• Ogłoszenie:

Trasa września-gdynia. pytania o utrudnienia w ruchu itp.

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Trasa września-gdynia. pytania o utrudnienia w ruchu itp.

Postprzez kjubus 07 Lip 2011, 21:28

no wiec planuje wyjazd z dziewczyna do gdyni w poniedzialek, godziny popoludniowe (wyjazd kolo 14 - to na pewno ma pewne znaczenie). bede jechal samochodem, wiec pojawia sie dylemat - ktoredy.

jedziemy od niej z domu (wrzesnia, ok. 50km na wschod od poznania). oczywistymi 2 pierwszymi punktami na trasie sa gniezno i bydgoszcz (no, moze nie bezposrednio, ale ze tamtymi okolicami). potem mam juz dylemat, bo wchodza w droge 2 trasy.

pierwsza - bardziej mi znana, bo od bydgoszczy bym jechal do chojnic, potem koscierzyna i gdynia, a ze jak jezdze ta trase normalnie od siebie, to od chojnic do konca trase znam. w sumie wychodzi 319km (w przyblizeniu), a czas to (chyba ich pogielo) 6 godzin i 8 minut. druga trase zaproponowala mi automapa. "optymalna" miedzy wrzesnia a gdynia, z bydgoszczy skreca w strone grudziadza, a potem drogami wzdluz autostrady A1 i az do obwodnicy trojmiejskiej, z ktorej zjezdzam w gdyni. ta trasa daje mi odleglosc 307km i 4h 38min czas podrozy.

wybor wydaje sie byc prosty. ale nie wiem, jak to wszystko wyglada teraz. slyszalem, ze sa straszne korki na polaczeniu autostrady a1 z obwodnica (czy jakos w tamtych okolicach), bo robia jakis remont i na pewno tego szybko nie skoncza. do tego wtopa z tymi oplatami za autostrady - czy drogi wokolo a1 nie beda zapchane tirami wlokacymi sie 60km/h? jesli by tak bylo, to wole jechac ciut dluzsza trasa, ale szybciej.

wiec jesli znacie jakies dobre sciezki wiodace tamtymi okolicami, z niezlym asfaltem, bez jakichs dzikich ograniczen predkosci i fotoradarow co 6 metrow, to bylbym wdzieczny za informacje:)

no i sprawdzalem oczywiscie ceny oplaty za autostrady. i szczerze mowiac, odpada:P za przejazd w ta i z powrotem zaplace tyle, co za paliwo w jedna strone;) wiec jest to definitywnie nieoplacalne pod wzgledem finansowym.
Image <=== WWW
Aristo Prestige 1700 - Centrino Duo 2.2GHz, 1*2GB DDR2 667 + 1*1GB DDR2 667, GF 8600M GS 256MB+turbocache (max 512), Win 7 Professional x64 //PlayStation 4 500GB + LG 37LH3000

nie pomagam przez PW/GG/E-MAIL! masz klopot? pisz na forum.
Awatar użytkownika
kjubus
~user
 
Posty: 2484
Dołączenie: 28 Lis 2005, 17:06
Miejscowość: Bogdanowo k. Poznania
Pochwały: 33



Trasa września-gdynia. pytania o utrudnienia w ruchu itp.

Postprzez Mike 07 Lip 2011, 22:18

Zapomnij o trasie przez Chojnice - po co nadrabiać drogi, poza tym są tam dziury (gdzie ich nie ma...).
Jedź:
Września >> Gniezno >> Bydgoszcz (5) >> w Bydgoszczy kieruj się na Gdańsk, będziesz miał drogowskazy, powinieneś przejechać bez większego stania >> jedziesz ciągle prosto, będziesz mijał Grudziądz (pojedziesz obwodnicą Grudziądza). Na obwodnicy Grudziądza skończy się trasa nr 5 i zacznie nr 1. 1 dojedziesz do samego Gdańska. Jakieś 25km za Grudziądzem będziesz miał zjazd na A1, ale możesz śmiało lecieć równoległą do niej krajową 1. Jeżeli lecisz do Gdyni, to nie wjeżdżaj do Pruszcza Gdańskiego, tylko w miejscowości Łęgnowo skręć na Rondku w lewo na obwodnicę gdańska (s6) - jadąc obwodnicą do końca dolecisz do Gdyni.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Trasa września-gdynia. pytania o utrudnienia w ruchu itp.

Postprzez kjubus 07 Lip 2011, 23:22

Mike, czyli mowisz, ze nie mam sie przejmowac tym remontem s6, o ktorym slyszalem? chodzi mi o to, abym mial informacje od kogos, kto (najlepiej) jezdzi w tamtych okolicach sporo.
Image <=== WWW
Aristo Prestige 1700 - Centrino Duo 2.2GHz, 1*2GB DDR2 667 + 1*1GB DDR2 667, GF 8600M GS 256MB+turbocache (max 512), Win 7 Professional x64 //PlayStation 4 500GB + LG 37LH3000

nie pomagam przez PW/GG/E-MAIL! masz klopot? pisz na forum.
Awatar użytkownika
kjubus
~user
 
Posty: 2484
Dołączenie: 28 Lis 2005, 17:06
Miejscowość: Bogdanowo k. Poznania
Pochwały: 33



Trasa września-gdynia. pytania o utrudnienia w ruchu itp.

Postprzez Mike 07 Lip 2011, 23:40

Ostatnio obwodnicą Gdańska jechałem rok temu (często tam bywałem). Nie wiem na chwile obecną jak wygląda kwestia remontu i korków na s6 (do tego służy cb ;)) - tak, czy inaczej masz tylko dwie możliwości (albo s6, albo pchać się przez zakorkowane centrum gdańska). Chociaż czasami całkiem sprawnie można przejechać przez centrum.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Trasa września-gdynia. pytania o utrudnienia w ruchu itp.

Postprzez kjubus 07 Lip 2011, 23:52

co do cb - nie posiadam:P glupio mi wydac na nie kase, jak wiem, ze by podnioslo wartosc auta o 30%;)

co do jechania przez centrum gdanska - gdyby to byl poznan, to bym pewnie wlasnie przez centrum smignal, bo znam go bardzo dobrze i wiem, ktoredy jezdzic. ale co do gdanska raczej nie, wiec pewnie skoncze na s6;) sprobuje sie dowiedziec od znajomych, moze oni cos wiedza o tym remoncie
Image <=== WWW
Aristo Prestige 1700 - Centrino Duo 2.2GHz, 1*2GB DDR2 667 + 1*1GB DDR2 667, GF 8600M GS 256MB+turbocache (max 512), Win 7 Professional x64 //PlayStation 4 500GB + LG 37LH3000

nie pomagam przez PW/GG/E-MAIL! masz klopot? pisz na forum.
Awatar użytkownika
kjubus
~user
 
Posty: 2484
Dołączenie: 28 Lis 2005, 17:06
Miejscowość: Bogdanowo k. Poznania
Pochwały: 33



Trasa września-gdynia. pytania o utrudnienia w ruchu itp.

Postprzez Michał22 08 Lip 2011, 00:45

jedź spokojnie autostradą a potem w obwodnice. Wyjeżdżasz kolo 14 czyli bliżej 15 znając życie. Będziesz koło 20 pewnie koło obwodnicy i bez problemu przejedziesz. Oczywiście są remonty itp sprawy ale w tych godzinach spokojnie przejedziesz. Mieszkam w Sopocie więc trasa przez obwodnice i autostradę często pokonuję (ostatnio tydzień temu)

możesz oczywiście pchać się miastem. Nie będziesz miał problemów z przejazdem bo wszędzie są znaki na Gdynię i Sopot, ale naprawdę trasa Grudziądz- Gdynia przez obwodnicę i autostradę to lepsza opcja
Awatar użytkownika
Michał22
~user
 
Posty: 685
Dołączenie: 29 Paź 2005, 21:04
Miejscowość: Sopot
Pochwały: 10



Trasa września-gdynia. pytania o utrudnienia w ruchu itp.

Postprzez kajtekjr 08 Lip 2011, 02:14

Mike napisał(a):Września >> Gniezno >>

Do miejscowości Czeluścin będzie gładka droga, jakieś 10 km od Wrześni, a później polecam znacząco zwolnić, bo można załatwić felgę, albo coś urwać w zawieszeniu ;) Dodatkowo uważaj na szaleńców jadących zestawami na pusto, bo wyprzedzają gdzie popadnie. Jestem z Wrześni i znam tą drogę doskonale.. ;] Polecił bym Ci alternatywną drogę Września >> Czerniejewo >> Gniezno, ale bankowo się zgubisz, więc trzymaj się krajowej 15 na Gniezno.
Krajowa 5 w samym Gnieźnie rozryta praktycznie zaraz od zjazdu z obwodnicy na drogę nr 5. Nie wiem jak dalej na Bydgoszcz bo już tam nie jeżdżę. :wink:

PS. Masz drugą połówkę z mojego miasta, a ja jeszcze z Tobą na browarku nie byłem... :x
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Trasa września-gdynia. pytania o utrudnienia w ruchu itp.

Postprzez Mike 08 Lip 2011, 09:09

Michał22 napisał(a):jedź spokojnie autostradą a potem w obwodnice

Można, chociaż starą 1ką jedzie się całkiem dobrze i to za free. Trasa wydłuży się o 15-30min, a wyjdzie dużo taniej. Później można wskoczyć na S6 przed Pruszczem.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Trasa września-gdynia. pytania o utrudnienia w ruchu itp.

Postprzez kjubus 08 Lip 2011, 09:31

Michał22 napisał(a):Wyjeżdżasz kolo 14 czyli bliżej 15 znając życie.
a jak ja znam siebie, to wyjade nawet przed 14;)

Michał22 napisał(a):Będziesz koło 20 pewnie koło obwodnicy i bez problemu przejedziesz. Oczywiście są remonty itp sprawy ale w tych godzinach spokojnie przejedziesz. Mieszkam w Sopocie więc trasa przez obwodnice i autostradę często pokonuję (ostatnio tydzień temu)
o ta informacje mi dokladnie chodzilo:). ale jeszcze jedno pytanie - jak tam po wprowadzeniu tego e-myta? nie slyszales nic o przepieprzonych korkach, etc? bo np. w okolicach poczatku A2 w piatek byly mega korki, bo tiry zjechaly z autostrad.

kajtekjr napisał(a):Do miejscowości Czeluścin będzie gładka droga, jakieś 10 km od Wrześni, a później polecam znacząco zwolnić, bo można załatwić felgę, albo coś urwać w zawieszeniu
jechalem do bydgoszczy w grudniu ta trasa, nie pamietam jakichs mega wyjatkowych dziur... moze dlatego, ze na codzien jezdze krajowa 11 do poznania, to mi sie nie wydalo to nadzwyczajne:P

kajtekjr napisał(a):Dodatkowo uważaj na szaleńców jadących zestawami na pusto, bo wyprzedzają gdzie popadnie.
to akurat nie zalezy od trasy, a od kierowcow:P tutaj tez czesto takowych spotkac mozna

kajtekjr napisał(a):Polecił bym Ci alternatywną drogę Września >> Czerniejewo >> Gniezno, ale bankowo się zgubisz, więc trzymaj się krajowej 15 na Gniezno.
zobacze zaraz na mapie, ktoredy to sie jedzie. poza tym, mozliwe ze ma luba ta okolice choc troche zna (choc watpie, jak ja znam);) a juz na pewno automapa mnie stamtad wyciagnie:P EDIT: spojrzalem na mape. ta droga wydaje sie byc znacznie dluzsza, niz krajowa 15. jaka bylaby korzysc ze skorzystania z niej? btw, co sadzisz, aby przez gniezno przejechac srodkiem miasta? wydaje sie to byc dobra opcja, aby ominac ten remont w gnieznie

kajtekjr napisał(a):Krajowa 5 w samym Gnieźnie rozryta praktycznie zaraz od zjazdu z obwodnicy na drogę nr 5.
tez tak slyszalem ostatnio, ze z dwupasmowki zrobili jednopasmowa droge. no ale raczej nie oplaca mi sie objezdzac jakos gniezna, bo nadlozone km nie sa pewnie warte tego;)

Mike napisał(a):Można, chociaż starą 1ką jedzie się całkiem dobrze i to za free. Trasa wydłuży się o 15-30min, a wyjdzie dużo taniej. Później można wskoczyć na S6 przed Pruszczem.
wlasnie o to chodzi. niestety, ale 42 zl za przejazd 90km autostrada, to sie calkowicie nie oplaca:P szczegolnie, ze moje auto ledwo dopuszczalna predkosc przekracza, wiec i spalanie by mi bardzo mocno w gore poszlo;)

kajtekjr napisał(a):PS. Masz drugą połówkę z mojego miasta, a ja jeszcze z Tobą na browarku nie byłem...
to dosc skomplikowane:P pomimo, ze mieszka we wrzesni (tzn, pod wrzesnia mieszka - studiuje w pozku), to powiedzmy, ze jej mama jest konserwatywna i noclegu u nich nie mam, bo nie wypada:P
Image <=== WWW
Aristo Prestige 1700 - Centrino Duo 2.2GHz, 1*2GB DDR2 667 + 1*1GB DDR2 667, GF 8600M GS 256MB+turbocache (max 512), Win 7 Professional x64 //PlayStation 4 500GB + LG 37LH3000

nie pomagam przez PW/GG/E-MAIL! masz klopot? pisz na forum.
Awatar użytkownika
kjubus
~user
 
Posty: 2484
Dołączenie: 28 Lis 2005, 17:06
Miejscowość: Bogdanowo k. Poznania
Pochwały: 33



Trasa września-gdynia. pytania o utrudnienia w ruchu itp.

Postprzez servitor 09 Sie 2011, 10:35

mieszkam w pruszczu to mogę Ci powiedziec
nie jedz jedynką, cała autostrada osobówką to koszt ok. 20 zł a zaoszczędzisz minimum 1.5h. jedynka jest zawalona tirami.
co do remontu s6 to jest luz, w obu kierunkach są 2 pasy tylko trzeba zwolnić, żadne korki raczej w kierunku gdyni nie powstają, chyba, że mocno leje
servitor
~user
 
Posty: 190
Dołączenie: 11 Kwi 2007, 11:32



Trasa września-gdynia. pytania o utrudnienia w ruchu itp.

Postprzez (Teus) 09 Sie 2011, 11:25

servitor napisał(a):mieszkam w pruszczu to mogę Ci powiedziec
nie jedz jedynką, cała autostrada osobówką to koszt ok. 20 zł a zaoszczędzisz minimum 1.5h. jedynka jest zawalona tirami...
co do remontu s6 to jest luz, w obu kierunkach są 2 pasy tylko trzeba zwolnić, żadne korki raczej w kierunku gdyni nie powstają, chyba, że mocno leje

Jakis tydzień temu jechałem do Gdańska, lepiej pomiń krajową jedynke i zapłać te 17.50L zl (?), natrafilismy na taki korek ze zrobilismy bezprawnie nawrót . ( przez pas trawy która dzieli drogi, dobrze że band niema bo byśmy gnili w korku.)nie my jedni :P i pojechaliśmy w strone A1 później skręciliśmy byle którym aby pierwszym zjazdem na płatną, później jedynie przebić się przez miasto, reszta poszła z górki, wracałem chyba drogą nr E75 w strone Łodzi( szybki przejazd przez łódź jest nie możliwy :/)
Pozdrawiam ;)
| ACER ASPIRE 5740G-334G25Mn | Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 330 @ 2.13GHz | 4096 Ram DDR3 | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 1GB DDR3@Biosmodded 700mhz/1050mhz. 1.05V, DirectX 11, Shader 5.0, Avivo | Hitachi 250 GB SATA II | Windows 7 Ultimate 64 PL |
Eset Smart Security 5|
Awatar użytkownika
(Teus)
~user
 
Posty: 1380
Dołączenie: 04 Wrz 2010, 09:46
Miejscowość: Tuntschendorf
Pochwały: 67



Trasa września-gdynia. pytania o utrudnienia w ruchu itp.

Postprzez kjubus 09 Sie 2011, 12:51

servitor, (Teus), temat dawno nieaktualny (jakbyscie przeczytali pierwszego posta i spojrzeli na date, byscie wiedzieli)

EOT
Image <=== WWW
Aristo Prestige 1700 - Centrino Duo 2.2GHz, 1*2GB DDR2 667 + 1*1GB DDR2 667, GF 8600M GS 256MB+turbocache (max 512), Win 7 Professional x64 //PlayStation 4 500GB + LG 37LH3000

nie pomagam przez PW/GG/E-MAIL! masz klopot? pisz na forum.
Awatar użytkownika
kjubus
~user
 
Posty: 2484
Dołączenie: 28 Lis 2005, 17:06
Miejscowość: Bogdanowo k. Poznania
Pochwały: 33




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości