• Ogłoszenie:

Cb radio - czy używacie? jeżeli tak to jaki zestaw?

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Cb radio - czy używacie? jeżeli tak to jaki zestaw?

Postprzez MaTi 15 Sie 2013, 09:12

Witam zmotoryzowanych, używacie CB radio? jeżeli tak to jaki zestaw i jak się sprawuje? : ) no i czy przydało się podczas podróży ... ?
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Cb radio - czy używacie? jeżeli tak to jaki zestaw?

Postprzez fluid 15 Sie 2013, 10:17

uzywam a i owszem
z doswiadczenia wiem ze o ile mozna troche przyoszczedzic na antenie do cb to na samym cb nie ma co i lepiej wziasc cos z ciut wyzszej polki

od ponad 2 lat jestm uzytkownikiem presidenta johnny III z funkcja ASC (bardzo przydatna) i polecam jak cholera
http://www.nokaut.pl/cb-radia/president-johnny-iii-asc.html?pid=1&cid=6000&kid=2d6fe94209b7b36ddb93dada64aca18c&gclid=CITLke-A_7gCFQtY3godglQAsA

jak widac radyjko tanie nie jest ale po 2-3 dluzszych trasach sie zwraca :)

MaTi napisał(a):czy przydało się podczas podróży ... ?


jak jezdzisz tylko lokalnie to mija sie z celem kupno cb - lepiej darmowa apke YANOSIK (na IOS i andka jest) na dluzsze trasy tez sie sprawdza
ja stosuje kombo yanosik + cb i mozna jechac bezstresowo
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Cb radio - czy używacie? jeżeli tak to jaki zestaw?

Postprzez sumi 15 Sie 2013, 16:50

Ja mam Presidenta Harry III ASC. Sprawuje się świetnie, bardzo dobry nadajnik i odbiornik, spory zasięg, odbiór w miarę czysty. Na dalekie trasy jak najbardziej polecam.
Na jakie potrzeby klienci najchętniej zaciągają pożyczka hipoteczna http://www.kredytyhipotecznewarszawa.pl? Jak wiadomo, największą popularnością cieszą się kredyty, które pozwalają na zakup na przykład mieszkania czy wakacyjną podróż.
sumi
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 15 Sie 2013, 13:28



Cb radio - czy używacie? jeżeli tak to jaki zestaw?

Postprzez zenek98 15 Sie 2013, 16:54

Ja co prawda dostałem w prezencie, więc nie miałem większego wpływu. Mam MIDLAND Alan 199-A PL AM-40ch-GW-0. Tanie, bo nie kosztuje więcej niż 200 złotych.
Czasami trochę zasięg zawodzi, ale, jako, że nie jeżdżę w długie trasy, to nawet jest dobre i spełnia swoje zadanie :) Dobre dla początkujących.
zenek98
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 13 Sie 2013, 23:37



Cb radio - czy używacie? jeżeli tak to jaki zestaw?

Postprzez Mike 15 Sie 2013, 22:03

Używam obecnie Yosan PRO-120 - bardzo dobre radyjko za małą kasę (poza tym jest małe, więc łatwo gdzieś je upchnąć). Na jego temat możesz poczytać opinie na różnych forach.
Wg. mnie o wiele lepsze od rozsławionego Uniden Pro 520XL (testowałem oba).

W szafie mam jeszcze starego President Herbert I (Made in Philippines - oryginał, a nie chiński szajs). Jest to klasyk z 90-go roku (albo 89-go nie pamiętam) w idealnym stanie. Tej wisienki nie sprzedam.

Żeby dobrać zestaw musiałbyś napisać do jakich celów ma być wykorzystywany (w trasy, czy po mieście). Czy dużo jeździsz. Czy antena ma być zamontowana na stałe (w dziurce, czy uchwyt), czy może na magnesie.


sumi, zenek98, to jak daleko będziesz zbierał i jak daleko ciebie będzie słychać jest w dużej mierze uzależnione od anteny, a nie radia.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Cb radio - czy używacie? jeżeli tak to jaki zestaw?

Postprzez kajtekjr 18 Sie 2013, 09:34

Osobiście używam zestawu President Johnny III ASC + President Missouri.

Co do radia to się przyczepić nie można, bo to właściwie nie zniszczalny i nie zawodny Uniden Pro 520XL dodatkowo podkręcony na wyjściu przez takiego lokalnego magika od CB :)
Antena ze względu na magnesową podstawę i długość bata szału nie robi, a dodatkowo "szklana" cewka przyciąga uwagę złodziejaszków.. :evil:
Jedna już mi zginęła z dachu.. :( Plusem jest "mobilność anteny" - otwierasz bagażnik, chwytasz antenę i sup do kufra :P gdzie przy poprzedniej antenie Sirlo o długości 1.45m w Renault Clio stanowiło to problem ;)

Osobiście, gdybym używał CB w jednym samochodzie to warto pomyśleć o przykręceniu na stałe anteny do dachu.
Po pierwsze dużo lepszy odbiór, a po drugie przy prędkości >160 km/h nie ma obaw że spadnie z dachu - a spadająca antena robi sporo hałasu albo wpada do środka przez szybę :(

MaTi napisał(a): no i czy przydało się podczas podróży ... ?

Wczoraj zaoszczędziłem z 500 zł wracając wakacji więc myślę że się przydało :lol: i przy okazji pomogłem zaoszczędzić znajomemu, który podróżował drugim autem ze mną ;)
A zwróciło się po 7 dniach od zakupu :wink:

Z drugiej strony to też nie jest tak że nie płacę mandatów w ogóle ;) bo zdarza się że nikt nic nie powie, albo wyciszę bo rozmawiałem przez telefon chwilę wcześniej ;)
W tym roku 200 zł poszło do Rostowskiego i 6 pkt dla mnie :(
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Cb radio - czy używacie? jeżeli tak to jaki zestaw?

Postprzez programerek 20 Sie 2013, 20:05

Ja do tej pory korzystałem z President Teddy ASC , ale niestety delikatnie mówiąc szlak go trafił i poszedł na serwis.
Ale Jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu i mam nadzieję, że po awarii będzie równie dobrze. Poza tym to tylko usterka mechaniczna, więc chyba nie będę narzekac :)
programerek
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 06 Sie 2013, 00:10



Cb radio - czy używacie? jeżeli tak to jaki zestaw?

Postprzez MaTi 20 Sie 2013, 20:30

Ok, wiec zakupiłem LAFAYETTE Venus + antena Sirio Omega 27. Wybrałem ten model radia ponieważ centralka jest niewidoczna -> leży w bagażniku i od centralki przewód na końcu którego jest grucha i całe sterowanie w gruszce, gruchę można wszędzie schować dzięki czemu złodziejaszków nie będzie kusić przywłaszczenie CB. Nie mam porównania do innych sprzętów bo to mój pierwszy zestaw, ale przejechane 800 kilometrów no i zdało egzamin : ) fajna funkcja to wyciszenie szumów dzięki czemu słyszalne jest tylko to gdy ktoś coś nadaje. Antena z magnesem 12,5 cm ładnie trzyma. Przy prędkości 190 przetestowane i z dachu nie zleciała antena.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Cb radio - czy używacie? jeżeli tak to jaki zestaw?

Postprzez Mike 21 Sie 2013, 00:23

Zapomniałem dopisać o antenie - mam taką samą ;)
Pamiętaj, żeby ją zestroić.

Lafayette robi fajne radyjka. Mój Yosan, to to samo co Lafayette Atena.

Wracając do anteny - zimą kabel jest dość sztywny i podczas chowania do bagażnika można go wyrwać z podstawy. Najlepiej już teraz wzmocnić go klejem (np. tym w laskach).
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Cb radio - czy używacie? jeżeli tak to jaki zestaw?

Postprzez pawcioorzel 17 Sty 2014, 10:59

Zobacz sobie filmowy przegląd z porównaniem trzech zestawów z antenami:
http://www.youtube.com/watch?v=xDeKif2VpiM
pawcioorzel
~obserwator
 
Posty: 0
Dołączenie: 17 Sty 2014, 10:55



Cb radio - czy używacie? jeżeli tak to jaki zestaw?

Postprzez KazimierzWielki 20 Sty 2014, 00:33

Tak, mam maxona 3000, ale zwarcie w antenie się pojawiło więc póki co nie korzystam.
KazimierzWielki
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 20 Sty 2014, 00:26



Cb radio - czy używacie? jeżeli tak to jaki zestaw?

Postprzez rysiek_mela 05 Sie 2014, 12:48

Moim zdaniem antena, najlepiej jak by była firmowa, ale niekoniecznie całym sercem układu jest cb, ja mam presidenta ( wydatek około 500 zł., antena co prawda długa ale nie jest firmowa kupiona w sklepie z rtv za 600 zł. a zasięg też zalezy od pogody, przy dobrej pogodzie i sięga około 15 - 20 km.
Awatar użytkownika
rysiek_mela
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 05 Sie 2014, 12:43
Miejscowość: Bydgoszcz




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: qumar oraz 9 gości