• Ogłoszenie:

Pieprzony kraj

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Pieprzony kraj

Postprzez STRINGER 13 Sie 2010, 10:42

Mam już tego dość! Tego pieprzonego kraju i cenzura!@nego rządu. Czy kuźwa u nas nie może być normalnie. Była powódź, rząd jak na razie cenzura zrobił i nie wierzę, że coś się zmieni, bo przecież bardziej opłaca się zalać wodą kilka miejscowości co pare lat niż zabezpieczyć teraz wszystkie rzeki. Kolejna sprawa - dostaliśmy pieniądze na budowę dróg i autostrad w ramach Euro 2012 i ile z zaplanowanych do tej pory połączeń zostało wybudowanych? kilka-może kilkanaście procent. Od paru tygodni słyszy się tylko, że rząd musi podnieść podatki, wbrew zapowiedziom i obietnicom, które dawał zarówno nasz kochany bronek, jak i cała banda 460 krwiopijców. Dzisiaj wchodzę na stronę gazeta.pl myśląc, co mnie jeszcze zaskoczy i co? Kur.. czę OC i AC idą znacznie w górę. Jakim prawem? cenzura mnie obchodzi, że w krajach ue płacą więcej, ja żyję (a może raczej żyłem) w Polsce. Komunikacja miejska to śmiech na sali, o PKP nawet nie będę pisał, bo szkoda słów, drogi mamy rewelacyjne i jeszcze mimo tych "wygód" mam więcej płacić? A cena benzyny? Czy ktoś się interesował ile w tej cenie idzie dla państwa, a ile tej ceny to koszt benzyny? Czy oni już powariowali do reszty, za dobrze im sie siedzi na tych zielonych stołkach? Ja już nie wyrabiam, rzygać mi sie chce od spasionych mord w telewizji, które rzekomo zmieniają kraj na lepsze. lepsze dla nich. aa i jeszcze ta parodia, która się wyprawia przed pałacem.. świat się śmieje (już n-ty raz).
Nie o taki kraj walczyli lata i wieki temu, i pewnie nie o takim kraju marzyli, to przeradza się w koszmar... Jak tu pozostać wciąż Polakiem, mimo coraz większej nienawiści do wszystkiego, co mnie w tym kraju otacza... sciana
Image
Awatar użytkownika
STRINGER
~user
 
Posty: 1546
Dołączenie: 01 Maj 2006, 19:51
Miejscowość: z B(rz)ydgoszczy
Pochwały: 85



Pieprzony kraj

Postprzez CrossFire 13 Sie 2010, 12:50

Tacy są Polacy nie ma co się dziwić <rotfl> , ja już dawno laskę położyłem na to wszystko i mam to gdzieś.

... a później, "jak trwoga to do Boga" <rotfl>
Jeszcze tak z 20 lat, az wymrą te wszystkie "dziady" i zacznie się kształtować (oczywiście mam nadzieje) coś mniej więcej przypominające państwo, ale najlepiej po prostu wrzucić polaków, znów pod kolejne zabory, bo wtedy sobie najlepiej radzą :lol:
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



Pieprzony kraj

Postprzez Mikou@j 13 Sie 2010, 12:53

No cóż, drążymy ciurę pod dnem, na którym już dawno się znaleźliśmy.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Pieprzony kraj

Postprzez MUTOPOMPKA 13 Sie 2010, 15:12

Bo to właśnie POLSKA! Taki mamy teraz porządek :) Poprzednie ekipy rządzące (zarówno z prawej jak i z lewej) strony robiły dokładnie to samo, czyli obietnice i nic więcej się nie robiło. Miały być reformy. Rozumiem, że przez 1rok nie zrobi się naprawdę nic, ale już od transformacji minęło parę dekad (3 dokładnie) i gdzie te reformy? Zarówno PO, PiS, SLD, UW, SOLIDARNOŚĆ robiły wszystko "pod publiczkę". Teraz dopiero wychodzi to, co "najlepsze" z naszego społeczeństwa.

Nie do pomyślenia była w czasach PRL-u taka degrengolada jak przed Pałacem Prezydenckim. Ormo/Zomo wzięłoby się za nich porządnie :) A teraz? Postaw krzyż i trzymasz wszytkie służby "za jaja". Nic Ci nie zrobią. Po prostu jesteśmy krajem wyznaniowym, tylko nasze ELYTY nie mówią tego głośno.
Teraz tylko czekać, aż fanatycy będą ubierać pas z C4 w obronie krzyża wykrzykując zamiast: "Allah Akhbar" "Zdrowaś Maryjo".

Jednym słowem: PO PROSTU ŻAL...
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Pieprzony kraj

Postprzez faranek22 13 Sie 2010, 15:21

Bo to POLSKA i tyle...



system na forex
Ostatnio edytowany przez faranek22 07 Paź 2010, 18:16, edytowano w sumie 3 razy
faranek22
~user
 
Posty: 18
Dołączenie: 29 Lip 2010, 18:00
Pochwały: 1



Pieprzony kraj

Postprzez apg2312 13 Sie 2010, 17:08

Dziwi mnie, że kogokolwiek z Was dziwi cokolwiek, co w tym kraju się zdarzyło lub jeszcze się zdarzy :P

CrossFire napisał(a):(...)
Jeszcze tak z 20 lat, az wymrą te wszystkie "dziady" i zacznie się kształtować (oczywiście mam nadzieje) coś mniej więcej przypominające państwo (...)

Albo zapomniałeś dać "1" z przodu, albo "0" z tyłu... :/
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Pieprzony kraj

Postprzez vvilldare 13 Sie 2010, 19:35

wina rządzących, innego powodu tutaj nie należy się dopatrywać :lipa:
Image
Awatar użytkownika
vvilldare
~user
 
Posty: 910
Dołączenie: 14 Wrz 2005, 17:18
Pochwały: 149



Pieprzony kraj

Postprzez Mały22222 13 Sie 2010, 20:38

STRINGER, bardzo dobrze to ujołeś. zgadzam się z toba w 10000%. ta nasza władza to.... szkoda gadać nawet... podatki wzrastają wszystko drożeje płace idą w dół lub w najlepszym wypadku stoją w miejscu... ale co my prości ludzie mamy zrobic? aby siąsc i płakać lub sie wyprowadzać za granicę...
/// Lenovo ideapad Y530 ~~~~ Intel DualCore T4300 2,10GhZ ~~~~ 3GB RAM DDRIII ~~~~ Geforce 9600 512Mb ~~~~ 320 Gb Win Vista \\\
Awatar użytkownika
Mały22222
~user
 
Posty: 1425
Dołączenie: 30 Cze 2006, 10:04
Pochwały: 73



Pieprzony kraj

Postprzez Jasinek 13 Sie 2010, 20:56

STRINGER napisał(a):Była powódź, rząd jak na razie cenzura zrobił i nie wierzę, że coś się zmieni, bo przecież bardziej opłaca się zalać wodą kilka miejscowości co pare lat niż zabezpieczyć teraz wszystkie rzeki.

Zapomogi, kredyty itp. Starają się. A co do zabezpieczania rzek - nie można oskarżać rządu. To są decyzje wojewódzkie. Do tego dochodzi wiele problemów jak np ludzie którzy nie chcą sprzedać działek pod wały itd. Dochodzi tu prawo własnościowe. W rzeczywistości to bardzo skomplikowana procedura - aczkolwiek od 1997r. powinni bardziej się postarać.

STRINGER napisał(a):Kolejna sprawa - dostaliśmy pieniądze na budowę dróg i autostrad w ramach Euro 2012 i ile z zaplanowanych do tej pory połączeń zostało wybudowanych? kilka-może kilkanaście procent.

Spokojnie. Skoro Stadion Narodowy jednak powstanie to i drogi się znajdą. Jestem optymistą.

STRINGER napisał(a): Kur.. czę OC i AC idą znacznie w górę. Jakim prawem? cenzura mnie obchodzi, że w krajach ue płacą więcej, ja żyję (a może raczej żyłem) w Polsce.

A chcieliśmy wejść do UE. A chcieliśmy miliardowe dofinansowania na infrastrukturę/rolnictwo i wiele wiele innych a nie chcemy dostosować się do prawa unijnego - prawo konsumpcyjne.

STRINGER napisał(a): A cena benzyny? Czy ktoś się interesował ile w tej cenie idzie dla państwa, a ile tej ceny to koszt benzyny?

Państwo musi z czegoś zarabiać. Poza tym nie mamy własnych złóż ropy - nie obwiniaj tylko Polskę za wzrost cen.

STRINGER napisał(a):aa i jeszcze ta parodia, która się wyprawia przed pałacem.. świat się śmieje (już n-ty raz).

No tego nie można komentować <lol> To co wyprawia PIS i jego zwolennicy jest żałosne.

STRINGER napisał(a):o PKP nawet nie będę pisał,

1h45min jadę 60km :/ Aczkolwiek mają wrócić 50% zniżki dla studentów - jedyny plus. Odpierając zarzut - nie da się zmienić warunków kolei w rok.

Podsumowując: oceniamy 460 krwiopijców zapominając że mamy system wielopartyjny - podjęcie najważniejszych decyzji jest trudne i czasochłonne. Oceniajmy poszczególnych działaczy i partie. Potrzebujemy rewolucyjnych reform ale PIS zatamuje drogę rządowi na pewno. Zresztą żaden rząd nie jest na tyle odważny - niestety - by podjąć tak zaskakujące decyzje. Co 5 lat dajemy szanse partiom antagonistycznym. Jedni coś zaczynają, przychodzą inni i zaczynają swoje więc dekady od transformacji nie przyniosły reform. Dajmy jednej partii porządzić a czas pokaże co z tego wyjdzie. Polska musi zaryzykować.

BTW. Pomimo że odpierałem zarzuty i stanąłem w obronie rządu nie znaczy że nie zgadzam się z waszymi zarzutami :D Po prostu jestem świadomy tego że wszystkie zmiany wymagają czasu i zgody - a tego niestety nie będzie dopóki polski sejm będzie w połowie lewicowy a w drugiej prawicowy. Tak się po porstu nie da Panowie.
"Żyj tak, aby Twoim znajomym zobiło się nudno, kiedy umrzesz" - Julian Tuwim

Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnoleść ltier przy zpiasie dengao solwa.
Awatar użytkownika
Jasinek
 
Posty: 1454
Dołączenie: 09 Lut 2008, 01:05
Pochwały: 56



Pieprzony kraj

Postprzez Wojtasgls 13 Sie 2010, 21:55

Podpisuję się 2 nogami pod tym co napisał Jasinek. Zobaczcie na 10 lat temu i więcej co się działo jeszcze gorzej było idziemy do przodu np. w moim mieście bardzo dużo zbudowano wygląda zupełnie inaczej niż pare lat temu. Fakt jest dużo do zrobienia drogi, pkp, więcej pięniędzy dla ludzi ale:

Jasinek napisał(a):iestety nie będzie dopóki polski sejm będzie w połowie lewicowy a w drugiej prawicowy.


Poza tym czy kiedyś w Polsce było dobrze????
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Pieprzony kraj

Postprzez Sh@m@N 13 Sie 2010, 21:59

Było - i tym się skończyło. Lepsze jutro było wczoraj.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Pieprzony kraj

Postprzez Wojtasgls 13 Sie 2010, 22:01

rozwiń swoją myśl..
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Pieprzony kraj

Postprzez Jasinek 13 Sie 2010, 22:27

Sh@m@N napisał(a):Było - i tym się skończyło. Lepsze jutro było wczoraj.

Przypomina mi się kabaret Marcina Dańca jak opowiada o sąsiadce.
-Kiedy było lepiej?
-Kiedyś.
-Ale kiedy dokładnie?
-No kiedyś.

Nie da się ukryć że Polacy mają skłonności do narzekania. Zawsze i wszędzie.
-Szpitale są zadłużone ale prywatyzacji NIE!
-Nie ma specjalistów ale kiedy wyszedł pomysł o "certyfikatach" po których studenci będą mogli wykonywać niektóre specjalistyczne zabiegi to NIE BO ZA MLODZI I NIEDOSWIADCZENI!
-UE, wprowadzeniu europejskiego prawa i euro w Polsce mówimy NIE! ale dofinansowania przyjmujemy z otwartymi rękoma.
-Sprawa Rospudy też jest śmiechu warta. Od czasu "kłotni" powstałby już mnóstwo różnych objazdów ale NIE!BO PO CO NAM KRZACZKI?!Nie tylko objazdów - są innowacyjne metody jak np podwieszany (wysoko nad "krzaczkami") "most" o czym mowil nam profesor od budownictwa na polibudzie. ALE LEPIEJ KŁÓCIĆ SIĘ DALEJ!

Jak ma w Polsce być lepiej kiedy na poziomie zwykłego obywatela Polska jest "upośledzona". I zamknięta na jakiekolwiek zmiany i reformy bo "kiedyś" było lepiej. Skończmy krytykować a weźmy się za siebie samych. A jak nie pasuje to wyjazd za granice ale nie upominajcie się o zwrot podatków od Polaczków.

Dodam jeszcze że ocokrajowcom podoba się nasz kraj. Po prostu my nie potrafimy docenić tego co mamy.
Ostatnio edytowany przez Jasinek, 13 Sie 2010, 22:31, edytowano w sumie 1 raz
"Żyj tak, aby Twoim znajomym zobiło się nudno, kiedy umrzesz" - Julian Tuwim

Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnoleść ltier przy zpiasie dengao solwa.
Awatar użytkownika
Jasinek
 
Posty: 1454
Dołączenie: 09 Lut 2008, 01:05
Pochwały: 56



Pieprzony kraj

Postprzez Sh@m@N 13 Sie 2010, 22:30

O ile jest co rozwijać :D

Świat się zmienia - ale czy na lepsze - to mam poważne wątpliwości.
Nie trzeba szukać daleko: rozwój nowoczesnej medycyny doprowadził do wzrostu przeżywalności tych, którzy albo zginęliby z powodu słabego organizmu (choroby genetyczne czy podobne), czy też zostaliby po prostu zabici (jako ci, którzy nie znają swojego miejsca zarówno w łańcuchu pokarmowym, jak i w "porządku dziobania" - hierarchii ważności w stadzie).
Takie bydło nie dosyć, że żeruje na innych ZDROWYCH członkach społeczności, to jeszcze jest święcie przekonane, że MU SIĘ NALEŻY i ZAWSZE MA RACJĘ, a jeśli ktoś twierdzi inaczej - to Żyd, komuch, mason, zdrajca, burżuj...
Innymi słowy - do władzy dochodzą śmieci genetyczne i odpady moralne, które NIC innego nie potrafią. A co innego mogą zaproponować "ukochanym wyborcom", jeśli nie mrzonki, bełkot i obietnice bez pokrycia? Przecież to nie ich wina - że są CORAZ WIĘKSZYMI kretynami, stosującymi coraz bardziej cyniczne i wyrafinowane metody uzyskiwania poparcia jak największej ilości podobnych im (nieco lepszych - bo mających uczciwą pracę) "kochanych wyborców".

Przecież nikt nie powie "Spadajcie głąby, złodzieje ze służby zdrowia mają dochód 3.500 brutto, a dom, samochód i wczasy mają "za darowiznę" od dziadka/babci/ojca/matki/brata (aż się skończy rodzina zwolniona od podatku...). To złodziejskie bydło trzeba bez wyjątku poddać badaniu urzędu skarbowego". Gdzie tam... "trudna sytuacja w służbie zdrowia, bla,bla... zwiększenie podatków i koszyka usług.".
Nikt nie powie "Jednym z postanowień konkordatu była likwidacja komisji majątkowej. To znaczy, że te siostrzyczki, które dostały odszkodowanie w postaci 60 ha mają je zwrócić - a jeśli nie, to maksymalną kwotę, jaką dostał sprzedający". Gdzie tam... Nikt nie zaryzykuje "walki z kościołem, bla, bla..." - chociaż to po prostu walka z kryminalistami w specyficznych ubrankach.

Nikt nie powie "rozwalić to kosztowne coś, zwane "Stocznią i kolebką", dosyć dokładania do klaskaczy i miotaczy śrub".
A gdzie tam... "W trosce o miejsca pracy, interes narodowy, rodzimy przemysł (dobre sobie... Kiedy już dawno sprzedany) bla, bla..."

Nikt nie powie przecież, że odbierze "renty" tym, którzy po pół roku pracy znaleźli "właściwego" lekarza. Głośne oburzenie i po cichu to samo.

I tak dalej - eskalacja wykrywania U PRZECIWNIKA afer, u siebie - chociaż jest to samo - już nie. Ważne, żeby "ukochany wyborca" przyklasnął i zakreślił właściwą kratkę.
I dalej się kręci - chów wsobny japiszonów politycznych, ewoluujących w jeszcze większe goovno, jeszcze głośniejsze, bardziej bezczelne, jeszcze bardziej "patriotyczne, Polskie, katolickie, uczciwe, bla, bla, bla."
Tylko mały problem - jak wyżej.
Sto lat wcześniej taki ktoś jak Rydzyk zostałby ekskomunikowany. Ktoś taki jak Tusk - ukamienowany. Ktoś taki jak Kaczyński - utopiony. Macierewicza chyba zostawiono by w spokoju - zginąłby za pierwszym zakrętem, bo byłby święcie przekonany, że to "sowiecka atrapa konia" ciągnie "agenturalny wóz ze słomą" - dałby się rozjechać i stratować.

Teraz to wszystko żyje i hoduje JESZCZE WIĘKSZE moralne dno, cyniczne, wyrachowane i wyrafinowane, posługujące się coraz nowszą techniką - internetem i NLP na przykład (aka antek_emigrant czy też Aleksandra_160_IQrwa - żeby dorywać się do koryta i mieć zawsze z górki, nigdy pod. Hodujące (tresujące) jeszcze głupszych wyborców.

Rzecz jasna - naszym kosztem i za nasze pieniądze.

To nowa klasa, nowa profesja - wrzaskliwe pijawy zawodowe.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Pieprzony kraj

Postprzez Wojtaz 14 Sie 2010, 00:51

Mnie wkurza to:
kupiłem telefon nowy w Plusie w środe i w piątek okazało sie ze nie dziala zasieg.
Niestety nie wymienili mi juz bo za dlugi okres czasu od kupna do wymiany: jedynie naprawa. Naprawa telefonu, ktory ma 2 dni :|

Kolejna sprawa: http://www.4clubbers.com.pl/polityka/518548-13-08-10-komorowski-zablokowal-legalizacje-marihuany.html
czy to co rosnie z ziemi musi byc nielegalne? No ludzie :1:

sry za brak polskich znakow, ale druga reka zajeta bo stluczona...

Dodano 14.08.2010 01:15:30:
Albo to: te drogi to porazka.
Dzisiaj wracalem w ostry deszcz do domu rowerem. Na ulicy na cala szerokosc kaluza. I wjechalem w dziure i bach przez kierownice. Dobrze, ze mialem kask... Lekarze rzekomo twierdza, ze reka nie zlamana tylko stluczona. Ahh szkoda gadac.
MSI 770-G45 + AMD Athlon II X2 245 2.9GHz + GoodRam 2GB 1333MHz + Samsung 500GB + Zotac GeForce GTS-250 512MB DDR3 + Fortron 400W + Logitech X-540 + LG L1730P + Microsoft Windows Professional 64bit
Wojtaz
~user
 
Posty: 2042
Dołączenie: 12 Paź 2007, 18:50
Pochwały: 69



Pieprzony kraj

Postprzez Jasinek 14 Sie 2010, 10:52

Wojtaz napisał(a):Kolejna sprawa: http://www.4clubbers.com.pl/polityka/51 ... huany.htmlczy to co rosnie z ziemi musi byc nielegalne? No ludzie

Niepodważalny argument. Szkoda że wcześniej na niego ludzie nie wpadli bo już wszystko by było legalne. Poczytaj skąd się bierze np kokaina. Aczkolwiek patrząc jak handel marihuaną kwitnie to i ja bym był za legalizacją - miliony złotych zyska państwo.

Wojtaz napisał(a):Mnie wkurza to:kupiłem telefon nowy w Plusie w środe i w piątek okazało sie ze nie dziala zasieg.Niestety nie wymienili mi juz bo za dlugi okres czasu od kupna do wymiany: jedynie naprawa. Naprawa telefonu, ktory ma 2 dni :|

Przecież to nie jest wina rządu :1: Podpisujesz umowę to dobrze ją czytaj i sprawdź dokładnie co kupujesz.

Wojtaz napisał(a):Albo to: te drogi to porazka.Dzisiaj wracalem w ostry deszcz do domu rowerem. Na ulicy na cala szerokosc kaluza. I wjechalem w dziure i bach przez kierownice. Dobrze, ze mialem kask... Lekarze rzekomo twierdza, ze reka nie zlamana tylko stluczona. Ahh szkoda gadac.

Jechałeś autostradą czy małą boczną ulicą? 1. To należy do obowiązków samorządu 2. Take care.
"Żyj tak, aby Twoim znajomym zobiło się nudno, kiedy umrzesz" - Julian Tuwim

Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnoleść ltier przy zpiasie dengao solwa.
Awatar użytkownika
Jasinek
 
Posty: 1454
Dołączenie: 09 Lut 2008, 01:05
Pochwały: 56



Pieprzony kraj

Postprzez kajtekjr 14 Sie 2010, 11:41

Jasinek napisał(a):-Szpitale są zadłużone ale prywatyzacji NIE!

Wg mnie prywatyzacja w 100 % jest zła ale przekształcenie obecnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej na NZOZy jest OK.
Przykład z mojego miasta.. Szpital został przekształcony w spółkę gdzie 51 % udziałów cięgle jest w posiadaniu miasta a 49 % zostało sprzedane dzięki czemu znalazły się pieniądze na rozbudowę szpitala - budowa nowoczesnego skrzydła ma ruszyć na wiosnę przyszłego roku. Druga sprawa w szpitalach często na stołku dyrektora/prezesa szpitala siedzi jakiś zasłużony lekarz dla danego szpitala wybrany w głosowaniu przyjacielskim, często taka osoba nie ma pojęcia o zarządzaniu taką placówką. Na takich stanowiskach powinni siedzieć menadżerowie z prawdziwego zdarzenia - tak też było w moim mieście dzięki czemu szpital jest jednym z niewielu szpitali w Polsce który nie ma długów!

Jasinek napisał(a):A jak nie pasuje to wyjazd za granice ale nie upominajcie się o zwrot podatków od Polaczków.

I zrzeknijcie się do głosowania w wyborach......
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Pieprzony kraj

Postprzez Sh@m@N 14 Sie 2010, 12:51

kajtekjr napisał(a):Wg mnie prywatyzacja w 100 % jest zła ale przekształcenie obecnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej na NZOZy jest OK.
Przykład z mojego miasta.. Szpital został przekształcony w spółkę gdzie 51 % udziałów cięgle jest w posiadaniu miasta a 49 % zostało sprzedane dzięki czemu znalazły się pieniądze na rozbudowę szpitala - budowa nowoczesnego skrzydła ma ruszyć na wiosnę przyszłego roku. Druga sprawa w szpitalach często na stołku dyrektora/prezesa szpitala siedzi jakiś zasłużony lekarz dla danego szpitala wybrany w głosowaniu przyjacielskim, często taka osoba nie ma pojęcia o zarządzaniu taką placówką. Na takich stanowiskach powinni siedzieć menadżerowie z prawdziwego zdarzenia - tak też było w moim mieście dzięki czemu szpital jest jednym z niewielu szpitali w Polsce który nie ma długów!


A co się zmieni, jeśli 51 % nie będzie w posiadaniu miasta? Nie znajdą się pieniądze na rozbudowę szpitala? Albo nie będzie miernych, ale pewnych pieniędzy z NFZ (z kontraktu na tzw. świadczenia medyczne finansowane ze środków publicznych)?

Jak na razie - to prywatne działa lepiej, świadczy tego samego typu usługi i NIE MA POTRZEBY dodatkowo "dofinansowywać" dowodami wdzięczności J.E.Pana Lekarza - bo albo jako prywaciarz jedzie z kontraktu (a wtedy nie chce obniżyć poziomu, bo kontraktu miał nie będzie), albo jedzie prywatnie (i nie chce obniżyć poziomu, bo nie będzie miał klientów).
Spółka to rada nadzorcza, prezes, polityka związana z wyborem i "wicie, zatrudnilibyście tam u siebie... Bo jak nie, to nie będzie absolutorium i idziecie na szczaw". Zbędne koszty, a w przypadku samorządu - polityka na karku.
Bajeczki o tym, że "bendom ograniczane ósłógi medyczne, jeśli bendzie prywatyzacja, rója, porubstfo i ełtanazja" - to tylko bajeczki. Nic się nie zmieni - poza właścicielem i zarządem (i w konsekwencji - sposobem zarządzania). Znam to i widziałem.

CO do dziur... Wojtaz, dowiedz się do kogo należy droga (spółdzielnia - wewnętrzna, gmina, powiat, województwo, DGK) i wyszarp odszkodowanie. Masz jak w banku.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Pieprzony kraj

Postprzez czybit16 14 Sie 2010, 13:33

Osłom dobrze się, zyje za nasze pieniądze to innych ludzi mają w ..... Jedyne co jeszcze można zrobić dla nas samych to w wyborach parlamentarnych zagłosować na partie Korwina-Mikke jako premier może by coś zdziałał...
czybit16
~user
 
Posty: 270
Dołączenie: 19 Lut 2007, 17:55
Miejscowość: Toruń
Pochwały: 11



Pieprzony kraj

Postprzez Aoe 14 Sie 2010, 15:49

czybit16 napisał(a):Osłom dobrze się, zyje za nasze pieniądze to innych ludzi mają w ..... Jedyne co jeszcze można zrobić dla nas samych to w wyborach parlamentarnych zagłosować na partie Korwina-Mikke jako premier może by coś zdziałał...

Smieszne... swoja droga mnostwo teraz roznych fanow tego dziwnego pana w internecie :]

Co do prywatyzacji sluzby zdrowia to przekonacie sie jak powaznie [czego oczywiscie nikomu nie zycze] zachorujecie... ehhh gdybym mial czekac publicznie na badania itd. to dawno bym kopnal w kalendarz
Aoe
~user
 
Posty: 267
Dołączenie: 22 Lip 2006, 16:59
Pochwały: 2



Następna

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości