• Ogłoszenie:

Reklama w telebimach ? opłaca się ?

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Reklama w telebimach ? opłaca się ?

Postprzez Bialko0019 20 Sty 2011, 07:09

Witam ;)

Zastanawiam się ostatnio na temat telebimów - takich wielkich TV reklamowych w miastach - jesli ktoś nie wie ;]

Czy reklama takim sposobem, przynosi coś ? Oglądać ten telewizor oglądają dziesiątki tysięcy przechodniów w czasie jednego dnia - zalezy od miasta. ALE czy to przynosi korzyści dla reklamowanych firm ? Film trwa zazwyczaj krótko, koło 20s, i sam zauważyłem że cięzko przejeżdzając zapamiętać ofertę jakiejś firmy... Przechodząc i patrząc się specjalnie - wtedy tak.. Ale to ja zauważyłęm tak, jak myslicie, czy warto reklamować się w taki sposób, i czy to daje takie korzyści i większe niż inne formy reklamy ? Nie mówię tutaj o małym miasteczku gdzie jest jeden telebim na miasto i to jest największa atrakcja ;)

Pozdrawiam ;)
Piszę bo chce pomóc, jeżeli się pomylę - popraw mnie :banan:
===========
Poszukuję osoby do wymienienia się bannerem, linkiem, boksem czy buttonem. ! REKLAMA ZA DARMO ! PISZ NA PW !
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36



Reklama w telebimach ? opłaca się ?

Postprzez Król 20 Sty 2011, 11:03

Moim zdaniem jest to najbardziej skuteczna forma reklamy zewnętrznej, i przy tym dość prestiżowa
Król
~user
 
Posty: 29
Dołączenie: 22 Paź 2010, 15:23
Pochwały: 2



Reklama w telebimach ? opłaca się ?

Postprzez fluid 20 Sty 2011, 13:38

Król napisał(a):i przy tym dość prestiżowa


nie wspominajac ze wkurzajaca na maksa dla kierowcow bo ekrany swieca strasznie jasno co nie jest zbyt bezpieczne
mnie osobiscie taka reklama odrzuca bo jest zbyt nachalna i pewnie nie tylko ja tak mysle
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Reklama w telebimach ? opłaca się ?

Postprzez Mikou@j 20 Sty 2011, 15:54

Zgodzę się z fluidem, aczkolwiek u mnie w mieście jest taki mały telebim na skrzyżowaniu. Czekając na zmianę światła chcąc nie chcąc się na niego zerka, więc w tym wypadku jest dość skuteczne.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Reklama w telebimach ? opłaca się ?

Postprzez Robert 20 Sty 2011, 18:03

fluid napisał(a):nie wspominajac ze wkurzajaca na maksa dla kierowcow bo ekrany swieca strasznie jasno co nie jest zbyt bezpieczne


o tak, w LBN jest kilka takich ekranów, a jak koło któregoś w nocy przejechać to prawie jest się oślepionym. W Polszce jest już tyle tych reklam nasranych, że nikomu na nie nie chce się patrzyć.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Reklama w telebimach ? opłaca się ?

Postprzez Okocza 20 Sty 2011, 18:47

Robert napisał(a):W Polszce jest już tyle tych reklam nasranych, że nikomu na nie nie chce się patrzyć.


W Warszawie na prawie każdym skrzyżowaniu w centrum jest taki telebim.
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Reklama w telebimach ? opłaca się ?

Postprzez Bialko0019 20 Sty 2011, 19:04

Okocza napisał(a):W Warszawie na prawie każdym skrzyżowaniu w centrum jest taki telebim.


no własnie więc sie nie zauważa - a raczej nie zwraca uwagi..

Noo wkurza, wkurza podczas jazdy, szczególnie wieczorami, czy w nocy - wtedy to jedziesz gdzie raczej jest wszędzie niezbyt jasno, a tu nagle taki ekran i tak jasny... ALE jak myslicie, przechodząc obok takiego telebimu, przejeżdzając - mnie się tak wydaje - to cięzko przez kilka sekund zapamiętać treść reklamy.. zupełni einaczej w telewizji - wtedy to jestesmy skupieni na oglądaniu np. filmu, i jak pojawi się reklama i naprawdę fajna - wtedy przez te kilka sekund, a raczej kilkanaście można coś zapamiętać..

Czyli nie opłaca się raczej inwestować w reklamę swojej usługi/produktu na telebimie ? Zastanawiam się własnie nad wykupem reklamy, ale to sa koszta - i - może się nie oplacać - zeby tylko przechodzień spojrzał na max. 10s. i zapomniał - noo mówię tak statycztynie ;) Jak myślicie, warto czy nie ? W małym miejscowościach, gdzie jest tylko jeden, to jest pewnego rodzaju atrakcję- wtedy tak, ale w mniejwszych miastach, typu Radom, Kielce, czy większy Lublin ?

Dzięki za odpowiedzi ;)
Piszę bo chce pomóc, jeżeli się pomylę - popraw mnie :banan:
===========
Poszukuję osoby do wymienienia się bannerem, linkiem, boksem czy buttonem. ! REKLAMA ZA DARMO ! PISZ NA PW !
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości