• Ogłoszenie:

jak zmniejszyć zużycie transferu na serwerze ?

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Jak zmniejszyć zużycie transferu na serwerze ?

Postprzez leonsio 27 Sty 2006, 01:47

Witam
Posiadam dość duże forum (skrypt SimpleMachinesForums) W ostatnim okresie wzrosła mi liczba odwiedzin ,oraz osób on-Line .
Martwi mnie ogromne zużycie transferu. Obecnie dochodzi miesięcznie do: 25-30GB.
Z związku z powyższym mam pytanie: czy nie można w jakiś sposób ograniczyć zużycie transferu ? i chciałbym się dowiedzieć: co powoduje takie zużycie ?.Obecnie usunąłem galerie aVatarów dostępnych na moim serwerze .
Jeżeli chodzi o grafikę ,to nie chciałbym z niej rezygnować (no może jakaś modyfikacja)i jakieś ograniczenia wchodzą oczywiście w rachubę.
Niemniej transfer poszedł do góry po wzroście użytkowników online.Jeszcze trzy miesiące temu wystarczało 4-6 Gb.
Mam tylko niezbędną grafikę zainstalowana wraz ze skryptem.Owszem jest na stronie sporo screenów,aVatarów oraz graficznych sygnaturek,jednak pochodzą one z innych serwerów.

Statystyki:
Liczba userów:7600
Średnia userów on-Line :Od 100 do 200
Średnio wyświetleń na dzień: 10831
Wszystkich wyświetleń strony: 1635496
Lepiej rozumieć mało niż nie rozumieć dużo :) By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd.:)
Awatar użytkownika
leonsio
~user
 
Posty: 141
Dołączenie: 17 Paź 2004, 02:42
Pochwały: 13



Postprzez Tom@szek 27 Sty 2006, 02:12

leonsio napisał(a):jednak pochodzą one z innych serwerów


I prawdopodobnie tu jest pies pogrzebany.
Tom@szek
 




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości