• Ogłoszenie:

szkolka wojskowa

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

szkolka wojskowa

Postprzez dresik 15 Gru 2007, 13:25

witam!!
mam do was pytanie chce sie zglosic na ochotnika do wojska! ale bardziej interesuje mnie szkolka wojskowa!! jest taka mozliwosc? ze mnie wezma?
chodzi mi o to ze zglaszam sie na ochotnika i chce do szkoly wojskowej isc! ( posiadam mature oraz wyksztalcenie srednie! znajomosc dobra j. angielski)
po szkolce chce zostac na stale w wojsku...
Awatar użytkownika
dresik
 
Posty: 749
Dołączenie: 16 Sie 2005, 13:56
Miejscowość: wronki



Postprzez kjubus 15 Gru 2007, 13:49

oczywiscie, ze jest taka mozliwosc. np. moj kumpel tak wlasnie zrobil i jest (jesli dobrze pamietam nazwe) na Wyzszej Szkole Oficerskiej Wojsk Ladowych (chyba pod wroclawiem gdzies, JESLI DOBRZE PAMIETAM). studiowac zaczynasz (pierwszy rok) pod koniec sierpnia i w miesiac odrabiasz zasadnicza sluzbe wojskowa. poszukaj w necie.
Image <=== WWW
Aristo Prestige 1700 - Centrino Duo 2.2GHz, 1*2GB DDR2 667 + 1*1GB DDR2 667, GF 8600M GS 256MB+turbocache (max 512), Win 7 Professional x64 //PlayStation 4 500GB + LG 37LH3000

nie pomagam przez PW/GG/E-MAIL! masz klopot? pisz na forum.
Awatar użytkownika
kjubus
~user
 
Posty: 2484
Dołączenie: 28 Lis 2005, 17:06
Miejscowość: Bogdanowo k. Poznania
Pochwały: 33



Postprzez Wojtasgls 15 Gru 2007, 16:54

a ja mam pytanie jak sie wymigac od wojska :roll: Kiedys nawet chcialem isc ale teraz jak mam prace na ktorej mi zalezy duzo planow itd... Na szkolenie te 2-czy 3 miesieczne tez mi sie nie usmiecha bo nikt mi wolnego na tyle nie da.. jakos w maju koncze juz kolejne studia dalej uczyc sie nie mam zamiaru. Wiem ze bylo tak ze jakis tam rocznikow juz nie biora ale co z moim :?: 83.. Jakies propozycje aby odrazu przeniesienie do rezerwy..?

odrazu mowie platfusa, psychicznego czy alkoholika nie mam zamiaru udawac.. chodzi mi o rozwiązanie legalne, prawne itp.
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Postprzez Patriota 15 Gru 2007, 17:08

oczywiscie, ze jest taka mozliwosc. np. moj kumpel tak wlasnie zrobil i jest (jesli dobrze pamietam nazwe) na Wyzszej Szkole Oficerskiej Wojsk Ladowych (chyba pod wroclawiem gdzies, JESLI DOBRZE PAMIETAM). studiowac zaczynasz (pierwszy rok) pod koniec sierpnia i w miesiac odrabiasz zasadnicza sluzbe wojskowa. poszukaj w necie.

Tak we wrocku jest taka szkola. Ale dostac sie tam jest bardzo ciezko. Trzeba byc na 5 z matmy, oraz z anglika. Oraz trzeba byc zaj.... wytrenowany.
Latwiejsza jest podoficerka np. SPWL w Poznaniu. Sam tam startowalem ale jak to w woju bywa strasznie walkuja tam i wyniki pomieszali wiec sie nie dostalalem (zreszta wielu innych tez nie) a na moje miejsce dostali sie synkowie generalow ktorzy rzygali po krzakach podczas testow i przewalali sie o wlasne nogi. Wiec jak nie masz plecow to nie startuj do zadnej szkolki, bo cie wydymają. Zrob tak jak ja. W lutym ide na ochotnika do woja na 9miechow. Potem zostaje na stale, i jako ze mam mature to moj komendant wysle mnie na dodatkowe 3 miesieczne szkolenie i bede mial taki sam stopien co panowie po SPWL. Droga dluzsza ale mniej stresowa. Tak bym ci radzil. Zglos sie do WKU na ochotnika i odwal sluzbe, potem zostan na stale. Majac mature do chorazego dojdziesz.
Image by patriota.
Intel Core 2 Duo E8400 3.0Ghz @ 3.6Ghz + Silentium PC Spartan, Gigabyte GF GTX 260, Asus p5q Pro, OCZ Reaper HPC 4GB, Samsung SP F1 640Gb + 320gb, Tagan BZ 600W(Niah Niah :P), NZXT Apollo (taty córeczka :P).
Awatar użytkownika
Patriota
~user
 
Posty: 482
Dołączenie: 29 Sie 2006, 18:10
Miejscowość: Wiocha nieznana Tobie...
Pochwały: 7



Postprzez fluid 15 Gru 2007, 18:17

Wojtasgls napisał(a):czy alkoholika nie mam zamiaru udawac


nawet nie musisz udawac :banan: :banan: :banan:
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Tzpc 15 Gru 2007, 22:04

Wojtasgls napisał(a):chodzi mi o rozwiązanie legalne, prawne itp.

czyli:
-Służba zastępcza
-Zasadnicza służba wojskowa
Amiga 600 + Fdd + Joystick + Unitra 102
Awatar użytkownika
Tzpc
~user
 
Posty: 136
Dołączenie: 10 Cze 2006, 22:07
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 2



Postprzez kjubus 15 Gru 2007, 23:20

wojtas, z tego co wiem (po kumplach) wada wzroku powyzej 6 dioptri (tak + jak i -) i NA PEWNO wada sluchu powazna dyskwalifikuja;) czesto tez rozne alergie. ale rozumiem, ze masz kat. A. z tego co pamietam, to sluzbe wojskowa sie odbywa (chyba) w ciagu 5 lat od stawienia sie na okresleniu twojej kat., wiec to chyba juz spelniles.
Image <=== WWW
Aristo Prestige 1700 - Centrino Duo 2.2GHz, 1*2GB DDR2 667 + 1*1GB DDR2 667, GF 8600M GS 256MB+turbocache (max 512), Win 7 Professional x64 //PlayStation 4 500GB + LG 37LH3000

nie pomagam przez PW/GG/E-MAIL! masz klopot? pisz na forum.
Awatar użytkownika
kjubus
~user
 
Posty: 2484
Dołączenie: 28 Lis 2005, 17:06
Miejscowość: Bogdanowo k. Poznania
Pochwały: 33



Postprzez Dzi@dek 15 Gru 2007, 23:42

OSWL - Ośrodek Szkolenia Wojsk Lądowych im. Rodziny Nalazków w Elblągu.
Szkoła chorążych i podoficerów.
Image Image
Dzi@dek
^zasłużony
 
Posty: 3854
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:18
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 210



Postprzez dresik 16 Gru 2007, 00:16

no wlasnie ze mam mature i umiem angola nie perfekt ale umiem sie dogadac bardzo dobrze!! wlasnie ide na ochotnika w lutym chce isc jak najszybciej!! :D nie wiem czemu ale pale sie do wojska!! chce zostac na stale!! a na stale jakies egzaminy trzeba odbebnic?? czy jak??? bo z tego co od jednego wojaka slyszalem ze chcesz byc zawodowym zolnierze i podkladaja ci karteke pod nos pt. Irak lub Afganistan podpisujesz i jestes na stale!!
Awatar użytkownika
dresik
 
Posty: 749
Dołączenie: 16 Sie 2005, 13:56
Miejscowość: wronki



Postprzez Wojtasgls 16 Gru 2007, 01:42

wada wzroku odpada mam oczy jak sokół :D .. jest jeszcze taki przepis, że sie zrobi dziecko albo jedynym zywicielem rodziny??
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Postprzez fluid 16 Gru 2007, 08:00

Wojtasgls napisał(a):est jeszcze taki przepis, że sie zrobi dziecko albo jedynym zywicielem rodziny??


z tego co wiem to juz chyba jest nieaktualny
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez dresik 16 Gru 2007, 11:18

fluid chyba??? na bank aktualne zona nie pracuje klepie biede a ojciec do wojska??? watpie :)

[ Dodano: Dzisiaj o 15:26 ]
http://video.google.pl/videoplay?docid=-8488325215275674854&q=samowolka
jak tak jest we wojsku to ja dziekuje!!! :/ wole sie uczyc :/
Awatar użytkownika
dresik
 
Posty: 749
Dołączenie: 16 Sie 2005, 13:56
Miejscowość: wronki




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości