• Ogłoszenie:

"podniosłe" cytaty

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

"podniosłe" cytaty

Postprzez RufuS* 10 Paź 2007, 17:46

Witam!
Szukam jakis ciekawych cytatów, przysłów itp w języku angielskim.

Cytaty te mają odnosić się do żołnierzy, wojny, honoru oddania itp Dla przykładu: "Bóg, honor, ojczyzna"

Potrzebuję tego na logo klanu ET :P
AMD Phenom II X4 955 3,2 + SilentiumPC Fortis HE1225|| MSI 870A-G54 || Kingston HyperX 8GB DDR3-1333 CL9 || MSI GTX460 1024MB Cyclone OC || WD Blue 1TB || Seasonic M12II-520W || SilentiumPC Gladius 800 || NEC E222W + Philips 235PQ || Razer DeathAdder + QcK || Microsoft Digital Media Keyboard 3000 || Windows 7 Professional 64bit MSDNAA
Awatar użytkownika
RufuS*
~user
 
Posty: 1294
Dołączenie: 15 Maj 2005, 14:11
Miejscowość: Rybnik
Pochwały: 102



Postprzez STRINGER 10 Paź 2007, 20:58

Joseph Stalin:

* "Death solves all problem - no man, no problem." - "Śmierć rozwiązuje cały problem - nie ma człowieka, nie ma problemu."
* "The death of one man is a tragedy. The death of milions is a statistic". - "Śmierć jednego człowieka to tragedia. Śmierć milionów ludzi to statystyka".
* "In the soviet army it takes more courage to retreat than advance." - "W radzieckiej armii potrzeba więcej odwagi aby się wycofać, niż żeby atakować".

Napoleon Bonaparte:

* "Death is nothing, but to live defeated and inglorius is to die daily." - "Śmierć jest niczym, ale życie jako pokonany i niesławny jest śmiercią codzienną."
* "A soldier will fight long and hard for a bit of collored robbon." - "Żołnierz będzie walczył d?ugo i twardo, by odzyskać grabież".
* "He who fears being conquered is sure to defeat." - "Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę".

Winston Churchill:

* "Sucess is not find, failure is not fatal: it is a courage to continue that counts." - "Szęścia nie ma, niepowodzenie to nie tragedia: trzeba być odważnym aby kontynuować te wyliczania."
* "Never in the filed of human conflict was so much owed by some many to so few." - "W żadnym znanym konflikcie, tak wielu nie zawdzięczało tak niewielu."

Abraham Lincoln:

* "There' s no honorable way to kill, no gentle way to destroy." - "Nie ma honorowej drogi do zabijania, nie ma szlachetno?śi w niszczeniu."
* "There' s nothing good in war. Except its ending." - "Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca."

General Dugluas McArthur:

* "In war, You win or lose, live or die - and the difference is just an eyelash." -"Wojnę albo wygrasz, albo przegrasz, przeżyjesz lub zginiesz - a różnica jest jak rzęsa".

Ernest Hemingway:

* "Every man' s live ends the some way. It is only the details how he lived and how he died that distinguish one man from another." - "Każdy człowiek żyje końcem jakiejś drogi. To tylko szczegół jak żył i jak umarł, który rozróżnia człowieka od innych ludzi."

Albert Einstein:

* "So long as there are man there will be wars." - "Jak długo będzie istniał człowiek, tak długo będą istniały wojny."

Stanley Baldwin:

* "War would end if the dead could return." - "Wojna dobiegłaby końca, gdyby martwy mógł powrócił."

H.G Wells:

* "If we don' t end war, war will end us." - "Jeśli my nie skończymy wojny, wojna skończy nas."

Robert E. Lee:

* "It is well that war is so terrible, or we should get too fond of it." - "Dobrze, że wojna jest taka okropna, bo inaczej moglibyśmy ją polubić."

General George S. Patton:

* "It is foolish and wrong to mourn the man who died. Rather we should thank God that such man lived." - "To głupie i złe opłakiwać zmarłych. Raczej powinniśmy podziękować Bogu za życie tego człowieka."
* "The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his." - "Celem wojny nie jest śmierć za ojczyzne, ale spowodowanie żeby jakiś drań umarł za swoją."

Ali Ibn-Abi-Talib:

* "He who has a thousand friends has not a friend to spare and who has one enemy will meet him everywhere." - "Ten kto ma tysiąc przyjaciół, żadnego z nich nie szanuje, a ten kto ma jednego wroga spotka go wszędzie".

Francois Fenelon:

* "All wars are civil wars, because all men are brothers." - "Wszystkie wojny są wojnami domowymi, ponieważ wszyscy ludzie są bracmi."

Erasmus:

* War is delightful to those who have not experienced it." - "Wojna jest radością dla tych, którzy jej nie uświadczyli."

Ulysses S. Grant:

* "I have never advocated war except as a means of peace." - "Ja nigdy nie broniłem wojny, oprócz tej pokojowej."

Thomas Jefferson:

* "War is as much a punishment to the punisher as it is to the suffer." - "Wojna jest jak kara dla karzącego, który jej dozna."

Bertrand Russel:

* "War does not determinete who is right - only who is left." - "Wojna nie określa kto jest dobry - określa kto jest zły."

General Omar bradley:

* "In war there is no prize for the runner-up" - "W trakcie wojny nie ma żadnej nagrody dla tchórza."


mam nadzieję, że odpowiadają... ;)
Image
Awatar użytkownika
STRINGER
~user
 
Posty: 1546
Dołączenie: 01 Maj 2006, 19:51
Miejscowość: z B(rz)ydgoszczy
Pochwały: 85



Postprzez artix 12 Paź 2007, 10:55

Kod: Zaznacz wszystko
Victory is reserved for those who are willing to pay it's price"
   Sun Tzu

War is remedy that our enemies have chosen, and i say let us given them all they want
      General William T.Sherman

May God have mercy upon my enemies, becouse I won't.
      General George S.Patton

po polsku ale przetłumaczyć to chyba nie będzie problem:) Wszystko Pattona

Ja jestem żołnierzem, Ja walczę tam gdzie mi każą, Ja wygrywam tam gdzie walczę

Jest tylko jedna droga do śmierci dla zawodowego żołnierza: od ostatniego naboju w ostatniej bitwie podczas ostatniej wojny.
Pozdrawiam i niech moc będzie z Tobą :D
Awatar użytkownika
artix
~user
 
Posty: 518
Dołączenie: 20 Paź 2005, 19:03
Miejscowość: Łowicz
Pochwały: 11




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości