• Ogłoszenie:

tp - koniec limitów w neostradzie | wypożyczalnia gier :d

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

tp - koniec limitów w neostradzie | wypożyczalnia gier :d

Postprzez Pan W. 01 Lut 2007, 13:36

Witam!
To musiało nastąpić...

Od 1. lutego Telekomunikacja Polska wprowadza zmiany w swojej ofercie szerokopasmowego dostępu do Internetu - neostrada tp.

TP znosi wszystkim dotychczasowym i nowym klientom limity transferu danych. W zeszłym roku limity przekraczało zaledwie 7% użytkowników.

Wszystkim użytkownikom opcji 128 kb/s prędkość zostanie bezpłatnie podniesiona do 256 kb/s. Będzie to dotyczyło 354 tys. klientów - objętych umową terminową jak i bezterminową. Dotyczy to także oferty neostrada tp na godziny. 62% klientów korzysta z opcji 512 kb/s i wyższej.

Zmiany mają objąć wszystkich do 15. marca - powiedziała Kornelia Mathea, szefowa dywizji usług dla domu w TP, przedstawiając podczas konferencji nową ofertę.

Najbliższe dwa lata - zdaniem TP - będą wyjątkowe pod względem przyrostu użytkowników szerokopasmowego Internetu w Polsce. Bariera dostępności została już przełamana, teraz ma przyjść kolej na barierę cenową.

Źródło:telepolis.pl

Na stronie neostrady znikło już info o ilości pobranych danych :P
W panelu jeszcze jest info o transferze...

Nowa usługa - wypożyczalnia gier od kwietnia :D
Od grudnia trwa pilotaż usługi wypożyczalni gier w usłudze neostrada tp. W tej chwili dostępnych jest prawie 100 gier w dwóch pakietach (w większym 98, a w mniejszym - 64).

Konkretna gra jest ściągana etapami do użytkownika. Można z niej korzystać tylko w momencie, kiedy jest się zalogowanym do Internetu, gra jest jednak uruchamiana z dysku twardego, a dostęp do sieci potrzebny jest do weryfikacji, czy użytkownik ma prawo ją uruchomić (ma opłacony abonament za usługę).

Usługa ma wystartować komercyjnie w kwietniu. Według naszych informacji, do tej pory z oferty w okresie pilotażu skorzystało zaledwie kilkanaście osób.

Do tego czasu już nie będę mniał neostrady, a gry będę sobie wypożyczał na wieki za free :lol:
Ostatnio edytowany przez Pan W. 01 Lut 2007, 15:40, edytowano w sumie 2 razy
CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 CPU Cooler: Noctua NH-U12P Mobo: Asus P5Q Pro Ram: 2x2GB A-Data 800 CL4 Extreme Edition GPU: Evga GeForce GTX260 SC 55nm HDD: 2xWD250GB - raid0 Sound Card: Asus Xonar DX Speakers: Logitech X-540 DVD Drive: Pioneer DVR-216 Keyboard: A4-Tech XS Mouse: A4-Tech XL-750BF Case: CoolerMaster Elite 330 PSU: Chieftec 560W LCD: Samsung T190 OS: Win XP Pro (64bit)
Awatar użytkownika
Pan W.
~user
 
Posty: 1852
Dołączenie: 27 Kwi 2006, 16:05
Miejscowość: null
Pochwały: 32



Postprzez jeff 01 Lut 2007, 13:45

hmm - jeżeli to prawda to >> :banan: :papryczka: 120 GB miesiecznie do pobrania :lol: :lol:

ale coś nie chce mi się wierzyć, bo u nich taka jest polityka że jak przekraczasz limit to zwiększ sobie opcje neo :roll:
jeff
 



Postprzez kokos 01 Lut 2007, 13:45

informacja dla użytkowników NEO znakomita (nie dla mnie ;] )
DNy pewnie wzrośnie w najbliższym czasie, a Ci co mieli przejść na Netie pewnie jeszcze raz się zastanowią...
Wg mnie za te pieniądze co TPSA bierze od klientów to łącza powinny być przynajmniej dwa razy szybsze.
Mimo iż nie jestem klientem TP to się cieszęz tego powodu bo mój operator z obawy pewnie podniesie prędkości :)
Image
Piłka nożna bez kibiców jest niczym.
Awatar użytkownika
kokos
~user
 
Posty: 1846
Dołączenie: 24 Paź 2005, 18:05
Miejscowość: WLKP
Pochwały: 66



Postprzez Esperanza 01 Lut 2007, 13:46

ze co znow info ze nie bedzie limitów ??
:wow: :wow:
i pewnei niewypal jak ostatnia taka wiadomość ;((
Awatar użytkownika
Esperanza
~user
 
Posty: 241
Dołączenie: 30 Sty 2007, 20:52
Miejscowość: ProXima CenTauri
Pochwały: 4



Postprzez kokos 01 Lut 2007, 13:48

i pewnei niewypal jak ostatnia taka wiadomość ;((

tylko najpierw przeczytaj dokładnie ten temat a następnei tamten i porównaj co jest napisane...
tu masz oficjalną wiadomość a tam jakieś podejrzenia klienta który sobie coś ubzdurał :)

edit:
sorki za problemy z cytowaniem ;]
Ostatnio edytowany przez kokos, 01 Lut 2007, 13:49, edytowano w sumie 1 raz
Image
Piłka nożna bez kibiców jest niczym.
Awatar użytkownika
kokos
~user
 
Posty: 1846
Dołączenie: 24 Paź 2005, 18:05
Miejscowość: WLKP
Pochwały: 66



Postprzez Pan W. 01 Lut 2007, 13:48

Esperanza napisał(a):i pewnei niewypal jak ostatnia taka wiadomość ;((

Pan W. napisał(a):Zmiany mają objąć wszystkich do 15. marca - powiedziała Kornelia Mathea, szefowa dywizji usług dla domu w TP

No to jest raczej pewne źródło :D

---
Nie ma sprawy :wink:
Ostatnio edytowany przez Pan W., 01 Lut 2007, 13:51, edytowano w sumie 1 raz
CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 CPU Cooler: Noctua NH-U12P Mobo: Asus P5Q Pro Ram: 2x2GB A-Data 800 CL4 Extreme Edition GPU: Evga GeForce GTX260 SC 55nm HDD: 2xWD250GB - raid0 Sound Card: Asus Xonar DX Speakers: Logitech X-540 DVD Drive: Pioneer DVR-216 Keyboard: A4-Tech XS Mouse: A4-Tech XL-750BF Case: CoolerMaster Elite 330 PSU: Chieftec 560W LCD: Samsung T190 OS: Win XP Pro (64bit)
Awatar użytkownika
Pan W.
~user
 
Posty: 1852
Dołączenie: 27 Kwi 2006, 16:05
Miejscowość: null
Pochwały: 32



Postprzez Esperanza 01 Lut 2007, 13:51

Pan W. napisał(a):No to jest raczej pewne źródło

no to świetnie

ale nei moge uwierzyc w to :o

[quote="Pan W.. W zeszłym roku limity przekraczało zaledwie 7% użytkowników.[/quote]
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Esperanza
~user
 
Posty: 241
Dołączenie: 30 Sty 2007, 20:52
Miejscowość: ProXima CenTauri
Pochwały: 4



Postprzez jeff 01 Lut 2007, 13:54

u mnie neo działa cud miód :lol: tylko te cholerne limity. Jezeli zostanie zniesiony to juz nie zmienie operatora no chyba że ceny kosmicznie wzrosną 8)
jeff
 



Postprzez Esperanza 01 Lut 2007, 13:56

Pan W. napisał(a):Od 1. lutego Telekomunikacja Polska wprowadza zmiany w swojej ofercie szerokopasmowego dostępu do Internetu - neostrada tp.


hmmm wiec czyżby w tym miechu licznik nas nie przyczinał po przekroczeniu limitu ?? :1:
Awatar użytkownika
Esperanza
~user
 
Posty: 241
Dołączenie: 30 Sty 2007, 20:52
Miejscowość: ProXima CenTauri
Pochwały: 4



Postprzez Pan W. 01 Lut 2007, 13:58

Esperanza napisał(a):czyżby w tym miechu licznik nas nie przyczinał po przekroczeniu limitu ?

Jeszcze w tym to nie wiadomo, bo

Pan W. napisał(a):do 15. marca
CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 CPU Cooler: Noctua NH-U12P Mobo: Asus P5Q Pro Ram: 2x2GB A-Data 800 CL4 Extreme Edition GPU: Evga GeForce GTX260 SC 55nm HDD: 2xWD250GB - raid0 Sound Card: Asus Xonar DX Speakers: Logitech X-540 DVD Drive: Pioneer DVR-216 Keyboard: A4-Tech XS Mouse: A4-Tech XL-750BF Case: CoolerMaster Elite 330 PSU: Chieftec 560W LCD: Samsung T190 OS: Win XP Pro (64bit)
Awatar użytkownika
Pan W.
~user
 
Posty: 1852
Dołączenie: 27 Kwi 2006, 16:05
Miejscowość: null
Pochwały: 32



Postprzez Tomaszu 01 Lut 2007, 14:06

To było jasne. Nie wytrzymali i wyłaczyli limity.
kokos napisał(a):informacja dla użytkowników NEO znakomita (nie dla mnie ;] )

Dla mnie też. Netia rządzi :banan:
Awatar użytkownika
Tomaszu
~user
 
Posty: 1850
Dołączenie: 13 Lip 2006, 12:12
Miejscowość: Strzegowo ^^
Pochwały: 116



Postprzez Reveler 01 Lut 2007, 14:23

Hmm.. szokujące, ale normalne za razem..

"Tonący chwyta sie brzytwy."

Jednakże.. 512 za 84 zeta na starej umowie + abonament za telefon to i tak za duzo w porównaniu do oferty Netii..

kokos napisał(a):a Ci co mieli przejść na Netie pewnie jeszcze raz się zastanowią

Właaaśnie :roll:

Teraz przychodzi mi do głowy, że skoro nie ma limitów, a full osob idzie do Netii to centralki bedą opustoszałe co sie równa mniej problemów z łaczem..
Zaś z Netią nie wiadomo i w dodatku kurier sie spóźnia z umowami :roll:

Czekam na dalsze opinie w temacie, bo trzeba se troche poukładać ostatnie burzliwe zdarzenia, wyciągnąć wnioski i pomysleć o przyszłości..
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Postprzez Esperanza 01 Lut 2007, 14:25

IMO ktos trafnie stwierddził
Dzwoniłem na infolinię, powiedzieli, że to PLOTKA... 15 lutego pewnie zdementują.
Awatar użytkownika
Esperanza
~user
 
Posty: 241
Dołączenie: 30 Sty 2007, 20:52
Miejscowość: ProXima CenTauri
Pochwały: 4



Postprzez Pan W. 01 Lut 2007, 14:33

Moim zdaniem TP jednak zniesie te limity... Netia zadała TP duży cios... Zniesienie limitów może go trochę złagodzić...
Mnie prywatnie to nie interesuje, bo netia to lepsza perspektywa 8) Tylko ten kurier chyba sobie żartuje...

Reveler napisał(a): 512 za 84 zeta na starej umowie + abonament za telefon

Jeszcze jestem w tej samej sytuacji :)

A co sądzicie o "wypożyczalni gier" :?: <rotfl>
CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 CPU Cooler: Noctua NH-U12P Mobo: Asus P5Q Pro Ram: 2x2GB A-Data 800 CL4 Extreme Edition GPU: Evga GeForce GTX260 SC 55nm HDD: 2xWD250GB - raid0 Sound Card: Asus Xonar DX Speakers: Logitech X-540 DVD Drive: Pioneer DVR-216 Keyboard: A4-Tech XS Mouse: A4-Tech XL-750BF Case: CoolerMaster Elite 330 PSU: Chieftec 560W LCD: Samsung T190 OS: Win XP Pro (64bit)
Awatar użytkownika
Pan W.
~user
 
Posty: 1852
Dołączenie: 27 Kwi 2006, 16:05
Miejscowość: null
Pochwały: 32



Postprzez Reveler 01 Lut 2007, 14:37

Pan W. napisał(a):A co sądzicie o "wypożyczalni gier" Question

<rotfl> <- to sądze

Pewnie kolejny szwindel za który zabuli TPSA..

Poza tym jak mam grac w gre podłaczony do neta i kolejne etapy beda sie sciagac to masakra - gry beda sie ciąc a na kolejna misje poczeka sie troche bo zamist Loading bedzie Downloading (Down Loading <rotfl> )..

A i jeszcze za to płacić, to samo shit co ich "wypożyczalnia"..
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Postprzez Error74 01 Lut 2007, 14:41

Ja na waszym miejscu bym sie tak nie cieszył .
Jesli nie będzie limitów to większość zacznie scięgać na maksa co tak pozapycha łącza że nie ściągniecie więcej niż zwykle (jeśli wogóle).
Każda sieć ma ograniczone możliwości , a niesymetryczne neo po tych cienkich kabelkach w szczególności.
Zrobili to po to żeby od nich nie uciec i pokazać jaka to dobra jest TPsa.
Awatar użytkownika
Error74
~user
 
Posty: 156
Dołączenie: 12 Lis 2006, 12:05
Pochwały: 11



Postprzez Reveler 01 Lut 2007, 14:45

Jesli nie będzie limitów to większość zacznie scięgać na maksa co tak pozapycha łącza że nie ściągniecie więcej niż zwykle (jeśli wogóle).

Mnie bardziej interesuje to że w nowym regulaminie TPSA nie ma słowa o zniesieniu limitu.. Wręcz przeciwnie widnieje informacja o udupianiu do 32 kilobitów..

Więc albo zmienią raz jeszcze regulamin co sie równa wiekszy czas na zerwanie umowy dla nas..
Albo jest to pic na wode by ludzie nie odchodzili a jak bedzie po 14 lutym nagle sie okaze że to był "błąd na stronie" zas limity są jak pisze w regulaminie..
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Postprzez jeff 01 Lut 2007, 14:48

Error74 napisał(a): po tych cienkich kabelkach w szczególności.


trzeba będzie założyc potrójną izolację żeby ogień nie poszedł <rotfl>
jeff
 



Postprzez Precel 01 Lut 2007, 15:05

Error74 napisał(a):Jesli nie będzie limitów to większość zacznie scięgać na maksa co tak pozapycha łącza że nie ściągniecie więcej niż zwykle (jeśli wogóle).
Każda sieć ma ograniczone możliwości , a niesymetryczne neo po tych cienkich kabelkach w szczególności.
.

ne boj sie jesli chodzi o siec szkieletowa tpsa no to jest to jedna z najnowoczesniejszych w europie

netia gts dialog nask EXATEL etc to naprawde maja znakomota infrastrukture glownie w oparciu o spzret firmy Cisco wiec nie am czegos ie obawiac
a jak jest nie symetryczne to wiecej wytrzyma :P
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez Error74 01 Lut 2007, 15:26

Ja się wcale nie boje , wiem tylko co mówią znajomi posiadający neo (transfer 2-3 razy niższy niż powinien ,zwiechy, rozłączenia.itp.) i to w Łodzi nie na jakimś zadupiu. To wszystko na tej najnowocześniejszej sieci szkieletowej. Może szkielet ok tylko reszta syf .

Ale nie ważne wychwalajcie i dalej pładźcie za telefon przy okazji , podpisujcie umowy na 2-3 lata . Ja na szczęście nie mam z tp nic wspólnego, bo za 80 pln mam 1500/1500 kbit (Ethernet ) 40 GB limit (8 zł z dodatkowe 5 GB w razie potrzeby ) bez umowy terminowej , żadnych śmiesznych modemów i stałe publiczne (zewnętrzne IP), transfer 90-100%.
W neo tak nigdy nie będzie .
Awatar użytkownika
Error74
~user
 
Posty: 156
Dołączenie: 12 Lis 2006, 12:05
Pochwały: 11



Następna

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości