• Ogłoszenie:

Fundusz inwestycyjny - idea tfi

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Fundusz inwestycyjny - idea tfi

Postprzez will7 05 Lip 2009, 13:52

Witam mam odlozone na koncie troche pieniedzy (paredziesiat tys) i tak sobie pomyslalem ze zamiast lezec na koncie na praktycznie zerowym oprocentowaniua to je gdzies ulokuje.

Z tego do sie dowiedzialem obecnie dobrze lokowac w tfi (Towarzystwach Funduszy Inwestycyjnych) i dobrze sie spisuje Idea TFI z Zarzadca IDM SA
ale tutaj napotkalem maly problem a mianowicie nigdzie nie moge znalezc informacji dokladnie na czym polega inwestycja u nich - chodzi mi o to czy jezleli u nich zinwestuje to czy bede musial sam wybierac w co moje pieniadz zostana zainwestowane na czy sie nie znam i nie mam na to czasu czy po prostu wystarczy ze zaloze u nich konto i oni beda dysponowac pieniedzmi a ja bede musial tylko parzec czy nimi odpowiednio zarzadzaja (czyt. odpowiednio rosnie kwota na rachunku :wink: ) - cos jak na lokacie tyle ze wyzej oprocentowanej.

Bylbym wdzieczny za powoc w znalezieniu tej informacji bo szukam juz od 2 dni i nic nie moge na ten temat znalezc.

P.S. Przepraszam ze nie ma polskich znakow przez co moze sie uciazliwie czytac ale jestem zagranica i z kafejki pisze a admin zablokowal opcje zmiany klawiatury :x
Awatar użytkownika
will7
~user
 
Posty: 540
Dołączenie: 23 Cze 2005, 17:44
Pochwały: 63



Fundusz inwestycyjny - idea tfi

Postprzez Robertj 05 Lip 2009, 15:41

Nie masz żadnego wpływu na to w co oni inwestują. Możesz wybrać tylko w zasadzie czy inwestycja ma być bardziej ryzykowna (fundusz akcji) lub mniej (np. zrównoważony, stabilnego wzrostu). Nie patrz tylko na wzrosty, dobra koniunktura na giełdach jest od konca ubiegłego roku, co dalej to można odczytać z czarodziejskiej kuli :) Wtedy był dobry czas na inwestycję, od tego okresu można było wyciągnąć nawet kilkaset procent i to na spółkach z WIG20. Dwa ostatnie lata na rynku funduszy były tragiczne, ciągły odpływ kapitału, spadki jednostek udziałowych itp.
Sam zobacz na wyniki
http://www.bankier.pl/inwestowanie/notowania/fundusze/

P.S. Jeszcze jedno zdanie można znaleźć lokaty bankowe dzisiaj nawet na ok. 8% bez podatku belki z kapitalizacją dzienną.
Awatar użytkownika
Robertj
~user
 
Posty: 1203
Dołączenie: 27 Sty 2004, 12:28
Pochwały: 121



Fundusz inwestycyjny - idea tfi

Postprzez will7 10 Lip 2009, 13:48

O bardzo dziekuje za ta informacje - teraz mi zostaje tylko poczekac do urlopu zeby zalozyc.

A co do lokat to rzeczywiscie mozna juz znalezc z takim oprocentowaniem ale to raczej z tego co mi sie wydaje to takie na dosc dlugi okres i bez mozliwosci wczesniejszego wyciagniecia pieniedzy.

P.S. To pogaduchy wiec nie moge dac plusa ale i tak wielkie dzieki :)
Awatar użytkownika
will7
~user
 
Posty: 540
Dołączenie: 23 Cze 2005, 17:44
Pochwały: 63



Fundusz inwestycyjny - idea tfi

Postprzez Robertj 10 Lip 2009, 16:00

Te lokaty tak mniej więcej od 3 do 6 miesięcy. Z kapitalizacją dzienną za wiele nie stracisz, bo jak sama nazwa mówi odsetki dopisywane do konta.
Aktualnie na GPW od kilku dni stoimy w miejscu patrząc na indeks WIG20 ok. 1800 pkt.

P.S. Na plusach mi nie zależy, za to na sensownej wymianie zdań :)
Awatar użytkownika
Robertj
~user
 
Posty: 1203
Dołączenie: 27 Sty 2004, 12:28
Pochwały: 121



Fundusz inwestycyjny - idea tfi

Postprzez will7 11 Lip 2009, 13:37

Moze rzeczywiscie masz racje ze warto jeszcze raz przemyslec lokate zamiast funduszu bo z drugiej strony moze i na funduszu mozna wiecej zarobic ale to i tak nie jest gwarantowane a lokata zawsze pewniejsza.

A tak w ogole tos mnie zdziwil tymi 3-6 miesiacami - rok temu jak patrzylem to zeby dostac dobry procent to trzeba bylo na dosc dlugo zalozyc ale widze ze troche sie pozmienialo. Bede musial znalezc troche czasu (czyt. powiedziec zonie i dziecku zeby glowy nie zawracali bo zajety jestem :wink: ) i poszukac informacji i zobaczyc co bardziej bedzie sie oplacalo.

P.S. Jeszcze raz dziekuje za pomoc.
Awatar użytkownika
will7
~user
 
Posty: 540
Dołączenie: 23 Cze 2005, 17:44
Pochwały: 63



Fundusz inwestycyjny - idea tfi

Postprzez Robertj 11 Lip 2009, 19:17

Zajrzyj na http://lokaty.open.pl/ mają niezłe warunki, mailem dostajesz nr konta na które wpłacasz, papierowe potwierdzenie dostajesz pocztą, kasa gwarantowana przez BFG. Open daje lokaty w imieniu Noblebank. Oczywiscie strona szyfrowana, także bez obaw. Przetestowane u mnie i nie narzekam.
Awatar użytkownika
Robertj
~user
 
Posty: 1203
Dołączenie: 27 Sty 2004, 12:28
Pochwały: 121




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości