• Ogłoszenie:

Zakupy na allegro - co najczęściej wybieracie do auta ?

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Zakupy na allegro - co najczęściej wybieracie do auta ?

Postprzez kajtekjr 13 Mar 2011, 18:36

Witam! Chciałbym się dowiedzieć czego najczęściej szukacie do swoich aut w serwisie aukcyjnym allegro ?
Na co zwracacie szczególną uwagę ? Przede wszystkim na cenę, czyli żeby było tanio, czy wolicie dołożyć kilka może kilkanaście złotówek więcej i wybrać ta samą część jakiejś renomowanej firmy?

Potrzebuję tych informacji do pracy, aby jak najlepiej przygotować się do powierzonego mi zadania ;)

Pozdrawiam, kajtekjr
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Zakupy na allegro - co najczęściej wybieracie do auta ?

Postprzez TELEPATYCZNY 13 Mar 2011, 21:39

Jeżeli chodzi o mnie to najczęściej szukam:
- części eksploatacyjnych: klocki hamulcowe, filtry (oleju, paliwa, powietrza, kabinowe). :arrow: Z reguły szukam zamienników oryginalnych części ale renomowanych firm na podstawie tego co polecają ludzie na forach. Zwracam uwagę na koszty wysyłki (porównuje cenę zakupu+ koszt wysyłki z cenami w sklepie moto w moim mieście. Pytam o cenę przez tel. i sprawdzam z tym co na allegro. Czasami dużo taniej wychodzi u Pana Mietka, gdyż Pan Mietek ma zniżki w hurtowniach moto.)
- chemia samochodowa: woski, glinki, SRP, politury :arrow: tu zawsze wybieram jakieś firmowe produkty, bo po prostu brak tańszych odpowiedników dla produktów: Autoglym, Finish Kare czy Dodo Juice. Często szukam np. "testerów" których na allegro jak na lekarstwo. Mniejsze opakowanie mniejsza cena.

W przypadku małych opakowań produktów (woski, filtry czy nawet klocki) to wkurza czasem brak wybrania przesyłki pocztą a nie kurierem. Raz, że taniej, dwa że potem trzeba się uganiać z kurierem i ustalać godz. odbiru. A tak to listonosz zostawia awizo i odbieram sobie na poczcie.

Jeśli chodzi o opony to parę razy sprawdzałem ceny na allegro i wychodzi o wiele drożej niż na portalach oponiarskich.
Zdecydowanie lepiej wygląda sprawa z felgami - większy wybór.

kajtekjr napisał(a): czy wolicie dołożyć kilka może kilkanaście złotówek więcej i wybrać ta samą część jakiejś renomowanej firmy?


Zdecydowanie tak. jestem zdania, że na aucie nie warto oszczędzać bo w tym wypadku chytry traci dwa razy.
Jedyne na czym oszczędzam to wycieraczki. Wole kupić tanie chińskie czy polskie w markecie i wymienić je po 2 m-ch niż kupować coś renomowanej firm (bo i tak zaczynają ch***o zbierać po kliku miesiącach).

A co interesuje ci dokładnie? Części eksploatacyjne, blacharskie czy jakieś akcesoria?
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Należy stwierdzić, że Bóg musi być swym nowym tworem również rozczarowany - poprawki w stosunku do małpy są wręcz niezauważalne." MARK TWAIN
Awatar użytkownika
TELEPATYCZNY
~user
 
Posty: 1769
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:22
Miejscowość: Sosnowiec
Pochwały: 244



Zakupy na allegro - co najczęściej wybieracie do auta ?

Postprzez kajtekjr 13 Mar 2011, 22:06

Sprawa wygląda tak, że pracuję w sklepie motoryzacyjnym, z tego co mówią na mieście jesteśmy najtańsi w mieście i chcieliśmy zawojować trochę allegro.. Ale wiadomo sieć rządzi się własnymi prawami i czasem gdy porównuję cenę z katalogu, gdzie naprawdę mam sporo oczek rabatowych, to zastanawiam się skąd ludzie mają takie ceny :1:
Szukam teraz 'swojego miejsca' na allegro, gdzie można trochę zawojować ;)

TELEPATYCZNY napisał(a):A co interesuje ci dokładnie? Części eksploatacyjne, blacharskie czy jakieś akcesoria?

Wszystko mam dostępne, ale wiadomo blacharka jest dość trudnym materiałem do wysyłki, bo wiadomo jak traktuje się paczki u kurierów i na PP. osobiście nie chciał bym dostać jakiejś reperaturki błotnika czy progu po spotkaniu z rzeczywistością polskiego transportu ;)

TELEPATYCZNY napisał(a):Zdecydowanie tak. jestem zdania, że na aucie nie warto oszczędzać bo w tym wypadku chytry traci dwa razy.

Podobnie jak ja, ale po pół roku pracy w tej branży zauważyłem że jest sporo osób zwracających uwagę wyłącznie na cenę produktu, a jakość schodzi na najdalszy plan. Sytuacja ta zdarza się się raczej przy autach starszych tj. starsze Passaty, starsze Fiesty itd.
Jeśli chodzi o nowsze auta to już więcej uwagi klienci zwracają na markę części, choć i tu zdarzają się wyjątki gdzie do Passata B6 2.0TDI zalewają mineralnym olejem silnikowym, bo na handel.. :lipa:

TELEPATYCZNY napisał(a):Jeśli chodzi o opony to parę razy sprawdzałem ceny na allegro i wychodzi o wiele drożej niż na portalach oponiarskich.
Zdecydowanie lepiej wygląda sprawa z felgami - większy wybór.


Mam w ofercie, ale tak jak piszesz na portalach oponiarskich ceny są bardziej atrakcyjne i w wielu z nich jest kurier gratis ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Zakupy na allegro - co najczęściej wybieracie do auta ?

Postprzez fluid 14 Mar 2011, 12:38

kajtekjr napisał(a):pracuję w sklepie motoryzacyjnym


zapamietam jak bedepotrzebowal jakiejs czesci to sie do ciebie zglosze :banan:
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Zakupy na allegro - co najczęściej wybieracie do auta ?

Postprzez nevesu 14 Mar 2011, 20:26

Klamki, plastiki, lusterka. Najczęściej szukam okazji, jak stary coś ułamie (jak zwykle, ostatnio w serwisie hamulce odpowietrzał i jak mu puściły to złożyło mu lustro o drążek, plastik połamany, kierunek i lustro martwego pola). Kiedyś jak szarpnął za klamkę to mu w ręku została, do kupienia była tylko całość z zamkiem, udało się cudem dorwać sam plastik. Jakieś części powyciągane z rozbitych samochodów, okazję. W grę wchodzą tylko oryginalne części, mogą być używki byleby sprawne.

No i zapomniałbym, jest masakryczny problem z dostępem do uszczelek, oringów, uszczelek pod głowicą czy przepustnic. Nikt tego nie ściąga, bo ludzie najczęściej w serwisach się zaopatrują. Wątpię jednak, żebyś miał na tym jakiś duży zysk.
BR-NP-12 <3 <3 <3
Awatar użytkownika
nevesu
~user
 
Posty: 1662
Dołączenie: 31 Sty 2006, 17:26
Miejscowość: BR-NP-12 <3
Pochwały: 66



Zakupy na allegro - co najczęściej wybieracie do auta ?

Postprzez kajtekjr 14 Mar 2011, 21:12

nevesu, widzę że piszesz o częściach do większych aut ;) Również mamy w ofercie ;)
Lampy, lusterka, klamki, wkładki zamków, klocki, filtry to chleb powszedni ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Zakupy na allegro - co najczęściej wybieracie do auta ?

Postprzez nevesu 14 Mar 2011, 21:44

Iveco Daily :)

Nie mamy małych samochodów, ja obracam się tylko w środowisku dużych i większych i największych.
Plastiki to podstawa, cholernie łatwo to połamać, w Ivecach jak nasze lusterka, kruche to, a jak na wysięgnikach są to na bank zaraz się pokruszą, ten typ tak ma.
Chłopaki z dużych bardzo chętnie często zakupiliby w normalnych cenach blendy (osłony przeciwsłoneczne), to co najczęściej się łamie czyli dolne części zderzaków. Stopnie, przednie elementy zderzaków, tylne górne części nadkoli (które notabene są wymagane np. w DE jak jedziesz samym koniem) łatwo to połamać o naczepę na jakiś garbach. Szczególnie teraz po zimie są połamańce i na tanich częściach można by dobry pieniądz zarobić. Pamiętaj tylko, że mało kto oszczędza na częściach, bo to się nie opłaca. Części producentów, albo części które robią firmy zewnętrzne na zlecenie producentów.

Szczególnie many cierpią na defekty zderzaków, takie połamańce jak ten to norma po zimie, jedna zbita część śniegu i koniec http://www1.picturepush.com/photo/a/3031219/480/offtopic/RO-MAN-TGX-18-540-blue-020310-1.jpg?v0

Czekam aż coś wystawisz, z chęcią bym ojcu w końcu plastiki skompletował, bo ten jak za coś najczęściej się bierze to urywa i potem trzeba drzwi od środka otwierać :wink:
BR-NP-12 <3 <3 <3
Awatar użytkownika
nevesu
~user
 
Posty: 1662
Dołączenie: 31 Sty 2006, 17:26
Miejscowość: BR-NP-12 <3
Pochwały: 66



Zakupy na allegro - co najczęściej wybieracie do auta ?

Postprzez (Teus) 14 Mar 2011, 23:51

Wały Napędowe,Skrzynie Biegów i osprzęt,drobne plastyki typu: obudowa reflektora,paski napędowe, ja nie handluje ani nie kupuje takich części, ale zazwyczaj tato jak cos nawali to szuka okazji na allegro :),najgorzej z japończykami.. drogie części i duzo ich nie jest.
Czy warto dokładać żeby mieć od firmy? ..mysle ze jezeli są to do plastyków jak obudowa reflektora to nie warto doplacac ;)
| ACER ASPIRE 5740G-334G25Mn | Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 330 @ 2.13GHz | 4096 Ram DDR3 | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 1GB DDR3@Biosmodded 700mhz/1050mhz. 1.05V, DirectX 11, Shader 5.0, Avivo | Hitachi 250 GB SATA II | Windows 7 Ultimate 64 PL |
Eset Smart Security 5|
Awatar użytkownika
(Teus)
~user
 
Posty: 1380
Dołączenie: 04 Wrz 2010, 09:46
Miejscowość: Tuntschendorf
Pochwały: 67




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości