oczywiscie na halach :P

[ Dodano: Dzisiaj o 21:15 ]
robota na wozkach = operator widlakow, rozładowywanie i załadowywanie tirow :) oczywiscie na halach :P
Robie to co kocham, kocham to co robie :)
_-_-*_-_-_
Awatar użytkownika
evol
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 07 Lut 2008, 17:14
Miejscowość: Lublin.



Postprzez jarek* 07 Lut 2008, 22:45

jeśli poważnie myslisz o tirze to po jakiego grzyba ci studia ??
Image
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.......................... naprawdę, aż ciężko ich wyprzedzić .
jarek*
~user
 
Posty: 1340
Dołączenie: 28 Lut 2006, 15:34
Pochwały: 39



Postprzez TELEPATYCZNY 07 Lut 2008, 23:20

Dziwie się że ten temat to jeszcze istnieje !

Tak jak pisał BZIKU a skąd my mamy wiedzieć czym ty się interesujesz.

Idź do samochodówki na 2 lata ( zawodówka ) żebyś miał troche pojęcia o samochodach. Z reszta powinieneś je mieć już, skoro chcesz jeździć ciężarówką zawodowo. Ewentualnie poszukaj jakiegoś technikum czy liceum profilowanego ( nie wiem co tam teraz jest ) o profilu mechanik czy coś podobnego, żeby mieć możliwość zdania matury ( która może ci się przydać na przyszlość ). Studia sobie odpuść bo za 2 lata najprawdopodobniej armia będzie zawodowa więc nie będzie obaw o przyjęcie do roboty bez odbycia służby. Chociaż :

jarekpp666 napisał(a):eśli poważnie myslisz o tirze to po jakiego grzyba ci studia ??


No właśnie ? Przerost formy nad treścią ? A jeśli tak to Polibuda i wydział Transportu.
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Należy stwierdzić, że Bóg musi być swym nowym tworem również rozczarowany - poprawki w stosunku do małpy są wręcz niezauważalne." MARK TWAIN
Awatar użytkownika
TELEPATYCZNY
~user
 
Posty: 1769
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:22
Miejscowość: Sosnowiec
Pochwały: 244



Postprzez anded 08 Lut 2008, 00:07

Przecież zawsze możesz się przenieść jak ci nie będzie pasowało
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści w nim zawarte.
Awatar użytkownika
anded
~user
 
Posty: 570
Dołączenie: 15 Kwi 2007, 13:36
Miejscowość: Małopolska
Pochwały: 7



Postprzez RufuS* 08 Lut 2008, 00:28

Mały22222 napisał(a):a bardzo trzeba umiec matme ?? czy jezeli juz mam pojsc na mat-info to matme trzeba umiec na 5? Question

jak myślisz o studiach to mate musisz umieć... informatyka to właśnie głownie mata!

W LO faktycznie będziesz miał tylko 3 godziny infy i to bardzo często dosyć nudnej (tech informacyjna itp.) ale moim zdaniem warto. Na pewno więcej będziesz umiał z maty czy z fizyki która także jest niezbędna na studia informatyczne.

U mnie w LO akurat infa wygląda bardzo przyzwoicie. Z tego co nam facet gadał to dość dużo przerobimy w kolejnych klasach.

Z doświadczenia wiem że po klasie mat-inf na studia informatyczne wybiera się jakieś 25% tej klasy. Często ludzie dokładnie nie wiedzą z czym się to wiąże, jak przychodzi do algorytmów, programowania itp to większości się odechciewa. Także przemyśl swoje decyzje.
AMD Phenom II X4 955 3,2 + SilentiumPC Fortis HE1225|| MSI 870A-G54 || Kingston HyperX 8GB DDR3-1333 CL9 || MSI GTX460 1024MB Cyclone OC || WD Blue 1TB || Seasonic M12II-520W || SilentiumPC Gladius 800 || NEC E222W + Philips 235PQ || Razer DeathAdder + QcK || Microsoft Digital Media Keyboard 3000 || Windows 7 Professional 64bit MSDNAA
Awatar użytkownika
RufuS*
~user
 
Posty: 1294
Dołączenie: 15 Maj 2005, 14:11
Miejscowość: Rybnik
Pochwały: 102



Postprzez kajtekjr 08 Lut 2008, 00:37

Lukesh napisał(a):Po technikum masz juz jakis tam zawod

Nie koniecznie, jak nie obronisz tytułu technika to masz tak jakby liceum tyle ze 4-ro letnie ;] No i jestes rok w plecy :(
Lukesh napisał(a):Jestem w LO w klasie mat-fiz-inf i 90% klasy mdli na mysl, ze mamy przesiedziec trzy godziny przy kompach na tejinformatyce. Ten przedmiot w gimnazjum wyglada zupelnie inaczej, wiec nie sugeruj sie tym. Tylko jednostki robia to, czego sie od nich wymaga. Ostatnio zaczelismy tworzyc gry w paintcie (Mario, CS), a nawet projektowac w Accesie (ukladajac zwierzatka i przedmioty z polaczen w relacjach)


A w Technikum przy 12 h inf. to wyglada jeszce inaczej, wszystko podzielone na takie bloki tematyczne chociazby przedmiot Systemy Operacyjne i Sieci Komputerowe w skrócie SOiSK, i na tym przedmiocie w 1 klasie miełem chociazby historie i ewolucje systemu oraz tajniki windows, w drugiej klasie czyli teraz mam sieci (rodzaje, topologia itd.) a w III klasie mam linuksa, do tego nauczyciel ktory ma ogromna wiedze na ten temat i potrafi ja w lopatologiczny sposob przekazac ;) Do tego przedmioty tj. PSiO (Programowanie Strukturalne i Obiektowe) czy OB Oprogramowanie Biurowe) ;) A za rok dochodzi Grafika Komputerowa ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez ToServeAndProtect 08 Lut 2008, 00:40

RufusFCB napisał(a):W LO faktycznie będziesz miał tylko 3 godziny infy i to bardzo często dosyć nudnej (tech informacyjna itp.) ale moim zdaniem warto. Na pewno więcej będziesz umiał z maty czy z fizyki która także jest niezbędna na studia informatyczne.


i do tego żeby dostać się na uczelnie na informatykę trzeba zdać matme a nie infe jak nazwa kierunku wskazuje. mało gdzie wymagana jest infa
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Postprzez Lukesh 08 Lut 2008, 00:40

kajtekjr - jednak wole praktyczne przyswajanie takowej wiedzy we wlasnym zakresie i na swoim sprzecie niz szkolna teorie, bo wychodze chyba na tym o niebo lepiej - w niektorych dziedzinach oczywiscie ;).
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Postprzez jarek* 08 Lut 2008, 00:48

ja w technikum miałem tylko w pierwszej klasie 2h informatyki (z nauczycielką która od serwera odłączała klawiature i myszke i podłączała tylko w razie potrzeby -żeby sie nie spaliły bo on jest cały czas włączony [AUTENTYK]) a teraz w 2 i kolejnych juz nie bedzie :)
kierunek technik elektryk
Image
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.......................... naprawdę, aż ciężko ich wyprzedzić .
jarek*
~user
 
Posty: 1340
Dołączenie: 28 Lut 2006, 15:34
Pochwały: 39



Postprzez Jabol121 08 Lut 2008, 01:12

Ja ci powiem tak: idąc do technikum i tak zrealizujesz ten sam materiał co w liceum tyle, że w 4 a nie 3 lata. Mówię głownie o macie, ale z fizą pewnie jest podobnie. Będziesz miał znacznie więcej informatyk co sprawi byś mógł złapać jakąś naprawdę użyteczną wiedzę i cały czas będziesz mógł się rozwijać "we własnym zakresie" - bo nie oszukujmy się, większość informatyków to samoucy.
W sumie wychodzi na to, że chyba lepiej jest iść do dobrego technikum. Będziesz miał co prawda niższy poziom nauczania niż w liceum, ale to czego sie tam nauczysz bardziej przyda ci się w życiu. Ja mam 2 siostry teraz na studiach na kierunkach technicznych. Pierwsze 2 lata przeważały przedmioty teoretyczne takie jak mata, fiza i pochodne w zwiazku z czym osoby po liceum miały nieco uprzywilejowaną pozycję. Lecz później na wadze zyskały przedmioty praktyczne - i tutaj osoby po technikach są dużo lepsze od osób po liceum, bo dla nich to tylko powtórka z rozszerzeniem materiału, a dla byłych licealistów totalna nowość.
Nigdy nie mów ludziom JAK coś zrobić. Powiedz im CO zrobić, a oni zaskoczą cię pomysłowością.
Awatar użytkownika
Jabol121
 
Posty: 286
Dołączenie: 08 Sie 2006, 21:37
Pochwały: 34



Postprzez kajtekjr 08 Lut 2008, 01:21

jabolek121 napisał(a):Będziesz miał co prawda niższy poziom nauczania niż w liceum,

No to sie posmiałem... <rotfl> <rotfl> Informatyk to kierunek w kazdej szkole na ktory jest najwiecej chetnych, i od tej klasy sie najwiecej wymaga.. ;) Taka jakby lokomotywa ktora ciagnie reszte... :roll: Przynajmniej tak jest u mnie w sql ;) Ale z tego co słyszałem z poblskich technikow jest podobnie ;)
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Następna

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości