• Ogłoszenie:

Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez Swat 07 Sie 2008, 21:25

BZIKU napisał(a):Wszystko zalezy indywidualnie od człowieka jak sie bedzie zachowywał po zdobyciu prawa jazdy..Jeden ma wiecej oleju w głowie-drugi mniej...Ten co ma wiecej;bedzie jeździł ostroznie i w miare z przepisami...Ten co ma mniej,cóz..dostarczy organów potrzebujacym ludziom w szpitalach i tyle..


I tu sie w 100% zgodze ! nawet jesli ktos bedzie miał prawko A2 i bedzie takim "wariatem" to i tak bedzie pociskał ile wejdzie motorem i czekał tylko na upragnione A i 250-300 na polskich dziurawych drogach ^^ ewentualnie wyjedzie do Niemiec :banan:

A co do tych baranów w Polsce lepiej nie będzie jak nie wymienią tych wapniaków z "góry" . Ich Polska mogła w komunie zostawić <rotfl> Czasami jak widze te obrady to oni tam spia jeden cos mówi reszta ma go w dupie ( za przeproszeniem) oni polują tylko na kase , ludzi maja gdzieś ...
Padłeś , nie wstawaj...
Swat
 
Posty: 974
Dołączenie: 14 Sie 2006, 12:15
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 7



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez MUTOPOMPKA 07 Sie 2008, 23:30

Szczerze? Osobiście zająłbym się:
a) zmianą nie wieku zdających na prawko (choć od 21 powinno się wg mnie zaczynać)
b) ZMIANA SZKOLENIA!!!!! "po prostej" to każdy pojedzie i zakręci. Zmianą powinno zostać objęte opanowanie pojazdu w sytuacjach kryzysowych, czyli np. wpadnięcie w poślizg, ominięcie przeszkody itp. Tego powinni uczyć! Czemu tego nie uczą? Jeżdżą po mieście kursanci jak powaleni 30godzin i co z tego mają? 40km/h poza miastem 70. Ale kompletnie są zieloni pod względem opanowania samochodu w sytuacjach "kryzysowych"
c) zmiana kosztów ubezpieczenia przez "małolatów" jeżdżących jak wariaci a nie daj boże powodujących wypadki z ich winy. Dowalałbym takiemu z "grubej rury".
d) zaostrzenie kar dla "lewych kierowców" łamiących przepisy o ruchu drogowym (tu widełki wiekowe: 18-24 wiosenki)
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez jarek* 07 Sie 2008, 23:37

MUTOPOMPKA napisał(a):40km/h poza miastem 70

nie jest tak źle- cały kurs jeżdżę 5do10km/h powyżej ograniczenia
MUTOPOMPKA napisał(a):Ale kompletnie są zieloni pod względem opanowania samochodu w sytuacjach "kryzysowych"

faktycznie jedyna taka sytuacja to jak z naprzeciwka tir omijał tira który się rozkraczył na poboczu i chyba myślał że eLka z naprzeciwka to się będzie 40km/h wlec i przy 90km/h musiałem pobocze zebrać
Image
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.......................... naprawdę, aż ciężko ich wyprzedzić .
jarek*
~user
 
Posty: 1340
Dołączenie: 28 Lut 2006, 15:34
Pochwały: 39



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez lance87 08 Sie 2008, 00:39

Jako że akurat jestem w trakcie kursu nie omieszkam nie napisać kilka słów od siebie.
Zgadzam się ze zdaniem osób, które chcą przesunąć granicę możliwości wyrabiania prawa jazdy do 21-roku życia, sam z resztą dopiero właśnie w tym wieku zdecydowałem się na rozpoczęcie kursu. Z jednej strony zmniejszy to ilość co tu dużo mówić nie odpowiedzialnych osób na drodze, z drugiej jednak jak komuś brakuje 5-tej klepki to niezaleznie od wieku już mu tak zostanie...
Po 23h jazd sam widzę, że wcześniej nie jeżdżac żadnym pojazdem muszę jeszcze nabrać sporo doświadczenia, te 30h to tak naprawdę bardzo mało, by dobrze opanować każdy szczegół 'sztuki' jazdy samochodem.
Co do samego systemu to jak z prawie każdą dziedziną życia w Polsce - jedno wielkie nieporozumienie... To czy zdasz częsciej zależy od "widzimisię" egzaminatora, niż Twoich umiejętności. Poza tym nie które przepisy i wymagania to jakieś nieporozumienie, ale nie będę się zagłębiał w szczegóły.
Zmiany są potrzebne, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Dziwne, że na zachodzie mogą sobie z tym poradzić, a u nas jak zwykle system jest chory. Jak wiele osób podkreśla, należałoby zaostrzyć kary i to naprawdę do wysokiego poziomu, ale samo karanie nic nie da, jesli nie zmieni się mentalności kierowców i przepisów...
Tyle z mojej strony.
Intel C2D E4400 2GHz | Foxconn P35A | Patriot 2x1GB | Samsung 320GB SATA | nVidia GF8800GTS 320MB | Chieftec 560W DualXenon | DVD-RW Pioneer DVR-112B + DVR-RW LG 4167B | HP DJ3940 | Sony FDD 1.44 | Samsung 931BM 19" | Creative P5800 5.1 72W RMS | Gamepad SpeedLink Strike2 | A4Tech X-750BF | Logitech UltraX Media Keyboard | CoolerMaster Elite 331 | Win XP SP2 | Protected by Avira AntiVir + ThreatFire + Outpost Firewall + Spybot S&D
Awatar użytkownika
lance87
~user
 
Posty: 2547
Dołączenie: 11 Paź 2006, 16:02
Miejscowość: okol. Gliwic
Pochwały: 189



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez Michał22 08 Sie 2008, 01:23

mam pytanko. czy potrzebna jest karta rowerowa żaby jeździć po ulicy (tam gdzie mały chodnik) czy nie jest potrzebna? a jeśli jest to jakie kary za brak?
Awatar użytkownika
Michał22
~user
 
Posty: 685
Dołączenie: 29 Paź 2005, 21:04
Miejscowość: Sopot
Pochwały: 10



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez kajtekjr 08 Sie 2008, 11:47

lance87 napisał(a):Co do samego systemu to jak z prawie każdą dziedziną życia w Polsce - jedno wielkie nieporozumienie... To czy zdasz częsciej zależy od "widzimisię" egzaminatora, niż Twoich umiejętności

Wiesz dlaczego tak jest ? Bo zwykły człowiek z ulicy może zostać egzaminatorem ! Wystarczy że uzyska takie uprawnienia, po przejściu szkolenia ! Dostaje wytyczne i się ich trzyma co do joty i właśnie dlatego system egzaminacyjny jest chory.. :roll:

W Polsce brakuje edukacji, ale edukacja powinna zacząć się już w szkole podstawowej a nie na kursie! Podstawy przepisów ruchu drogowego powinien znać już dzieciak w szkole podstawowej, bo później przychodzi taka 18-sto latka z długimi pazurami na kurs i ona nie potrafi na kursie teoretycznym określić który z pojazdów ma pierwszeństwo na banalnym rysunku... :1: ..Nie mówię, że nie ma od razu jeździć samochodem bo po to się przychodzi na kurs aby się nauczyć, ale przepisy powinno się znać :)
MUTOPOMPKA napisał(a):c) zmiana kosztów ubezpieczenia przez "małolatów" jeżdżących jak wariaci a nie daj boże powodujących wypadki z ich winy. Dowalałbym takiemu z "grubej rury".

I tak już płaci się 140 % stawki.. :!: ..Więc co tu jeszcze podnosić.. !? :1: ..W wieku 18-stu lat ledwo co stać Cie na samochód, a jeszcze jak ubezpieczenie podniosą to już wogóle..
No dobra powiedzmy że wyeliminujesz te osoby które nie stać na takie koszty, nie będzie ich na drodze. OK. Ale gdzie ma doskonalić swój styl jazdy jak nie na drodze w ruchu drogowym :o ?
MUTOPOMPKA napisał(a):Jeżdżą po mieście kursanci jak powaleni 30godzin i co z tego mają? 40km/h poza miastem 70.

Oj, nie nie.. Jak jest ograniczenie do 100 km/h (np. na drodze K-92, Konin - Poznań) to tyle mogę jechać i instruktor nie może mi nic powiedzieć bo jadę zgodnie z przepisami ruchu drogowego!
Swat napisał(a):ewentualnie wyjedzie do Niemiec

Jeszcze są tory w Polsce, np. tor w Poznaniu który jest bliski standardu F1, jeśli chodzi o długość i szerokość toru. Nowy dywan i zaplecze, i można zgłosić tor do kalendarza F1 ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez jarek* 08 Sie 2008, 11:54

kajtekjr napisał(a):Oj, nie nie.. Jak jest ograniczenie do 100 km/h (np. na drodze K-92, Konin - Poznań) to tyle mogę jechać i instruktor nie może mi nic powiedzieć bo jadę zgodnie z przepisami ruchu drogowego!

może jesli uzna że Twoje umiejętności nie są wystarczające do rozwijania takich prędkości
Image
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.......................... naprawdę, aż ciężko ich wyprzedzić .
jarek*
~user
 
Posty: 1340
Dołączenie: 28 Lut 2006, 15:34
Pochwały: 39



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez kajtekjr 08 Sie 2008, 12:09

jarek* napisał(a):może jesli uzna że Twoje umiejętności nie są wystarczające do rozwijania takich prędkości

Nie spotkałem się z taka reakcją instruktora.. Jechałem do Poznania wczoraj z dziewczyna która ma jeszcze problemy z ruszaniem i zatrzymywaniem (egzamin za 2 tyg.), a na liczniku 100 na trasie ;)
Może zależy od instruktora...
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez jarek* 08 Sie 2008, 12:15

ale wiesz możesz mieć problemy z opanowaniem sprzęgła a na trasie ok
ja jeździłem z agentką co jak 60-70 przekraczała to auto po całej jezdni jej latało a z autem wszystko ok bo ja nie miałem takich problemów
Image
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.......................... naprawdę, aż ciężko ich wyprzedzić .
jarek*
~user
 
Posty: 1340
Dołączenie: 28 Lut 2006, 15:34
Pochwały: 39



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez mlont 08 Sie 2008, 12:25

MUTOPOMPKA napisał(a):mianą powinno zostać objęte opanowanie pojazdu w sytuacjach kryzysowych, czyli np. wpadnięcie w poślizg, ominięcie przeszkody itp.

Ta? To wyobraź sobie ile by to kosztowało...
Chcesz takie szkolenie? Dopłać 5 koła i się idź szkolić. Mi jakoś brak szkolenia poślizgowego nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
mlont
~user
 
Posty: 151
Dołączenie: 28 Lip 2006, 10:37
Miejscowość: Zabrze
Pochwały: 3



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez lance87 08 Sie 2008, 12:32

Zgadzam się, że poziom (a raczej jego brak) egzaminatorów jest spowodowany tym, że są mało wyedukowani i każdy może nim zostać jak tylko mu się zachce...
jarek* napisał(a):może jesli uzna że Twoje umiejętności nie są wystarczające do rozwijania takich prędkości

Ja na dokładnie trzeciej godzinie jazd jechałem już autostradą 120km/h i wyprzedzałem "TIR'a", a to były moje pierwsze 3h spędzone za kółkiem w życiu. A jeżdżę z Panią instruktor :) Gdy drugi raz jechaliśmy autostradą by nie blokować ruchu przy wyprzedzaniu miałem nawet 140km/h czyli przekraczałem dozwoloną prędkość :P
Co do powolnej jazdy, to instruktorzy są do tego zmuszeni, by nakazywać jechać zgodnie z przepisami, bo jak inaczej przygotować kursanta do egzaminu? Ja wiem, że to wkurzające, gdy np. na osiedlu z szeroką prostą drogą trzeba jechać 20km/h (strefa zamieszkania)...
Intel C2D E4400 2GHz | Foxconn P35A | Patriot 2x1GB | Samsung 320GB SATA | nVidia GF8800GTS 320MB | Chieftec 560W DualXenon | DVD-RW Pioneer DVR-112B + DVR-RW LG 4167B | HP DJ3940 | Sony FDD 1.44 | Samsung 931BM 19" | Creative P5800 5.1 72W RMS | Gamepad SpeedLink Strike2 | A4Tech X-750BF | Logitech UltraX Media Keyboard | CoolerMaster Elite 331 | Win XP SP2 | Protected by Avira AntiVir + ThreatFire + Outpost Firewall + Spybot S&D
Awatar użytkownika
lance87
~user
 
Posty: 2547
Dołączenie: 11 Paź 2006, 16:02
Miejscowość: okol. Gliwic
Pochwały: 189



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez Thunderas 08 Sie 2008, 13:56

Przepisy i sam tryb nauki w polsce jest paskudnie denny.
Robiłem prawo jazdy 12 lat temu i pamiętam co i jak.
Kurs wyglądal tak. Najpierw nauka testów która jest dobra , osobiście nie chodziłem bo i po co :D przez co oblałem troche egzaminów teoretycznych.
praktyczna nauka jazdy w tamtych czasach była załosna.
20 godzin i tyle czlowiek ma by sie nauczyc poruszac po drogach w tym wiekszośc na placu manewrowym, tylko po co :-|.
Większość wypadków jest na drogach a nie na parkingach.
Oblewanie kursantów przez egzaminatorów można ugryśc z dwóch stron.
Oni chcą zarobic jak najwiecej typowo polskie podejście do sprawy czego za "moich" czasów nie było
albo oblewaja tez za ścisłą kontrole jazdy na egzaminie co w życiu codziennym nie zdaje sprawy.
Więc jak dla mnie prawo jazdy na początku to tylko pozwolenie na samodzielna nauke jazdy.
Kiedys był taki "zielony liśc" dla poczatkujących kierowców.
Może zamiast podnoszenia wieku dla osób by zdały na prawo jazdy niech coś takiego wprowadzą na te kilka lat i dadza dodatkowe przepisy dla takich zielonych kierowców.
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez jarek* 08 Sie 2008, 14:29

już to widzę jak mi ojciec pozwala na swoim aucie zielone liście kleić :? a bez tego jak by mnie zawineli no to klops
a po 2 ciekawe czy tez byś był za klejeniem takich liści jakby to Ciebie dotyczyło
Image
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.......................... naprawdę, aż ciężko ich wyprzedzić .
jarek*
~user
 
Posty: 1340
Dołączenie: 28 Lut 2006, 15:34
Pochwały: 39



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez kajtekjr 08 Sie 2008, 14:35

Thunderas napisał(a):Kiedys był taki "zielony liśc" dla poczatkujących kierowców.

Do tej pory to jest.. :) Dostałem taki.. :D
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez Thunderas 08 Sie 2008, 14:37

jarek* napisał(a):czy tez byś był za klejeniem takich liści

TAk Tak Tak!!
Co by nie było to w polsce w latach 80 cos takiego obowiązywało i działało.
Nie wiem w jakim wieku jestes ale ja to pamiętam.
To taksamo jak na nauce jazdy jest znak "L" to samo można tak do tego podejśc, że to obciach.
To informacja dla innych uzytkowników, ze jedzie mało doświadczony kierowca więc trzeba mieć uwagę na niego.
Efekt- mniej wypadków. Jadac koło takiego widzi sie, że mało doświadczony kierowca i biorac na niego uwage jest bezpieczniej.
Niestety duzo ludzi jeździ na slepo i niech taki zajedzie komuś drogę.
Ze znaczkiem widac jaki to jest kierowca a bez no cóż nie przewidzi sie.
Kod: Zaznacz wszystko
Symbol zielonego liścia klonu naklejali na samochodach w latach 70-tych XX wieku niedoświadczeni kierowcy, by poinformować innych o swoim małym doświadczeniu za kierownicą.
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez pan-ziolo 29 Sie 2008, 01:17

Pozwole sobie odkopac :)

Po pierwsze chodzi mi o to jakie zmiany zajdą na kategorię C, dokładnie o ten okres ważności prawa jazdy? Pozatym jak podniosą kat.A do 20 tudzież 24 lat to co z tymi co mają już wcześniej zrobione a nie są w tym wieku??


Po drugie chciałbym się odnieśc:
MUTOPOMPKA napisał(a):c) zmiana kosztów ubezpieczenia przez "małolatów" jeżdżących jak wariaci a nie daj boże powodujących wypadki z ich winy. Dowalałbym takiemu z "grubej rury".

ok więc tylko dlatego że mam mało lat to musze płacic więcej? Dlaczego? Ja mam 19 lat, prawo jazdy od roku, przejechałem już około 60000km i jak do tej pory nie spowodowałem zagrożenia dla ruchu drogowego. Miałem 1 przypadek, gośc wyprzedzał Tira, teren zabudowany, a on miał ok 120km/h. Unikając zderzenia zjechałem do rowu. Gośc miał dużo szczęścia, że tylko tak to sie skończyło, aha, dodam ze miał dobrze po 40, więc to chyba nie wiek ma tu znaczenie. Moim zdaniem wyższe OC powinni płacic Ci którzy mają jakąs tam ilośc pkt karnych. Teraz jest tylko utrata 10% za bezszkodową jazde. A tak za na przykład każde dodatkowe 10 pkt - 10 % wyższe OC i w tej sytuacji punkty by sie nie kasowaly.

mlont napisał(a):MUTOPOMPKA napisał(a):mianą powinno zostać objęte opanowanie pojazdu w sytuacjach kryzysowych, czyli np. wpadnięcie w poślizg, ominięcie przeszkody itp.Ta? To wyobraź sobie ile by to kosztowało... Chcesz takie szkolenie? Dopłać 5 koła i się idź szkolić. Mi jakoś brak szkolenia poślizgowego nie przeszkadza.


Może Tobie nie, ale spróbuj sobie kiedyś zrobic w zimie kontrolowany poślizg i spróbuj wyprowadzic. Niektórym sie wydaje ze to proste, ze jak przyjdzie co do czego to sobie poradzą. Powiem że szczerze w to wątpie. Sam przechodziłem takie szkolenie i jest bardzo ciężko zapanowac nad samochodem, po kilkunastu próbach dopiero zaczyna wychodzic, a i tak nigdy nie można byc pewnym tego że sie auto wyprowadzi.
DUMNI PO ZWYCIęSTWIE, WIERNI PO PORAżCE!! TO WłAśNIE MY, KIBICE LEGII!! :)
Awatar użytkownika
pan-ziolo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 14 Lut 2006, 22:10
Miejscowość: Zalesieee



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez kajtekjr 29 Sie 2008, 16:27

pan-ziolo napisał(a):Pozatym jak podniosą kat.A do 20 tudzież 24 lat to co z tymi co mają już wcześniej zrobione a nie są w tym wieku??

Prawo nie działa wstecz i Ci którzy zdążą będą mieli normalne prawo jazdy kat. A i te ograniczenia ich nie dosięgną... ;)
pan-ziolo napisał(a):. Moim zdaniem wyższe OC powinni płacic Ci którzy mają jakąs tam ilośc pkt karnych.

Punkty karne za prędkość mają zostać zniesione, a w zamian mają być wyższe mandaty. ;) Tak słyszałem na TVN Turbo ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez cinek_1111 29 Sie 2008, 19:33

kajtekjr napisał(a):Punkty karne za prędkość mają zostać zniesione, a w zamian mają być wyższe mandaty. Tak słyszałem na TVN Turbo


też to słyszałem i w internecie czytałem chodź ja wolał bym punkty niz bulic jak przrekroczysz o 50 km to 1000zł mandatu lol ska tyle kasy wziac
Intel Core i5 6500, Mushkin Silverline DDR4 16GB, Radeon RX 470 4GB, Seagate ST1000DM003 1 TB,Segate baracude 500GB, Lg L227WT 22''
Awatar użytkownika
cinek_1111
~user
 
Posty: 1385
Dołączenie: 10 Wrz 2006, 19:51
Pochwały: 56



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez apg2312 29 Sie 2008, 19:48

Jedź zgodnie z przepisami, nie będziesz płacił mandatów :P
A swoją drogą i tak mandaty w Polsce są za niskie :/
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Nowe kombinacje z prawem jazdy ?

Postprzez kajtekjr 30 Sie 2008, 21:55

cinek_1111 napisał(a):też to słyszałem i w internecie czytałem chodź ja wolał bym punkty niz bulic jak przrekroczysz o 50 km to 1000zł mandatu lol ska tyle kasy wziac

Dobre CB Radio to ok 500 zł, które naprawdę szybko się zwróci jak dużo się jeździ ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



PoprzedniaNastępna

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości