• Ogłoszenie:

pływający ekran monitora przy przesuwaniu myszką góra-dół

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

pływający ekran monitora przy przesuwaniu myszką góra-dół

Postprzez komsta 14 Gru 2005, 17:07

Pomocy! Po przeinstalowaniu XP podczas przesuwania wyświetlonej strony kółkiem myszki mam pływający ekran.Przed przeinstalowywaniem tego nie było.Przy końcu instalacji pokazał mi sie komunikat:/'VIAAGP1.SYS' z : VIA AGP Filter Driver Disk./ Ja ten komunikat musiałem anulować,ponieważ nie mogłem przejść do zakończenia przeinstalowywania xp.Pomóżcie usunąć tę usterkę,która jest bardzo denerwująca.Z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomoc.Jeżeli możliwe to proszę o pomoc krok po kroku co mam zrobić,gdyż jestem zielony w sprawach informatyki.
komsta
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 14 Gru 2005, 16:23
Miejscowość: Siedlce



Postprzez fluid 14 Gru 2005, 19:57

plywanie ekrau wyglada mi na brak lub niepoprawne funkcjonowanie sterownikow od grafiki
wywal te ktore masz teraz przeczysc po nich rejestr i zainstaluj je jeszcze raz albo zainstaluj jakies nowsze (jak masz teraz satre)

poszukalem troche w necie i widze ze mozesz nei miec zainstalowanych sterownikow do plyty glowenj (VIA Hyperion 4in1)
wiec i to by sie zdalo zainstlaowac
Kod: Zaznacz wszystko
http://www.softwarepatch.com/utilities/viahyp4in1.html


tak wiec kolejnosc jes taka
1.wywalenie sterownikow od grafiki
2.restart kompa
3.czyszczenie rejestru
4.instalacja via hyperion 4in1
5.restart kompa
6.instalacja sterownikow od grafiki
7.restart kompa
i powinno byc ok

napisz jeszcze jaka masz karte graifki to sie dobierze odpowiednie sterowniki do niej

Autor postu otrzymał pochwałę
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez komsta 14 Gru 2005, 22:19

Dzięki fluid .Ja mam kartę Radeon9200 Series.Usiłowałem zainstalować sterowniki z tej karty/bez odinstalowania już zainstalowanych,poniważ nie wiem jak je odinstalować/,jednak po pewnym czasie ukazała mi się następująca informacja./" Program instalacyjny nie mógł zakończyć instalacji.Spróbuj użyć standardowego sterownika VGA dla karty graficznej przed uruchomieniem programu instalacyjnego."/Uważam,że jestem za cienki i może szkoda czasu dla mnie.Sam chyba nie dam rady tego naprawić.
komsta
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 14 Gru 2005, 16:23
Miejscowość: Siedlce



Postprzez fluid 14 Gru 2005, 22:42

zainstaluj do tej karty stery o numerku 5.8 powinny byc optymalne
znajdziesz je na stronie ati
http://www.ati.com/support/driver.html
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez prog 15 Gru 2005, 08:17

fluid pozwol ze sie podczepie :D
jaki numerek dla mnie?? \/
C2D E8400 3GHZ + Pentagram Freezone HP-120 ALCu, Asus P5Q SE /intel P45/, A-Data 2x2GB CL4 Extreme Edition, Sapphire Radeon HD4870 512mb/256bit DDR5, WD 640GB SATA, Lite-ON Super AllWrite DVD SATA, Chieftec 500W, Samsung 2032BW Black 20', Vista Ultimate x64
Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor...
Awatar użytkownika
prog
~user
 
Posty: 4043
Dołączenie: 23 Mar 2005, 22:02
Miejscowość: /home/prog/
Pochwały: 232



Postprzez fluid 15 Gru 2005, 13:48

progmaniak


zalezy co chcesz na tej karcie robic
jak neiwiele grasz to zainstaluj 5.8 i bedzie ok
a jak pograc w cos nowszego to minumum 5.10
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez komsta 15 Gru 2005, 15:43

Witam fluid.Ja nie używam komputera do gier.Raczej do czytania treści popularno-przyrodniczych.Podana przez Ciebie strona nie chce mi się otwierać./Wyskakuje komunikat, że przekroczyłem czas oczekiwania/.Może coś wymyślisz dla laika takiego jak ja.Z pozdrowieniem komsta.
komsta
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 14 Gru 2005, 16:23
Miejscowość: Siedlce



Postprzez fluid 15 Gru 2005, 16:46

to sprobuj tutaj

http://www.techpowerup.com/downloads/78
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez rafal-w 15 Gru 2005, 17:03

sprobuj wrzucic sobie sterowniki radeon omega drivers 2.6.87(catalyst 5.12),powinny rozwiazac sprawe
a sciagnac mozna je z tad http://www.ngohq.com/home.php?page=Files&go=cat&dwn_cat_id=14

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
rafal-w
 
Posty: 63
Dołączenie: 03 Lis 2005, 12:23
Miejscowość: Niemcy-Hamburg
Pochwały: 6



Postprzez komsta 17 Gru 2005, 02:26

Już po problemie,ekran nie pływa.Przyszedł kolega i naprawił,a mianowicie:stwierdził,że system nie widzi wogóle karty graficznej,dlatego komputer nie przyjmował żadnych sterowników do niej.On wykonał następujące czynności:klawiszem F8 przeszedł do systemu awaryjnego,a tam zaznaczył linijkę gdzie było napisane VGA i po restarcie wszystko ruszyło i się naprawiło.Tylko,że zanim do tego doszedł to zajeło mu sporo czasu.Nie wiem czy czytelnie to napisałem ale ja się na tym nie znam i opisałem to co zauważyłem.Jeśli napisałem coś nie fachowo to proszę mnie poprawić.Dzięki wszystkim ,/a w szczególności fluidowi /za udzielane mi wskazówki w postępowaniu.
komsta
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 14 Gru 2005, 16:23
Miejscowość: Siedlce




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości