• Ogłoszenie:

Prezydent nie zyje! 96 ofiar

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Prezydent nie zyje! 96 ofiar

Postprzez Aoe 12 Kwi 2010, 18:07

CrossFire napisał(a):
No ale coz moze ty nigdy nie doswiadczyles tego czym jest smierc bliskiej osoby albo jestes za mlody zeby to zrozumiec i za duzo spedzasz czasu przy monitorze.


Aoe, widzisz, widocznie jestem bez serca i pozbawiony uczuć... dla twojej informacji miałem dość sporo styczności ze śmiercią wśród znajomych, rodziny, ale to dla mnie całkiem co innego niż śmierć osób tak naprawdę mi nie znanych...

Wskaz mi podobna tragedie gdzie zgineli w jednej katastrofie tak wazni ludzie w panstwie.


... a kim są te ważne osoby w państwie w porównaniu do ginących masami ludzi na świecie, każdego dnia ? i tak nie czuje się Polakiem i nie jestem patriota i co już jestem dla ciebie zerem ? , ukrzyżujesz mnie ? ... proszę.

Poza tym NIKT ale to NIKT nie udaje.. nie ma sztucznego współczucia jak ty to dziwnie określiłeś. Bylem przy pałacu i widziałem co tam sie działo i wszyscy przezywają ta tragedie jakby zginał ktoś bliski.


:roll: ... ja bym to "wszyscy" nie brał tak na poważnie, naprawdę zdziwiłbyś się ta mentalnością polaków...

MarcepanowyPiesek, masz racje trochę przesadziłem z tym, bo takich zasłużonych ludzi trudno będzie zmienić, chylę czoła.

P.S. Aoe, nie wiesz skąd się tacy ludzie biorą jak ja ? to tobie odpowiem z tego samego padołu zwanym ziemia co ty, do tego mam przezywać stratę obcych mi ludzi tak samo jak stratę osoby, którą kochałem od najmłodszych lat... no chyba ciebie sciana

Owszem jestes dla mnie zerem EOT
Aoe
~user
 
Posty: 267
Dołączenie: 22 Lip 2006, 16:59
Pochwały: 2



Prezydent nie zyje! 96 ofiar

Postprzez czybit16 12 Kwi 2010, 19:24

Ja to mam nadzieje, że może Polska w końcu zrozumie, że trzeba się trzymać z Rosją i sąsiadami, a nie z Ameryką której pomagamy w iraku a co oni na nas za przeproszeniem leją...jestem pod wrażeniem, że aż tyle państw wprowadziło żalobę narodową
czybit16
~user
 
Posty: 270
Dołączenie: 19 Lut 2007, 17:55
Miejscowość: Toruń
Pochwały: 11



Prezydent nie zyje! 96 ofiar

Postprzez piotrplenzler 12 Kwi 2010, 22:25

ale żeby rosja była razem z nami w żałobie :roll: :roll: nigdy tego nawet sobie nie wyobrazalem
To nie słup ogłoszeniowy, Mike
Awatar użytkownika
piotrplenzler
~user
 
Posty: 336
Dołączenie: 26 Lut 2009, 14:41
Miejscowość: Środa Wielkopolska
Pochwały: 4



Prezydent nie zyje! 96 ofiar

Postprzez Sh@m@N 12 Kwi 2010, 22:53

Aoe napisał(a):Owszem jestes dla mnie zerem EOT



I vice versa. Masz widocznie monopol na "patriotyzm, moralność, wiarę katolicką" do tego stopnia, że musisz dodawać wszędzie - wzorem PiSu i podobnych elementów - przymiotnik "prawdziwy", inaczej nikt nigdy by nie uwierzył w to, co o sobie wypisujesz.

No to jeszcze raz:

Załóżmy przez chwilę, że zapaliłeś znicz. Fajnie. Poszedłeś do sklepu i kupiłeś. Wcale po drodze nie mijałeś stoisk ze zniczami i kwiatkami. Ba - wszyscy Polacy zakupili te znicze w sklepikach, przynieśli i zapalili.
Stoiska natomiast nie pojawiły się "nagle", ale od zawsze dwie przecznice od Pałacu Prezydenckiego stały sobie "szczęki", z których rumiany obywatel sprzedawał znicze do zapalenia. To samo z wieńcami - każdy z nich od zawsze miał wstęgę "Żegnaj, ukochany Prezydencie" i nie było potrzeby dodrukowywania.

Tak samo dziennikarze - to ich autentyczne wzruszenie, kiedy wspominają "wielkiego człowieka" i solennie zaprzeczają, jakoby padły kiedykolwiek słowa "ta małpa w czerwonym" czy też "spie.przaj dziadu". Nagrań nie było.

Domyślam się, że Twoja religia (nie mylić z wiarą) jest tak zwanym "prawdziwokatolicyzmem". To coś, co stanowi dodatek do perfumowanego szamba - kiedy niedorozwinięty, wytresowany, chamski goowniarz postępuje w sposób zgodny z największym przykazaniem - Przykazaniem Miłości. Dba we wprost paranoiczny sposób o to, aby nikogo nie poniżyć, chociażby nie zgadzał się z poglądami - bo każdy ma prawo do własnego zdania.
Jak widzę także rozumiesz, że można uszanować tragedię, a nie składać kwiatki i bełkotać o "patriotyzmie" - bo tego akurat nie widzę w klepaniu urzędowych formułek o "zbrodni katyńskiej" czy też o "wielkim prezydencie - i kto to tero bendzie bronił te Polskie, łojezujezu, ino łojciec dyrechtor nom sie zostoł" - w stylu bajeczek o "wielkim marszałku Piłsudskim" (dla nie zorientowanych - wielokrotnie zmieniał wyznanie, był pospolitym dziw.karzem, cha.mem, twórcą PIERWSZYCH obozów koncentracyjnych, współpracował z wywiadem Kajzera - TAKŻE, a nie tylko był "Ojcem Narodu", "pogromcą bolszewików podczas Cudu nad Wisłą" (dobre sobie... akurat bajeczka dla de.billi - zupełnie kto inny dowodził, a Piłsudski w tym czasie walił kloce w gacie) czy "twórcą Państwa Polskiego" - wykreowanym przez propagandę tzw. "obozu patriotycznego" - ale to, jako "prawdziwy patriota" pewnie wiesz. Prawda? Bo przecież jesteś wyedukowanym człowiekiem - absolutnie nie wytresowaną i nie uwarunkowaną marionetką, bełkoczącą bez większej WIEDZY o "patriotyzmie", "wierze", "moralności" czy też chociażby "polityce".

Rozumiesz i potrafisz także TRZEŹWO ocenić to, co się wylewa z telewizorków czy też innych mediów. Pewnie już zwróciłeś uwagę na występy tego oto STWORA:
Niejaki Artur Górski - czołowy polski rekonstruktor katastrof, katolik, patriota, uczciwy obywatel
- wie lepiej - jako patriota, katolik, czołowy specjalista we wszystkich dziedzinach (jak Causescu) - co było przyczyną. Lepiej od sztabu 800 osób, które jeszcze tego nie wiedzą - kto zawinił. Ma monopol. Wie lepiej - I CH......, reszta to zmanipulowani zdrajcy, libertyni, żydki, kapusie, ZERA.
Nie dostrzegasz podobieństwa do swojego "patriotyzmu", "moralności", "wiary" ?
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Prezydent nie zyje! 96 ofiar

Postprzez jarek* 12 Kwi 2010, 22:55

Dawno mnie tu nie było więc teraz wtrącę swoje 3gosze.

Podobają mi się wypowiedzi kolegi Fireworkss, i podpisuję się pod nimi obiema rękami.

Jako człowieka szkoda dokładnie tak samo jak całej reszty która zginęła, tyle że on miał wybór chciał i poleciał i jak znam życie jak już ktoś pisał sam dał rozkaz lądowania.

Ale co zawiniła cała obsługa samolotu?? Piloci, BORowcy, stewardessy
Nigdy go nie lubiłem i tyle- taka sama tragedia jak śmierć kogokolwiek innego choćby w wypadku samochodowym. Tyle że o całej reszcie się praktycznie w TV nie mówi tylko wszędzie TYLKO o nim a jeśli to tylko napomkną liczbę ofiar. A co śmierć wspomnianej wyżej obsługi samolotu to mniejsza tragedia czy jak??

Dobra teraz co poniektórzy mogą mnie zmieszać z błotem ale ja nie zamierzam udawać jak niektórzy co do tej pory potrafili narzekać jaki to prezydent jest be a w tym momencie jeszcze chwila i się rozpłaczą bo zginął ich idol, ulubiony prezydent/polityk, bohater narodowy.

Dodano 12.04.2010 21:57:26:
wypowiedzi Sh@m@Na tez OK
Image
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.......................... naprawdę, aż ciężko ich wyprzedzić .
jarek*
~user
 
Posty: 1340
Dołączenie: 28 Lut 2006, 15:34
Pochwały: 39



Prezydent nie zyje! 96 ofiar

Postprzez skowrona 13 Kwi 2010, 14:40

To co teraz media podają że Kaczyński ma spocząć na Wawelu jest istnym przegięciem. Wawel to miejsce spoczynku królów polski i najwybitniejszych polaków. Mam nadzieje że to tylko głupi wymysł dziennikarzy i Kaczyńskiego pochowają normalnie na Powązkach. W ogóle zacznie się pewno to samo co JPII rondo im kaczyńskiego, ulica im kaczyńskiego, szkoła im kaczyńskiego, muzeum im kaczyńskiego, stadion im kaczyńskiego. Zaczyna się polski cyrk :lipa:
Image
Awatar użytkownika
skowrona
~user
 
Posty: 1861
Dołączenie: 14 Gru 2006, 22:51
Pochwały: 71



Prezydent nie zyje! 96 ofiar

Postprzez an 13 Kwi 2010, 16:34

Zajrzałam na forum, szukając programu...włosy mi się jednak zjeżyły, jak przeczytałam wypowiedzi szanownych kolegów...
Publiczne wylewanie jadu nie jest merytoryczną krytyką , tym bardziej niesmaczną , że w takich okolicznościach.
Można było Prezydenta nie lubić: za jego poglądy, za styl polityczny, za decyzje...ale była to głowa państwa, w którym panowie żyjecie - z mniejszym lub większym powodzeniem. Został wybrany w demokratycznych wyborach i jego śmierć powinna być tak właśnie traktowana - a niektóre wypowiedzi...bez komentarza. Przede wszystkim jest to skrajny brak poszanowania instytucji, a prawo do wolności słowa naprawdę bliskie jest w niektórych przypadków obrazie uczuć patriotycznych.
Sporo też w Waszych opiniach zwyczajnych nieścisłości, przeinaczeń ( kłamstw?), które nie wiem czemu mają służyć.
Sh@m@n ( showman?) czerpie chyba swą historyczną wiedzę z Focus Historia albo z Sensacji XX w. , a podawane przez niego "fakty" - nie dość, że w większości mylne, są chyba całkowicie bezsensowne w kontekście założonego tematu o śmierci Prezydenta RP.

Dziwi mnie tylko, że temat nie został jeszcze zamknięty.
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Prezydent nie zyje! 96 ofiar

Postprzez RufuS* 13 Kwi 2010, 18:26

Tę 'udawaną żałobę' bardzo fajnie pokazuje obrazek z konduktu prezydenta. Jedzie karawan z trumną, a na 'widowni' co druga osoba z telefonem w ręku i kręcimy filmik. "Pacz Stasiek, byłem tam, jestem zaje*isty, nie?". Media: "Tysiące ludzi na ulicach oddaje hołd prezydentowi". Dziękuję za taki hołd...

Patriotą jestem, znałem z ekranu może 15 osób, które zginęły. Niewątpliwie była to ogromna, szokująca katastrofa; rodziny zmarłych (spotkałem się z określeniem 'poległych' - co to ku*wa wojna?!) na pewno przeżywają trudne chwile. Żałoba narodowa jest jak najbardziej wskazana, ale znowu nie przesadzajmy. Nie mam zamiaru w tym tygodniu imprezować, ale też nie zamierzam nie chodzić do marketu. Jak już ktoś napisał - Polacy mają tendencje do przesadzania i znowu robią szopkę.

Odnośnie wiary/religii katolickiej, bo takie posty się tutaj pojawiły (nie czytałem wszystkiego). Zadam jedno pytanie, które zadaje wszystkim. Fundamentem religii chrześcijańskiej jest życie po śmierci w niebie/raju/'lepszym świecie' (jak zwał, tak zwał). Więc po co ten ogromny smutek? W końcu i tak się kiedyś spotkamy...

Teraz usłyszałem, że para prezydencka ma spocząć na Wawelu (podobno już oficjalnie). Brak słów... KPINA!
AMD Phenom II X4 955 3,2 + SilentiumPC Fortis HE1225|| MSI 870A-G54 || Kingston HyperX 8GB DDR3-1333 CL9 || MSI GTX460 1024MB Cyclone OC || WD Blue 1TB || Seasonic M12II-520W || SilentiumPC Gladius 800 || NEC E222W + Philips 235PQ || Razer DeathAdder + QcK || Microsoft Digital Media Keyboard 3000 || Windows 7 Professional 64bit MSDNAA
Awatar użytkownika
RufuS*
~user
 
Posty: 1294
Dołączenie: 15 Maj 2005, 14:11
Miejscowość: Rybnik
Pochwały: 102



Prezydent nie zyje! 96 ofiar

Postprzez skowrona 13 Kwi 2010, 19:24

RufuS* napisał(a):Teraz usłyszałem, że para prezydencka ma spocząć na Wawelu (podobno już oficjalnie). Brak słów...

Już widzę te wycieczki na wawel za kilkadziesiąt lat: Tu spoczywa marszałek Piłsudski naczelny wódź armi polskiej, wygrał wojnę z bolszewikami, a tu spoczywa generał Władysław Sikorski, walczył w legionach polskich, premier rządu na uchodźstwie w czasie II wojny światowej, Jan III Sobieski powstrzymał pod Wiedniem najazd turecki na Europę, dalej spoczywa bohater narodowy nie tylko Polski ale i Stanów Zjednoczonych Tadeusz Kościuszko. A tutaj spoczywa Lech Kaczyński który zginał w samolocie <lol> <lol>

Wawel jest dla bohaterów Polski a nie dla każdego. Piłsudski i reszta się w grobie przewróci jak tam pochowają Kaczyńskiego który nikim ważnym dla Polski nie był i nic dla niej nie zrobił.
Image
Awatar użytkownika
skowrona
~user
 
Posty: 1861
Dołączenie: 14 Gru 2006, 22:51
Pochwały: 71



Prezydent nie zyje! 96 ofiar

Postprzez doter 13 Kwi 2010, 20:49

skowrona napisał(a):Wawel jest dla bohaterów Polski a nie dla każdego. Piłsudski i reszta się w grobie przewróci jak tam pochowają Kaczyńskiego który nikim ważnym dla Polski nie był i nic dla niej nie zrobił.

No prawie :) ale na Wawelu nie powinien spocząć...
an napisał(a):Można było Prezydenta nie lubić: za jego poglądy, za styl polityczny, za decyzje...ale była to głowa państwa, w którym panowie żyjecie - z mniejszym lub większym powodzeniem. Został wybrany w demokratycznych wyborach i jego śmierć powinna być tak właśnie traktowana - a niektóre wypowiedzi...bez komentarza. Przede wszystkim jest to skrajny brak poszanowania instytucji, a prawo do wolności słowa naprawdę bliskie jest w niektórych przypadków obrazie uczuć patriotycznych.

an napisał(a):Sh@m@n ( showman?) czerpie chyba swą historyczną wiedzę z Focus Historia albo z Sensacji XX w. , a podawane przez niego "fakty" - nie dość, że w większości mylne, są chyba całkowicie bezsensowne w kontekście założonego tematu o śmierci Prezydenta RP.


Prawda jest taka że taki wizerunek stworzyły media i nic na to nie poradzisz (i nie bez powodu nazywają IV Władzą)...

an napisał(a):Sporo też w Waszych opiniach zwyczajnych nieścisłości, przeinaczeń ( kłamstw?), które nie wiem czemu mają służyć.


Jest wolność słowa, każdy ma powiedzieć to co myśli (chyba że wolisz żeby była komuna + cenzura + jedna prawda...).
Ja napisałem co zrobił według mie, każdy może mie poprzeć lub zgnoić (demokracja "POLSKA" nieprawdaż )- POLSKA jest specjalnie wyszczególniona
Image
Shojiki mo baka no uchi - Być zbyt uczciwym to głupota
Awatar użytkownika
doter
~user
 
Posty: 837
Dołączenie: 01 Sty 2006, 23:15
Miejscowość: Opolskie / Nysa
Pochwały: 12



Prezydent nie zyje! 96 ofiar

Postprzez Sh@m@N 13 Kwi 2010, 21:35

an napisał(a):Sh@m@n ( showman?) czerpie chyba swą historyczną wiedzę z Focus Historia albo z Sensacji XX w. , a podawane przez niego "fakty" - nie dość, że w większości mylne, są chyba całkowicie bezsensowne w kontekście założonego tematu o śmierci Prezydenta RP.


Well, Mrs Kmicic, czas odkurzyć półkę z książkami, na przykład "Szary strzelca strój"... Wiesz, gdzie szukać. Drobne stwierdzenia faktów w "telegraficznym skrócie". Poza tym - któż to twierdził, że jeśli nie można zaatakować myśli - należy zaatakować myśliciela? Polecam jego dzieła, a także (a może zwłaszcza) nauki jego antenatów. Pouczająca lektura (zwłaszcza wschodnich "mistrzów"), z jawnymi odnośnikami do ideologii "narodowokaczolickiej".

Wykładzik był "a propos" wielkich patriotów, którzy przyjmują na wiarę propagandowy bełkot. Dla takich major Sucharski od początku do końca dowodził obroną Westerplatte. Dla takich Jarosław Kaczyński jest "wybitnym opozycjonistą", synem jedynego na Świecie oficera AK nie tylko nie aresztowanego przez komunę, ale wygodnie zakwaterowanego. Tak wielkim bojownikiem, że nawet komuna (ta zbrodnicza, stanowojenna) nie odważyła się go internować. Ideał to Piłsudski. Wzór Katolika natomiast nadaje z Torunia.
To samo dotyczy religii i moralności. O łał... Po kościółkach rączki do Bozi, dyszka na widoku na tacę, a później "jesteś zerem", "małpą w czerwonym". A jeśli ktoś nagra - to manipulacja, wyrwane z kontekstu, przeinaczenie, niezrozumienie słów Wielkiego Polaka.
Just wonderful.

I a propos Wawelu:

wycieczka, pani oprowadza dzieci.
- Psepani, a tu to kto?
- Lech Pierwszy Prezydent Polski, a obok jego Marysieńka.
- A co on zrobił, ten Lech?
- ... a zginął tragicznie.
- A coś jeszcze?
- ...
- To czemu tu leży?
- Bo "rodzina" chciała.
- To psepani, mój brat sie beemom rozwalił rok temu, to my tes mozemy chcieć?


Żenada, zadęcie, bufonada, cynizm - dla ć.w.o.k.ó.w nazywane "patriotyzmem".

Gratulacje.
Ostatnio edytowany przez Sh@m@N, 13 Kwi 2010, 21:38, edytowano w sumie 1 raz
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Prezydent nie zyje! 96 ofiar

Postprzez wojtas 13 Kwi 2010, 21:37

temat zamykam... Trochę niektórym się w głowie namieszało.. Dalsze rozmowy kontynuować proszę na PW !

MaTi: Mało powiedziane...
Image
Awatar użytkownika
wojtas
*mod
 
Posty: 18165
Dołączenie: 13 Sty 2006, 16:00
Miejscowość: Krzeszyce
Pochwały: 1656



Poprzednia

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości