• Ogłoszenie:

Auto z oc sprzedane lecz dalej na mnie. zgubilem umowe ks.

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Auto z oc sprzedane lecz dalej na mnie. zgubilem umowe ks.

Postprzez LUBER 07 Sie 2013, 16:56

Witam,

Może ktoś z Was jest na tyle kumaty, że pomoże mi rozwiązać ten problem...

Nieco ponad dwa lata temu zakupiłem swoje pierwsze auto. Poprzedni wlasciciel zglosil ten fakt w wydziale komunikacji oraz u ubezpieczyciela. Pocieszyłem się nim ledwie miesiąc i sprzedałem (bez przeglądu, ale z ważnym ubezpieczeniem). Problem w tym, że naiwny nigdzie tego nie zgłosiłem. Auto nie było na mnie zarejestrowane a do ubezpieczenia miałem z tego co wiem jakiś aneks tylko. Teraz po tak długim czasie od sprzedaży dostaje pismo z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego, ze mam zaplacic kare za brak ciaglosci oc (2000zl). Sprostowal bym sprawe i wskazal im kolejnego nabywce, ktory calkowicie zaniedbal sprawe z ubezpieczeniem oraz rejestracja pojazdu, ale zgubilem umowe KS Nigdzie jej nie mam wiec nie moge udowodnic, ze nie jestem wlascicielem auta mimo iz nie mam jego ani zadnych papierow z nim zwiazanych. Ciagle szukam umowy, bezskutecznie... Kare i tak bede musial zaplacic bo z tego co wiem termin miesiaca na nadeslanie dokumentow minal.

Pytanie brzmi: Jak mimo zagubionego dokumentu poswiadczajacego pozbycie sie pojazdu mam wymazac auto ze swojego zycia... Co roku bede dostawal kary za samochod, ktorego juz nie mam i ktory moze juz zostal zdemontowany na czesci czy Bog wie co jeszcze? Czy moze po zaplaceniu kary dadza mi spokoj?

Jeszcze dobrze w zycie nie wszedlem a juz towarzyszy mi mysl o corocznych karach za auto ktorego nie mam od 2 lat sciana
Awatar użytkownika
LUBER
~user
 
Posty: 644
Dołączenie: 13 Lis 2005, 22:06
Miejscowość: Kluczbork
Pochwały: 11



Auto z oc sprzedane lecz dalej na mnie. zgubilem umowe ks.

Postprzez fluid 07 Sie 2013, 19:30

jednego nie kumam
sprzedajac samochod musiales isc do wydzialu komunikacji wlasnie z umowa i go wyrejestrowac
zrobiles to?
jesli tak to idz do nich i popros zeby wyszukali kopie tego bo musza ja miec
jak nie wyrejestrowales to dalej jestes wlascicielem tego auta
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Auto z oc sprzedane lecz dalej na mnie. zgubilem umowe ks.

Postprzez LUBER 07 Sie 2013, 19:47

Auta nie przerejestrowałem na siebie więc tam nie było co zgłaszać. Jedynie powinienem zgłosić ten fakt do ubezpieczyciela. Za Facet od którego kupiłem auto zgłosił fakt sprzedaży w Wydziale Komunikacji i u Ubezpieczyciela. Ja sprzedając potem te atuo nigdzie nie zgłosiłem. Stąd ostatni ślad po aucie prowadzi do mnie. Tak wiem... jak tak można. Było to moje pierwsze auto i niestety moje niedoinformowanie w tym temacie + następny właściciel idiota dały właśnie taki finał.

Kare zapłacę, bo już nie mam chyba innego wyjścia... Chciałbym wiedzieć jak mam udowodnić, że auta już nie mam jeśli ta umowa się nie znajdzie (Przecież takie rzeczy jak zgubienie dokumentu po 2 latach mogą się zdarzyć...). To jest chore żebym płacił kary co rok dwa do końca życia za coś czego już od dawna nie posiadam i nawet nie mogę jak bym chciał ubezpieczyć sciana
Awatar użytkownika
LUBER
~user
 
Posty: 644
Dołączenie: 13 Lis 2005, 22:06
Miejscowość: Kluczbork
Pochwały: 11



Auto z oc sprzedane lecz dalej na mnie. zgubilem umowe ks.

Postprzez apg2312 07 Sie 2013, 20:25

LUBER napisał(a):Było to moje pierwsze auto i niestety moje niedoinformowanie w tym temacie

Że co proszę ? Czyżby na kursie prawa jazdy nie uczono przepisów, które zawiera Kodeks Prawo o Ruchu Drogowym ? A myślałem, że opolskie to takie porządne województwo :P
A serio, to obawiam się, że bez tej umowy nie jesteś w stanie nic zrobić. Polecam przejść się do Urzędu Miejskiego, jest szansa, że podpowiedzą Ci, co i czy w ogóle można zrobić. Taki sam spacer zrób do jakiegoś agenta ubezpieczeniowego.
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Auto z oc sprzedane lecz dalej na mnie. zgubilem umowe ks.

Postprzez BZIKU 07 Sie 2013, 20:56

Za głupotę sie płaci LUBER, niestety......
Módl sie aby to nie była tylko jedyna kara dla Ciebie...
Niewazne czy auto ma przegląd czy nie;mozesz kupic-ale masz okresloną prawem ilość czasu do załatwienia spraw papierkowych
Raz,komunikacja,dwa skarbówka;trzy ubezpieczyciel.odbywa sie to mniej/wiecej tak...Kupuje od Fluida auto w niedziele wieczorem..spisujemy umowę kupna/sprzedazy oraz umowe przekazania dowodu OC na przejazd do miejsca zamieszkania..Odrazu rozwiewam wątpliwości innych.Jest to dopuszczalne;jestesmy wtedy na osłonie Funduszu Gwarancyjnego.....Fluid w poniedzialek zgłasza w urzędach pozbycie sie auta (wiadomo,koszta),a Ty musisz WE WŁASNYM ZAKRESIE zgłosić się do ubezpieczyciela pojazdu w celu przedłużenia ubezpieczenia w tej samej instytucji,bądź rezygnacji na rzecz innego ubezpieczyciela....O opłacie skarbowej czy wizycie w urzędzie komunikacji nie wspomne-to jest normą
Skoro tego nie zrobiłeś,no to....prze**** sobie w kilku instytucjach.I z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjdzie jeszcze kilka liścików
Sukcesu....zyczę :lol:
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Auto z oc sprzedane lecz dalej na mnie. zgubilem umowe ks.

Postprzez Wojtasgls 07 Sie 2013, 21:44

Pytanie którego nikt jeszcze nie zadał :)

Próbowałeś kontaktować się z kupującym auto?? Może jakieś maile, smsy itp. znajdziesz :)
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Auto z oc sprzedane lecz dalej na mnie. zgubilem umowe ks.

Postprzez LUBER 07 Sie 2013, 23:56

Panowie nie proszę w tym temacie o wyśmiewanie tego czego nie dopilnowałem. Darujcie sobie takie posty. Dałem ciała wiem... teraz przyjdzie mi za to zapłacić. Więc spuszczam łeb i kare akceptuje. Gdy kupiłem auto z urzędzem skarbowym było załatwione. Byłem, zakupione auto poniżej 1000 zł więc zostałem poinformowany, że nic płacić nie muszę. Auta też na siebie nie przerejestrowałem więc nie było czego wyrejestrowywać. W Wydziale Komunikacji jest tylko adnotacja, że auto zostało sprzedane mnie, lecz nie jest na mnie zarejestrowane. Za to ubezpieczycielowi powinienem sprzedaż auta zgłosić. Nie zrobiłem tego i po wygaśnięciu polisy uderzają do mnie... bo na mnie ślad się urwał.

W każdym razie po opłaceniu kary chce też wymazać samochód ze swojego życia. Gdybym miał kontakt z osobą której to sprzedałem lub samą umowę kupna sprzedaży nie było by problemu. Samochodu ani żadnych dokumentów fizycznie nie mam, nie mogę go ani ubezpieczyć ani zezłomować no nic. Sytuacja patowa. Jednak nie mogę też płacić dalszych kar za brak ubezpieczenia za auto którego nie mam... ba za auto które może już dawno nie istnieje. I tutaj liczyłem na poradę. Jest jakiś sposób, który pozwoli poinformować ubezpieczyciela i wk, że auto w moim posiadaniu już nie jest?
Awatar użytkownika
LUBER
~user
 
Posty: 644
Dołączenie: 13 Lis 2005, 22:06
Miejscowość: Kluczbork
Pochwały: 11



Auto z oc sprzedane lecz dalej na mnie. zgubilem umowe ks.

Postprzez apg2312 08 Sie 2013, 00:37

Przewróć dom do góry nogami, żeby znaleźć tą umowę sprzedaży.
Przypuszczam, że sytuacja wygląda w ten sposób, że osoba która kupiła od Ciebie auto też go nie zarejestrowała, i jeździła jakiś czas na Twoim OC. Nie wiem, auto jest może zezłomowane, rozebrane na części...nieważne. Ważne jest, że Ty figurujesz w ubezpieczeniowym systemie informatycznym jako właściciel auta, więc masz obowiązek płacić za to auto ubezpieczenie OC. Jest niezapłacona aktualna składka, więc upomniał się fundusz gwarancyjny - chociaż to mnie dziwi(!), że nie zgłosiła się do Ciebie najpierw windykacja firmy ubezpieczeniowej.
Jeśli pamiętasz, w jakiej firmie miałeś wykupione OC, to maszeruj do tego agenta, niech Ci powie czy to się da odkręcić. Nie wiem, oświadczenie napiszesz, złożysz przysięgę...cokolwiek.
Ale najpewniej by było, gdybyś skorzystał z porady z pierwszego zdania w tym poście.
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości