• Ogłoszenie:

sieci bezprzewodowe

Poszukujesz sterowników? Masz problem z zainstalowaniem bądź odinstalowaniem? Zapytaj w tym dziale

Sieci bezprzewodowe

Postprzez Axel_PL 22 Lut 2008, 00:18

reklama
Witam.
Przedstawię sytuację.
Chciałbym mieć 2 sieci.
Jedna-całkowicie bezprzewodowa :(internet) : router -> komputer (aktualnie działa)
Druga-podgląd kamer : budynek A wysyła sygnał do budynku B. Sygnał odbiera antena na budynku B i jest przesyłana kablem do kompa (budynek B to mój dom). Sieć NIE działa.

Chciałbym żeby zaczęła :/
Niedawno działało...ale były problemy z internetem, więc "informatyk" odinstalował wszystko i zainstalował potrzebne rzeczy do sieci bezprzewodowej z internetem.

W każdym bądź razie w kompie są 2 karty sieciowe-jedna do internetu, druga do kabla od anteny

W menadżerze sprzętu (tak to sie nazywa?) widać 2 karty sieciowe-jedna działa, a druga nazywa się"kontroler sieci" i ikonce jest wykrzyknik "!".
uruchamiając kompa, system znajduje 2 urządzenia.
2M WLAN Adapter (chyba tak)
i kontroler sieci

W 1 przypadku prosi o instalację...niestety płyta mi się gdzieś zapodziała...


Windows XP
Dziwne jest jeszce to, że jak daję "pokaż dostępne sieci bezprzewodowe" to pokazuje sie ramka, ale jakby"zablokowana"-na nic nie da się kliknąć, a niedawno tak nie było :/


Tak wygląda sytuacja...
Jak mogę to wszystko naprawić?
Axel_PL
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 01 Gru 2007, 18:37



Postprzez Lukesh 22 Lut 2008, 00:55

Po pierwsze i najwazniejsze - musisz doinstalowac sterowniki. Jesli plyta gdzies Ci sie zapodziala, to albo poszukaj ich na stronie producenta, albo napisz tutaj model, a my postaramy sie znalezc odpowiednie sterowniki.
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Postprzez t0d 22 Lut 2008, 01:18

odnaleźć "informatyka" i "poprosić" żeby naprawił co zepsuł ;)

a tak na serio - udaj się do działu "Sterowniki" i sprawdź czy znawcy tematu będą mogli pomóc

potrzebujesz po prostu sterowników do karty sieciowej - a bez tego wiele nie zdziałamy

najprościej będzie jak wyjmiesz kartę sieciową (tą która nie działa i tak) i sprawdź czy dalej w menedżerze urządzeń (bo tak to się nazywa) jest nadal kontroler sieci z ikonka wykrzyknika oraz WLAN adapter

jeśli to to - robisz foty tego sprzętu i wrzucasz w dziale sterowników - i liczmy że odnajdą co to za urządzenie :)

jak się zainstaluje - pomyślimy nad konfiguracją
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Postprzez kahoona 22 Lut 2008, 02:25

Po drodze włączasz usługę microsoftu "Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej" i widzisz dostępne sieci...
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez Axel_PL 24 Lut 2008, 19:49

Posłużyłem się Waszymi radami-wyciągnąłem tą kartę, do której podłączona jest antena.
Wyszło z tego, że 22M WLAN Adapter i Kontroler sieci to jedno i to samo.
Ta karta jest z firmy Planet : WireFree WL-8305 (było trudno znaleźć znając tylko wygląd)

Sterowniki ściągnąłem stąd :

http://www.softwarepatch.pl/plik/3012/sterowniki_i_biosy/__karty_sieciowe/_Planet/Planet_WL-8305_Wireless_PCI_Card.html

Instaluje...prosi mnie o restart kompa.
Po tym mimo iż niby jest zainstalowne-wyskakuje komunikat, że znaleziono nowy sprzęt-kontroler sieci i 22M WLAN Adapter
I zalecana jest instalacja...
Próbowałem przekierować go na pliki zamiast z płyty na ściągnięte pliki...nie działa :/ nie ma tam ich...pierwszy plik jest, a innych tak jakby nie-pisze,że nie można skopiować pliku i czy chcę kontynuować instalację mimo tego.

Jakieś rady...?

EDIT:
Na stronie producenta nie ma już sterowników do tego modelu... :/ ale jak możecie to zerknijcie jeszcze, może Wam się uda..

[ Dodano: Dzisiaj o 18:49 ]
Pomoże ktoś...?
Jest do karty jeszcze coś potrzebne oprócz sterowników..>?
Jakieś oprogramowanie ?
Axel_PL
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 01 Gru 2007, 18:37



Postprzez t0d 24 Lut 2008, 20:34

obawiam się, że nie będzie to takie łatwe - z godzinę szukałem po różnych forach / googlach - bez rezultatu
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Postprzez Axel_PL 24 Lut 2008, 22:49

Również szukałem i nie znalazłem, więc miałem nadzieję, że ktoś mi tutaj pomoże...no cóż-poczekam jeszcze troszkę..
Axel_PL
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 01 Gru 2007, 18:37



Postprzez t0d 25 Lut 2008, 09:47

załóż temat w dziale o sterownikach - tutaj nie wszyscy zaglądają
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Postprzez Dzi@dek 25 Lut 2008, 11:09

Temat przenoszę :arrow: sterowniki.
Image Image
Dzi@dek
^zasłużony
 
Posty: 3854
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:18
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 210



Postprzez Axel_PL 25 Lut 2008, 15:58

Temat był najpierw o sieciach, potem się zmienił, ale skoro tak lepiej to proszę bardzo...
Więc tutaj też proszę o pomoc...
Axel_PL
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 01 Gru 2007, 18:37



Postprzez kahoona 25 Lut 2008, 16:18

Pytanko - instalujesz sterownik do właściwego sprzętu? Nie chodzi mi o model karty WLAN, ale czy nie popełniłeś błędu i nie próbujesz zainstalować (ręcznie) sterownika od WLAN karcie sieciowej "tej drugiej".

Podaj może dane: płyta główna, OBYDWA modele kart sieciowych (najlepiej ze zdjęciami samych kart).

Bo jak dla mnie:
1. Masz WLAN Planet 8305 - i z niego korzystasz do internetu. Działa, ma zainstalowany sterownik.
2. Masz drugą kartę sieciową (nie podałeś jaką), której system nie rozpoznaje i prosi do niej sterowniki - a Ty uparcie instalujesz jej sterowniki Planet 8305. Karta nie działa - bo i jak?

Postaraj się najpierw WYŁĄCZYĆ w menedżerze urządzeń działającą kartę, a później zainstaluj PRAWIDŁOWE sterowniki.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez Axel_PL 26 Lut 2008, 00:49

Jak wcześniej pisałem-odłączyłem na chwilę "nieużywaną kartę" i moja teza się potwierdziła-system chce sterowników właśnie do karty Planet WireFree WL-8305

Ale mniejsza...
Płytę na szczęście znalazłem...
Łączę się z siecią..
Nie doszedłem jak na razie tylko do tego, dlaczego nie mam jeszcze podglądu kamer, ale mam nadzieję, że dojdę do tego...pewnie maska sieci czy coś takiego jest złe...
Axel_PL
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 01 Gru 2007, 18:37




Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości