• Ogłoszenie:

Czym i jak wysłać przesyłkę do niemiec z polski?

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Czym i jak wysłać przesyłkę do niemiec z polski?

Postprzez Messy 31 Sty 2013, 13:18

Witam.

Chciałabym się polecić Państwa w następującej sprawie.
Chcę wysłać z Polski koszulkę (t-short) do Niemiec.
Chciałabym aby dana przesyłka doszła w sumie chociaż w przeciągu 5 dni.
Zależy mi też na cenie wysyłki.
Koszulkę zamierzam spakować w kopertę bąbelkową formatu A4, według indeksów formatów kopert jest to format C4 (wymiar 229x324). Waga koperty z koszulką nie powinna przekraczać 0,5 kg.
Nie wiem za bardzo czym to wysłać.
Myślałam nad pocztą Polską i wysłanie tego listem poleconym priorytetowym, nie wiem tylko jaka by była tego cena i czy w ogóle można taką kopertę formatu A4 wysłać listem poleconym priorytetowym do Niemiec?
Nie wiem też jak to jest z czasem dostarczenia takiego listu i czy w ogóle dojdzie do celu?

Myślałam też nad kurierem ale nie bardzo wiem jak ta paczkę wyliczyć w tych ich kalkulatorach na stronach czy porównywarkach. Raz wyliczyłam to wyszły jakieś astronomiczne sumy typu 90zł...
Może ktoś z Państwa wysyłał coś do Niemiec i mógłby coś doradzić?
Czy w ogóle można do Niemiec wysyłać np. jakieś przedmioty w takim liście poleconym priorytetowym? Czy może trzeba wysłać w formie paczki pocztowej? Tylko wtedy ceny strasznie duże....
Proszę o jakieś podpowiedzi.
Pozdrawiam.
Messy
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 12 Sty 2013, 14:46



Czym i jak wysłać przesyłkę do niemiec z polski?

Postprzez Wojtasgls 31 Sty 2013, 17:55

O kurierze zapomnij bo koszt jest wysoki jak chcesz wysłać "koszulkę"

Wejdź na stronę poczty polskiej i sprawdź cennik nic trudnego.
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Czym i jak wysłać przesyłkę do niemiec z polski?

Postprzez Messy 01 Lut 2013, 13:57

Dzięki za odpowiedź.

Co do cen to rzeczywiście będzie to chyba przy wadze ponad 100 g do 350 g - 13zł (pozycja 1 rozdział I.1 w cenniku poczty polskiej) plus teraz to, że jest to przesyłka polecona czyli plus 5,30zł (pozycja 9, rozdział I.3) czyli razem by wychodziło 18,0zł...


A powiedzcie mi proszę jak to jest z nadaniem takiego listu.

Trzeba chyba najpierw wypełnić taki kwitek o nazwie "potwierdzenie nadania" i dopiero później udać się do okienka na poczcie?

Na tym potwierdzeniu jest opcja jak "potwierdzenie odbioru" czy przy liście poleconym priorytetowym jest to z góry zatwierdzane czy może można to wybrać jako dodatkowa opcję, jeśli tak to czy jest dodatkowo płatna? I na czym dokładnie polega? Bo z tego co mi się wydaje, to przy każdym odbiorze listu poleconego odbierający musi się podpisać osobiście...
Messy
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 12 Sty 2013, 14:46



Czym i jak wysłać przesyłkę do niemiec z polski?

Postprzez apg2312 01 Lut 2013, 14:33

O ile dobrze ustawiłem wszystkie suwaki, to paczka do Niemiec (do 1 kg) z potwierdzeniem odbioru i priorytetem kosztuje 61 zł
http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_paczka_pocztowa.html
List 19.30 (bez potwierdzenia odbioru, tylko priorytet, 350-500g)
http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_przesylka_listowa.html
Ale chyba najprościej by było, jakbyś się pofatygował osobiście do najbliższej placówki PP i osobiście dokładnie się wypytał.
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości