• Ogłoszenie:

Dźwięk, win xp, c-media ac97 audio device

Poszukujesz sterowników? Masz problem z zainstalowaniem bądź odinstalowaniem? Zapytaj w tym dziale

Dźwięk, win xp, c-media ac97 audio device

Postprzez johnyjj2 01 Mar 2011, 13:23

reklama
Witam!

Mam Windows XP, jednak nie działa mi w nim dźwięk. Po wejściu do WinAmp-a widzę "NullSoft DirectSound output v2.47 (d) error. Bad DirectSound driver. Please install proper drives or select another device in configuration. Error code: 88780078". Narzędzie "Start -> Uruchom -> dxdiag -> dźwięk" wyświetla "Nie znaleziono karty dźwiękowej. Aby ją odnaleźć, zainstaluj sterownik dźwięku dostarczony przez producenta sprzętu". Natomiast "menadżer urządzeń -> kontrolery dźwięku, wideo i gier" pokazuje mi jedną ikonkę z wykrzyknikiem (C-Media AC97 Audio Device) i kilka z samą ikoną głośnika.

Próbowałem zainstalować sterowniki ściągnięte z internetu. Nie udaje się zainstalować ComboAudio_a1u320b\a1u320b\Setup.exe (VIA Audio Setup), ponieważ "VIA AC97 Audio Chipset is not found on this system". Podejrzewam, że google znalazł niewłaściwy sterownik, więc próbuję innego, czyli UDA039_WDM\Setup (C-Media Xear 3D Sound Technology). Instalator napisał, że "oprogramowanie instalowane dla tego urządzenia C-Media AC97 Audio Device nie przeszło testów zgodności z systemem Windows XP", ale wybrałem "Mimo to kontynuuj". Wygląda na to, że jest to sterownik do właściwego urządzenia, jednak pomimo zainstalowania go i zrestartowania komputera, dźwięk dalej nie działa. Spróbowałem jeszcze trzeciej rzeczy, tj. zainstalowania sterowników przez "menadżer urządzeń -> kontrolery dźwięki, wideo i gier -> C-Media AC97 Audio Device -> ppm -> aktualizuj sterownik -> ...". Również to nie pomogło. Czwarta rzecz, której spróbowałem to instalacji patcha audio do Windows XP, czyli win_xp_sp3_audio_patch_www.przeklej.pl\win xp sp3 audio patch\KB835221. Również to nie pomogło.

Odnośnie płyty ze sterownikami do płyty głównej, wszystko było już dawno zainstalowane. Program uruchamiany z płyty pokazuje, że "RealTek AC97 Audio Driver is installed", tak samo jak i wszystkie pozostałe komponenty dostępne na tej płycie CD ("VIA 4IN1 Driver", "VIA 8237 Serial ATA Driver" i inne).

Jak mogę zainstalować sterownik dźwięku dla C-Media AC97 Audio Device?

Pozdrawiam!
johnyjj2
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 29 Lip 2010, 22:32



Dźwięk, win xp, c-media ac97 audio device

Postprzez lamar 01 Mar 2011, 15:46

Podaj nazwę płyty głównej.
Win XP, ale jaki SP?

Autor postu otrzymał pochwałę
Intel Core i5 3450 + Zalman Flex || MSI B75A-G43 || Goodram 2x4GB 1333MHz || ASUS HD7870 DirectCU II || WD5000AAKX || SB X-Fi XtremeMusic || XFX Core 550W || Corsair Carbide 300R || Samsung SyncMaster T200.

Nie pomagam na PW!!
Awatar użytkownika
lamar
~user
 
Posty: 1916
Dołączenie: 03 Mar 2010, 20:19
Miejscowość: Rzeszów
Pochwały: 228



Dźwięk, win xp, c-media ac97 audio device

Postprzez sieman0 01 Mar 2011, 17:57

Powinieneś przedstawić nam zrzut z programu Aida, aby było łatwiej określić co to za model karty sieciowej lub tj. napisał kolega wyżej - czyli podać nazwę płyty głównej.

_____

Sprawdź, czy w usługach masz włączone "Windows Audio".

Start > Uruchom > services.msc | i znajdź "Windows Audio", kliknij prawym klawiszem myszy na właściwości, a następnie tryb uruchamiania na Automatyczny .

Jeżeli problem dalej występuje to pobierz te sterowniki lub pobierz ten sterownik Realtek AC97 Audio Driver.

Oczywiście stare sterowniki musisz odinstalować, aby nie narobić syfu w banku sterowników systemu operacyjnego.

Pozdrawiam

Autor postu otrzymał pochwałę
HTC One (M7) Black 32GB, Original Android 4.4.3 @ Sense 6.0.
Image
Awatar użytkownika
sieman0
~user
 
Posty: 589
Dołączenie: 05 Maj 2009, 12:12
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 104



Dźwięk, win xp, c-media ac97 audio device

Postprzez johnyjj2 03 Mar 2011, 13:48

Dziękuję za odpowiedzi!

Sprawdziłem i było włączone, ustawione na automatyczne uruchamianie.

Następnie zdeinstalowałem High Definition Audio Driver Package - KB835221, później zaś zainstalowałem pierwszy z polecanych przez Was sterowników. Po restarcie komputera, niestety, WinAmp wyświetla ten sam błąd, co ostatnio. Nie słyszałem również dźwięku uruchamianych Windowsów.

Niestety, forum nie pozwoliło mi dodać załącznika ("Nie można dodać kolejnego załącznika. Maksymalna liczba załączników to 0."). Przedstawiam wynik działania programu AIDA: http://www.speedyshare.com/files/27181762/Report.htm

Pozdrawiam!
johnyjj2
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 29 Lip 2010, 22:32



Dźwięk, win xp, c-media ac97 audio device

Postprzez lamar 03 Mar 2011, 14:02

Podaj screena CPU-Z zakładka Mainboard.
Intel Core i5 3450 + Zalman Flex || MSI B75A-G43 || Goodram 2x4GB 1333MHz || ASUS HD7870 DirectCU II || WD5000AAKX || SB X-Fi XtremeMusic || XFX Core 550W || Corsair Carbide 300R || Samsung SyncMaster T200.

Nie pomagam na PW!!
Awatar użytkownika
lamar
~user
 
Posty: 1916
Dołączenie: 03 Mar 2010, 20:19
Miejscowość: Rzeszów
Pochwały: 228



Dźwięk, win xp, c-media ac97 audio device

Postprzez karmeleky 29 Cze 2014, 17:05

Witam.
Mam Windows XP również nie działa mi w nim dźwięk. W menadżerze urządzeń pokazuje mi C-Media AC97 Audio Device z wykrzyknikiem. Potrzebuje sterowników...
Procesor: ADM Sempron, 1800 Mhz (9 x 200) 3000+
Płyta główna: ECS 755-A2
Pomoże ktoś?

EDIT MATI: Proszę pisać w 1 temacie: xp-potrzebne-strowniki-dzwiek-c-media-ac97-audio-device-vt140652.html
karmeleky
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 29 Cze 2014, 16:43




Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości