• Ogłoszenie:

Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez kajtekjr 07 Sty 2014, 19:44

Witajcie! Przeglądając portal gazeta.pl natrafiłem na ciekawą informację.
Premier Tusk dziś w godzinach popołudniowych podał informację, że od stycznia 2015 roku chce wprowadzić do naszych aut obowiązkowe alkomaty!
Dodatkowo zwiększą się kary dla nietrzeźwych kierowców.

Szczegóły tutaj: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15234164,Tusk__Obowiazkowe_alkomaty_w_kazdym_aucie_i_wyzsze.html#MT

Co wy sądzicie o tych planowanych zmianach ? Dobrze, źle, czy może nic to nie zmieni ? Zapraszam do konstruktywnej dyskusji ;)

Osobiście sądzę, że sam pomysł alkomatów jest nie trafiony, ponieważ tanie chińskie alkomaty przekłamują i mogą dać sprzeczną z rzeczywistością informację dla kierującego, a z drugiej strony alkomat z tak zwanej górnej półki kosztuje kilka ładnych stówek.
Co do zmian w karach jestem za. W myśl zasady - Piłeś nie jedź, więc kierowców na podwójnym gazie powinno się karać utratą prawa jazdy. :ok:
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez ToServeAndProtect 07 Sty 2014, 19:53

Ludzie będą to obchodzić kupując najtańsze alkomaty, byle mieć w razie kontroli

Ja rozumiem, że należy tępić pijanych kierowców ale alkomat w samochodzie w niczym nie pomoże i jest to jak najbardziej beznadziejny pomysł.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez fluid 07 Sty 2014, 20:30

durnota i tyle
ktos niezle sie na tym oblowi (ktos z kliki/kolesie partyjnych :) )
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez BZIKU 07 Sty 2014, 20:54

Jadąc do Francji,obowiązkiem jest posiadanie jednorazowego alkomatu w pojeździe.Holenderskie "wróżki" podpowiadają ze warto mieć ze soba 2-3 takie
Kosztują w zwykłym hipermakro jakieś 2,50-3€
Nie wiem czy sa made in czajna czy innej-ale wymóg jest...Jedynym naprawde waznym dinksem jest to,że->
muszą posiadać oznaczenie „NF”.

Co to jest-hgw nie doczytywałem,ale mogę powiedzieć jak to działa po jednej z wizyt u żabojadów.Po zatrzymaniu pokazą Ci dokumencik w jezyku krajowym Twoim co masz zroobic..Wyciagasz worek z "papierosem",sprawdzaja te magiczne NF,dmuchasz-czekasz 2-3 min i jedziesz dalej...ale w zalezności od wydmuchania "czym"....dalej :lol:
I tyle...zadnych utrudnień,pier*** o homologacje czy ustniki urzadzenia
Co do zmian w karach jestem za. W myśl zasady - Piłeś nie jedź, więc kierowców na podwójnym gazie powinno się karać utratą prawa jazdy.

ja bym odbierał auta,sprzedawał a kase wpłacał na fundusz poszkodowanych w wypadkach
2,3 takie akcje z nagłosnieniem i zacznie spadać jazda na podwójnym
zeby nie było ze coś tam...Zdazało mi sie pojechac na %% i miałem zabrane prawko na określony czas.Żaden powód do dumy czy pisania,wiem..Ale jestem jak najbardziej za surowszymi mkonsekwencjami,niezależnie od wyznania czy narodowości...
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez ToServeAndProtect 07 Sty 2014, 21:12

Dodatkowo to jest kolejny sposób na wyciąganie kasy bo jak nie będziesz mieć durnego alkomatu to przywalą 500zł lub więcej
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez BZIKU 07 Sty 2014, 21:28

Dziwisz sie?Zobacz jaki w ciągu kilkunastu dni był wysyp.Kierujesz,jestes potencjalnym-nic nie poradzisz..
Jestem absolutnie za :)
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez ToServeAndProtect 07 Sty 2014, 21:59

nie chodzi mi o to, że źle że taka akcja jest. ale zmuszanie kogoś do wożenia alkomatu (karanie wysokimi grzywnymi/mandatami za jego brak) jest bezsensowne a tym bardziej wg mnie nie powinno mieć wpływu na zmniejszenie wypadków. jeśli ktoś jest pijany to nie będzie specjalnie dmuchać przed jazdą bo i tak wsiądzie do samochodu, nawet jeśli zadmucha.

Jedyny racjonalny sposób to nałożenie znacznie większych kar pieniężnych i/lub całkowite zabrania prawka a w najgorszym wypadku samochodu, jak sam wspomniałeś, na cele dobroczynne dla ofiar wypadków. choć w naszym kraju poszła by ta kasa na kolejne fotoradary a nie dla potrzebujących
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez BZIKU 07 Sty 2014, 22:08

Myślę,aczkolwiek trudno się z Toba nie zgodzić;ze swiadomość wysokiej kary oraz jak to nazwałeś
jeśli ktoś jest pijany to nie będzie specjalnie dmuchać przed jazdą bo i tak wsiądzie do samochodu, nawet jeśli zadmucha.
powinno odnieśc skutek
Pomijając durnoty palikockie ze ktoś pijany za kierownica jest chory i powinno sie go leczyć <rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl> zamiast karac
Jego zdaniem, osoba, która wsiada za kierownicę mając we krwi ponad 2 promile alkoholu, potrzebuje pomocy. - To nie jest osoba odpowiedzialna, ona wymaga leczenia, opieki i zajęcia się nią, a nie karania, wsadzenia jej do więzienia, pozbawienia prawa jazdy - przekonywał szef TR. - Rozumiem, że po dzisiejszej konferencji rządu będziemy wycinali lasy i budowali więzienia. Mieliśmy program "tysiąca Orlików", to teraz będzie program "tysiąca więzień" - ironizował Palikot.

Jak zastrzegł, nie broni tych, którzy po pijanemu spowodowali wypadek ze skutkiem śmiertelnym. - Oni oczywiście powinni pójść do więzienia, ale większość ludzi jeżdżących po pijaku nie powoduje wypadków śmiertelnych, a ich wsadzimy do więzienia, zabierzemy prawo jazdy, czyli wypchniemy ich na margines. Jak w dzisiejszej Warszawie można funkcjonować bez prawa jazdy po iluś tam latach siedzenia w więzieniu? - pytał polityk.

Wydaje mi się ze tylko twardą reka z naprawdę bolacymi konsekwencjami mozna nauczyć...
Powiem Ci coś takiego.W Holandii popełnisz wykroczenie-powiedzmy przekroczenie predkosci-dostajesz mandat do domu dla przykładu 50€ do zapłaty do 1.06
masz pod spodem 2 podwyzki wyliczone odrazu przez państwo :
-do 1.08 75€
-do 1.10 100€
sam sobie wybierasz ile i kiedy :)
nie zapłacisz,automatycznie wpada Ci prorok na konto,zabiera i wysyła list ze zgodnie z paragrafem tym i ówdym miał prawo...
raz to zrobi-się nauczysz bo koszta egzekucji są zajedwabiste
Nie stawiam tu broń..Holandii za wzór bo durnot tutaj tez jak i w PL pełno,tylko wspominam jak niesfornego (powiedzmy min.mnie) szybko mozna naprostować ;)
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez kajtekjr 08 Sty 2014, 03:29

BZIKU napisał(a):ja bym odbierał auta,sprzedawał a kase wpłacał na fundusz poszkodowanych w wypadkach

A co w przypadku gdy auto nie należy do sprawcy ? np. Firmowe, leasing ?
Sądzę, że to jest główny powód dzięki któremu ten pomysł nigdy nie przejdzie.

Swoją drogą w TV huczą, że można iść na najbliższy komisariat i się zbadać.. TAKI... :evil:
W ostatnie wakacje byłem ze znajomymi w Karpaczu, no i wiadomo jak to we wakacje się baluje %%%%
Jak poszedłem na komisariat na drugi dzień rano ok. 11 po śniadaniu i kąpieli to dyżurny mało co nie spadł z krzesła, bo był tak zdziwiony, że chcę się przebadać na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Chodziłem dzień w dzień to czwartego dnia usłyszałem, że alkomaty pojechały na kalibrację do Jeleniej Góry, a 5 że jeszcze nie wróciły tja... Napewno.. przez 2 dni nie było alkomatu na komendzie...
A później się dziwią jak się coś stanie...

Dodatkowo polecam artykuł, z którym się w dużej mierze zgadzam i prawdą jest że to nie pijani i nie 18-latkowie są zagrożeniem na polskich drogach...
Po prostu te dwa w/w przypadki sprawców wypadków są najbardziej medialne, jeśli tak można to ująć...
http://wyborcza.pl/1,100503,6828746,Morderca_jest_kim_innym_niz_to_opisuja_media.html

BZIKU napisał(a):Powiem Ci coś takiego.W Holandii popełnisz wykroczenie-powiedzmy przekroczenie predkosci-dostajesz mandat do domu dla przykładu 50€ do zapłaty do 1.06
masz pod spodem 2 podwyzki wyliczone odrazu przez państwo :
-do 1.08 75€
-do 1.10 100€
sam sobie wybierasz ile i kiedy


W Polsce jest ciut inaczej, bo jeśli mandat jest z policji to skarbowy zajmuje kwotę mandatu z nadwyżką na Twoim koncie bankowym.
Nie losowym, a tym które podałeś w zeznaniu PIT jak rozliczyłeś się na koniec roku z fiskusem i miałeś jakimś cudem zwrot podatku bo masz np. 3 dzieci i masz jakieś tam ulgi :) Swoja drogą sam nie wiem jak wygląda taki zwrot, bo ja zawsze muszę dopłacić podatek dochodowy :oops:
Ale nie o tym i wróćmy do sedna. W tym momencie równocześnie dostajesz pismo poleconym za potwierdzeniem odbioru, że takie coś miało miejsce i jest napisane, że masz zapłacić mandat np. 200 zł + koszty postępowania administracyjnego przy 200 zł to ok 25 zł.
Jak chcesz załatwić szybko i odblokować środki na koncie w banku to biegusiem do kasy w US, później do działu windykacji po papier, później do banku i już wasz wolne środki w banku ;) Jak zrobisz to przelewem to ok 7 dni trwa wszystko ;)
Natomiast jeśli jest mandat z gminy to przyjdzie komornik sądowy i trzeba się dogadać :)
Opcja 1 sprawdzona na sobie już 3 razy, a z panem komornikiem nie miałem okazji 8)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez apg2312 08 Sty 2014, 10:13

@kajtekjr - ten "List od lekarza" to ściema, chociaż przyznaję, że wygląda bardzo profesjonalnie, i lat temu kilka sam go gdzieś cytowałem...
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez kajtekjr 08 Sty 2014, 11:15

apg2312 napisał(a):@kajtekjr - ten "List od lekarza" to ściema, chociaż przyznaję, że wygląda bardzo profesjonalnie, i lat temu kilka sam go gdzieś cytowałem...

Być może to ściema, ale wg. mnie bardzo dobrze diagnozuje problem na polskich drogach... :1:
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez apg2312 08 Sty 2014, 19:04

kajtekjr napisał(a):Być może to ściema

Niestety, nie być może, a na pewno. Od 5 lat ten list co jakiś czas wypływa na necie jak g... z szamba, szczególnie przy takich okazjach, jak ten wypadek w Kamieniu Pomorskim

kajtekjr napisał(a):ale wg. mnie bardzo dobrze diagnozuje problem na polskich drogach... :1:

To jednak poleciłbym poszukać na necie i przestudiować prawdziwe statystyki wypadkowe. Bez problemu można znaleźć i na stronach internetowych (np. Policji), i w formie plików pdf.
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez XMan 1 08 Sty 2014, 22:46

Widzę że temat się rozkręcił :)
Co jedno to mogę powiedzieć że od początku @ToServeAndProtect ma rację.
Większe kary :!:
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez Robert 08 Sty 2014, 23:05

Alkomat alkomatem, słyszeliście jak często trzeba będzie robić badania tych urządzęń? Co pół roku, co rok.. kuriozum.

Samo posiadanie alkomatu jest fajnym pomysłem, zbadać się, nie ma alko - > można jechać.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez apg2312 08 Sty 2014, 23:48

Robert napisał(a):Samo posiadanie alkomatu jest fajnym pomysłem, zbadać się, nie ma alko - > można jechać.

Jeśli już, to alkotestera - a to wbrew pozorom duża różnica.
Tak, czy tak, to głupota. Dlaczego ?
1. Ja osobiście nie piję w ogóle alkoholu. Serio piszę. To po co mi alkotest ?
2. To, że ktoś będzie miał alkotest, wcale nie znaczy, że w niego dmuchnie. A jak już nawet dmuchnie, to wcale nie znaczy, że przejmie się w jakikolwiek sposób wynikiem.
3. Obśmiejesz się pewnie lub nie uwierzysz. Mam kilka zaprzyjaźnionych warsztatów samochodowych (pozostałość po czasach, gdy pracowałem w tej branży). Wiadomo, chłopcy lubią napić się zimnego piwka, albo i czasem coś mocniejszego. Ale była jakaś taka sytuacja, że pokupowali sobie właśnie takie zabawki do mierzenia promili w wydychanym powietrzu. No i raz sobie je testowali, co to jest warte, korzystając z tego, że był radiowóz drogówki do szybkiej poprawki lakierniczej - czyli atestowany alkotester, a panowie w niebieskich mundurkach i tak czekali i się nudzili. Wyniki ?
Policyjny alkotest pokazywał 0,25 mg/l (ok. 0,5 promila). A zabaweczki ? 3 sztuki, 3 różne wyniki, w tym na jednym 0,00 :D
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez kajtekjr 09 Sty 2014, 01:13

apg2312 napisał(a):1. Ja osobiście nie piję w ogóle alkoholu. Serio piszę. To po co mi alkotest ?

Idąc tym tokiem myślenia.. Ja nie gaszę pożarów, więc po co mi gaśnica w aucie ?
Niestety moja ostatnia gaśnica kosztowała mnie 70 zł (50 zł mandatu + 20 zł za gaśnicę 1kg) i tłumaczenia do tego niebieskiego smerfa w ogóle nie trafiały.
Usłyszałem tylko "Jest pan kierowcą, więc zna pan przepisy. Piszemy mandat czy wniosek do sądu?" Finał znasz, a ja mam najdroższą gaśnicę w życiu.
Swoją drogą to gaśnicą 1kg można ugasić grilla latem, a nie samochód ;)

apg2312 napisał(a):2. To, że ktoś będzie miał alkotest, wcale nie znaczy, że w niego dmuchnie. A jak już nawet dmuchnie, to wcale nie znaczy, że przejmie się w jakikolwiek sposób wynikiem.

I wtedy takich karać i jeszcze raz karać! Zabierać prawo jazdy i wlepiać grzywny skoro nie potrafi myśleć, bo na drodze trzeba myśleć za siebie, ale przede wszystkim za innych. Niestety.
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez apg2312 09 Sty 2014, 01:24

kajtekjr napisał(a):Idąc tym tokiem myślenia.. Ja nie gaszę pożarów, więc po co mi gaśnica w aucie ?

Nie obraź się, ale porównanie nie pasuje. Auto może się samo zapalić, wystarczy głupie zwarcie, ale przynajmniej mój organizm (nie wiem, jak u innych) sam z siebie, bez wprowadzenia doustnego nie jest w stanie wytworzyć 40% mieszanki C2H5OH+H2O w takiej ilości, żeby jakiekolwiek urządzenie to wykazało. Więc o ile gaśnica (chociaż to też głupota, przyznaję) teoretycznie może jeszcze okazać się przydatna, to alkotest dla mnie już na pewno nie.
Ale przypuszczam, że nie ma się i tak czym przejmować. Za kilka czy kilkanaście dni media zajmą się innym tematem, a o wypadku w Kamieniu Pomorskim zapomną wszyscy, oprócz rodzin i znajomych ofiar...
A to, co "uwielbiany" przez Polaków Kaczor Donald bredzi sobie przed kamerami TV... No cóż, temat nie o tym, a i nie chciałbym urazić jakiegoś fanatycznego POlaka :P
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez fluid 09 Sty 2014, 09:54

internety juz sie wziely za ten pomysl <rotfl> <rotfl>

http://www.sadistic.pl/prototyp-alkomatu-do-kazdego-auta-obowiazkowy-od-2015-vt259514.htm
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez CrossFire 10 Sty 2014, 12:12

specjalne nagłaśnianie głupot w telewizji, aby po prostu się znależć w gazecie, Panowie/Panie za rok wybory, ten pomysł tak szybko odejdzie od rzeczywistości jak przyszedł, ktoś ogarnięty spokojnie zapewne już ma na to kilkanaście haków.

do tego wiadomo jak jest. ktoś z rodziny premiera czy innych rządzących zaraz otworzy firme produkującą alkomaty itd, aby zarobić na tym i tak w koło macieja.

Co do zmian w karach jestem za. W myśl zasady - Piłeś nie jedź, więc kierowców na podwójnym gazie powinno się karać utratą prawa jazdy.


kara powinna być prosta i bolesna... rekwiruje się takiemu gościowi auto i sprzedaje na cele harytatywne czy na żyletki - kasa do panstwa, zapewne już 2 czy 3ciego auta nie będzie chciał stracić ;) a do tego kara grzywny za wyrządzone szkody wliczając w to koszta straży/policji itd. :wink: jeśli natomiast szkoda ze skutkiem śmiertelnym no to do końca życia datki na rodzine poszkodowaną i prawko out forever nie licząc solidnych latek w więzieniu.
Ostatnio edytowany przez CrossFire, 10 Sty 2014, 19:29, edytowano w sumie 1 raz
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

Postprzez MaTi 10 Sty 2014, 13:18

Dla kierowcy jadącego pod wpływem alkoholu prócz utraty prawa jazdy na minimum 5 lat to dodatkowo minimalny próg kary 35 tys a maksymalny 100 tys (wysokość mandatu zależna od wyniku alkomatu), pieniądze z mandatów na fundusz ofiar poszkodowanych w wypadkach. Taki dług rozłożyć na raty i taki ktoś przez kilka lat pamięta o tym, że nie powinno się jeździć po spożyciu alkoholu. Kilka takich przypadków + nagłośnienie w telewizji i problem z głowy, każdy kto wypił i zanim by wsiadł zastanowiłby się czy warto.

Dodatkowo do rozważenia:
Mandat (minimum 2-3tys) dla pełnoletnich pasażerów pijanego kierowcy, który miałby np. ponad 1 promil bo przy takiej ilości to raczej ciężko aby ktoś nie zauważył, że kierowca jest pod wpływem alko.
Premia dla policjanta aby nie był podatny na łapówkę.

Wymóg alkomatu to niePOrozumienie.
Takie moje zdanie : )
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Następna

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości