• Ogłoszenie:

szkolone psy

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

szkolone PSY

Postprzez NineX 04 Lis 2006, 12:47

Jak wyskolić psa?? szukam jakiegoś artykolo krok po kroku.. jakiejs strony internetowej co tam krok po kroku będzie napisane itp. ma ktoś takie cos>??? jak tam to bardzo was prosze o zapodanie w tym temacie
NineX
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 25 Paź 2006, 16:10



Postprzez garfield2 04 Lis 2006, 12:50

jak chcesz zawolac psa to gwizdnij :D:D:D :banan: :papryczka:
to chyba najprostsza sztuczka
: - )
Awatar użytkownika
garfield2
 
Posty: 984
Dołączenie: 05 Sie 2006, 12:23
Pochwały: 19



Postprzez NineX 04 Lis 2006, 12:51

mi chodzi najbardziej o podaj lape
NineX
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 25 Paź 2006, 16:10



Postprzez garfield2 04 Lis 2006, 12:56

<rotfl>
mow do do niego i łap za łape az potem sam zacznie Ci podawac a jak ci poda to go nagrodz kiełbasą :D w nagrode i tak cwicz ...
: - )
Awatar użytkownika
garfield2
 
Posty: 984
Dołączenie: 05 Sie 2006, 12:23
Pochwały: 19



Postprzez Radzio 04 Lis 2006, 13:14

garfield2 napisał(a):nagrodz kiełbasą

nc :roll: :roll: :roll:
NineX
Jaki pies konkretnie i w jakim wieku?
edit-po sobie wiem że artykuły w internecie są mało zadowalające-lepiej już wydać te 20-30 zeta na dobrą książkę
Youe see,house is a feeling that no one can understand really.
Until you get deep in the vibe of house
Intel Pentium 4 520 2,8GHz/Gigabyte GA-8I915P Duo/2x2gb DDR2 800MHz Patriot Viper CL4/GeCube Radeon HD3850 512MB 256BIT OC EDITION/Seagate 120GB + Segeate 500GB/Pionner DVR-108/Sound Blaster X-Fi Music/Chieftec BX-03 + Chieftec HPC-420/Creative Gigaworks G500/Iiyama A705MT Vision Master 411/Canon MP610/
Awatar użytkownika
Radzio
~user
 
Posty: 1532
Dołączenie: 04 Kwi 2006, 21:20
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 26



Postprzez Rufus 04 Lis 2006, 13:32

garfield2, widze że dobrze się bawisz :roll:

NineX, zależy od tego w jakim wieku jest pies oraz od jego razy ;)
Poczytaj:
http://www.owczarek.pl/teksty/pytanie.asp?id=19&idd=2
http://www.moj-pies.info/content/view/161/51/
Awatar użytkownika
Rufus
~user
 
Posty: 2323
Dołączenie: 27 Paź 2005, 21:45
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 202



Postprzez Ledge 04 Lis 2006, 13:40

radzio27 napisał(a):edit-po sobie wiem że artykuły w internecie są mało zadowalające-lepiej już wydać te 20-30 zeta na dobrą książkę

racja też kiedyś szukałem rzeczy na ten temat i bardzo cienko,
30 zeta nawet nie,
mozna za mniej chocby jakiegos e-booke kupic.. wyszkolony i dobrze wychowany pies wart jest tych kilkunastu zł.
np: http://www.dobryebook.pl/czytaj-9.html :D

PZDR
Ledge
~user
 
Posty: 964
Dołączenie: 19 Sie 2005, 16:58
Pochwały: 110



Postprzez NineX 04 Lis 2006, 14:45

MOj jest mlody jak patrzylem jak sie liczy wiek psow to ma okolo 23 lata a u mnie dopiero jest 2 lata
NineX
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 25 Paź 2006, 16:10



Postprzez garfield2 04 Lis 2006, 14:47

to za duzo troche ...
: - )
Awatar użytkownika
garfield2
 
Posty: 984
Dołączenie: 05 Sie 2006, 12:23
Pochwały: 19



Postprzez Radzio 04 Lis 2006, 15:46

garfield2 napisał(a):to za duzo troche ...

Właśnie shit prawda-pies sie najlepiej uczy w wieku 12 miesięcy do 6-7lat.
NineX
Jako że jest to starszy pies to polecam książke Inki Sjosten-Posłuszeństwo na co dzień
http://www.volumen.pl/product_info.php?products_id=124
jedna z najlepszych dostępnych na rynku

A tu znalazlem takie podstawowe komendy,ale dawania łapy akurat nie ma
http://dogs.pl/tresura/


Tylko pamiętaj że wiele zależyteż od rasy-bo szpicowate bardzo ciężko sie uczy,zupełnie inaczej jest z myśliwskimi i mieszańcami-te to pare razy powtórzą i umieją :)

edit.Sora Garfield2 że się czepiam,ale
garfield2 napisał(a):jak chcesz zawolac psa to gwizdnij
to chyba najprostsza sztuczka

tego też psa trzeba nauczyć-sam teraz szkole swojego szczeniaka(wyżeł minsterlandzki) aby przychodził na podwójne gwizdnięcie specjalnym gwizdkiem(potrzebne do zaliczenia prób polowych)-na niego reaguje ale na zwykłe gwizdanie nie zwraca najmniejszej uwagi(zresztą nawet nie chcę aby zwracał)
Youe see,house is a feeling that no one can understand really.
Until you get deep in the vibe of house
Intel Pentium 4 520 2,8GHz/Gigabyte GA-8I915P Duo/2x2gb DDR2 800MHz Patriot Viper CL4/GeCube Radeon HD3850 512MB 256BIT OC EDITION/Seagate 120GB + Segeate 500GB/Pionner DVR-108/Sound Blaster X-Fi Music/Chieftec BX-03 + Chieftec HPC-420/Creative Gigaworks G500/Iiyama A705MT Vision Master 411/Canon MP610/
Awatar użytkownika
Radzio
~user
 
Posty: 1532
Dołączenie: 04 Kwi 2006, 21:20
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 26



Postprzez Fireworkss 04 Lis 2006, 22:30

Wedlug mnie to raczej powinienes z psiakiem pujsc na szkolenie PT ( pies towazysz ) ksiazki dadza ci pojecie mniej wiecej jak postepowac z psem ale bledow jakie robisz ona ci nie wytknie. Wystarczy jedno takie spotkanie raz na tydzien.
Ja mam psa rasy American Stafford Shireterrier ( Amstaff alias Pittbull ) zerknij na avatar, oprocz ksiazek na temat tej rasy ktore przeczytalem ( chyba z 3 ) to i tak poszedlem z nim na szkolenie i nie zaluje ani jednej wydanej zlotowki ponieawaz nie mam teraz zadnych problemow z wychowaniem ani jakimis dziwnymi zachowaniami psa w stosunku do ludzi lub innych psow.

Dam ci kilka wsakzowek o ktorych powinienes zawsze pamietac.

Psy sa zwiezetami zyjacymi w stadach i w zyja w chierarchi twoj pies w domu musi byc na samym dole w chierarchi.

Kiedy wchodzisz z psem do domu nigdy nie puszczaj psa pierwszego pamietaj zawsze ty ( lub czlonek rodziny ) wchodzisz pierwszy potem pies.

Jesli jesz to nie dawaj mu zadnych smakolykow z taleza dopuki nie skonczysz pamietaj pies je zawsze ostatni po tym jak ty skonczysz.

Jak pies przyniesie ci zabawke po to zebys sie z nim pobawil to ignoruj go nie mowie zebys z nim sie wogole nie bawil tylko odczekaj az przestanie cie zachecac i wtedy wez zabawke i pobaw sie z nim, pamietaj pies musi wiedziec ze czas na zabawe jest tylko wtedy kiedy ty tego chcesz a nie on.

Tych pare zasad ulatwi ci utrzymac twojego pupila na samym dole w chierarchi "stada" ( twojej rodziny ).

Pozdrawiam.
Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne.
Awatar użytkownika
Fireworkss
~user
 
Posty: 984
Dołączenie: 08 Lis 2004, 19:56
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 24



Postprzez sauroon 04 Lis 2006, 22:53

Ja mam owczarka niemieckiego z rodowodem. Szkolony był przez wielokrotnego mistrza polski w szkoleniu psów policyjnych Marka Geuguta (lub Gełguta) z Kędzierzyna-Koźla. Piesek nastawiony na obronę całej rodziny, siat, waruj, równaj noga itp. to podstawowe komendy :)
Ałaaaa !!! Google mnie ugryzło :)
Awatar użytkownika
sauroon
~user
 
Posty: 263
Dołączenie: 06 Paź 2005, 10:36
Miejscowość: Kentucky Koźle
Pochwały: 8



Postprzez Radzio 04 Lis 2006, 23:28

Fireworkss

Hmm ze wszystkim sie zgodze(oprócz wyjątku poniżej),tylko po co o tym pisać skoro pies o którym mowa już miałby sie uczyć sztuczek a nie posłuszeństwa i miejsca w hierarchi bo to ostatnie już chyba zna? :wink:
I teraz to ale
Fireworkss napisał(a):Amstaff alias Pittbull

Od kiedy american staffordshire terrier to to samo co American Pittbull Terrier? :wow: Skoro 3 ksiązki przeczytałeś o tych rasach to powinieneś wiedzieć że są to psy różne.
Amstaffy rozmnaża sie ze względu na ich eksterier(dla niekumatych wygląd) a pittbulla na psychike.Po drugie amstaffy to psy do towarzystwa a pitbulle to psy bojowe.Po trzecie na Pitbulla "powinnno"sie mieć zezwolenie("powinno" bo w przypadku pitbulla są pewne niedociągnięcia prawne),a na Amstaffa nie.
Ps.pisze to z własnego doświadczenia bo przez 3 miechy zastanawiałem się nad wyborem psa i jednym z nich miał być Pittbull Red Nose :wink:
Pozdrawiam :)
Youe see,house is a feeling that no one can understand really.
Until you get deep in the vibe of house
Intel Pentium 4 520 2,8GHz/Gigabyte GA-8I915P Duo/2x2gb DDR2 800MHz Patriot Viper CL4/GeCube Radeon HD3850 512MB 256BIT OC EDITION/Seagate 120GB + Segeate 500GB/Pionner DVR-108/Sound Blaster X-Fi Music/Chieftec BX-03 + Chieftec HPC-420/Creative Gigaworks G500/Iiyama A705MT Vision Master 411/Canon MP610/
Awatar użytkownika
Radzio
~user
 
Posty: 1532
Dołączenie: 04 Kwi 2006, 21:20
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 26



Postprzez SimonSes*57 04 Lis 2006, 23:42

Ja mam 2 psy, z których każdy coś potrafi :D . Pierwszy potrafi podac lape oraz można się z nim bawic w chowanego(dosłownie!). Drugi natomiast potrafi podac nie tylko łape, ale także otworzyc drzwi od zewnątrz oraz jak do niego powiem ,,tańczyc" to on na mnie wskakuje :D .

Wszystkiego nauczyła ich mama :D
AMD Athlon 1,66 GHz ; 512 DDR RAM ; ATI RADEON 9600 XT ; nagrywarka LG GSA-H10N; dysk twardy sony 250 GB
Awatar użytkownika
SimonSes*57
~user
 
Posty: 138
Dołączenie: 15 Lip 2006, 14:23
Miejscowość: Czarnobyl
Pochwały: 2



Postprzez Fireworkss 05 Lis 2006, 09:34

radzio27 napisał(a):Od kiedy american staffordshire terrier to to samo co American Pittbull Terrier? Skoro 3 ksiązki przeczytałeś o tych rasach to powinieneś wiedzieć że są to psy różne.
Amstaffy rozmnaża sie ze względu na ich eksterier(dla niekumatych wygląd) a pittbulla na psychike.Po drugie amstaffy to psy do towarzystwa a pitbulle to psy bojowe.Po trzecie na Pitbulla "powinnno"sie mieć zezwolenie("powinno" bo w przypadku pitbulla są pewne niedociągnięcia prawne),a na Amstaffa nie.

Nie wiem skad czerpiesz swoje informacje ale w tym co mowiesz jest troszke prawdy ale i tez w wiekszej czesci sie mylisz.

Nie moge w tej chwili znalesc swojej ksiazki A. Capricor'na " Pittbull Amstaff wsciekla bestia czy fenomen psiego gatunku"
Ale polecam ci ja do przeczytania.

Fakt faktem ze piersza rasa jak byly nazwanete psy to byl PittBull ( pitt - slangowe okreslenie klatki w ktorej walcza psy ) i zostaly zarejestrowane w pierwaszym Amerykanskim zwiazku kynologicznym ( nazwy nie pamietam) ale byla tez grupa chodowcow ktozy nie chcieli zeby ich psy byly kojazone z walkami psow wiec tak jak napisales selekcjonowali z Pittbulli psy ktore dostaly nazwe Amercan Staffordshire Terrire ( Staffordshire - wybrano ze wzgledu na miejsce pochodzenia tej rasy )
I zarejestrowano je w drogim najwiekszym z wiazku kynologiczym w USA.

Fatkt faktem sa delikatne roznice w obu rasach ale tylko w wzorcach tych ras i tak jak Amstaff moze byc Pittbull'em to nie kazdy Pittbull moze byc Amstaff'em.

Jesli sa takie roznice w wygladzie i psychice to powiedz mi dlaczego w Stanach sa psy z podwojnym rodowodem sa zarazem American Staffordshire Terrier'em jak i American Pit Bull Terrier'em.

Z tego co wiem to tylko w polsce jest tak ze Amstaff'y to bardzo lagodne psiaki a Pittbull'e to psy mordercy a w zeczywistosci to te same psy tylko z innymi rodowodami.

A pozatym nie jestem pewien jak jest w tej chwili ale ale jakis czas temu polski zwiazek kynologiczny nie uznawal rasy American Pit Bull Terrier wiec nawet jak sprowadziles Pittbulla z stanow z rodowodem to i tak nie musiale miesc na niego zezwolenia poniewaz wedlug PZK byl to kundel.

Jak znajde ta ksiazke to postaram ci zacytowac dokladnie to co napisalem o Amstaff'ach i Pitbull'ach.
Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne.
Awatar użytkownika
Fireworkss
~user
 
Posty: 984
Dołączenie: 08 Lis 2004, 19:56
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 24



Postprzez sauroon 05 Lis 2006, 11:08

radzio27 napisał(a):garfield2 napisał:
to za duzo troche ...

Właśnie shit prawda-pies sie najlepiej uczy w wieku 12 miesięcy do 6-7lat.

radzio przykro mi ale nie masz racji, za to garfield ma ją w 100%, piesek powinien być szkolony od młodego, do 2 roku życia.
Ałaaaa !!! Google mnie ugryzło :)
Awatar użytkownika
sauroon
~user
 
Posty: 263
Dołączenie: 06 Paź 2005, 10:36
Miejscowość: Kentucky Koźle
Pochwały: 8



Postprzez Fireworkss 05 Lis 2006, 11:51

sauroon napisał(a):
radzio27 napisał(a):garfield2 napisał:
to za duzo troche ...

Właśnie shit prawda-pies sie najlepiej uczy w wieku 12 miesięcy do 6-7lat.

radzio przykro mi ale nie masz racji, za to garfield ma ją w 100%, piesek powinien być szkolony od młodego, do 2 roku życia.


Calkowicie sie z tym zgodze teresure psa powina zaczynac sie jak najwczesniej poniewaz im starszy pies to mniej mozna go nauczyc.

Takie komedy jak siad, podaj lape itp. to mozna juz zaczac od 2 mies. zycia.

A szkolenie pro. mozna juz zacza od 6-8 mies.
Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne.
Awatar użytkownika
Fireworkss
~user
 
Posty: 984
Dołączenie: 08 Lis 2004, 19:56
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 24



Postprzez NineX 05 Lis 2006, 12:20

nbo wiem ale ja chce pomoca nie spamowanie... tak jak niektorzy
NineX
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 25 Paź 2006, 16:10



Postprzez Radzio 05 Lis 2006, 12:30

Fireworkss napisał(a):A pozatym nie jestem pewien jak jest w tej chwili ale ale jakis czas temu polski zwiazek kynologiczny nie uznawal rasy American Pit Bull Terrier wiec nawet jak sprowadziles Pittbulla z stanow z rodowodem to i tak nie musiale miesc na niego zezwolenia poniewaz wedlug PZK byl to kundel.

Dlatego napisałem,że są pewne niedociągnięcia-Pitbull jest na liście psów wyjątkowych,powinno się się mieć na niego zezwolenie,ale w Polsce nie jest uznawany jako rasa.

sauroon napisał(a):być szkolony od młodego,

Fireworkss napisał(a):Takie komedy jak siad, podaj lape itp. to mozna juz zaczac od 2 mies. zycia.

Trening PT pies może zdać w młodym wieku
Ale np psy zdawające IPO3 często mają 3-4 lata.
Kumpel,ktory sam jest treserem, ze swoim psem pies zdawał IPO1 w wieku 2 lat i 9 miechow.
Youe see,house is a feeling that no one can understand really.
Until you get deep in the vibe of house
Intel Pentium 4 520 2,8GHz/Gigabyte GA-8I915P Duo/2x2gb DDR2 800MHz Patriot Viper CL4/GeCube Radeon HD3850 512MB 256BIT OC EDITION/Seagate 120GB + Segeate 500GB/Pionner DVR-108/Sound Blaster X-Fi Music/Chieftec BX-03 + Chieftec HPC-420/Creative Gigaworks G500/Iiyama A705MT Vision Master 411/Canon MP610/
Awatar użytkownika
Radzio
~user
 
Posty: 1532
Dołączenie: 04 Kwi 2006, 21:20
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 26



Postprzez Fireworkss 05 Lis 2006, 12:40

radzio27 napisał(a):Ale np psy zdawające IPO3 często mają 3-4 lata.


IPO3 jest to chyba szkolenie na Psa Obronego.
I na taka tresore powinny isc tylko psy po skonczeniu szkolenia PT I i PT II
( pies towazysz kat. pierwszej i drogiej ) i musi taki pies byc bezwzglednie posluszny swojemu opikunowi. Wiec 3-4 lata jest to najodpowiedniejszy wiek ze wzgledu na ich psychike.
Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne.
Awatar użytkownika
Fireworkss
~user
 
Posty: 984
Dołączenie: 08 Lis 2004, 19:56
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 24



Następna

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości