• Ogłoszenie:

Opony zimowe, a policja i bezpieczeństwo

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Opony zimowe, a policja i bezpieczeństwo

Postprzez kajtekjr 10 Sty 2009, 15:53

wookiePL napisał(a):Ty natomiast nie wiem co chcesz udowodnić

Ja nic, natomiast wy zrobiliście sobie nagonkę na mnie przez cały ten temat.... :roll:
wookiePL napisał(a):jeździj ile wlezie,byle z daleka ode mnie.

Nawet nie wiesz ile osób wokół Ciebie śmiga na letnich bądź 'całorocznych' gumach... Podjedź pod pierwszy lepszy supermarket w swoim mieście i przejdź się po parkingu.....
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Opony zimowe, a policja i bezpieczeństwo

Postprzez Adam. 10 Sty 2009, 16:02

Nie ma mandatu za letnie opony w zimie, o ile mają wystarczająco wysoki bieżnik i są takie same na osi, nawet jak spowodujesz wypadek. Oczywiście dostajesz osobny mandat. Nazywa się to wtedy "niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze".
A lap dance is so much better when the stripper is crying.
Awatar użytkownika
Adam.
~user
 
Posty: 603
Dołączenie: 29 Maj 2007, 08:59
Miejscowość: Płockowo
Pochwały: 40



Re: opony zimowe, a policja

Postprzez lance87 15 Sty 2009, 20:26

kajtekjr napisał(a):
wookiePL napisał(a):Też sobie nie wyobrażam jeżdżenia bez opon zimowych.

Jak już mówiłem jeżdżę praktycznie tylko w mieście zresztą dość małym (<40K mieszkańców) i może mam 18, no prawie 19 lat ale potrafię jeździć powoli i ostrożnie.. ;)

Można to odebrać jako Twoje tłumaczenie się.
kajtekjr napisał(a):
High Voltage napisał(a):Jak zrobisz komus krzywde, kogos stukniesz, to tak Cie po sądach porzucają, że sie dłuuuugo nie wypłacisz...

Takie rzeczy obejmuje ubezpieczenie OC które jest obowiązkowe w Polsce... ;)

Ale po co stwarzać sobie nie potrzebne problemy, jeśli można zmniejszyć niebezpieczeństwo używając zimówek?
kajtekjr napisał(a):
High Voltage napisał(a):Więc jeżeli Ci chodzi tak bardzo o kasę, bo po Twoich odpowiedziach to widać, to chyba te "głupie" opony wyjdą nieco taniej, nie sądzisz?

A no wyjdą, ale też nie dają gwarancji że nie wylece gdzieś z drogi, choć oczywiście zmniejszają prawdopodobieństwo, czego przez całą ta dyskusję nie starałem się podważyć...

To dlaczego wszystkim się tak wydawało i kontrargumentowałeś wszystkie wypowiedzi?
kajtekjr napisał(a):
High Voltage napisał(a):Ale widać, nic sobie z tego nie robisz, jak by to, że zrobić komuś krzywde nic dla Ciebie nie znaczyło.

To też nie tak że ja sobie nic z tego nie robię... Na pewno gdyby coś się stało wryłoby mi sie w psychikę i to dość mocno.... Bo to przecież nie jest to samo co posprzeczać się z dziewczyna albo coś w tym stylu.....

To po co bardziej ryzykować wywołanie takiej sytuacji jadąc na oponach letnich, zamiast na zimowych?
kajtekjr napisał(a):
wookiePL napisał(a):Ty natomiast nie wiem co chcesz udowodnić

Ja nic, natomiast wy zrobiliście sobie nagonkę na mnie przez cały ten temat.... :roll:
wookiePL napisał(a):jeździj ile wlezie,byle z daleka ode mnie.

Nawet nie wiesz ile osób wokół Ciebie śmiga na letnich bądź 'całorocznych' gumach... Podjedź pod pierwszy lepszy supermarket w swoim mieście i przejdź się po parkingu.....

Sam wywołałeś dyskusję i bardzo dobrze, po to jest forum, żeby można pokonwersować. Argument, że inni jeżdżą na zimówkach jest nieco nie ma miejscu, masz swój rozum, więc nie sugeruj się innymi i podawaj to jako przykład, że "inni mogą to ja też"...

Wiem wiem, jestem kolejną osobą, która próbuje się w tej kwestii wypowiedzieć... Jak zapewne cała reszta nie dlatego, że chcę Cię pouczyć, tylko żebyś zrozumiał o co nam chodzi. Skoro używając opon zimowych możesz zmniejszyć grożące Tobie i innym niebezpieczeństwo na drodze (wcale nie dużym kosztem), to dlaczego tego nie wykorzystać, tylko się zapierać temu i podając 'argumenty', że inny to inny tamto? Jak Ty będziesz miał zimówki to będzie o jedną osobę więcej, która stwarza dzięki temu mniejsze niebezpieczeństwo ;) Wróciłem do tego tematu również dlatego, że miałem dzisiaj nie przyjemną sytuację na drodze. Też mam od nie dawna prawko i wydawało mi się, że jeżdżę z głową, ale jednak nie miałem doświadczenia w jeździe po sporej ilości zalegającego śniegu na drodze. Przy skręcaniu zarzuciło lekko samochodem i znalazłem się na przeciwnym pasie powodując lekką stłuczkę z nadjeżdżającym z na przeciwka samochodem (na szczęście tylko się lekko "pocałowaliśmy", bez żadnych szkód materialnych). Za to stres był... Wszystko to działo się na wjeździe na nieośnieżony parking i nawiązując tu do tematu, mając letnie opony na pewno nie zdążylibyśmy oboje wyhamować na tyle ile udało się to na zimówkach, a wtedy szkody na pewno by już były...

Adam. napisał(a):Nie ma mandatu za letnie opony w zimie, o ile mają wystarczająco wysoki bieżnik i są takie same na osi, nawet jak spowodujesz wypadek. Oczywiście dostajesz osobny mandat. Nazywa się to wtedy "niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze".

Zgadza się, a dokładniej to nie powinno się eksploatować opon o płytszym bieżniku niż 2 mm dla letnich, a 4 mm dla opon zimowych i wielosezonowych(takie są tylko z nazwy...).

No i trzeci powód, dlaczego odnowiłem temat - artykuł, który czytałem przed kilkoma chwilami:
http://moto.onet.pl/1527146,4191,artykul.html

Polecam przeczytać i podejść do tematu z rozsądkiem :) Pozdrawiam
Intel C2D E4400 2GHz | Foxconn P35A | Patriot 2x1GB | Samsung 320GB SATA | nVidia GF8800GTS 320MB | Chieftec 560W DualXenon | DVD-RW Pioneer DVR-112B + DVR-RW LG 4167B | HP DJ3940 | Sony FDD 1.44 | Samsung 931BM 19" | Creative P5800 5.1 72W RMS | Gamepad SpeedLink Strike2 | A4Tech X-750BF | Logitech UltraX Media Keyboard | CoolerMaster Elite 331 | Win XP SP2 | Protected by Avira AntiVir + ThreatFire + Outpost Firewall + Spybot S&D
Awatar użytkownika
lance87
~user
 
Posty: 2547
Dołączenie: 11 Paź 2006, 16:02
Miejscowość: okol. Gliwic
Pochwały: 189



Opony zimowe, a policja i bezpieczeństwo

Postprzez BZIKU 15 Sty 2009, 21:44

A ja mam takie marzenie...Żeby wreszcie ta nasza pier*** banda idiotów szumnie nazywana "elitą rządzącą" poszła po rozum do głowy i zamiast zajmować się wprowadzaniem bzdur i bezsensów jak:karaniem kogoś kto przeczytał meila nieadresowanego do siebie,sparawdzaniem czy ktoś ma legalną auto nawigację i innymi bzdetamimi;zaczęła wreszcie wprowadzać sensowne przepisy w życie jak np.NAKAZ ZAKŁADANIA OPON ZIMOWYCH W OKRESIE JESIENNO-ZIMOWYM.I wtedy bedzie cool....
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Re: opony zimowe, a policja i bezpieczeństwo

Postprzez eisu 15 Sty 2009, 21:59

kajtekjr napisał(a):Nawet nie wiesz ile osób wokół Ciebie śmiga na letnich bądź 'całorocznych' gumach.

w zadnym aucie nigdy nie mialem opon zimowych poprostu "jak dla mnie" nie wplyta to na warunki jezdne.
nie twierdze ze jestem mistrzem kierownicy poprostu wiem jak sie obchodzic z nia i z pozostalym osprzetem a zwlaszcza z pedalem gazu.
nie twierdze tez ze nie ma roznicy miedzy ziomwymi a letnimi ja poprostu nie uzywam :lol:
Image
Awatar użytkownika
eisu
~user
 
Posty: 1451
Dołączenie: 02 Sty 2007, 01:32
Miejscowość: Bliżyn / Stratford upon Avon UK
Pochwały: 33



Re: opony zimowe, a policja i bezpieczeństwo

Postprzez jarek* 15 Sty 2009, 23:38

ja się zastanawiam po co ta cała dyskusja?????
czy jeżdżąc cały rok na letnich zaoszczędzasz coś?? NIE!
bo skoro zmienisz opony na zimowe to letnie w tym samym czasie leża sobie spokojnie i się nie zużywają czyli zamiast zużyć w ciągu roku np 2mm bieżnika opon letnich zużyjemy 1mm letnich i 1 zimowych no chyba że tak wielkim wydatkiem jest zmiana tych opon w wulkanizacji
Image
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.......................... naprawdę, aż ciężko ich wyprzedzić .
jarek*
~user
 
Posty: 1340
Dołączenie: 28 Lut 2006, 15:34
Pochwały: 39



Opony zimowe, a policja i bezpieczeństwo

Postprzez MaTi 15 Sty 2009, 23:46

wystarczy... jak ktoś ma coś nowego do dodania zapraszam na pw a odblokuje.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Poprzednia

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości