• Ogłoszenie:

Studia - kierunek: informatyka

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Studia - kierunek: informatyka

Postprzez michal_michael 12 Sie 2011, 19:04

Witam!

Chciałbym się Was poradzić odnośnie wyboru studiów. Ukończyłem technikum informatyczne i od października zamierzam rozpocząć studia (kierunek informatyka). Dostałem się na UMK w Toruniu i UKW w Bydgoszczy. Dokumenty złożyłem do Torunia - zostałem przyjęty. Teraz jednak natknąłem się na ogłoszenie Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, w której mógłbym studiować informatykę inżynierską i otrzymywać stypendium 1000zł/msc w ramach, iż jest to kierunek dofinansowywany. Szczerze mówiąc zainteresowało mnie to i mam teraz dylemat, czy złożyć tam papiery i studiować czy jednak iść na UMK w Toruniu. Wiem jakie panują opinie o prywatnych szkołach - że dyplom się "kupuje", że płaci się i się zalicza, itp. Jednak z tego, co widzę jest to szkoła nowoczesna i są też pochlebne opinie o niej. Nie wiem jak z praktykami - po jakiej uczelni mam szanse na lepsze? Ogólnie też jak wygląda praca po którejś z tych szkół? Może wypowie się ktoś? Bardzo przydadzą mi się wszelkie rady.
michal_michael
~user
 
Posty: 1519
Dołączenie: 19 Maj 2006, 20:51
Pochwały: 114



Studia - kierunek: informatyka

Postprzez kjubus 15 Sie 2011, 23:41

nie znam tych szkol, ale z doswiadczenia (studiuje na UAM poznan informatyke) powiem ci tak: praktyki jakies tam sa organizowane przez uczelnie, ale sa na "konkursy", ze trzeba sie czesto jakos sprawdzic, zeby sie dostac. wiec musisz sobie sam znalezc jakies potem.

i o praktyke to sie rozchodzi. jak napisalem, nie wiem jak maja sie do siebie te 3 uczelnie wszystkie, ale u mnie jest tak, ze ze szkoly nie wynioslem nic, co bym wykorzystywal w mojej pracy jako informatyk aktualnej (admin, serwis, helpdesk). wiec mozesz pomyslec o tym kierunku dofinansowanym, bo wiekszosc pracodawcow patrzy w tej branzy na doswiadczenie, ew. certyfikaty, nie twoja uczelnie.

uwazaj jednak z tym stypendium. zeby je otrzymywac, musisz miec srednia w pierwszej polowie twojego roku i ZADNYCH poprawek w indeksie (tak przynajmniej z tym stypendium na kierunki zamawiane jest na mojej uczelni)
Image <=== WWW
Aristo Prestige 1700 - Centrino Duo 2.2GHz, 1*2GB DDR2 667 + 1*1GB DDR2 667, GF 8600M GS 256MB+turbocache (max 512), Win 7 Professional x64 //PlayStation 4 500GB + LG 37LH3000

nie pomagam przez PW/GG/E-MAIL! masz klopot? pisz na forum.
Awatar użytkownika
kjubus
~user
 
Posty: 2484
Dołączenie: 28 Lis 2005, 17:06
Miejscowość: Bogdanowo k. Poznania
Pochwały: 33



Studia - kierunek: informatyka

Postprzez michal_michael 16 Sie 2011, 20:49

Dzięki za odpowiedź ;)

Dowiedziałem już się trochę o tej uczelni i raczej się zdecyduję tam iść.
- wykładają tam profesorowie z uniwersytetów, a także osoby pracujące w zawodzie (praktycy)
- uczone są rzeczy tylko ściśle związane z kierunkiem (nie, że pełno matmy i fizyki jak na uniwerku)
- bardzo dobrze wyposażona uczelnia (laboratoria, itp.), wszystko nowoczesne
Jeśli chodzi o stypendium, to jest ono dla 50% najlepszych studentów, więc jeśli się przyłożę, to nie powinno być problemu:)

Zdaję sobie świadomość, że uczelnie prywatne mają mniejszą renomę niż te państwowe, ale teraz w informatyce raczej liczy się wiedza, doświadczenie i umiejętności (a może się mylę?).
michal_michael
~user
 
Posty: 1519
Dołączenie: 19 Maj 2006, 20:51
Pochwały: 114



Studia - kierunek: informatyka

Postprzez Robert 16 Sie 2011, 21:06

michal_michael napisał(a):Zdaję sobie świadomość, że uczelnie prywatne mają mniejszą renomę niż te państwowe, ale teraz w informatyce raczej liczy się wiedza, doświadczenie i umiejętności (a może się mylę?).


Jak będziesz dobry i się gdzieś wkręcisz na start do pracy wtedy możesz ujawnić swój potencjał i z czasem zmieniać pracę.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Studia - kierunek: informatyka

Postprzez Mike 16 Sie 2011, 22:43

Tylko co to znaczy 'dobry' ?
Jest to ktoś, kto wykuł teorię na 5, baa... nawet obliczył jakieś zadanie na jej podstawie, a i tak nie wie jak to w praktyce zastosować/wykorzystać?
Ja określił bym takiego kogoś inaczej... - niestety na studiach technicznych takich osobników jest spora większość.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Studia - kierunek: informatyka

Postprzez michal_michael 17 Sie 2011, 00:10

Mike napisał(a):Tylko co to znaczy 'dobry' ?
Jest to ktoś, kto wykuł teorię na 5, baa... nawet obliczył jakieś zadanie na jej podstawie, a i tak nie wie jak to w praktyce zastosować/wykorzystać?
Ja określił bym takiego kogoś inaczej... - niestety na studiach technicznych takich osobników jest spora większość.


Nie wiem czy mówisz teraz o mnie czy ogólnie. Jednak ja jestem stanowczym przeciwnikiem wkuwania "suchej" teorii. Wiem, że najważniejsza jest praktyka, dlatego chciałbym moje praktyki odbyć w jakiejś konkretnej firmie/przedsiębiorstwie, żeby zdobyć cenne doświadczenie.
michal_michael
~user
 
Posty: 1519
Dołączenie: 19 Maj 2006, 20:51
Pochwały: 114



Studia - kierunek: informatyka

Postprzez Mike 17 Sie 2011, 00:45

Oczywiście ogólnie... ;)

Pisałeś o UKW, pisałeś o UMK, a może były ATR (teraz UTP) w Bdg hehehe :P
Ogólnie najważniejsze jest to, żeby się interesować/lubić dziedzinę, w której się kształcisz.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Studia - kierunek: informatyka

Postprzez Robert 17 Sie 2011, 09:52

Mike napisał(a):Tylko co to znaczy 'dobry' ?


dobry w tym co się robi, praktyka przede wszystkim, bo mistrzów suchej teorii nigdy nie nazywam dobrymi.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości