• Ogłoszenie:

Golf 3 - koszt naprawy skrzyni biegow?!

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Golf 3 - koszt naprawy skrzyni biegow?!

Postprzez pitersid 26 Sie 2010, 17:33

Witam
Ostatnio w golfie mojej narzeczonej stalo sie cos ze skrzynia, nie wskakiwal 2 bieg i wsteczny (byl po prostu luz).
Auto oddalismy do mechanika. Gosc stwierdzil, ze oprocz skrzyni jest jeszcze nadpalone sprzeglo i trzeba je wymienic.

Teraz wisienka na torcie - skrzynia byla naprawiana (nie wymieniana), sprzeglo chyba nowe. Narzeczona dzwonila do goscia zaptyac sie ile za ta naprawe pieniazkow mamy przygotowac.
Facet wyskoczyl z kwota 1600zl. Odnosze wrazenie ze chyba mocno upadl na glowe - myle sie?!

Dodam ze to Golf 3 '94, 1.9GT TDI.

Odpiszcie bo nie wiem czy jechac i sie klocic czy rzeczywiscie tyle to kosztuje. Wydaje mi sie ze takie pieniadze byly by gdyby chyba skrzynie wymienial a nie reperowal.

Jeszcze kurde za miesiac narzeczona ma termin porodu i juz sie szczypalismy z kasa bo to wozek trzeba kupic to lozeczko itp... a teraz jeszcze takie cos.

Podpowiedzcie cos z łaski swojej.

Pozdrawiam
Jakub
Może to Twój urok... może to photoshop :-)
Awatar użytkownika
pitersid
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 12 Mar 2007, 20:11
Pochwały: 12



Golf 3 - koszt naprawy skrzyni biegow?!

Postprzez kajtekjr 26 Sie 2010, 18:05

Więc tak.... Pracuję w sklepie z częściami samochodowymi i mogę Ci powiedzieć ile mniej więcej kosztują niektóre części...

Zestawy sprzęgła:

firma VALEO - ok. 500 zł z VAT
firma LUK - ok 450 zł z VAT
firma SACHS - prawdopodobnie ok 600-700 zł

Są też tańsze zamienniki ale nie dam rady sprawdzić w domu - juto rano edytuje posta gdy się czegoś dowiem.

Co do skrzyni biegów to Ci nie powiem jak wyglądają ceny bo nie wiem co tam mechanik władował w nią... ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Golf 3 - koszt naprawy skrzyni biegow?!

Postprzez kjubus 26 Sie 2010, 23:08

pitersid, niech ci pokaze rachunki za czesci, ktore zamontowal. wiadomo, ze pewnie ma jakis procent za robocizne, ale na moje chce cie orznac na kase. czy konsultowal z wami, jakie czesci ma wlozyc?
Image <=== WWW
Aristo Prestige 1700 - Centrino Duo 2.2GHz, 1*2GB DDR2 667 + 1*1GB DDR2 667, GF 8600M GS 256MB+turbocache (max 512), Win 7 Professional x64 //PlayStation 4 500GB + LG 37LH3000

nie pomagam przez PW/GG/E-MAIL! masz klopot? pisz na forum.
Awatar użytkownika
kjubus
~user
 
Posty: 2484
Dołączenie: 28 Lis 2005, 17:06
Miejscowość: Bogdanowo k. Poznania
Pochwały: 33



Golf 3 - koszt naprawy skrzyni biegow?!

Postprzez kajtekjr 27 Sie 2010, 07:25

kjubus napisał(a):niech ci pokaze rachunki za czesci


Jest akurat koniec miesiąca więc to może się udać... Większość mechaników ma otwarty rachunek w sklepach i dostają fakturę na koniec miesiąca za wszystkie części jakie brali przez ostatnie 30 dni...

Zaraz wychodzę do roboty to sprawdzę jakiś tańszy zamiennik tego sprzęgła, bo aż mi się nie chce wierzyć że do tak starego autka władowałby sprzęgło SACHS'a z najwyższej półki...
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Golf 3 - koszt naprawy skrzyni biegow?!

Postprzez kjubus 27 Sie 2010, 08:19

kajtekjr, rachunek musi ci koles wystawic tak, czy tak. i nie jestem pewien, czy warsztaty nie musza miec kasy fiskalnej.

pitersid, ostatnio przeczytalem ustawe na ten temat (kilka tematow nizej, ten o rozklejajacych sie butach). tu masz LINK jest tam napisane:

Art. 2. 1. Sprzedawca jest obowiązany podać do wiadomości kupującego cenę oferowanego towaru konsumpcyjnego oraz jego cenę jednostkową (cenę za jednostkę miary), chyba że wyrażają się one tą samą kwotą. Przy sprzedaży towaru konsumpcyjnego oferowanego luzem jest wymagane podanie jedynie ceny jednostkowej. Taki sam sposób podawania cen powinien być stosowany w reklamie.
Image <=== WWW
Aristo Prestige 1700 - Centrino Duo 2.2GHz, 1*2GB DDR2 667 + 1*1GB DDR2 667, GF 8600M GS 256MB+turbocache (max 512), Win 7 Professional x64 //PlayStation 4 500GB + LG 37LH3000

nie pomagam przez PW/GG/E-MAIL! masz klopot? pisz na forum.
Awatar użytkownika
kjubus
~user
 
Posty: 2484
Dołączenie: 28 Lis 2005, 17:06
Miejscowość: Bogdanowo k. Poznania
Pochwały: 33



Golf 3 - koszt naprawy skrzyni biegow?!

Postprzez Hellfire 27 Sie 2010, 16:59

Skrzynia do Golf'a III w dobrym stanie - około 700 PLN (używka, z przesyłką)
Nowe sprzęgło LUK (komplet) - 350 PLN (na allegro)

Tak więc 1600 PLN to jest kasa za wymianę sprzęgła i skrzyni razem z robotą. Nie naprawę. Generalnie polecam poszukać jakiegoś rozbitego Golfa, na allegro, czy na szrocie i próbować kupić samą skrzynię. Ja w ten sposób załatwiłem w dobrych pieniądzach skrzynie do Golfa III GTI. Sprzęgła używanego ani regenerowanego nie polecam. Na allegro nówki można znaleźć w dobrych cenach.
<rotfl>
Awatar użytkownika
Hellfire
~user
 
Posty: 2753
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:24
Miejscowość: Kluszkowce
Pochwały: 162




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron