• Ogłoszenie:

Facebook vs nasza klasa

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Facebook vs nasza klasa

Postprzez Amiga 15 Mar 2011, 21:15

Macie konta na którymś z tych portali? Który uważacie za lepszy? Oba służą do kontaktu ze znajomymi, ale poza tym mają jeszcze wiele innych aplikacji, takie jak gry, konkursy, eventy- który jest pod tym względem bardziej funkcjonalny? Nasza klasa wiele rzeczy wzięła z fb, ale z rugiej strony to rodzimy produkt.
Amiga
~user
 
Posty: 68
Dołączenie: 11 Cze 2009, 10:42



Facebook vs nasza klasa

Postprzez Mikou@j 15 Mar 2011, 21:47

Po pierwsze zły dział - powinno być w pogaduchach.
Po drugie według mnie oba te portale to dno. Dla niektórych to jedyny sposób komunikacji między ludzkiej - jakby nie było innych sposobów :?

Co do konkursów, eventów - wszystko super - nie masz konta na 'fejsiu' jesteś w pupie, bo w konkursie udziału nie weźmiesz. Strach pomyśleć co będzie w przyszłość - integracja FB z lodówką (?) bez konta szynki nie dostaniesz.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Facebook vs nasza klasa

Postprzez kajtekjr 15 Mar 2011, 22:19

Mikou@j napisał(a):integracja FB z lodówką (?) bez konta szynki nie dostaniesz.

dobrze że mam konto... :o
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Facebook vs nasza klasa

Postprzez Robert 15 Mar 2011, 22:24

OMG skąd tu się wziął taki temat :?
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Facebook vs nasza klasa

Postprzez (Teus) 15 Mar 2011, 22:39

Robert napisał(a):OMG skąd tu się wziął taki temat :?

<rotfl>
Mam konto na FB odwiedzam je raz na 3-4 miesiące, moim zdaniem obydwa są dla dziewczyn bo one robią "słitaśne fotki" dla komentarzy :P.Zalozylem je zeby miec latwiejszy dostep do wielu witryn.. FB jest chyba wszedzie .. no oprócz lodowki :D, na wielu stronach nie musisz sie rejestrowac tylko zalogowac się przez fejsbuka.
>Topic bez sensu :<
| ACER ASPIRE 5740G-334G25Mn | Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 330 @ 2.13GHz | 4096 Ram DDR3 | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 1GB DDR3@Biosmodded 700mhz/1050mhz. 1.05V, DirectX 11, Shader 5.0, Avivo | Hitachi 250 GB SATA II | Windows 7 Ultimate 64 PL |
Eset Smart Security 5|
Awatar użytkownika
(Teus)
~user
 
Posty: 1380
Dołączenie: 04 Wrz 2010, 09:46
Miejscowość: Tuntschendorf
Pochwały: 67



Facebook vs nasza klasa

Postprzez nevesu 15 Mar 2011, 22:56

Wygrałem już na FB kupe syfu (od Scanii głównie) na n-k znajomi już kont nie mają, a walisz hasło o 20 w Browarze i spokój. Dla mnie Fb górą, a z aplikacji i tak nie korzystam.
BR-NP-12 <3 <3 <3
Awatar użytkownika
nevesu
~user
 
Posty: 1662
Dołączenie: 31 Sty 2006, 17:26
Miejscowość: BR-NP-12 <3
Pochwały: 66



Facebook vs nasza klasa

Postprzez fluid 16 Mar 2011, 09:14

hmmmmmm trudne pytanie, to tak jak wybierac miedzy biegunka a wymiotami


na samym poczatku istnienia nasza klasa miala sens i spelniala swe zadanie (ponowny kontakt z ludzmi z dawnych szkol)
a teraz? - zrobila sie z tego druga fotka epuls czy inne scierwo, fb dokladnie to samo - przyszlo z zachodu i ludzie sie tym zachlysneli


wedlug mnie nie ma obecnie zadnego portalu o ogolnopolskim/ogolnoswiatowym zasiegu na ktorym byloby warto siedziec

zreszta juz w pracy slysze od jasek ktore maja sporo po trzydziestce "jak ktos nie ma dzisiaj konta na fejsie to jest looser i nie istnieje spolecznie"
normalnie wymiekam sciana
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Facebook vs nasza klasa

Postprzez adashko 16 Mar 2011, 11:36

fluid napisał(a):na samym poczatku istnienia nasza klasa miala sens i spelniala swe zadanie (ponowny kontakt z ludzmi z dawnych szkol)
a teraz? - zrobila sie z tego druga fotka epuls czy inne scierwo

Zgadzam się - serwis nastawiony na zdjęcia - głupoty typu 'oceń znajomego po wyglądzie' i wiele innych.

Ale na FB mam konto, gdyż wg mnie ma jedną dużą zaletę (oczywiście przy całej masie denerwujących rzeczy) - można go użyć jako centrum wiadomości z wszystkich interesujących nas miejsc w internecie, taki globalny RSS :wink: -> dodaję sobie do ulubionych np. profile ulubionej kapeli, klubu, gry, swojego miasta, swojej uczelni etc... Jak siadam do kompa nie muszę wchodzić na każdą z interesujących mnie stron po newsy, bo wszystkie te strony, aktualizują o te same newsy swój profil na FB. Naprawdę, można zaoszczędzić sporo klikania i czasu :)

A jeśli denerwują was rzeczy typu słitaśne fotki/gry/wszechogarniający sweet brokacik - możemy założyć profil bezimienny, bądź też - jak to robię ja - nie przyjmować zaproszeń od osób z którymi, mimo, że je znam, to wiem, że nie nawiążę kontaktu, nie "wymienimy się" niczym wartościowym - a będę jedynie kuszony do ocenienia jaki to piękny bucik/szaliczek/staniczek dana osoba sobie kupiła (chociaż to ostatnie mógłbym rozważyć w niektórych wypadkach :lol: )
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Facebook vs nasza klasa

Postprzez ToServeAndProtect 16 Mar 2011, 11:51

każdy ma swoje podejście do takich portali. portale społecznościowe mają do siebie to że na nich są wrzucane fotki, nieważne w jakiej ilości. nie służą wyłącznie do pogaduszek. ja osobiście także gra w kilka gierek z nudów (tych na fb) :)

ja nie uważam że któryś z nich jest gniotem itp, ale... wiadomo nk zeszła na psy bo upodabnia się do fotki; jednak wciąż jest portalem, na którym można "znaleźć starych znajomych".

Co do facebooka, zdanie mam podobne ale jest dobra opcja. Nie znasz kogoś to blokujesz mu dostęp do profilu; jest do tego cały wachlarz opcji. Ja swój profil mam tak skonfigurowany, że "znajomi" do gier kompletnie nic o mnie nie wiedzą, poza zdjęciem profilowym :P

fluid napisał(a):zreszta juz w pracy slysze od jasek ktore maja sporo po trzydziestce "jak ktos nie ma dzisiaj konta na fejsie to jest looser i nie istnieje spolecznie"

to jest niestety rzeczywistość i tego nie zmienisz. to tak jakby powiedzieć za te 5 lat. "jak nie masz telefonu z androidem/podobnym systemem, to jesteś do dupy". zawsze będą powstawać takie opinie


PS: dodam że to społeczeństwo schodzi na psy, nie te portale.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Facebook vs nasza klasa

Postprzez RufuS* 16 Mar 2011, 19:53

adashko dobrze prawi. Wszelkie gry/pierdoły na FB można zablokować, inteligentnie przyjmować zaproszenia i syfu nie będzie. A zawsze szybko można się z kimś skontaktować, zobaczyć co tym u starych znajomych słychać itd. Nie zawsze jest czas, żeby wyskoczyć na piwo :P

A NK to oczywiście shit totalny :lipa: Choć pierwotna idea była bardzo dobra.
AMD Phenom II X4 955 3,2 + SilentiumPC Fortis HE1225|| MSI 870A-G54 || Kingston HyperX 8GB DDR3-1333 CL9 || MSI GTX460 1024MB Cyclone OC || WD Blue 1TB || Seasonic M12II-520W || SilentiumPC Gladius 800 || NEC E222W + Philips 235PQ || Razer DeathAdder + QcK || Microsoft Digital Media Keyboard 3000 || Windows 7 Professional 64bit MSDNAA
Awatar użytkownika
RufuS*
~user
 
Posty: 1294
Dołączenie: 15 Maj 2005, 14:11
Miejscowość: Rybnik
Pochwały: 102




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości