• Ogłoszenie:

nasza-klasa pomaga namierzyć "naiwnych"

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

nasza-klasa pomaga namierzyć "naiwnych"

Postprzez kilkujadek 11 Sty 2008, 11:33

Co sądzicie o tym artykule ? Praktycznie niech się boją ci co mają coś na sumieniu. Wypowiedz się.

"Polska": Miało być miejsce spotkań, jest baza danych. Kopalnia wiedzy dla policji i... przestępców. Portal Nasza-klasa.pl to mekka ludzi naiwnych.
Odwiedza portal już ok. 6 mln Polaków, którzy szukają znajomych z dawnych lat. Efekt? Przestępcy namierzają tu swoje ofiary i dowiadują wiele o ich stanie majątkowym, pedofile szukają dzieci, a windykatorzy namierzają dłużników.

Moda na Naszą-klasę przerosła oczekiwania jej twórców. A i gama zastosowań informacji zawartych w portalu okazała się niebywała. Ludzie, w dobrej wierze, opisują gdzie i na jakim stanowisku pracują, jakim samochodem jeżdżą, gdzie spędzają wakacje. Na forach dyskusyjnych klasowicze bezwiednie zamieszczają dziesiątki informacji, które jeśli dostaną się w niepowołane ręce, mogą okazać się groźne. - Dzięki Naszej-klasie można w 30 minut dokładnie poznać interesującą nas osobę - twierdzi informatyk. - Użytkownik, który normalnie w internecie występuje jako np."Łysy- 38", na tym portalu się odkrywa. A to wystarczy, by szybko zebrać wszystkie jego wypowiedzi na wszystkich forach.

Prawdę tę pojęli już najbogatsi ludzie w Polsce, którzy nie logują się w Naszej-klasie albo szybko usuwają z portalu swoje dane. Nie znajdziemy też na forach znanych sędziów i prokuratorów. - Niektórzy nasi funkcjonariusze, którzy zalogowali się na portalu, już zaczęli się z niego wypisywać - mówi Waldemar Kowalski, zastępca dyrektora gdańskiego aresztu śledczego. - W pewnym momencie uświadomili sobie, że oprócz starych przyjaciół ze szkolnej ławy mogą zacząć ich szukać ludzie mniej życzliwi. W wiadomym celu.

Iwona, przed 30 laty uczennica jednej z trójmiejskich szkół, niedawno zdecydowała się wyrejestrować z portalu. - Przesadziłam - wzdycha - chciałam pochwalić się przed kolegami z podstawówki, jakie mam wspaniałe życie. Wrzuciłam zdjęcia przed domem, w samochodzie, z wycieczek. No i zlokalizowała mnie pewna zapomniana koleżanka. Najpierw wysyłała maile z prośbą o wsparcie finansowe, potem ustaliła adres i przez wspólnych znajomych telefon. Obawiam się, że jest nie do końca zrównoważona.

Policja przestrzega też przed zamieszczaniem w sieci fotografii przez dzieci. - Pojawiły się już ostrzeżenia w Internecie przez pedofilami, używającymi pseudonimów rodem z kreskówek - mówią funkcjonariusze, tropiący przestępców seksualnych. Dzieciaki, dla których duża lista znajomych to powód do dumy, przyjmują do niej Simsona lub Kubusia Puchatka. Dzięki temu pedofil może zdobyć dane osobowe, adres szkoły, numer GG i telefonu - ostrzega dziennik.

Ale dla równowagi służby walczące z przestępczością też nie lekceważą najmodniejszego w Polsce portalu. O pierwszych efektach buszowania śledczych w sieci poinformowała przed kilkoma dniami warszawska komenda, która dzięki danym zdobytym od kolegów z klasy zatrzymała sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Oficjalnie policja niechętnie wypowiada się na ten temat. Wiadomo jednak, że portal ma pod stałą obserwacją.

Nadkom. Jan Kościuk, rzecznik komendy wojewódzkiej w Gdańsku: Jeśli dochodzi do przestępstwa, sprawdzamy wszystko w poszukiwaniu informacji, które pomogłyby ująć sprawcę. Jednym ze źródeł informacji jest internet, w tym Nasza-klasa.pl - tłumaczy Kościuk. To już rutyna - dodaje funkcjonariusz zajmujący się pracą operacyjną. - Kiedy szukam człowieka, zaglądam do Naszej-klasy. Patrzę, czy tam figuruje, o czym pisze, a przede wszystkim sprawdzam listę jego znajomych. Oczywiście, nie jest to jedyne źródło informacji, ale bardzo się przydaje - mówi dziennikowi "Polska".


info: onet.pl wiadomości
__________
"I am not going to be a star.
I am going to be a legend"
freddie mercury
Awatar użytkownika
kilkujadek
~user
 
Posty: 1733
Dołączenie: 10 Lis 2005, 23:33
Miejscowość: Zielona Góra
Pochwały: 53



Postprzez skowrona 11 Sty 2008, 11:46

kilkujadek napisał(a):Policja przestrzega też przed zamieszczaniem w sieci fotografii przez dzieci.

według prawa zdjęcia w internecie można publikować jeśli osoba ukończyła 15 lat :wink:

Ale też racja są tam wszystkie dane nazwisko, imie czasami nawet dokładne adresy...
kilkujadek napisał(a):Dzięki temu pedofil może zdobyć dane osobowe, adres szkoły, numer GG i telefonu - ostrzega dziennik.

no a jak wiadomo dzieci naiwne są i dają takie dane :roll:

Według mnie ten portal wymaga umieszczania zbyt wielu danych o sobie co może go trochę pogrążyć... A ja sam osobiście sie w to nie bawie bo już wejscie na strone główna mnie denerwuje :P
Image
Awatar użytkownika
skowrona
~user
 
Posty: 1861
Dołączenie: 14 Gru 2006, 22:51
Pochwały: 71



Postprzez Precel 11 Sty 2008, 11:49

ustawiasz zeby nr gg komorki byl widoczny tylko dla znajmomych to jzu polowa sukcesu
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez Wojtasgls 11 Sty 2008, 11:58

noi artykul z dzisiaj:
http://media.wp.pl/kat,9811,wid,9545830,wiadomosc.html?rfbawp=1200045265.609&ticaid=1528b
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Postprzez jeff 11 Sty 2008, 12:04

Precel napisał(a):ustawiasz zeby nr gg komorki byl widoczny tylko dla znajmomych to jzu polowa sukcesu


albo nie podajesz nr kom i gg :D nikomu :D :D
jeff
 



Postprzez Precel 11 Sty 2008, 12:35

noi artykul z dzisiaj:
http://media.wp.pl/kat,9811,wid,9545830,wiadomosc.html?rfbawp=1200045265.609&ticaid=1528b

Kod: Zaznacz wszystko
Przy okazji o stronie zrobiło się głośno, co zaowocowało kolejnym gwałtownym skokiem liczby użytkowników i osiągnięciem niezwykłej jak na nasze warunki liczby ponad czterech milionów zarejestrowanych kont. Jak jest to wiele, może uświadomić fakt, że według ostatnich szacunków wszystkich polskich internautów jest nie więcej niż 12 milionów, a więc co trzeci należy do Naszej‑klasy.pl.

6mln kont i polowa internautow wiec takie "male przeoczenie"


Kod: Zaznacz wszystko
Nasza-klasa.pl może na razie zarabiać głównie na reklamach i ewentualnych programach partnerskich z firmami oferującymi usługi. Jednak atrakcyjna będzie tylko wtedy, gdy zdoła zaoferować reklamodawcom precyzyjne profile użytkowników, informacje o ich preferencjach, zarobkach, zawodzie. Tymczasem jedynym atutem serwisu jest wiedza o wieku każdego zapisanego, a to za mało, by dobrze sprzedać swoją powierzchnię.

tu sie nie zgodze 6mln uzytkownikow daje duze pole do popisu no i na niezla kasa
podsumowujac jesli nie usiada na laurach no to beda koic niezla kase pzrez dlugi czas
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez Nowis 11 Sty 2008, 12:49

witam wszystkich

ten portal ma wiele plusów pare dni temu przez strone nasza-klasa polska policja złapała poszukiwanego przestepce wiec mysle ze warto jak dla kogo podawac takie dane :wink:
Image
Awatar użytkownika
Nowis
~user
 
Posty: 158
Dołączenie: 18 Lis 2007, 20:05
Miejscowość: Bieganów
Pochwały: 3



Postprzez t0d 11 Sty 2008, 13:50

jak się ma w "znajomych" rzeczywiście "znajomych" a nie osoby które się raz w życiu tylko widziało, to coś takiego może być bezpiecznie - a to że ktoś podaje własny adres (pewnie na forum bo nigdzie tam nie widziałem pola "twój adres") to już jego problem że jest mało rozumny..

rzeź dzieci neostrady i tyle :)
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Postprzez kilkujadek 11 Sty 2008, 13:54

Przed chwilą dostałem wiadomość od kolesia na naszej-klasie
prześlij tę wiadomosc dalej - to dotyczy stronki nasza klasa : jezeli ktos o niku genesis gallardo poprosi cie o dodanie do kontaktow nie dodawaj bo to wirus i jezeli ktos z twoich kontaktow go doda to ty tez go zlapiesz dlatego wyslij ta wiadomosc do wszystkich twoich kontaktow


zaczyna się robić syf
__________
"I am not going to be a star.
I am going to be a legend"
freddie mercury
Awatar użytkownika
kilkujadek
~user
 
Posty: 1733
Dołączenie: 10 Lis 2005, 23:33
Miejscowość: Zielona Góra
Pochwały: 53



Postprzez t0d 11 Sty 2008, 13:59

o tym że się zupa zepsuje po dodaniu go do listy znajomych tam nic nie ma? bo jak tak dalej pójdzie to i takie cuda będą się działy :)
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Postprzez kuszczak 11 Sty 2008, 16:04

Ostatnio rozpoczęła się w mediach nagonka na ten portal. Niektórzy posunęli się nawet do obrażania jego sześciu milionów użytkowników. Czyżby zazdrość konkurencji ?
Awatar użytkownika
kuszczak
~user
 
Posty: 434
Dołączenie: 26 Cze 2005, 19:20



Postprzez filipyo 11 Sty 2008, 16:18

iktos wierzy jeszcze w takie bajki jak ta z virusem? to bylo modne 5 lat temu
ODDAM 30 DNIOWE PLATNE KONTO NA RAPIDSHARE ZA ZAPROSZENIE NA BTGIGS I TL LUB INNA DOBRA STRONE WIECEJ PW
filipyo
~user
 
Posty: 1762
Dołączenie: 13 Lis 2004, 10:01
Pochwały: 74



Postprzez RufuS* 11 Sty 2008, 16:24

Taaa bo już admin coś sobie z tego robi że go obrażają. Zarobił kupe kasy i wydaje mi sie ze juz wszystko mu "zwisa"
AMD Phenom II X4 955 3,2 + SilentiumPC Fortis HE1225|| MSI 870A-G54 || Kingston HyperX 8GB DDR3-1333 CL9 || MSI GTX460 1024MB Cyclone OC || WD Blue 1TB || Seasonic M12II-520W || SilentiumPC Gladius 800 || NEC E222W + Philips 235PQ || Razer DeathAdder + QcK || Microsoft Digital Media Keyboard 3000 || Windows 7 Professional 64bit MSDNAA
Awatar użytkownika
RufuS*
~user
 
Posty: 1294
Dołączenie: 15 Maj 2005, 14:11
Miejscowość: Rybnik
Pochwały: 102




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości