• Ogłoszenie:

Nieodebranie rzeczy z biura rzeczy znalezionych

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Nieodebranie rzeczy z biura rzeczy znalezionych

Postprzez dArtal 18 Sty 2010, 14:41

Czołem,

Ponad 6 miesięcy temu zgubiłem portfel, w moim mieście Lublinie. Dzisiaj dostałem zawiadomienie z Biura Rzeczy Znalezionych w Warszawie, że mają niektóre moje dokumenty. Piszą w nim, że mam 30 dni na odebranie, albo poproszenie ich o wysyłkę na mój adres. Czy ktoś z was może orientuje się, albo przychodzi mu do głowy co oni z tym zrobią w przypadku, gdy w żadem sposób nie zgłoszę się po moje rzeczy? Wszystkie dokumenty wyrobiłem od nowa, a nie uśmiecha mi się płacić za przechowywanie i wysyłke prawie pięciu dych za coś co właściwie nie jest mi już potrzebne.
if you can dream it you can do it!
dArtal
~user
 
Posty: 216
Dołączenie: 08 Sty 2006, 03:15
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 2



Nieodebranie rzeczy z biura rzeczy znalezionych

Postprzez MarcepanowyPiesek 18 Sty 2010, 20:22

Osoby, które znajdą na liście zagubione przez siebie przedmioty mogą je odebrać pod warunkiem dokładnego określenia ich wyglądu i podania cech świadczących, że przedmioty są ich własnością.

Wydanie rzeczy następuje za okazaniem dowodu tożsamości uprawnionego do odbioru rzeczy.

Biuro po otrzymaniu znalezionej rzeczy podejmuje czynności zmierzające do odszukania właściciela. Jeżeli jest możliwość jego ustalenia otrzymuje on stosowne zawiadomienie i jeżeli nie zgłosi się po odbiór utraconej rzeczy, w takim przypadku przedmiot jest przechowywany w biurze przez okres jednego roku.

Jeżeli właściciel przedmiotu złożonego w Biurze jest nieznany, urzędnicy mają obowiązek przechowywania zguby przez okres dwóch lat.

W obu przypadkach, jeżeli przedmioty nie zostaną odebrane w w/w terminach przechodzą na własność skarbu państwa i są likwidowane w trybie przewidzianym w przepisach o ikwidacji depozytów i nieodebranych rzeczy.

W niektórych przypadkach właścicielem przedmiotu może stać się także jego znalazca
czyli na rzecz skarbu państwa
Wyślę zaproszenia na LOCKERZ PM
Awatar użytkownika
MarcepanowyPiesek
~user
 
Posty: 555
Dołączenie: 29 Lis 2006, 17:54
Miejscowość: Turek
Pochwały: 23



Nieodebranie rzeczy z biura rzeczy znalezionych

Postprzez dArtal 18 Sty 2010, 22:14

Czyli urzędnicy państwowi będą mogli dostać zniżkę w kinie na moją legitymację studencką, extra :wink:
Dzięki za pomoc!
if you can dream it you can do it!
dArtal
~user
 
Posty: 216
Dołączenie: 08 Sty 2006, 03:15
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 2




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości