• Ogłoszenie:

Problem z dźwiękiem 3d na laptopie

Poszukujesz sterowników? Masz problem z zainstalowaniem bądź odinstalowaniem? Zapytaj w tym dziale

Problem z dźwiękiem 3d na laptopie

Postprzez lemur 11 Lip 2009, 21:59

reklama
Witam
Mam laptopa HP dv5-1220EW. W opisie laptopa pisze: Wewnętrzna karta dźwiękowa: Zintegrowana 16-bitowa karta dźwiękowa zgodna z 3D Sound Blaster Pro. A problem w tym że ja tego dźwięku 3D nie mam. Karta dźwiękowa to IDT High-Definition Audio CODEC.I nie obsługuje żadnego EAX, ani nawet directsound 3D. Dźwięk działa, lecz jest przez to byle jaki - 0 jakiejkolwiek przestrzeni, wszystkie dźwięki z gier nakładają się w 1 miejsce [jakby mono a włączone jest stereo]. Sterowniki były załączone od razu. Sądziłem że do laptopa z takimi parametrami będzie minimum EAX 1-2 a on nawet 3D nie ma. Dziwi mnie to ponieważ widziałem w innych laptopach 3D wraz z eax 1-2 z niższych półek :( .

I moje pytanie brzmi: Czy to jest kwestia sterowników ? Lub może montują zawsze taki tani shit ? A może zostałem oszukany i powinienem oddać na reklamacje ? Skoro karta jest zgodna z 3D a żadnego takiego efektu nie obsługuje :lipa: . Akurat w kwestii laptopów jestem totalna noga, więc proszę o pomoc [ledwo co kupiony].
Intel core 2 duo E6750 2.6 @3,4GHz | GeForce Palit 8800GT 512MB OC | OCZ Reaper 2x 2GB | ASUS P5K-E | Samsung 320GB | Corsair HX750W.
lemur
~user
 
Posty: 310
Dołączenie: 02 Maj 2007, 20:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 7



Problem z dźwiękiem 3d na laptopie

Postprzez blasterplaster 12 Lip 2009, 10:18

jaki to chip audio?
przeinstaluj sterowniki
16bit Sound Blaster Pro nie wspiera eaxu (jakbyco)
Amiga 500, MC68000 7.14MHz, 1MB RAM, dyskietki
Awatar użytkownika
blasterplaster
~user
 
Posty: 1030
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:34
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 71



Re: problem z dźwiękiem 3d na laptopie

Postprzez lemur 13 Lip 2009, 11:49

blasterplaster napisał(a):jaki to chip audio?


IDT 92HD71B7 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller

Jednak to nie kwestia sterowników. Wygląda na to że to "zgodna" znaczy że działa z dźwiękami 3D a nie obsługuje :roll: .

To teraz pytanie z innej półki:
Chciałbym sobie kupić kartę dźwiękową do notebooka. Tylko mam dylemat czy jeżeli zamontuję kartę w "ExpressCard" to czy jej efekty będą działać także gdy będę używać głośników laptopa tych zintegrowanych ? Czy może karta działa tylko wtedy jak głośniki i słuchawki są podłączone bezpośrednio do niej ? Głównie będę używać zintegrowanych głośników :wink: .

Którą z tych kart byście polecili [ewentualnie inną] ?
Creative Sound Blaster X-Fi Notebook Wireless
Creative Sound Blaster Play
Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 USB
Intel core 2 duo E6750 2.6 @3,4GHz | GeForce Palit 8800GT 512MB OC | OCZ Reaper 2x 2GB | ASUS P5K-E | Samsung 320GB | Corsair HX750W.
lemur
~user
 
Posty: 310
Dołączenie: 02 Maj 2007, 20:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 7




Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości