• Ogłoszenie:

Jakie auto kupić ?

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Jakie auto kupić ?

Postprzez ToServeAndProtect 08 Sty 2013, 22:43

też mnie dziwi pewna sprawa. boki samochodu są takie glossy (jak lustro) a maska jest chromowana
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Jakie auto kupić ?

Postprzez bladi1492 08 Sty 2013, 23:43

Ok, ostatecznie dam 6,500zł ( odmawiając sobie Car Audio) , i panowie to będzie pierwsze auto i nie ostateczne, i aby mało paliło i opłacalne w utrzymaniu. Poprosił bym ciekawe propozycje i uzasadnienie dlaczego. I po danych propozycjach temat będzie zakończony . :wink: I dam wam odetchnąć :lol:
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Jakie auto kupić ?

Postprzez fluid 09 Sty 2013, 15:22

bladi1492 napisał(a):aby mało paliło i opłacalne w utrzymaniu


no to raczej nie bedzie to volvo z podanego linku


bladi1492 napisał(a): odmawiając sobie Car Audio)


volvo fabrycznie ma bardzo dobry zestaw audio (u mnie w s60 jest glosnikow + wzmacniacz i ma niezlego kopa)
minusem jest to ze w volvo (tych starszych) radio nei odtwarza mp3 (jednak to za 400zl mozna obejsc malym urzadzonkiem ktore trzymasz w schowku i dziala na zasadzie "zmieniarki" plyt na usb/sd)

tak wiec dobre car audio masz w volvo jednak nei idzie to w parze z tanim utrzymaniem
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Jakie auto kupić ?

Postprzez migala 10 Sty 2013, 11:16

bladi1492 napisał(a):migala jak wygląda sprawa spalania i koszt części ?

11 na 100 bierze tylko ze ja mam jeszcze w gazie, części nie najgorzej jakoś daje radę jak trzeba coś wymienić a kokosów nie zarabiam. Teraz chłodnice miałam do wymany bo ciekła i dałam coś ok 200 zł. Tanio nie jest ale najdrożej też nie.
migala
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 11 Paź 2012, 15:00



Jakie auto kupić ?

Postprzez BZIKU 10 Sty 2013, 23:01

Tylko z ciekawosci zapytam migala, jaki motorek?
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Jakie auto kupić ?

Postprzez kajtekjr 11 Sty 2013, 01:33

BZIKU napisał(a):@Kajtek..pisałeś cos o benzynce z osiagami i spalaniu 12/13l-100...Zerknij łaskawym okiem na Volvo S40 T4 1.9 16v 200KM ;)
Ale 1.9....Omijaj 2.0 T4 ;te bloki Renówki coś za bardzo są beeeeee :D
PZDR

Za duży, osobiście gustuje w hot-hatch'ach - Clio 2.0 16V, Megane II Sport 2.0T 16V, Polo IV 1.8T 16V itp :P Ale narazie brak $$$ żeby sobie takiego sprawić ~15-20k PLNów
Głównie dlatego, że te auta wyglądają właściwie tak samo jak ich odpowiedniki z mułowatymi dieslami, których pełno na naszych drogach, a z takim silnikiem to można się mierzyć z E46 320D i oglądać zdziwioną minę dresa na kolejnym czerwonym o ile da radę Cie dogonić ;)
Mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi :ok:

E36 omijałbym szerokim łukiem, wiele zajeżdżonych sztuk, po młodych 'drifterach' i 'mistrzach prostej' ;)
Szukaj czegoś mniejszego, takiego czym mógł jeździć starszy pan do kościoła w niedziele - wiadomo szału nie będzie ale i nie będzie trzeba dołożyć drugiej wartości auta w częściach.
Niestety jeśli szukasz czegoś oszczędnego i robiącego szał pod dyskoteką to niestety musisz dołożyć jeszcze ze 20-25k PLNów ;)

Zobacz jeszcze w ofertach Nissana Almery (N15) - auto raczej nie cieszy się popularnością wśród młodych upalaczy i wyścigówka też nie jest ;)
Minusem są ceny niektórych części, a plusem trwałość auta ;)

Pozdrawiam.
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Jakie auto kupić ?

Postprzez michal2k 11 Sty 2013, 09:51

Ja bym polecał peugeot 306 2.0 HDI te silniki z doświadczenia wiem że są bardzo trwałe i ekonomiczne, tylko trzeba znaleźć model w miarę dobrym stanie,
michal2k
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 03 Paź 2012, 07:42



Jakie auto kupić ?

Postprzez migala 18 Sty 2013, 12:12

BZIKU napisał(a):Tylko z ciekawosci zapytam migala, jaki motorek?

BMW e36
migala
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 11 Paź 2012, 15:00



Jakie auto kupić ?

Postprzez kajtekjr 19 Sty 2013, 16:02

migala napisał(a):
BZIKU napisał(a):Tylko z ciekawosci zapytam migala, jaki motorek?

BMW e36

BZIKU, pytał o pojemność silnika... ;]

michal2k napisał(a):Ja bym polecał peugeot 306 2.0 HDI te silniki z doświadczenia wiem że są bardzo trwałe i ekonomiczne, tylko trzeba znaleźć model w miarę dobrym stanie,

Jeden z pierwszych silników w Peugeotach z wtryskami CR ;) Wymiana wszystkich = ok 3000 zł ;)
JTD, HDI, DCI, CDI, TDCI, CRDI, CDTI, CTDI, D4D - wszystkie są oparte na wtryskach CR, które są bardzo wydajne, bardzo precyzyjne ale za to bardzo drogie w zakupie i naprawie czegokolwiek w układzie wtryskowym. Wszystkie mają turbinę i nienawidzą ostrej jazdy zaraz po odpaleniu silnika ;) Sporo zajeżdżonych silników w autach z kratką przez przedstawicieli handlowych :) Pozdrawiam wszystkich przedstawicieli :ok:
Ja nie mówię że to są złe silniki, bo tak naprawdę nie są ;) Sam mam DCI i D4D w rodzinie i nie narzekam. Są oszczędne, ale trzeba o nie naprawdę dbać ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Jakie auto kupić ?

Postprzez dawidek1234 27 Lut 2013, 09:44

Zakup auta to bardzo poważna decyzja. Ważne jest czy chcesz auto małe czy duże. Ile ma palić. I podstawowe pytanie: ile gotówki chcesz przeznaczyć na ten samochód?
dawidek1234
~obserwator
 
Posty: 0
Dołączenie: 27 Lut 2013, 09:37



Jakie auto kupić ?

Postprzez kajtekjr 27 Lut 2013, 19:35

dawidek1234 napisał(a):Zakup auta to bardzo poważna decyzja. Ważne jest czy chcesz auto małe czy duże. Ile ma palić. I podstawowe pytanie: ile gotówki chcesz przeznaczyć na ten samochód?

Ty wogóle przeczytałeś ten temat czy wpadłeś na pomysł że "o napisze sobie posta bo taki fajny temat" ? :-|
Wydaje mi się, że jednak byłeś tak wspaniałomyślny jak to opisałem w drugim przypadku, ale gdybyś wykazał odrobinę chęci i wysilił szare komórki w swoim mózgu to zauważyłbyś bystrzaku, że wszystkie kryteria o których napisałeś, autor tematu podał. Druga sprawa, temat ma prawie dwa miesiące od napisania pierwszego posta i sądzisz, że autor nadal chodzi pieszo ? :?

Akurat najważniejszy jest stan techniczny auta. Jeździ się zawieszeniem, hamulcami, układem przeniesienia napędu i silnikiem. Reszta rzeczy tj. kolor, wielkość auta, spalanie, wygoda jest drugorzędna przy aucie za kilka tysięcy złotych, przebiegiem ok 200-300 tysięcy kilometrów i wiekiem >15 lat.
Lepiej jeździć sprawnym technicznie autem, który nie rozkraczy się na środku jakiegoś zadupia niż pięknie odpicowanym autkiem do którego trzeba dolewać 1l oleju co 1000 kilometrów.
Kolor, wygoda i spalanie to ma znaczenie gdy kupujemy nowe lub prawie nowe auto za 30 000 i wiecej.. takie jest moje zdanie.
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Jakie auto kupić ?

Postprzez pitko 05 Kwi 2013, 16:38

Jak kupujemy nowy samochód to chyba wszystko ma znaczenie- kolor, komfort, czy pojemność bagażnika.Ceny nowych samochodów skoro są wysokie to, chociaż możemy sobie dobrać wszystko tak jak nam się podoba. Ale zgadzam się, że najważniejszy jest stan techniczny samochodu i tym przede wszystkim należy się kierować przy zakupie używanego auta. A może mazda 626? Też można dostać modele z silnikiem diesla w dobrych cenach, a auto jest duże i wygodne, przez to myślę, że bezpieczniejsze.
Ostatnio edytowany przez pitko, 09 Kwi 2013, 11:31, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
pitko
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 05 Kwi 2013, 15:59



Jakie auto kupić ?

Postprzez Apokalipsa2006 06 Kwi 2013, 10:25

6,500zł mówisz, to ja ci polecam Fiat Bravo najlepiej JTD z silnikiem diesla w turbinie 105 kucyków, mam takiego i naprawdę nie narzekam. w tej cenie to kupisz z klimą ABS elek, szyby lusterka, i wersja to jak wolisz, ja mam wersje GT więc twarde zawieszenie niż u pozostałych, i siedzenia bardziej przypominające kubełkowe, w roczniku 99-00. Autko fajne, super się jeździ nie dużo pali i ładnie wygląda :)

DODAM jeszcze że możesz fiat bravo w zwykłym silnikiem diesla wolnossącym możesz lać do niego OPAŁ olej zwykły roślnny/przepalony, a koszt takiego auta to 2000zł do 2,500zł :) oczywiście to nie demon prędkości ale jak na próbę to śmiało :)

pitko napisał(a): mazda 626? Też można dostać modele z silnikiem diesla


Pierwsze auto jakie rozbiłem xD
Awatar użytkownika
Apokalipsa2006
~user
 
Posty: 592
Dołączenie: 12 Cze 2007, 19:11
Miejscowość: Za cycanopolem jest dom wójta trzeba skręcić w prawo i Ooo xD
Pochwały: 6



Jakie auto kupić ?

Postprzez kajtekjr 06 Kwi 2013, 16:45

Apokalipsa2006 napisał(a):do niego OPAŁ olej zwykły roślnny/przepalony

Do momentu kiedy Policja/ITD/Służba Celna cię przez przypadek nie ściągnie na badanie zawartości zbiornika ;)
Wtedy wszystkie oszczędności idą w niepamięć, bo wystawiają świstek z terminem płatności 7 dni w wysokości 5000,00 PLN.

Dlaczego wszyscy uparliście się na starego klekota, który po 15 latach eksploatacji ma faktyczny przebieg 300-400 tysięcy kilometrów, a w ogłoszeniu to igiełka z przebiegiem 150-180 tysięcy kilometrów ! NIKT powtarzam NIKT nie kupuje diesla z salonu, żeby jeździć nim do kościoła w niedziele! 3 letnie auta z silnikiem diesla z zachodu, które nie miały dzwona maja przebiegi ponad 200 tysięcy przebiegu, więc pomyślcie jaki przebieg musi mieć auto z zachodu które ma 15 lat!?
A jak znajdziesz takiego 3 letniego diesla z mniejszym przebiegiem FAKTYCZNYM to na pewno miał dzwona, bo Niemcy, Holendrzy, Francuzi to nie są idioci i za bez cen nie sprzedają dobrych samochodów ;)
W tym przedziale TYLKO benzynowe auto i nikt mnie nie przekona do 15-17 letniego diesla.
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Jakie auto kupić ?

Postprzez Apokalipsa2006 06 Kwi 2013, 21:34

kajtekjr napisał(a):Do momentu kiedy Policja/ITD/Służba Celna cię przez przypadek nie ściągnie na badanie zawartości zbiornika ;)
Wtedy wszystkie oszczędności idą w niepamięć, bo wystawiają świstek z terminem płatności 7 dni w wysokości 5000,00 PLN.


Jest to bardzo duża rzadkość żeby cię sprawdzili, najczęściej sprawdzają BUSY bo była akcja że jeździły na opale.

kajtekjr napisał(a):Dlaczego wszyscy uparliście się na starego klekota


bladi1492 napisał(a):Ok, ostatecznie dam 6,500zł


możę dlatego że nie kupi w tych pieniądzach dobrego auta w przedziale 10lat.... chyba że angola xD
Awatar użytkownika
Apokalipsa2006
~user
 
Posty: 592
Dołączenie: 12 Cze 2007, 19:11
Miejscowość: Za cycanopolem jest dom wójta trzeba skręcić w prawo i Ooo xD
Pochwały: 6



Jakie auto kupić ?

Postprzez kajtekjr 07 Kwi 2013, 02:38

Apokalipsa2006 napisał(a):Jest to bardzo duża rzadkość żeby cię sprawdzili

Czasem i ślepej kurze trafi się ziarno.. :wow:
Uważam, że wysokość kary jaką trzeba zapłacić w przypadku wpadki jest nie adekwatna do oszczędności jakie jesteś wstanie uzyskać. To już lepiej kupić benzyniaka i go zagazować - przynajmniej legalnie i nawet taniej! Litr opałówki kosztuje ok. 3.85-3.95 PLN w zależności od regionu i ilości jaką kupujesz, a litr gazu akurat w moim mieście waha się w granicach 2.55-2.70 PLN czyli średnio złotówkę taniej i legalnie!
W dodatku nie ma problemów w trasie z tanim dotankowaniem samochodu, bo LPG kupisz właściwie na każdej stacji benzynowej ;)

Apokalipsa2006 napisał(a):możę dlatego że nie kupi w tych pieniądzach dobrego auta w przedziale 10lat.... chyba że angola xD

Aaaa.. to lepiej kupić starego klekota, niż szukać benzynki 1.2 8V / 1.4 8V, które defakto świetnie znoszą instalację LPG, bo są proste jak budowa cepa i mają stosunkowo nie duże przebiegi ze względu że są to silniki montowane głównie w nie dużych miejskich autach ;)
Niestety za tą kwotę (6500) to można kupić w miarę sensowne miejskie auto z benzyną pod maską.
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Jakie auto kupić ?

Postprzez Apokalipsa2006 07 Kwi 2013, 16:51

kajtekjr napisał(a):Aaaa.. to lepiej kupić starego klekota, niż szukać benzynki


Zwolennik benzyniaków ?? :P

Powiem tak diesel dopiero rozkręca się po 150tyś km. dobra jest oszczędność, nie dużo pali, tańsze paliwo. może i naprawy są droższe ale gdy mieliśmy mazde 626, była tak mocno tyrana że szok. i w ciągu 12 lat TYLKO chłodnica poszła (nie licząc standardów, czyli klocki itd) dopiero moje wbicie w rów ją skończyło :P :P.
Awatar użytkownika
Apokalipsa2006
~user
 
Posty: 592
Dołączenie: 12 Cze 2007, 19:11
Miejscowość: Za cycanopolem jest dom wójta trzeba skręcić w prawo i Ooo xD
Pochwały: 6



Jakie auto kupić ?

Postprzez apg2312 07 Kwi 2013, 17:32

Tylko jest mała różnica w naprawach diesli i benzyniaków, pomijając już nawet koszty części. O co chodzi ? Nie będę twierdził, że znam wszystkich mechaników i wszystkie warsztaty samochodowe w Chorzowie i okolicznych miastach, ale owszem, sporą część znam. I o ile z jakąkolwiek naprawą silnika benzynowego nie ma większego problemu, to z dieslem już jest. I nie chodzi mi tutaj o wymianę oleju czy rozrządu, bo z tym poradzi sobie każdy mechanik. Ale fachowców (w tym dobrym tego słowa znaczeniu) od diesli w Chorzowie jest może dwóch ? Pomijam oczywiście autoryzowane serwisy, bo ja przynajmniej nie trafiłem 6 w Lotto :P
Tak na marginesie już całkiem pozwolę sobie przypomnieć pewną ludową mądrość - nie kupuje się aut zaczynających się na literę "F" i z kraju na "F". Jak to leciało ? "każdy Ford ch**a wort, a Fiat jego brat" ? Oczywiście, wiem, że Fordów, Fiatów i francuskich wynalazków jeździ po naszych drogach sporo, a ich właściciele usiłują wszystkim dookoła wmówić, jakie to cuda techniki mają - w ogóle się nie psują, nic się nie zużywa, a zużycie paliwa mniejsze, niż przy jeździe na rowerze czy wrotkach :P
Ale ja dziękuję, postoję :P
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Jakie auto kupić ?

Postprzez kajtekjr 07 Kwi 2013, 22:47

Apokalipsa2006 napisał(a):Zwolennik benzyniaków ??

Nie koniecznie, bo w najbliższej rodzinie mamy Toyotę Avensis 2.2 D4D 12.2005 rok, a od 2009 roku jest w naszym posiadaniu - na liczniku prawie 240 000 kilometrów głownie po Polsce, bo to auto poleasingowe. W momencie zakończenia leasingu miało 180 000 km i wiek 4 lata, więc wszyscy wiemy że bajki o 15 letnich dieslach z przebiegiem 180 tys można wcisnąć miedzy Andersena a Braci Grimm ;) Swoją drogą jak ktoś szuka auta za ok 30 tyś PLN to z czystym sercem polecam, bo bardzo przyjemne auto ;)
Drugie auto to Renault Clio 1.5 dCi 2002 rok w posiadaniu rodziny od 2003 roku, a w naszym od 2010 roku. W momencie importu z Austrii miało przebieg ok 8 tyś km i musiało przyjechać na lawecie, bo zaliczyło nie groźnego dzwona. Autem jeździł mój dziadek i w latach 2003-2010 przebieg zwiększył się do 27 tyś i tak naprawdę, gdy odkupiliśmy go od dziadka był jeszcze na przysłowiowym dotarciu ;) W tej chwili ma przebieg pod 90 tyś kilometrów, więc jak łatwo policzyć robi ok. 20 tyś km rocznie ;) Niestety przez to że był mało eksploatowany to wychodzą różne takie rzeczy, które powinny wyjść jeszcze w okresie gwarancji :) Gdyby nie dziadek to jakby nie patrzeć 11 letnie auto powinno mieć przebieg ok. 220 tyś i to jest realny przebieg dla 10 letniego auta, a co dopiero mówić o dieslu z lat 90 ;)
Gdyby nie nadarzyła się okazja, bo 7 letnie auto ze znaną historią i przebiegiem 27 tyś km to okazja, to napewno nie kupilibyśmy trzy lata temu 7 letniego diesla z dCi'kiem pod maską ;) Zwłaszcza że silniki dCi debiutowały na początku wieku i na dzień dzisiejszy lista usterek jest naprawdę długa. Zaczynając od wtryskiwaczy, po przez pompę wysokiego ciśnienia Common Rail i turbosprężarkę, a kończąc na rożnych usterkach elektroniki ;) Do tego wszystkiego w mocniejszych wersjach jest DPF który po 10 latach sprawia problemy, w wymiana idzie w tysiące :)

Dlatego uważam, że w w/w budżecie tylko i wyłącznie silnik benzynowy. W ramach oszczędności można zagazować osobnika, ale tylko samemu. Broń Boże kupować już zagazowanego, bo też mogą być problemy ;)

apg2312 napisał(a):Pomijam oczywiście autoryzowane serwisy, bo ja przynajmniej nie trafiłem 6 w Lotto

Wogóle nie wypowiem się o ASO, bo czasem zastanawiam się skąd biorą ludzi tam... Mam wrażenie, że... z ulicy ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Jakie auto kupić ?

Postprzez Apokalipsa2006 08 Kwi 2013, 00:26

kajtekjr napisał(a): apg2312 napisał(a):Pomijam oczywiście autoryzowane serwisy, bo ja przynajmniej nie trafiłem 6 w Lotto


Wogóle nie wypowiem się o ASO, bo czasem zastanawiam się skąd biorą ludzi tam... Mam wrażenie, że... z ulicy ;)


więdząc że za wymiane żarówki bięrą 120zł xD

kajtekjr napisał(a):Gdyby nie dziadek to jakby nie patrzeć 11 letnie auto powinno mieć przebieg ok. 220 tyś i to jest realny przebieg dla 10 letniego auta,


Czy ja wiem... ja uważam że jeżdżę dużo a robię 10 tyś rocznie.... w ciągu 15 lat nie wiem czy zrobił bym więcej niż 200tyś... ale to ja :P
Awatar użytkownika
Apokalipsa2006
~user
 
Posty: 592
Dołączenie: 12 Cze 2007, 19:11
Miejscowość: Za cycanopolem jest dom wójta trzeba skręcić w prawo i Ooo xD
Pochwały: 6



PoprzedniaNastępna

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości