• Ogłoszenie:

gry wiecznie żywe.

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Gry wiecznie żywe.

Postprzez Cykada 22 Wrz 2006, 14:55

Jak w temacie :wink:. Proponuję by każdy kto chce i może :P, napisał coś o grze, która to zawsze jest była i będzie w jego pamięci. Takie słodkie wspomnienia. Temat może też pomóc młodszym użytkownikom (np. mi :)) zrozumieć i zobaczyć w co to się kiedyś grało. Ja pierwszy :P.

Fallout

Seria znana z pewnością wszystkim nieco starszym graczom, a tym młodszym chociażby ze słyszenia. Tak też zawsze sądziłem! A teraz o zgrozo okazuje się że wielu moich rówieśników o wspaniałej serii Upadków zupełnie nie słyszała O.O'. Zbrodnia! Jest to IMO. najlepszy erpeg jaki powstał, graficznie może dziś i nie poraża :P, druga część jest od niego o wiele bardziej trudniejsza i złożona fabularnie. Lecz jest coś co nikomu ze wszystkich zacnych twórców gier się do dziś nie udało, a mianowicie: stworzyć świat o klimacie tak niesamowitym, mrocznym i przytłaczającym że wciągnął by mnie on bez reszty i sprawił że autentycznie nie możliwym byłoby oderwanie się od ekranu! Właśnie taki jest Fallout :). Do tego świetna muzyka (którą można wyciągnąć z gry z folderu ... music! :P, a następnie odtwarzać w winampie za pomocą plugina ac3). Fabuła jest dobra, może nie aż tak co w 2, ale dobra, nawet bardzo :P. Świat ogarnęła wojna jądrowa, niektórzy dali radę skryć się w kryptach (Valut). Ty, mieszkaniec krypty o numerze 13 zostałeś 'wylosowany' aby wybrać się w głąb wastelandu i zdobyć Waterchipa, który to w tej krypcie uległ zniszczeniu, bez niego szybko wyczerpią się zapasy wody pitnej i wszyscy Valut - mieszkańcy poumierają. Przemierzamy więc pustkowie w poszukiwaniu waterchipa, trafiamy lecz na coś o wiele większego ... Bardzo przypadł mi do gustu system tworzenia postaci, nie będę się już o nim rozpisywał powiem tylko tyle że jest rozbudowany, a jednocześnie prosty w obsłudze, oraz pozbawiony ... Profesji! Gra pełna jest ... humoru (głównie czarnego), oraz nawiązań do szeroko pojętej popkultury. Jeżeli chciałbyś w coś pograć dłużej niż dwie noce, i naprawdę 'smakować' rozgrywki to polecam Fallouta właśnie. Jedynkę można odpalić na XP-ekach:

http://www.nma-fallout.com/article.php?id=1593

Tutaj parę screenów:

Image

Image

Image

Obie części PL + Tactisa PL można nabyć w gram.pl za 15zł O.o, a każdą pojedynczo za 9.99. Życzę miłej gry :]. Fallouta można legalnie ściągnąć z cda.pl ale mi niestety ten link nie działa :/.

PZDR
Zdziwisz się, bo tak naprawdę jestem ... JEDZĄCYM KWAŚNE ŚLIWKI, KWASKOMANEM! Mwuahaha!
Awatar użytkownika
Cykada
~user
 
Posty: 110
Dołączenie: 12 Cze 2005, 16:08
Miejscowość: Elbląg - The Village Of Dwarves :D
Pochwały: 2



Postprzez Red 22 Wrz 2006, 15:02

Szachy

a tu screny:

Image

Image

Image

Bardzo stara gra :)
Awatar użytkownika
Red
^zasłużony
 
Posty: 8694
Dołączenie: 01 Wrz 2005, 10:57
Miejscowość: Piaseczno
Pochwały: 701



Postprzez vicher 22 Wrz 2006, 15:07

Red napisał(a):Szachy



Red napisał(a):Bardzo stara gra



gra wstępna jest starsza <rotfl>
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści w nim zawarte.
Awatar użytkownika
vicher
~user
 
Posty: 734
Dołączenie: 31 Sty 2006, 20:39
Miejscowość: .........
Pochwały: 32



Postprzez Red 22 Wrz 2006, 15:08

vicher napisał(a):gra wstępna jest starsza


Screny daj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Red
^zasłużony
 
Posty: 8694
Dołączenie: 01 Wrz 2005, 10:57
Miejscowość: Piaseczno
Pochwały: 701



Postprzez M@ikel 22 Wrz 2006, 15:12

Age of Empires II : The age of Kings
...
Awatar użytkownika
M@ikel
~user
 
Posty: 1294
Dołączenie: 27 Gru 2005, 00:18
Pochwały: 68



Postprzez vicher 22 Wrz 2006, 15:13

Red napisał(a):Screny daj

ona jest tak znana że obejdzie się BEZ screenów :P :P :P :P :P :P


Gry od BLIZZARDA 8) i wszystko jasne 8)
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści w nim zawarte.
Awatar użytkownika
vicher
~user
 
Posty: 734
Dołączenie: 31 Sty 2006, 20:39
Miejscowość: .........
Pochwały: 32



Postprzez Tom@szek 22 Wrz 2006, 15:14

Red napisał(a):Screny daj



Image
<rotfl>
Tom@szek
 



Postprzez keks_ik 22 Wrz 2006, 15:16

lemmings ;)

emmings – seria gier komputerowych, logiczno-zręcznościowych. Celem jest doprowadzenie grupy lemingów do wyjścia, aby tego dokonać należy leminga przydzielać odpowiednie zadania (np. kopanie, budowanie schodków itp.).
Image
Image

Contra Force

Generalnie gra mojego dzieciństwa, wcielałeś się w jednego z 2 komandosów (czerwony lub niebieski) i niszczyłeś armie przeciwników którzy stawali na twojej drodze przy tym zbierając dodatkowe bronie.

Image
Image

Battle City

Gra polegała na sterowaniu czołgiem i nieiszczeniu przeciwników .

Image
Image
Intel core 2 duo e6300 1.86
Asus p5b i965
Ram ddr2 2x1Gb kingston
GeForce GTS 250 Palit 1GB E-GreenEdition
WD WD2500KS 250 GB + 1 dysk 70 GB + nagrywarka DVD
Modecom Carbon MC530 530W ATX
Awatar użytkownika
keks_ik
~user
 
Posty: 1445
Dołączenie: 16 Kwi 2005, 14:22
Miejscowość: Kraina dobrej muzyki|Katowice
Pochwały: 108



Postprzez Sith[PL] 22 Wrz 2006, 15:23

gry wiecznie żywe.


SUPER MARIO BROS

:banan:
a tu mozna sobie pograc
http://www.gry.pl/game26179.html
AsRock P67 Pro3 || Intel Core i5 2500k + Zalman CNPS10X Performa|| Vertex3D Radeon HD6870 1GB DDR5 256bit || 12GB RAM 1333MHz DDR3 ||
Goodram Iridium Pro 240GB + 500GB Samsung || SeaSonic SS500 80+ || Brutus 310 PureBlack || BenQ 22" FullHD + acer 22" FullHD ||
PS3 SLIM 120GB
Awatar użytkownika
Sith[PL]
~user
 
Posty: 1728
Dołączenie: 26 Lut 2006, 15:24
Miejscowość: Toruń
Pochwały: 34



Postprzez Reveler 22 Wrz 2006, 15:45

No więc IMO najlepszą ze starych gierek była seria X-COM.. Gierka kultowa i wątpię by były osoby o niej nie słyszące.. Jednak jeśli są to niech szukają i ściągają gdyż warto..

Najlepszą częścią, która mi się spodobała i w którą zarazem po raz pierwszy zagrałem była dwójka o podtytule Terror from the Deep.. Grafiką może obecnie nie świeci ale grywana jest jak chol**a.. Akcja dzieje się w przyszłości w roku 2040 kiedy to Ziemianie zostają zaatakowani z głębin oceanu przez obce istoty.. Istotami tymi są mutacje tzn. Szaraków (czyli zwykłych kosmitów) którzy wygnani z Ziemi w jedynce, znaleźli sposób by żyć głęboko pod powierzchnią Ziemi.. Oprócz "Zielonych Szaraków" istnieje wiele innych potwórów, które w części są mutacjami ludzi poddawanych operacją genetycznym, a w drugiej innymi rasami podporządkowanymi przez Ufoków..

Akcja odbywa sie w trybie ekonomiczno-turowym tzn. budujesz na Ziemi bazy i je rozbudowujesz.. Prowadzisz badania nad wyposarzeniem żaołnierzy i bazy, przeprowadzasz sekcje zwłok Obcych jak i ich przesłuchania.. Podczas misji zaś sterujesz grupką najemników w trybie turowym (jedna tura twoja - nastepnie komputera) i masz na celu zlikwidowanie wszystkich przeciwników (tudzież inne zadania jak schwytanie żywych obcych - jeśli chcesz mieć o nich lepsze informacje)..

Gierka przypomina starszą wersję obecnego UFO, które bazowało na podstawie serii Microprose'u.. Gierka jednak pomimo swojego wieku posiada większe możliwości i jest bardziej rozbudowana (wielkopoziomowe budynki, dewastacja miasta).. Obecnie wyszła druga część gry UFO (do kupienia za 20 zł) która opowiada właśie historię z Terror from the Deep jednak w nowszej oprawie graficznej..

Nie unika to jednak faktu że stare jest jare i X-COM (zwane również w Polsce UFO) nadal przykówa do monitorów.. Jedyną wadą jest to że trzeba mieć albo jakiś stary komputer typu 486 lub użyć jakichś programów to spowalniania procesora, gdyż na obecnych sprzętach gra chodzi za szybko trak że wciskając przycisk 5 sekund Ziemia wiruje z niesłychana prędkością i mija kilka dni a nie sekund..

Image Image Image Image
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Postprzez fluid 22 Wrz 2006, 15:49

Reveler napisał(a):ub użyć jakichś programów to spowalniania procesora,



DOSBox i wszystko jasne :wink:
jak potrzebujesz pomocy z jego konfiguracja to daj znac
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez wojtas 22 Wrz 2006, 16:23

Dla mnie Heroes III.Dla mnie ta gra pozostanie w pamieci kilka godzin dzienie z kolega przed kompem to bylo cos:) :wink:
Image
Awatar użytkownika
wojtas
*mod
 
Posty: 18165
Dołączenie: 13 Sty 2006, 16:00
Miejscowość: Krzeszyce
Pochwały: 1656



Postprzez Asshole 22 Wrz 2006, 16:45

Gra "na nerwach moderacji" :mrgreen:

GTA
Worms Armageddon
Colin McRae Rally 2.0
To są gry w które grałem najdłużej...

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Asshole
~user
 
Posty: 442
Dołączenie: 14 Sie 2006, 20:51
Miejscowość: [TRIAL_VERSION]
Pochwały: 4



Postprzez Lecter 22 Wrz 2006, 17:13

Zdecydowanie Mafia 8) . Najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem. Wciągająca fabuła, doskonała muzyka, fizyka, ciągle jeszcze świeża grafika, świetna grywalność, dokładne odwzorowanie aut itd. :mrgreen: Nic tylko grać :!:
Image
Image
Awatar użytkownika
Lecter
~user
 
Posty: 4616
Dołączenie: 26 Gru 2005, 17:00
Pochwały: 303



Postprzez Radzio 22 Wrz 2006, 17:21

Dune 2,C&C Red Alert i Starcraft- dla mnie 3 najlepsze strategie jakie kiedykolwiek powstały(wyjątek-szachy i gra wstępna :lol: )
Najdłuższa podróż,Dreamfall(mimo iż jest nowością)-do tych przygodówek zawsze będe wracał
Planescape:Torment-niech mi ktoś znajdzie RPG na kompa z lepszą fabułą :twisted:
Z nowych gier,co mogą być wiecznie żywe-seria Prince of Persia,Mafia(da best z gier TPP;)

Ai zapomniałbym o najważniejszym-Tetris,Pong,Pacman,Arkanoid-podstawa arcade :]
Nie będe ich opisywał bo żadne słowa nie są w stanie wyrazić miodności tych gier,a jak ktoś chciałby dowiedzieć sie coś więcej to zapraszam na www.google.pl

Ps.Jak o czymś sobie przypomne to dopisze:)
Youe see,house is a feeling that no one can understand really.
Until you get deep in the vibe of house
Intel Pentium 4 520 2,8GHz/Gigabyte GA-8I915P Duo/2x2gb DDR2 800MHz Patriot Viper CL4/GeCube Radeon HD3850 512MB 256BIT OC EDITION/Seagate 120GB + Segeate 500GB/Pionner DVR-108/Sound Blaster X-Fi Music/Chieftec BX-03 + Chieftec HPC-420/Creative Gigaworks G500/Iiyama A705MT Vision Master 411/Canon MP610/
Awatar użytkownika
Radzio
~user
 
Posty: 1532
Dołączenie: 04 Kwi 2006, 21:20
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 26



Postprzez prog 22 Wrz 2006, 17:27

Lecter napisał(a):Zdecydowanie Mafia



zgadzam sie w 100%

w lepsza gre nie gralem...
C2D E8400 3GHZ + Pentagram Freezone HP-120 ALCu, Asus P5Q SE /intel P45/, A-Data 2x2GB CL4 Extreme Edition, Sapphire Radeon HD4870 512mb/256bit DDR5, WD 640GB SATA, Lite-ON Super AllWrite DVD SATA, Chieftec 500W, Samsung 2032BW Black 20', Vista Ultimate x64
Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor...
Awatar użytkownika
prog
~user
 
Posty: 4043
Dołączenie: 23 Mar 2005, 22:02
Miejscowość: /home/prog/
Pochwały: 232



Postprzez Alan 90 22 Wrz 2006, 19:28

Counter Strike 1.6
Awatar użytkownika
Alan 90
~user
 
Posty: 158
Dołączenie: 16 Sty 2006, 19:35
Pochwały: 1



Postprzez High Voltage 22 Wrz 2006, 19:33

Lecter napisał(a):Mafia


jeszcze te dławienia samochodów jak ruszasz, to jest dopiero coś :)
Gra ponad szystko, zdecydowanie! :)
Awatar użytkownika
High Voltage
~user
 
Posty: 1734
Dołączenie: 05 Mar 2005, 19:49
Miejscowość: Browar
Pochwały: 67



Postprzez mi33 22 Wrz 2006, 19:40

Half-Life
Image
Image


prog napisał(a):w lepsza gre nie gralem...


<rotfl> sciana sciana
Awatar użytkownika
mi33
~user
 
Posty: 666
Dołączenie: 01 Sty 2006, 18:46
Pochwały: 30



Postprzez Rufus 22 Wrz 2006, 19:46

Cykada napisał(a):seria Fallout'a

najlepsze rpg w jakie grałem ;)
Awatar użytkownika
Rufus
~user
 
Posty: 2323
Dołączenie: 27 Paź 2005, 21:45
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 202



Następna

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości