• Ogłoszenie:

Termin przerejestrowywania samochodu

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Termin przerejestrowywania samochodu

Postprzez Bialko0019 27 Sie 2012, 22:34

Witam Was, zakupiłem samochód i mam pewne pytanie odnośnie przerejestrowywania.

Rok temu jak kupywałem inne auto, miałem miesiąc czasu od daty zakupu ( na umowie ) żeby się zgłosić o wyrobienie nowego dowodu, nowej naklejki i nowych tablic. Na zapłacenie w skarbówce było 14dni. Bynajmniej tyle czasu mniej więcej mi zeszło bo tyle słyszałem że takie są terminy.

A jak jest teraz? Orientuje się ktoś? Podobno teraz czas na pojdzie po wyrób dowodu, tablic jest 7dni, a czas do skarbówki się nie zmieniło. Słyszał ktoś? Mam jeszcze trochę innych wydatków i nie jestem pewien czy musza być one takie" priorytetowe" ;p

A i jeszcze o opony wielosezonówki - też podobno teraz się coś zmieniło że wielosezonówki są traktowane jako letnie i trzeba teraz będzie kupować zimówki?

Orientuje się ktoś?
Piszę bo chce pomóc, jeżeli się pomylę - popraw mnie :banan:
===========
Poszukuję osoby do wymienienia się bannerem, linkiem, boksem czy buttonem. ! REKLAMA ZA DARMO ! PISZ NA PW !
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36



Termin przerejestrowywania samochodu

Postprzez fluid 28 Sie 2012, 08:40

Bialko0019 napisał(a):Na zapłacenie w skarbówce było 14dni


dalej tak jest i radze NIE PRZEKROCZYC TEGO TERMINU BO SA KARY :D

Bialko0019 napisał(a): Podobno teraz czas na pojdzie po wyrób dowodu, tablic jest 7dni


pierwsze slysze
formalnie i wg.jakiegoś tam przepisu masz na to 30 dni
jednak przepis ten jest całkowicie martwy i jezeli pojdziesz go przerejestrować po 2 latach nikt Ci nic nie zrobi

Bialko0019 napisał(a):też podobno teraz się coś zmieniło że wielosezonówki są traktowane jako letnie i trzeba teraz będzie kupować zimówki?


pierwsze slysze zeby byl przepis ktory ZMUSZA (bo ze jest to zalecane nie znaczy ze obligatoryjne) do jazdy na oponach zimowych/letnich
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Termin przerejestrowywania samochodu

Postprzez Bialko0019 28 Sie 2012, 13:23

No tak, do skarbówki wpłacę te 70zł i tyle, ale tablice 180zł plus dowód 80zł to zawse sąkoszty w pierwszym tygodniu jeszcze i inne i słyszałem, że już się zmieniły przepisy i z 30dni zrobili na 7dni i chciałem dopytać... ;) Nikt inny tez nie słyszał o zmianie przepisy z 30 na 7dni na przerejestrowanie samochodu?
Piszę bo chce pomóc, jeżeli się pomylę - popraw mnie :banan:
===========
Poszukuję osoby do wymienienia się bannerem, linkiem, boksem czy buttonem. ! REKLAMA ZA DARMO ! PISZ NA PW !
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36



Termin przerejestrowywania samochodu

Postprzez kjubus 28 Sie 2012, 17:03

Bialko0019 napisał(a):A i jeszcze o opony wielosezonówki - też podobno teraz się coś zmieniło że wielosezonówki są traktowane jako letnie i trzeba teraz będzie kupować zimówki?
nie masz obowiazku jezdzic na zimowkach. jednakze w razie wypadku, w watpliwej sytuacji, zima, moze to sprawic, ze wina spadnie na ciebie
Image <=== WWW
Aristo Prestige 1700 - Centrino Duo 2.2GHz, 1*2GB DDR2 667 + 1*1GB DDR2 667, GF 8600M GS 256MB+turbocache (max 512), Win 7 Professional x64 //PlayStation 4 500GB + LG 37LH3000

nie pomagam przez PW/GG/E-MAIL! masz klopot? pisz na forum.
Awatar użytkownika
kjubus
~user
 
Posty: 2484
Dołączenie: 28 Lis 2005, 17:06
Miejscowość: Bogdanowo k. Poznania
Pochwały: 33



Termin przerejestrowywania samochodu

Postprzez apg2312 28 Sie 2012, 19:06

kjubus napisał(a):
Bialko0019 napisał(a):A i jeszcze o opony wielosezonówki - też podobno teraz się coś zmieniło że wielosezonówki są traktowane jako letnie i trzeba teraz będzie kupować zimówki?
nie masz obowiazku jezdzic na zimowkach. jednakze w razie wypadku, w watpliwej sytuacji, zima, moze to sprawic, ze wina spadnie na ciebie

Eeeee...nie ma takiej opcji. Przepisy ruchu drogowego (na razie) nic nie mówią o rodzaju opon, wymagana jest tylko głębokość bieżnika - czyli min. 1,6 mm :P Jeszcze niedawno w Niemczech była sytuacja, że nie były wymagane opony zimowe, ale w razie wypadku lub kolizji na oponach letnich/wielosezonowych towarzystwa ubezpieczeniowe mogły odmówić wypłaty odszkodowania. Teraz to się zmieniło, i w Niemczech wymagana jest jazda na oponach zimowych.
A dlaczego napisałem wcześniej "na razie" ?
Ano dlatego, że parlament nasz w "mądrości" swojej ma zamiar wprowadzić nowelizację kodeksu drogowego, wprowadzającą obowiązek jazdy na oponach zimowych w okresie od 1 listopada do 31 marca.
http://moto.wp.pl/kat,106078,title,Opony-zimowe-beda-obowiazkowe,wid,14795071,wiadomosc.html?ticaid=1f11b
Na razie jeszcze tego nie wprowadzili, ale prawdopodobnie zdążą przed okresem jesienno-zimowym.
No cóż, kolejny przykład tego, że idiotów w Polsce nie brakuje...
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Termin przerejestrowywania samochodu

Postprzez kajtekjr 28 Sie 2012, 23:57

kjubus napisał(a):jednakze w razie wypadku, w watpliwej sytuacji, zima, moze to sprawic, ze wina spadnie na ciebie

W kodeksie nie ma zapisu o obowiązku jazdy na zimówkach w okresie zimowym, natomiast jest zapis że w okresie letnim nie wolno jeździć na zimówkach ;)
Z drugiej jednak strony opona wielosezonowa na śniegu zachowuje się podobnie do opony typowo letniej bo jest stosunkowo twarda w porównaniu do zimówki, a na lodzie nic ci nie pomoże - ani zimówka, ani ABS, ani EBD a nawet ESP. Pozostaje się modlić do anioła stróża żeby w nic nie przywalić... :P

apg2312 napisał(a):Przepisy ruchu drogowego (na razie) nic nie mówią o rodzaju opon, wymagana jest tylko głębokość bieżnika - czyli min. 1,6 mm

Nie zapominajmy że opona z bieżnikiem poniżej 4 mm to kompletny szmelc, który nie trzyma się nawierzchni suchej w szybkim zakręcie a co dopiero w deszczu czy na śniegu ;)

Niestety komplet nowych opon do w miarę nowego auta to spory wydatek, ponieważ coraz częściej auta śmigają na 16" lub 17" felgach i oponach o dość niskim profilu co czyni je mało typowe. Dla przykładu komplet zimówek 14" można kupić nawet poniżej 1000 zł - dla porównania na 4 sztuki zimówek 17" może nie wystarczyć 2000 zł...
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Termin przerejestrowywania samochodu

Postprzez xcvb 12 Paź 2012, 14:16

Nadal jest tak samo. Jeśli przekroczysz urząd nalicza karę ale to groszowa sprawa.
xcvb
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 11 Paź 2012, 15:07




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości