• Ogłoszenie:

Przewóź papierosów w ryanairze

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Przewóź papierosów w ryanairze

Postprzez kokos 14 Mar 2011, 19:53

Witam
może ktoś tutaj regularnie lata tymi liniami i jest w stanie mi odpowiedź na pytanie
jaką ilość papierosów jaką można wrzucić w bagaż główny oraz podręczny w Ryanairze?

Na stronie Ryanaira można wyczytać
W bagażu rejestrowanym nie wolno przewozić środków pieniężnych, kosztowności, szlachetnych metali, kluczy, aparatów fotograficznych, komputerów, lekarstw, okularów, okularów słonecznych, soczewek kontaktowych, zegarków, telefonów komórkowych, urządzeń elektronicznych osobistego użytku, dokumentów zbywalnych, papierów wartościowych, papierosów lub wyrobów tytoniowych lub innych rzeczy wartościowych, dokumentów handlowych, paszportów oraz innych dokumentów tożsamości lub próbek.


jednak na forach internetowych ludzie piszą o dozwolonej ilości 100, 200 czy też nawet 800 sztuk. Jak to wygląda w praktyce?
Jeśli ma to jakieś znaczenie, lot do Irlandii.

Pozdrawiam
Image
Piłka nożna bez kibiców jest niczym.
Awatar użytkownika
kokos
~user
 
Posty: 1846
Dołączenie: 24 Paź 2005, 18:05
Miejscowość: WLKP
Pochwały: 66



Przewóź papierosów w ryanairze

Postprzez Okocza 16 Mar 2011, 23:57

kokos, przewoźnik zazwyczaj sam nie ustala limitów. A przewieźć w rejestrowanym możesz ile chcesz, tylko na własną odpowiedzialność. Nikt nie weźmie odpowiedzialności za powiedzmy 100 wagonów fajek, bo to by było bez sensu jakby okradli taki bagaż - co nie zdarza się wcale tak rzadko. A co do konkretnej ilości to kontaktuj się z Celnikami. Ale z tego co pamiętam to możesz przewieźć tylko w podręcznym i do 200 sztuk, czyli jednego wagonu. Ale tak jak powiedziałem, kontaktuj się z celnikami. Ja podaje te dane dla WizzAir - bo tam pracuje i takie informacje posiadam ;)
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Przewóź papierosów w ryanairze

Postprzez pulpecjusz 15 Lip 2011, 11:21

A nie jest przypadkiem limit na 10 kartonów? Nie jestem pewna bo sama osobiście nigdy nie miałam potrzeby przewożenia więcej niż ewentualnie jednej paczki ale coś mi się tak kiedyś obiło o uszy, mogę się mylić :D
pulpecjusz
~obserwator
 
Posty: 0
Dołączenie: 15 Lip 2011, 11:09




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości