• Ogłoszenie:

Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez kokos 15 Paź 2008, 23:05

@2up

chyba żartujesz ^^

W Polsce jest kilku dobrych obrońców, ale szkoda, że pan Leo ich nei zauważa, albo nie chce zauważyć.
Chociażby Brożek, który w ostatnim czasie jest w dobrej formie...

(już ja bym zrobił dream team muaha ;d)
Image
Piłka nożna bez kibiców jest niczym.
Awatar użytkownika
kokos
~user
 
Posty: 1846
Dołączenie: 24 Paź 2005, 18:05
Miejscowość: WLKP
Pochwały: 66



Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez Wojtasgls 15 Paź 2008, 23:24

Wariat napisał(a):widzę że nie ma co tłumaczyć więc bo kto jest PATRIOTĄ to widać... POLSKA to POLSKA a nie afryka na sezon (czy gdzie on tam się wychował bo dla Was to i tak znaczenia nie ma) chwilowo dla POLSKI...
<rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl>

Bycie Patriota? to kolor skory to gdzie sie czlowiek urodzil i wychowal czy to dla jakiego kraju sie walczy, gra, spiewa itd.. ??
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez Wariat 15 Paź 2008, 23:27

dla przypomnienia co do nie których... http://pl.wikipedia.org/wiki/Patriotyzm

i pokaż mi co obcokrajowiec ma do rodowiyego polaka ?
Image
Awatar użytkownika
Wariat
~user
 
Posty: 4644
Dołączenie: 20 Lis 2005, 22:46
Miejscowość: Rzeszów
Pochwały: 139



Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez Wojtasgls 15 Paź 2008, 23:49

nawet tego nie otworzylem :) niechce mi sie o tym czytac poniewaz chodzilem do szkoly i tam mnie nauczono ze Ptriotyzm to jest milosc do swojego kraju i dazenie aby bylo w nim jak najlepiej itp. Tak se glosno mysle i idac twoim tropem.. to Ci ktorzy np. wyjechali do UK za praca to juz nie sa PATRIOTAMI?? przeciez juz nie robia dla Polski nakrecaja gospodarke Angoli itd. ?
Dalej: Wezmy np. reprezentacje Francji.. ilu tam jest czarno skorych polowa 3/4??
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez TELEPATYCZNY 16 Paź 2008, 08:50

Wojtasgls napisał(a):Wezmy np. reprezentacje Francji.. ilu tam jest czarno skorych polowa 3/4??


Poczytaj moje wątki o Francji :) Tam sytuacja wygląda zupełnie inaczej przez historię kolonialną ( z 11 w podstawowym składzie 8 czarnoskórych z czego 5-6 urodziło się we Francji a reszta w niej wychowała )
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Należy stwierdzić, że Bóg musi być swym nowym tworem również rozczarowany - poprawki w stosunku do małpy są wręcz niezauważalne." MARK TWAIN
Awatar użytkownika
TELEPATYCZNY
~user
 
Posty: 1769
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:22
Miejscowość: Sosnowiec
Pochwały: 244



Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez Okocza 16 Paź 2008, 16:48

Wariat napisał(a):POLSKA to POLSKA a nie afryka na sezon


to mi przypomina pewien podpis kogoś dawno temu spotkanego na pewnym forum

"Polska dla polaków, ziemia dla ziemniaków, księżyc dla księży"

Poza tym to co piszesz jest moim zdaniem skrajnym patriotyzmem. Poza tym nie masz co tłumaczyć.

Wariat napisał(a):który chu... wie o Naszym (?) kraju, o historii


No to nowo narodzone dziecko w Polsce też nie może być Polakiem bo nic nie wie na temat kraju, na temat jego historii :?

Wariat napisał(a):jesteście na równi z nim i godnie może NAS reprezentować


tego już nie skomentuję :? :roll:
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez mroziu 16 Paź 2008, 17:36

no to ja się wypowiem, po pierwsze to Roger nie jest Polakiem, nie dlatego że jestem rasistą czy coś w tym stylu, tylko dlatego, że on jest narodowości brazylijskiej, a tego się nie da zmienić, on jest Brazylijczykiem z polskim obywatelstwem, a to różnica, to tak samo jakby ktoś wyjechał np. do Niemiec i dostał tamtejsze obywatelstwo, to przecież nie znaczy, że nagle staje się Niemcem, a teraz co do Arboledy, Rogera i innych obcokrajowców w kadrze, jestem jak najbardziej przeciwny, Polska to nie klub a reprezentacja kraju, więc jak dla mnie absurdem są takie praktyki, owszem jeśli taki Olisadebe mieszkał w naszym kraju odpowiednio długo, ma żonę Polkę, jest tak jakby na zawsze związany z naszym kraje to ok, czy np taki Eduardo, który się praktycznie wychował w Chorwacji ale nie jeśli taki Roger chce się wypromować poprzez kadrę, czy Arboleda "wolałbym Kolumbię, ale jak nie to Polska też dobra". Jaki to ma sens? Będziemy wygrywać mecze? I co z tego skoro to nie nasi rodacy grają, przecież nie o to chodzi w reprezentacyjnym futbolu, o to kto sobie lepszych zawodników sprowadzi tylko jakich wyszkoli. Przecież w takim wypadku to mistrzem świata byłaby Arabia Saudyjska, bo by sobie kupiła 11 Brazylijczyków, już bardziej bym wolał piłkarzy jak Obraniak, Boenisch, Tyrała, Aquafresca, którzy grają zagranicą a mają polskie korzenie, jakoś po Euro przestało się o nich mówić, a tłumaczenie że wszystkie kraje tak robią to dla mnie żadne tłumaczenie, to po prostu przeczy idei piłki reprezentacyjnej.
Jak być mądrym?... Ukrywać swoją głupotę ...
Awatar użytkownika
mroziu
~user
 
Posty: 1083
Dołączenie: 16 Maj 2006, 17:21
Miejscowość: Zagłębie
Pochwały: 20



Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez Okocza 16 Paź 2008, 17:41

mroziu napisał(a):I co z tego skoro to nie nasi rodacy grają


Mylisz się, ma Polskie obywatelstwo więc jest obywatelem Polski. Ma prawo grać w reprezentacji.
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez TELEPATYCZNY 16 Paź 2008, 18:21

Okocza napisał(a):Mylisz się, ma Polskie obywatelstwo więc jest obywatelem Polski. Ma prawo grać w reprezentacji.


Czyli nie przeszkadzała by ci sytuacja że Polską reprezentacja składałaby się z 5 Brazylijczyków, 5 Argentyńczyków, kilku reprezentantów Nigerii, Senegalu czy Ghany ( mówięo ściągnięciu ich już w pełni rozwiniętych piłkarsko ) ?
Wszyscy by mieli Polskie paszporty, byliby reprezentantami ?

mroziu napisał(a):Jaki to ma sens? Będziemy wygrywać mecze? I co z tego skoro to nie nasi rodacy grają


podzielam...
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Należy stwierdzić, że Bóg musi być swym nowym tworem również rozczarowany - poprawki w stosunku do małpy są wręcz niezauważalne." MARK TWAIN
Awatar użytkownika
TELEPATYCZNY
~user
 
Posty: 1769
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:22
Miejscowość: Sosnowiec
Pochwały: 244



Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez kajtekjr 16 Paź 2008, 18:27

czy Arboleda "wolałbym Kolumbię, ale jak nie to Polska też dobra"

Tym zdaniem pokazałeś jak bardzo interesujesz się polską piłką... Arboleda nigdy nic takiego nie mówił... Mówił że mimo iż jest jednym z najlepszych kolumbijskich obrońców nie ma szans na zagranie w reprezentacji Kolumbii bo w jego ojczystym kraju rządzi "rosca" czyli mafia i w reprezentacji graja kumple trenera i prezesa...

:arrow: http://ekstraklasa.net/news,13213,kolumbijczyk_w_reprezentacji_polski_.htm
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez mroziu 16 Paź 2008, 18:41

Okocza napisał(a):Mylisz się, ma Polskie obywatelstwo więc jest obywatelem Polski. Ma prawo grać w reprezentacji.

skoro gra, to prawo ma, nie twierdzę, że tak nie jest, no ale co dalej? kolejni obcokrajowcy żebyśmy mogli w końcu coś wygrać? To nam jako krajowi nic nie daje, oprócz ewentualnego chwilowego sukcesu, jakoś Polacy od tego się lepiej grać nie nauczą, jak dla mnie to największy problem leży w szkoleniu i wyjściem tu nie jest naturalizowanie obcokrajowców którzy nie mieszczą się w swoich krajach, tylko zmiana systemu, w/g mnie Polacy mają taki sam a prawdopodobnie większy potencjał od Czechów, wystarczy spojrzeć na bramkarzy którzy mają indywidualny trening i możemy sobie wyobrazić, że mamy zawodników na takim samym poziomie w polu, to jest możliwe tylko trzeba poczekać z 10 lat - trudno, jak dla mnie to jedyne wyjście, a nie sztuczne sprowadzanie zawodników.

kajtekjr napisał(a):Tym zdaniem pokazałeś jak bardzo interesujesz się polską piłką... Arboleda nigdy nic takiego nie mówił... Mówił że mimo iż jest jednym z najlepszych kolumbijskich obrońców nie ma szans na zagranie w reprezentacji Kolumbii bo w jego ojczystym kraju rządzi "rosca" czyli mafia i w reprezentacji graja kumple trenera i prezesa...

nie twierdzę że są to dokładnie słowa Arboledy, po prostu tak można wywnioskować, chciałby grać dla Kolumbii ale z różnych aspektów (ok o mafii nie słyszałem) nie może, ale nie powiesz mi, że gdyby miał do wyboru pierwszą 11 Kolumbii a Polski to wybrałby nas i nie mam nic do Arboledy miły, grzeczny chłopak i niech gra w Lechu jak najdłużej, tylko reprezentacja to trochę inna sprawa.
Jak być mądrym?... Ukrywać swoją głupotę ...
Awatar użytkownika
mroziu
~user
 
Posty: 1083
Dołączenie: 16 Maj 2006, 17:21
Miejscowość: Zagłębie
Pochwały: 20



Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez Okocza 16 Paź 2008, 19:00

TELEPATYCZNY napisał(a):Czyli nie przeszkadzała by ci sytuacja że Polską reprezentacja składałaby się z 5 Brazylijczyków, 5 Argentyńczyków, kilku reprezentantów Nigerii, Senegalu czy Ghany ( mówięo ściągnięciu ich już w pełni rozwiniętych piłkarsko ) ?
Wszyscy by mieli Polskie paszporty, byliby reprezentantami ?


Nie, nie miałbym. Bo w czym ma mi to przeszkadzać? Nie ważne jakiej narodowości jest piłkarz, ma polskie obywatelstwo, jest Polakiem więc ma prawo grać.

mroziu napisał(a):jak dla mnie to największy problem leży w szkoleniu


Po 1 w Polsce szkolenie leży i kwiczy. Od ilu lat? 10? 20? Jakoś nikt się tym NIE INTERESUJE. Ludzie którzy powinni starać się o polską piłkę nie robią nic żeby pozbyć się korupcji z polskiej piłki a co dopiero mówić o szkoleniu młodzieży. Bo po co? Zresztą, pisałem już porównanie ilościowe zarejestrowanych piłkarzy w Polsce i w Niemczech.

mroziu napisał(a):wystarczy spojrzeć na bramkarzy którzy mają indywidualny trening


A skąd pochodzi większość bramkarzy ostatnich lat? Z Legii, jeśli już, powinno się zatrudnić człowieka który miałby zbliżoną wiedzę na ten temat co właśnie trener Legii, lub większą. W polu mamy wielu piłkarzy którzy mogą grać, tylko że trener nie zauważa ich. Podam przykłady z Legii, bo nią się głównie interesuje, reszty składów nie znam praktycznie, Rzeźniczak, Wawrzyniak, Szałachowski. Na swoje szanse powinni zasłużyć też młodzi, np Ariel Borysiuk czy Maciek Korzym.
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez mroziu 16 Paź 2008, 19:16

Okocza napisał(a):Po 1 w Polsce szkolenie leży i kwiczy. Od ilu lat? 10? 20? Jakoś nikt się tym NIE INTERESUJE. Ludzie którzy powinni starać się o polską piłkę nie robią nic żeby pozbyć się korupcji z polskiej piłki a co dopiero mówić o szkoleniu młodzieży. Bo po co? Zresztą, pisałem już porównanie ilościowe zarejestrowanych piłkarzy w Polsce i w Niemczech.

nikt się nie interesuje a powinien, ale nie ma się co oszukiwać że w najbliższych latach coś się zmieni, szkoda bo to naprawdę jedyna nadzieja, a to smutna prawda:
http://www.sport.pl/sport/1,65026,5744352,Michal_Globisz__W_2020_r__Polak_prosto_kopnie_pilke.html
Jak być mądrym?... Ukrywać swoją głupotę ...
Awatar użytkownika
mroziu
~user
 
Posty: 1083
Dołączenie: 16 Maj 2006, 17:21
Miejscowość: Zagłębie
Pochwały: 20



Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez ~Darius 16 Paź 2008, 19:48

http://sport.onet.pl/0,1248675,1833686,wiadomosc.html najpierw zróbmy coś z tymi naszymi polskimi grajkami, to później nie będzie problemu że gra u nas czarnoskóry piłkarz.
Awatar użytkownika
~Darius
~user
 
Posty: 89
Dołączenie: 01 Paź 2005, 19:09
Miejscowość: Tychy
Pochwały: 1



Re: manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez Pyrdekk 16 Paź 2008, 21:18

Okocza napisał(a):Po 1 w Polsce szkolenie leży i kwiczy. Od ilu lat? 10? 20? Jakoś nikt się tym NIE INTERESUJE. Ludzie którzy powinni starać się o polską piłkę nie robią nic żeby pozbyć się korupcji z polskiej piłki a co dopiero mówić o szkoleniu młodzieży. Bo po co? Zresztą, pisałem już porównanie ilościowe zarejestrowanych piłkarzy w Polsce i w Niemczech.



To jest prawda. I przez takie coś mamy brać obcokrajowców? bo tak to rozumiem. Przy czymś takim, to za 10lat POLAKA Z KRWI I KOŚCI nie zobaczymy chyba w reprezentacji NARODOWEJ. Prawda jest taka, że trzeba się wziąć za polską piłkę, a nie szukać a SIŁĘ rozwiązań.
bks
Pyrdekk
~user
 
Posty: 28
Dołączenie: 28 Maj 2008, 17:22



Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez Okocza 16 Paź 2008, 21:22

Pyrdekk napisał(a):I przez takie coś mamy brać obcokrajowców


najpierw to musimy sobie wyszkolić piłkarzy...
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez Mike 16 Paź 2008, 22:03

Tak sobie czytam ten temat (mam gdzieś jakąś tam reprezentację i kto w niej gra - ale nie o to mi chodzi)

Słyszy się co jakiś czas o ruchach w polsce nacjonalistów i rasistów, ale myślałem że nie jest jednak ich zbyt wielu - teraz stwierdzam po przeczytaniu tego tematu, że się bardzo myliłem.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez qrminator 16 Paź 2008, 22:17

Mike013 napisał(a):Słyszy się co jakiś czas o ruchach w polsce nacjonalistów i rasistów, ale myślałem że nie jest jednak ich zbyt wielu - teraz stwierdzam po przeczytaniu tego tematu, że jednak się myliłem.

widzę, że niektórym już brakuje argumentów..
bo wg mnie nacjonalistą jest ten, który po prostu uznaje inne kraje za niższe, podczas gdy w tym temacie nikt nie poniża obcokrajowców, ani także ludzi innych kolorów skóry.
Awatar użytkownika
qrminator
~user
 
Posty: 945
Dołączenie: 23 Cze 2005, 09:33
Pochwały: 38



Re: manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez Pyrdekk 16 Paź 2008, 22:20

To wyraźnie napisałem, że trzeba sie wziąć za polską piłkę.

A ja widzę ze jest coraz więcej hejterów. Nie zna sie na temacie, ale wpada tylko zhejtować coś i idzie.
bks
Pyrdekk
~user
 
Posty: 28
Dołączenie: 28 Maj 2008, 17:22



Manuel arboleda w polskiej reprezentacji?

Postprzez Mike 16 Paź 2008, 22:37

qrminator
1. nikogo o nic nie oskarżyłem

2. jestem w tym temacie bezstronny

3. napisałem tylko jak można odczytać wasze wypowiedzi i do czego je bardzo łatwo podpiąć


Hejter - (ang. "hater") Zazdrosny koleś który nie potrafi cieszyć sie sukcesem kogoś innego, dlatego próbuje wytknąć w nim wszystkie możliwe wady.

http://www.miejski.pl/slowo-Hejter
<rotfl>
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



PoprzedniaNastępna

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości