• Ogłoszenie:

kącik muzyki metalowej....

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Postprzez Red 06 Wrz 2007, 15:31

fluid napisał(a):CD Projekt Red


potwierdzam.
Awatar użytkownika
Red
^zasłużony
 
Posty: 8694
Dołączenie: 01 Wrz 2005, 10:57
Miejscowość: Piaseczno
Pochwały: 701



Postprzez jackman 11 Wrz 2007, 21:57

To ja wam pokaże co ostatnio wpadło mi w ucho, jest to zespół Diablo, ich oficjalna strona:
http://www.terorized.com/diablo1/stuff.php
Trochę info na wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Diablo_%28grupa_muzyczna%29

Wydali do tej pory 4 płyty a ja posiadam tylko jeden utwór i bardzo mi się podoba. Jakby ktoś miał jakieś ich utwory lub płyty to proszę o udostępnienie. Ciągnę dyskografie z torrentów ale nie ma seeda.

A tu dla was jedyna nuta którą posiadam:
http://rapidshare.com/files/55003668/Diablo-The_preacher.mp3
Zrodzeni z bólu i nienawisci
Stworzeni przez ogien i strach
Dziewieciu jezdzców ciemnosci
Awatar użytkownika
jackman
 
Posty: 794
Dołączenie: 04 Kwi 2006, 16:54
Miejscowość: nie ważne :P
Pochwały: 7



Postprzez Reveler 11 Wrz 2007, 22:19

Znam.. Od siebie polecam utwór Symbol of Eternity..

Co do płytek to posiadam je ale upanie potrwa wieki sądząc po fochach RSa.. :roll:

Na szczęście są Google..

Diablo - Eternium (2004)
http://rapidshare.com/files/48388778/D_F_H_by_KamaZoh_mediaportal.ru.rar
Pass: www.mediaportal.ru

Diablo - Elegance in Black (2000)
http://rapidshare.com/files/27396776/d_eib_2000_www.mediaportal.ru.rar
Pass: www.mediaportal.ru

Pozostałe 2 postaram sie wrzucić i dodać tutaj..

Pierwszy ode mnie..

d-rnssnc-2002.rar - 56.26MB

Drugi album..

d-mmc47-2006.part1.rar - 44.02MB
d-mmc47-2006.part2.rar - 38.92MB

Musiałem podzielić na dwa, bo robiło mi fochy pod koniec uploadu..
Ostatnio edytowany przez Reveler, 12 Wrz 2007, 17:03, edytowano w sumie 1 raz
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Postprzez fluid 12 Wrz 2007, 09:10

dzisiaj wpadl mi w lapki taki oto tekst

jak ktos nie wie - nowak to taki oszolomek ktory wszedzie widzi sekty i satanistow


Kod: Zaznacz wszystko
Opowiadanie "Najczarniejszy sen posła Nowaka", 

Rodzina: ojciec, matka i dwójka dzieci zbiera się przy kolacji.
- In nomine patri, dei nostri, satanas luciferi - odmawia krótką modlitwę ojciec i wszyscy przystępują do konsumpcji.
- Na szatana, co tak ładnie pachnie? - pyta najmłodsza latorośl, 8-letni Asmodeuszek wciągając nosem smakowite zapachy ulatniające się z piekarnika.
- dziś niespodzianka, z okazji święta piekłowstąpienia upiekłam kota, i to nie byle dachowca - udało mi się dostać na bazarze rasowego Persa - mama Lilith zaspokoiła ciekawość domowników
- o mój Lucyferze, uwielbiam Persa a'la Hades w twoim wykonaniu - ucieszył się ojciec Fenriz, głowa rodziny Piekielnych

Mama podaje na stół pięknie przyrumionego, doprawionego mandragorą i blekotem kota, domownicy zaczynają posiłek.
- mamo, a Hellena się ze mnie śmieje, że słucham dimmu borgir i nie jestem tru - wśród mlaskania daje się posłyszeć cieniutki głosik asmodeuszka
- syneczku, jesteś tru - uspokaja dziecko mama, po czym zwraca się do córki: - kochanie bądź wyrozumiała, on ma dopiero 8 lat, nie można w tym wieku słuchać wyłącznie Funeral Mist  i Gravelanda. Nie dokuczaj mu więcej, proszę.
- dobrze mamusiu  a dlaczego właściwie Gorgotek nie je z nami kolacji? - średnia córka pyta o powód absencji przy rodzinnym stole najstarszego brata, 18-letniego Gorgorotha. 
- PAX między satanisty - rozładowuje napiętą sytuację ojciec, unikając tym samym odpowiedzi na niewygodne pytanie córki

- wiesz kochanie, Hellenkę na szczęście udało się zbyć, ale tak po prawdzie, to bardzo niepokoję się o Gorgotka - matka już po kolacji, bez obecności dzieci dzieli się swoją troską o najstarszego syna
- kochanie, taki wiek, każdy nastolatek to przechodzi, jeden bardziej, drugi mniej, ale taki młodzieńczy bunt nie jest niczym nadzwyczajnym - uspokaja małżonkę Fenriz.
- no niby tak, ja rozumiem, ale czy to nie przesada? W zeszłym tygodniu jego pani z liceum mówiła mi, że przyszedł na lekcje bez pieszczochy, pentagramu i pasa z nabojami. W niedzielę wyszedł z domu bez corsepainta. Jak zwróciłam mu uwagę, odpyskował, że włosy też obetnie. Wydaje mi się, że to wszystko przez to  nowe towarzystwo i muzykę której słucha.

- mamusiu, nie mogę zasnąć - przerwał rodzinną naradę Asmodeuszek, wchodząc do pokoju
- syneczku, zmyj makijaż z buzi, pograj sobie jeszcze pół godzinki w diablo, a potem puść sobie coś łagodnego, może jakiś xasthur albo shinning, przy tym się tak dobrze zasypia - kochająca matka ma jak się okazuje radę na wszystko - może ci buteleczkę ciepłej kociej krwi przygotować?

- nie bagatelizowałabym wpływu tej muzyki - powraca do tematu lilith po wyjściu dziecka - to podejrzane towarzystwo zbiera się gdzieś po kątach, słucha jakiejś chrześcijanistycznej muzyki, patrzeć tylko, aż białe msze zaczną organizować
- kochanie, to tylko muzyka - zdaje się nie dostrzegać problemu Fenriz - owszem, kontrowersyjna, przyznaję, ale mu przejdzie
- no nie wiem czy tylko muzyka, to go może sprowadzić na złą drogę - drąży temat zaniepokojona matka - słyszałam nawet, że jakiś poseł Nowak z Komitetu Ochrony Satanizmu na poważnie zabrał się za zwalczanie tego sekciarstwa.
- ci politycy już chyba ze szczętem zgłupieli, takimi bzdurami się zajmować - nie na żarty rozzłościł się Fenriz - tyle ważnych spraw, a ci nie mają co robić. Ostatnio słyszałem nawet, że liberałowie chcą wprowadzić ustawę o konieczności używania klawiszy w True Norwegian BM.
- no nie, na szczęście Liga Satanistycznych Rodzin nigdy się na to nie zgodzi - na moment zbulwersowana mama zapomniała o kłopotach wychowawczych syna - Myślę, że LSR w koalicji z Bezprawiem i Niesprawiedliwością będą twardo obstawać przy ortodoksyjności gatunku. To przecież nasza racja stanu, nie będą nam jacyś pozerzy burzyli czystości gatunku  ale widzisz, to właściwie wiąże się z naszą sytuacją. Daj palec, wezmą rękę 
- dobrze kochanie, choć nadal uważam tego Ćmaka czy Nowaka za oszołoma, to porozmawiam z Gorgorkiem, jeśli cię to uspokoi - odpowiada włączając telewizor zmęczony Fenriz. - teraz na kanale 666 leci transmisja koncertu Majhem, pooglądamy przed snem?
- wiesz przecież, że nie lubię majhema i  w ogóle jestem przeciwna koncertom w black metalu. Przełącz lepiej na CzortTV, obejrzymy wiadomości.

Niestety, jak to w życiu bywa, dopiero co zakończony temat dość nieoczekiwanie zmusił państwa Piekielnych do ponownego zainteresowania się nim, gdyż na ekranie pojawiła się szlachetna twarz posła Nowaka w obowiązkowym blekmetalowym makijażu.
- ale satan drodzy telewidzowie - przemówił mężny Obrońca Niemoralności - dziś, na skutek działań naszego komitetu wespół z lokalnymi władzami udało się odwołać koncert chrześcijanistycznej formacji Arka Noego, która w tekstach obraża uczucia religijne szatanistów. Zapewniam państwa, że będziemy dokładać starań, żeby już nigdy w naszej ojczyźnie nie doszło do takich pożałowania godnych 

Nie dowiedzieli się jednak, do czego ma nie dojść, gdyż Fenriz ze złością zgasił odbiornik.
- wszędzie ten Nowak i Nowak, niedługo człowiek do własnej trumny będzie się bał położyć spać, żeby tam Nowaka nie zastać. Ja rozumiem, że czystość BM, że ortodoksja, ale nawet w tym trzeba znać jakieś granice, inaczej tylko się ośmiesza. Cóż, jak widać, aby pokonać to, co się nie podoba, trzeba dotrzeć do granicy fanatyzmu. I absurdu.
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Adam. 12 Wrz 2007, 09:28

Na szczęście tego Nowaka nikt nie bierze na poważnie, nawet inne religijne oszołomy :)
A lap dance is so much better when the stripper is crying.
Awatar użytkownika
Adam.
~user
 
Posty: 603
Dołączenie: 29 Maj 2007, 08:59
Miejscowość: Płockowo
Pochwały: 40



Postprzez Reveler 12 Wrz 2007, 14:06

fluid napisał(a):dzisiaj wpadl mi w lapki taki oto tekst

Fajny.. Normalnie Polska w krzywym zwierciadle.. :banan:
Brakuje tylko "Sata-obrony" z Endriu Leppersem..
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Postprzez Rev@n 24 Wrz 2007, 00:17

Szukam DVD Children of Bodom "Chaos Ridden Years - Stockholm Knockout Live DVD". Jest moez ktos w posiadaniu linkow/innego zrodla do niej :)?
Rev@n
~user
 
Posty: 340
Dołączenie: 11 Lut 2006, 20:02
Pochwały: 13



Postprzez pp3088 26 Wrz 2007, 01:23

O tak, metal. Lubię posłuchać starego dobrego poweru, w stylu Blind Gaurdiana(kapitalny Nightfall in Middle-earth), nie gardzę sympfonicznym power metalem. Ogromnym szacunkiem darzę progresywne nutki(późniejsza Anathema-ukłony przed genialnym Alternative 4-Fragile Dream<3, Opeth z płytą Damnation), od czasu do czasu coś lekkiego, gotyckiego w stylu Paradise Lost. Uwielbiam utwory doom`owe, ale te bez growlingu(fenomenalna płyta My Dying Bride-Angel and the dark River, szczególnie polecam The Cry of Mankind, oraz For My Fallen Angel z płyty Like Gods Of The Sun, szczególnie za lirykę), mocniejsze Swallow the Sun oraz ballady Nobembers Doom. Ów zespoły tworzą niesamowitą atmosferę ;>

Początkujacym polecam Nightwisha, Anathemę(chociaż można ja już uznawać, za art rock`a). Mozna też coś gotyckiego.
pp3088
 
Posty: 31
Dołączenie: 10 Cze 2006, 13:49



Postprzez Goth 26 Wrz 2007, 08:46

Image

Ouuuuu... Yeah! Kto nie sluchał Motorhead, to niech żałuje! Świetny zespół.

Jeden z Ich kawałków: http://mort.wrzuta.pl/audio/DnyMfo08SE/
Napewno wielu z was się to spodoba ;)
Awatar użytkownika
Goth
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 26 Wrz 2007, 08:15



Postprzez Okocza 26 Wrz 2007, 19:26

a ja polecam Tool'a zespół którego nie da sie zaszufladkować do jednego gatunku muzyki rockowej - metalowej, ostatnio mam na niego niezłą wkręte.

polecam album undertow:

http://rapidshare.com/files/56801812/undertow.zip ;)

jesli potrzeba hasla to:

www.elitewarez.com.pl
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Postprzez Chitos 07 Paź 2007, 21:49

Witam.

Nie będę tutaj wypisywał czego to ja nie słucham bo sie jeszcze inni zbulwersują, że przecież tu sie przecież o "ciasteczkach" nie pisze :P

A jako, że wszyscy tu coś polecają to ja od normy nie będę odstawał.

Przedstawiam więc: Apocalyptica - Worlds Collide (mam nadzieje, że to nie jest w waszym mniemaniu ciasteczko, a nawet jak tak to przynajmniej smaczne :lol: )

Image

No cóż, płyta jak dla mnie bardzo ciekawa z jednym a właściwie czterema wyjątkami...utwory:


3. I'm Not Jesus (feat. Corey Taylor)
5. Helden (feat. Till Lindemann)
8.I Don't Care
10. S.O.S (Anything But Love)

No cóż, jak dla mnie wokal w tych utworach to błąd, nie są one może jakieś fatalne ale jakoś nie pasuje mi tam wokal, szczególnie w Helden, w ogóle wokal w Apocalyptice to błąd.

Płyta jest jak na ten zespół bardzo metalowa, oprócz obecnych oczywiście instrumentów smyczkowych mamy bardzo dużo partii gitar oraz bębnów. Szczególnie polecam utwór: Last Hope przypadł mi do gustu od pierwszego przesłuchania.

No co do Apo to by było na tyle, teraz może odwołam sie jeszcze do nowej płytki Motorheadu, moim zdaniem bardzo przyjemny dla ucha koncert jednego z najlepszych w moim mniemaniu zespołów metalowych wszech czasów.

Pozdrawiam Chitos.
Awatar użytkownika
Chitos
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 07 Paź 2007, 21:38



Postprzez fluid 08 Paź 2007, 06:23

Znam i lubie Apocalyptice i zgadzam sie z tym ze wokal w ich utworach w wiekszosci (bo nei wszystkie utwory na to cierpia - np rewelacyjny No Education z plyty Reflection) wokal nie pasuje i wedlug mnie psuje atmosfere.
Na poczatku zespol zaslynal tym ze w brawurowy sposob grali covery utworow metallica na 4 wiolonczelach i tylko na niach i wedlug mnie na tym powinni poprzestac.
W chwili obecnej dodali oni do swojego repertuaru perkusje i wokal co mnie osobiscie sie srednio podoba i chetniej slucham starych plyt gdzie nie eksperymenyowali tylko grali rewelacyjny symfoniczny metal...
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Chitos 08 Paź 2007, 14:08

Fakt, z genialnymi coverami Metallici nie sposób się nie zgodzić, mi co prawda niezbyt podoba się klasyczne wykonanie Master of Puppets i Call of the Ktulu(które zresztą brzmi w obu wersjach prawie identycznie) ale za to (uważane zresztą prze zemnie za najlepszą balladę która kiedy kolwiek powstała :P ) Nothing Else Matters, Enter Sandman, One czy For Whom the Bell Tools powalają na kolana :mrgreen: .

Jak już tak zeszło na stare dobre heavy/thrashowe klimaty to należało by wspomnieć o zespole, który niewątpliwie na Metallice się wzorował a mianowicie Testament. W muzyce tej amerykańskiej grupy słychać trochę elementów przypominających a nawet zapożyczonych z muzyki czterech jeźdźców (Metallica jakby ktoś nie wiedział :P ) nie oznacza to oczywiście, że Testament nie gra w swoim oryginalnym stylu :P

Image
Awatar użytkownika
Chitos
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 07 Paź 2007, 21:38



Postprzez STRINGER 12 Paź 2007, 23:09

jakiś czas temu w wakacje wpadł mi w ręce singiel zespołu EMIGRATE, przegladając temat pomyślałem, że można o nim wspomnieć
Image

stosunkowo niedawno wydali swoja pierwszą płytkę zatytułowaną jak nazwa zespołu.

trochę szczegółów
zespół został założony przez gitarzyste z Rammsteina Richarda Kruspe, więc wszyscy fani powinni sie zainteresować, mnie osobiście podobają sie tylko dwa utworki, a cała płytka trochę monotonna, ale to moja opinia.

dal zainteresowanych: jeden z utworów:
http://pl.youtube.com/watch?v=Qti_EuktXf8
Image
Awatar użytkownika
STRINGER
~user
 
Posty: 1546
Dołączenie: 01 Maj 2006, 19:51
Miejscowość: z B(rz)ydgoszczy
Pochwały: 85



Postprzez Muchomorek 14 Paź 2007, 21:39

Chitos napisał(a):Jak już tak zeszło na stare dobre heavy/thrashowe klimaty to należało by wspomnieć o zespole, który niewątpliwie na Metallice się wzorował a mianowicie Testament. W muzyce tej amerykańskiej grupy słychać trochę elementów przypominających a nawet zapożyczonych z muzyki czterech jeźdźców (Metallica jakby ktoś nie wiedział :P ) nie oznacza to oczywiście, że Testament nie gra w swoim oryginalnym stylu :P


O tak, polać mu piwa! Kiedy w czerwcu kumpel podrzucił mi linka na youtuba do Over the Wall z London DVD nie słucham niczego innego! The Gathering płytka chyba najlepsza w ich dorobku... :) I do tego jeszcze Lombardo na perkusji :)

Pozdr!
Muchomorek
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 11 Lut 2006, 22:04



Postprzez Aro kozak 14 Gru 2007, 21:45

Ja polecam SYSTEM OF A DOWN
a oto ich oficjalna strona http://www.systemofadown.com/
:banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan:
THIS IS SPARTA!!!!
''Z tarczą lub na tarczy..."
POWRÓCE.....
Awatar użytkownika
Aro kozak
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 13 Gru 2007, 00:23
Miejscowość: SPARTA



Postprzez fluid 15 Gru 2007, 08:13

Aro kozak napisał(a):Ja polecam SYSTEM OF A DOWN


taki oni graja metal jak doda muzyke klasyczna :roll:
poczytaj sobie ten temat od poczatku to sie dowiesz ze nei ma tutaj miejsca na nu metalowe wycie
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Aro kozak 15 Gru 2007, 15:19

Ja się z tobą nie bedę kłócił poprostu Lubie i tyle.
pozdro...
THIS IS SPARTA!!!!
''Z tarczą lub na tarczy..."
POWRÓCE.....
Awatar użytkownika
Aro kozak
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 13 Gru 2007, 00:23
Miejscowość: SPARTA



Postprzez Denzi 15 Gru 2007, 15:25

Aro kozak

nie przejmuj sie, tu jest wiecej chłamowatej muzyki nizsz ten cały system of a down. :roll:
The music of the truth, the light of the end.

At The Gates. \m/
Awatar użytkownika
Denzi
 
Posty: 1185
Dołączenie: 04 Lis 2006, 18:07
Pochwały: 21



Postprzez fluid 15 Gru 2007, 18:16

Denzi


to kto cie zmusza zebys tu zagladal :roll:
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



PoprzedniaNastępna

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości