• Ogłoszenie:

odnośnie regulaminu i jego nadinterpretowania

Opinie, sugestie, pomysły odnośnie strony oraz Forum Programosy.
Tutaj również znajdziesz ważne informacje od zarządu Forum.

odnośnie regulaminu i jego nadinterpretowania

Postprzez mikstet 05 Lip 2007, 00:00

reklama
Założyłem w niedzielę temat, w którym chciałem poinforamować o planowanej w TV Planete na 15 lipca emisji dwuodcinkowego dokumentu "Root of all evil". Tak wyglądał mój post:

http://img20.imageshack.us/my.php?image=clipboard01wp6.jpg

Po kilku minutach temat trafił do kosza (potem w tajemniczy sposób z niego wyleciał). Rozpoczęła się na sb rozmowa z adminem Tom@szkiem w wyniku której otrzymałem zakaz pisania na sb. Oto ona:

http://img258.imageshack.us/my.php?image=untitled7ie0.png

Pan Tomasz zarzucił mi nieznajomość regulaminu forum. Oto interesujący nas wycinek regulaminu:

Image

Napisano w nim, aby unikać obrażania uczuć religijnych, czego też nie zrobiłem. Jednak odnośnie tematów powiązanych z religią nie ma w regulaminie ani słowa. Zatem uznałem za oczywiste, że można się swobodnie wypowiadać w tym zakresie. Czyżby mylnie? A może to nie mnie dotyczy problem czytania ze zrozumieniem? Nie mi oceniać, ale w takim wypadku nie powinienem otrzymać zakazu pisania na sb, a temat powinien być dalej otwartym.
Pewnie zaraz ktoś napisze, że robię bałagan na forum, stroję fochy itd. Nie zgodzę się z tym. Kontaktowałem się z osobami odpowiedzialnymi za prowadzenie tego forum, bez efektów. Nie dostałem odpowiedzi na interesujący mnie temat. Uznałem więc za konieczne wyrażenie swoich wątpliwości w inny sposób, a takim jest napisanie tego tematu. Prosiłbym o jego niezamykanie i nieusuwanie. Takie działanie źle by świadczyło o profesjonalizmie Waszego podejścia do moderowania tego forum i byłoby jednoznacznym aktem przeciw wolności słowa. Czego już miałem wątpliwy zasczyt doświadczyć. Chciałbym się ponownie zapytać, czy mogę założyć ten temat, a jeśli nie, to dlaczego. Uprzejmie proszę też o zdjęcie bana na sb, nawet jeśli uznacie ten temat za niezgodny z regulaminem i podacie tę niezgodność, to dyskusja odnośnie tego, już nie jest niezgodna z regulaminem. Chyba, że znów się mylę?
Awatar użytkownika
mikstet
~user
 
Posty: 638
Dołączenie: 11 Gru 2005, 20:04
Miejscowość: Hellfire
Pochwały: 16



Postprzez MUTOPOMPKA 05 Lip 2007, 02:41

No to ja się wypowiem.

Otóż. Na każdym forum praktycznie unika się tematów religijnych. CZemu/ Bardzo prosto to wytłumaczyć. Religia jest osobistą sprawą każdego człowieka. I nie ważne, czy piszemy o Papieżu, Księdzu czy innej osobie duchownej. Nie ważne, że jakichś tam autor książek/filmów/reportaży o religii coś tam zrobił, napisał itp. To właśnie dla kogoś może stanowić obrazę uczuć religijnych a co za tym idzie może dojść do utarczek słownych. Potem wiadomo, co będzie się działo. Moderaotr lub administrator forum po prostu zablokuje temat/wyrzuci, a uczestnicy "pogaduszek" zarobią po ostrzeżeniu/banie.

Także sam zresztą obserwujesz na co dzień, czemu nie pisze/mówi się źle o księżach, religii gdy zauważysz czy zobaczysz reportaż na taki temat. Od razu zostaje "sprawa zatuszowana".

Do tego dochodzi jeszcze nasza Polaków mentalność. Cóż. Niby nie jesteśmy państwem religijnym, aczkolwiek nie ukrywam, że dążymy dzięki naszej władzy państwowej właśnie do państwa religijnego.


Więc nie dziw się, że Twój temat poleciał do kosza/został wywalony.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez j23 05 Lip 2007, 03:03

moim zdaniem temat powinien zostac usuniety dopiero wtedy gdy cos nieprzyjemnego by sie urodzilo :roll:


MUTOPOMPKA napisał(a):Na każdym forum praktycznie unika się tematów religijnych.

czyste tchorzostwo :?

MUTOPOMPKA napisał(a):Niby nie jesteśmy państwem religijnym, aczkolwiek nie ukrywam, że dążymy dzięki naszej władzy państwowej właśnie do państwa religijnego.

wiec powinnismy robic wszystko by ludziom oczy otworzyc.....
j23
~user
 
Posty: 742
Dołączenie: 04 Lut 2006, 08:17
Pochwały: 47



Postprzez MUTOPOMPKA 05 Lip 2007, 03:08

j23 napisał(a):czyste tchorzostwo

Właśnie że nie!
Sam jestem Ateistą, nienawidzę obłudy i chamstwa oraz pazerności Czarnych i purpuratów. Po prostu mam awersję do religii. Mam dalej "jechać"? Gdybym naprawdę zaczął jechać z koksem na 100000000000000000% będzie ciekawie i poleci wiele epitetów w moją stronę i nie tylko.

A czemu nie pisze nikt o seksie na forum? Przecież skoro o religii można, to i o seksie także.... Nigdzie nie jest napisane w regulaminie, że nie można.? No to jak to kurza stopa jest? Niech ktoś założy temat traktujący o seksie. Ciekawe, jak długo będzie na forum (mowa o poście). O warnie lub banie nie piszę, bo nie wiadomo, co będzie zawierał taki post.

Zastanawiał się ktoś z Was nad tym???
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez j23 05 Lip 2007, 12:12

MUTOPOMPKA napisał(a):A czemu nie pisze nikt o seksie na forum? Przecież skoro o religii można, to i o seksie także....

dlaczego? poniewaz spoleczenstwo forumowe i nie tylko, nie jest wystarczajaco dorosle by umiejetnie prowadzic konwersacje podpierajac swoje posty ambitnymi i inteligentnymi argumentami.


MUTOPOMPKA napisał(a):No to jak to kurza stopa jest?

a mianowicie tak ze seks jest jednak nadal tematem zawstydzajacym, czyli ludzie albo beda sie wstydzili oddania wypowiedzi, albo napisza cos glupiego i niesmacznego. w przypadku religii jest inaczej - ludzie beda fanatycznie przystawac przy swoim - wiekszosc moherow bedzie nawet w stanie nawrzucac komus, a nawet zabic dla podtrzymania swojej opinii.

ja osobiscie bym na takie tematy zezwalal - a jak ktos bedzie sie nieodpowiednio wypowiadal (czyt. fanatyzm, perwersja, agresja, itp) to banik od razu. to bylby niezly filtr oddzielajacy tych myslacych progresywnie od tych "pozostajacych w ciemnogrodzie", prawda?
j23
~user
 
Posty: 742
Dołączenie: 04 Lut 2006, 08:17
Pochwały: 47



Postprzez Precel 05 Lip 2007, 12:43

czyste tchorzostwo

nie myl pojec to rozsadek
takie tematy wywołują niepotrzebne spięcia i konflikty
w tej materii każdy ma swoje zdanie i na PEWNO przy nim zostanie.
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez mikstet 05 Lip 2007, 15:00

Dziękuję za ponowne otwarcie, dobrze wiedzieć, że jesteście zainteresowani obustronną wymianą argumentów. Właśnie, tylko póki co z waszej strony nie padł żaden argument podparty regulaminem tego forum. Przecież to on stanowi "prawo" w jakim użytkowane jest to miejsce, czy może tak nie jest?

MUTOPOMPKA napisał(a): Na każdym forum praktycznie unika się tematów religijnyc


Wszędzie, to znaczy gdzie? Prosiłbym o przykłady, swoją drogą chętnie przeprowadzę na ten temat badanie, zobaczymy jak to jest z tym na największych polskich forach, w których są działy typu pog@duchy.

MUTOPOMPKA napisał(a):To właśnie dla kogoś może stanowić obrazę uczuć religijnych


Moje uczucia religijne właśnie zostały urażone. Tak posiadam je, czemu nie mógłbym być panteistą, dla którego Bóg to poetycka metafora wszechświata. Zachwyca mnie obraz świata, jego ogrom i wspaniałość. Jestem religijny w tej materii. Także posiadam uczuccia religijne.

MUTOPOMPKA napisał(a):Także sam zresztą obserwujesz na co dzień, czemu nie pisze/mówi się źle o księżach, religii gdy zauważysz czy zobaczysz reportaż na taki temat. Od razu zostaje "sprawa zatuszowana".


Nie wszędzie, można znaleźć takie portale internetowe i gazety, w których nie przechodzi się obojętnie wobec takiej niesprawiedliwości.

MUTOPOMPKA napisał(a):A czemu nie pisze nikt o seksie na forum?


Chociażby dlatego, że ośmioletnie dzieci zazwyczaj nie mają pojęcia o seksie, natomiast jeśli chodzi o religię, to już wiedzą co i jak. Oprócz tego, rozmowy na temat seksu zazwyczaj są nieproduktywne, wulgarne, prostackie. Czy mój temat też się mieści w tej kategorii? Zaznaczam, że nawet bezpośrednio nie dyskutowałem na temat religii. Zachęciłem do dyskusji na temat emisji programu "Root of all evil" przez TV Planete.

Precel napisał(a):w tej materii każdy ma swoje zdanie i na PEWNO przy nim zostanie.


I na koniec, czy ja zachęcałem do zmiany zdania na tematy religijne? Nie wydaje mi się.

Jescze raz proszę o pozwolenie na otwarcie tematu i zdjęcie zakazu pisania na sb, albo o wyczerpujące wyjaśnienie podparte regulaminem tego forum.
Awatar użytkownika
mikstet
~user
 
Posty: 638
Dołączenie: 11 Gru 2005, 20:04
Miejscowość: Hellfire
Pochwały: 16



Postprzez prog 05 Lip 2007, 15:11

W naszym kraju jest tolerancja religijna i nie qmam czemu temat został zamknięty pod tekstem że narusza punkt regulaminu o religii.

A tekstem zmień forum tomek to mi nie zaimponowałeś ;-)
Porównywanie tematów religijnych a o seksie to już wogóle ŻĄRT. Jak jesteś taki ateista to i tak unikasz np. wiadomości o danej religii w TV, to i unikaj topiców na forum. Nikt Ci nie każe tego czytać! :!:

Jednakże po dokładnym przeczytaniu posta dochodzę do takiego wniosku,
autor wychodzi z pytaniem: "biolog czy Bóg", a to pytanie niestety jest jak pytanie rzeka 8)
Tak więc powód to raczej powinienen być że temat nie ma sensu i jest tematem rzeką (ateista powie, że biolog, a wierzący że Bóg).
C2D E8400 3GHZ + Pentagram Freezone HP-120 ALCu, Asus P5Q SE /intel P45/, A-Data 2x2GB CL4 Extreme Edition, Sapphire Radeon HD4870 512mb/256bit DDR5, WD 640GB SATA, Lite-ON Super AllWrite DVD SATA, Chieftec 500W, Samsung 2032BW Black 20', Vista Ultimate x64
Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor...
Awatar użytkownika
prog
~user
 
Posty: 4043
Dołączenie: 23 Mar 2005, 22:02
Miejscowość: /home/prog/
Pochwały: 232



Postprzez mikstet 05 Lip 2007, 15:14

prog napisał(a):Tak więc powód to raczej powinienen być że temat nie ma sensu i jest tematem rzeką (ateista powie, że biolog, a wierzący że Bóg).

Jak to nie ma, nie pytałem się o to kto ma rację. Tylko jakie są subiektywne odczucia forumowiczów względem emisji tego dokumentu na TV Planete.
Awatar użytkownika
mikstet
~user
 
Posty: 638
Dołączenie: 11 Gru 2005, 20:04
Miejscowość: Hellfire
Pochwały: 16



Postprzez Precel 05 Lip 2007, 15:15

I na koniec, czy ja zachęcałem do zmiany zdania na tematy religijne? Nie wydaje mi się.

nie chodzi o zmiane tylko o to ze kazdy bedzie sie trzymal "swojej wersji"
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez prog 05 Lip 2007, 15:16

Pytasz co o tym sądzę, a ja odpowiadam, więc nie miej mi tego za złe ;)
Ja tak odczuwam te pytanie i inni pewnie też. Mogłeś trochę to bardziej sprecyzować ;)
C2D E8400 3GHZ + Pentagram Freezone HP-120 ALCu, Asus P5Q SE /intel P45/, A-Data 2x2GB CL4 Extreme Edition, Sapphire Radeon HD4870 512mb/256bit DDR5, WD 640GB SATA, Lite-ON Super AllWrite DVD SATA, Chieftec 500W, Samsung 2032BW Black 20', Vista Ultimate x64
Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor...
Awatar użytkownika
prog
~user
 
Posty: 4043
Dołączenie: 23 Mar 2005, 22:02
Miejscowość: /home/prog/
Pochwały: 232



Postprzez mikstet 05 Lip 2007, 15:19

nie chodzi o zmiane tylko o to ze kazdy bedzie sie trzymal "swojej wersji"


Dalej nie rozumiem Waszego toku rozumowania. Chodziło mi o to, abyście wyrazili własne, subiektywne opinie na temat emisji "Root of all evil" w Polsce. Czyli napisali, czy wg mnie powinno być coś takiego wyświetlane w Polsce, lub nie i w miarę możliwości poprzeć swoją wypowiedź argumentami. Nie interesuje mnie jakaś wojna między teistami i ateistami, obrzucanie się błotem przez obie strony. Chodzi mi o to co myślą też teiści na temat takiego wykorzystywania wolności słowa, chętnie poczytałbym kontrargumenty, jakie ma do zaprezentowania druga strona.
Awatar użytkownika
mikstet
~user
 
Posty: 638
Dołączenie: 11 Gru 2005, 20:04
Miejscowość: Hellfire
Pochwały: 16



Postprzez prog 05 Lip 2007, 15:21

@up

W takim wypadku, temat dla mnie ok i chętnie też bym polemizował :D Poprostu źle zinterpretowałem pytanie "a co wy na to?" (bo ja na to jak na lato! :P).
No ale wiesz, tutaj nie mam głosu ;)
C2D E8400 3GHZ + Pentagram Freezone HP-120 ALCu, Asus P5Q SE /intel P45/, A-Data 2x2GB CL4 Extreme Edition, Sapphire Radeon HD4870 512mb/256bit DDR5, WD 640GB SATA, Lite-ON Super AllWrite DVD SATA, Chieftec 500W, Samsung 2032BW Black 20', Vista Ultimate x64
Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor...
Awatar użytkownika
prog
~user
 
Posty: 4043
Dołączenie: 23 Mar 2005, 22:02
Miejscowość: /home/prog/
Pochwały: 232



Postprzez mikstet 05 Lip 2007, 15:24

Wiesz prog może zmyliło Cię to, że przedstawiłem sylwetkę Dawkinsa i jego poglądy, a katolików nie. Uznałem, że nie muszę przedstawiać argumentów teistów. Każdy z nas zapewne dość dobrze je zna, a co do ateizmu i Dawkinsa miałem uzasadnione wątpliwości.
Awatar użytkownika
mikstet
~user
 
Posty: 638
Dołączenie: 11 Gru 2005, 20:04
Miejscowość: Hellfire
Pochwały: 16



Postprzez Rufus 06 Lip 2007, 13:54

czyżby władza za dużo czasu spędzała w kościółku i nie potrafiła odpisać user'owi w temacie? x|
Jeszcze raz proszę o pozwolenie na otwarcie tematu i zdjęcie zakazu pisania na sb, albo o wyczerpujące wyjaśnienie podparte regulaminem tego forum.
Awatar użytkownika
Rufus
~user
 
Posty: 2323
Dołączenie: 27 Paź 2005, 21:45
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 202



Postprzez mikstet 06 Lip 2007, 14:17

Mam nieco wolnego czasu. Pozwolę sobie wykazać jakich oczywistych kłamstw dopuszczacie się. Niestety widzę, że nie jesteście uczciwymi dyskutantami i w waszym mniemaniu tylko wy możecie mieć rację. Mylicie się. Jednak jeśli macie rację (w co wątpię), to napiszcie dlaczego. Nie przyjmuję wyjaśnień:
- nie wolno i już;
- jak się nie podoba to zmień forum;
- przestań zawracać głowę;
I innych podobnych. Oczekuję argumentów, a nie jakichś absurdalnych i niedorzecznych paplanin.]

Zajmijmy się tym co można przeczytać w tym temacie.

MUTOPOMPKA napisał(a):Otóż. Na każdym forum praktycznie unika się tematów religijnych


Prosty zabieg psychologiczny. U nas nie wolno, bo tak już się wszędzie przyjęło. Właśnie wszędzie. Wszędzie czyli nigdzie drogi moderatorze? Bynajmniej ja już znam odpowiedź na to pytanie i jest ona twierdzącą. Pozwoliłem sobie na sprawdzenie "uczuć religijnych" na innych forach traktujących o podobnej tematyce. Przetestowałem taki oto temat na 5 forach internetowych: pclab, dobre programy, idg, pcformat, in4. Umieściłem go w odpowiednikach pog@duch.

Tytuł: Dawkins na TV Planete
Treść:
Nadająca w Polsce telewizja TV Planete jako jedna z nielicznych zdecydowała się na emisję dwuodcinkowego dokumentu "Root of all evil", powstałego przy współpracy z panem Richardem Dawkinsem. Niedawno ukazała się nakładem CIS jego książka "Bóg urojony". Oksfordzki biolog sceptycznie odnosi się w niej do ewentualności istnienia ponadnaturalnego bytu. Ponadto krytykuje w niej działalność organizacji religijnych, oraz profity i przywileje jakie one otrzymują.

Czy wg was dobrze, że telewizja w kraju quasi katolickim pozwala na krytykę religii? Czy uważacie to jako krok naprzód? A może krok w tył? Jestem ciekaw Waszych opinii na ten temat.

Przyznam, dosyć ostrożnie sformułowałem post. Jak możecie sprawdzić na wyżej wymienionych forach nie miałem ku temu powodów. Zwłaszcza na forum pclab użytkownicy byli zdziwieni, że wypowiadam się w takim tonie i otwarcie mogłem skrytykować ideę Boga, a temat dalej pozostał. Na innych forach spotkał się z mizernym zainteresowaniem, ale co ważne, nikt nie miał nic przeciwko niemu

MUTOPOMPKA napisał(a):Nie ważne, że jakichś tam autor książek/filmów/reportaży o religii coś tam zrobił, napisał itp


Widzę, że stanowczo obstajesz przy tym, aby nauka została rozdzielona od religii. NIby dlaczego miałoby tak się stać? Czy to, że jest głoszona od kilku tysiącleci potwierdza jej autentyczność? Według Ciebie zbrodnie popełnione w imieniu Boga też powinniśmy oddzielić od religii? Przecież zajmują się nimi nieliczni historycy, a nie teologowie.

MUTOPOMPKA napisał(a):Także sam zresztą obserwujesz na co dzień, czemu nie pisze/mówi się źle o księżach, religii gdy zauważysz czy zobaczysz reportaż na taki temat. Od razu zostaje "sprawa zatuszowana".


Szkoda, że nie chcesz się sprzeciwstawić takiej postawie. Gdybyś nie wiedział charakteryzuje ona społeczności parafialne, całkowita obojętność wobec polityki lokalnej i państwowej. Według zasady nie jesteś przeciw, to jesteś za, a jak stoisz pośrodku to siedź cicho...

Precel napisał(a):nie myl pojec to rozsadek


Na rozsądek się powołujesz? Masz ku temu powody? Nie sądzę...

Chcecie jescze podyskutować, czy w końcu udzielicie wyczerpującej i uczciwej odpowiedzi?

ps. Skoro tak usilnie odwołujecie się do swoich "katolickich sumień". To udowodnijcie, że je posiadacie... Pozwalanie na szerzenie warezu jest chyba sprzeczne z piątym przykazaniem, nie kradnij. No wiecie, ja ateista o tym wiem, a Wy katolicy nie? Powoływanie się na coś takiego to czysta hipokryzja w całej swojej kwintesencji.
Awatar użytkownika
mikstet
~user
 
Posty: 638
Dołączenie: 11 Gru 2005, 20:04
Miejscowość: Hellfire
Pochwały: 16



Postprzez Precel 06 Lip 2007, 15:14

Pozwalanie na szerzenie warezu jest chyba sprzeczne z piątym przykazaniem, nie kradnij

my tylko wystawiamy "tace" nie karzemy nic z niej brac jak cos bierzesz to robisz to z wlasnej woli
wiec daruj sobie takie farmazony :roll:
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez mikstet 06 Lip 2007, 15:18

Przyzwalacie na takie praktyki, a to mieści się w łamaniu piątego przykazania. Tak przynajmniej odniósł się do tego Jezus Chrystus w Kazaniu na Górze. To dla Ciebie też farmazon? Tak w ogóle czuje się tym obrażony.
Oto znaczenie tego słowa
http://www.slownik-online.pl/kopalinski/F5B11257ABAE89F3412565CB0068FFD2.php
Oszust, jakobin, mason, niedowiarek, dawn. Piękne epitety. Widzę, że kultura słowa bardzo na tym forum boleje.
Awatar użytkownika
mikstet
~user
 
Posty: 638
Dołączenie: 11 Gru 2005, 20:04
Miejscowość: Hellfire
Pochwały: 16



Postprzez Precel 06 Lip 2007, 15:24

Przyzwalacie na takie praktyki,

a my karzemy komus cos robic-NIE
kazdy ma wolna wole i robi to na co ma ochote

po drugie
mikstet nawet lm od liczby pojedyncej nie odrozniasz ech sciana
farmazony-głupstwa, bzdury, brednie
wymyslasz takie niedorzeczne porównania ze glowa mala :roll:
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez Lukesh 06 Lip 2007, 15:31

Yyyyyyy, co sie dzieje na tym forum :|?
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Następna

Powróć do Użytkownicy o Programosy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości