• Ogłoszenie:

odnośnie regulaminu i jego nadinterpretowania

Opinie, sugestie, pomysły odnośnie strony oraz Forum Programosy.
Tutaj również znajdziesz ważne informacje od zarządu Forum.

Postprzez MUTOPOMPKA 06 Lip 2007, 16:29

reklama
Mniamuśnie się rozwinął temacik. Ale już zaczyna odwalać zdeko co niektórym:

mikstet napisał(a):Skoro tak usilnie odwołujecie się do swoich "katolickich sumień". To udowodnijcie, że je posiadacie

Ja nie mam sumienia. Nie jestem katolikiem i mam gdzieś co o tym sądzą inni.


mikstet napisał(a):Pozwalanie na szerzenie warezu jest chyba sprzeczne z piątym przykazaniem, nie kradnij

I tu jest przykład kompletnego mieszania pojęć. Kurza stopa. Walisz takim tekstem, a ciekaw czy w naszej szarej codzienności stosujesz WSZYSTKIE kanony wiary i przykazania? Dzielisz się tym co masz z biedniejszymi? Pomagasz potrzebującym? Karmisz głodujących? Pewnie jeszcze nie palisz, nie pijesz, nie przeklinasz, nie uprawiasz seksu (nie wiem ile masz lat, oraz czy masz dziewczynę czy żonę -> ale nie o to chodzi).

I co mnie obchodzi to, że Jezus kogoś nauczał o czymś tam. To było 20 wieków temu!!!!! A teraz? Myślisz, że każdy przestrzega zasad wiary katolickiej? Czemu 95% polskiego społeczeństwa jest katolikami, 76% chodzi regularnie do kościoła, 75% uprawia seks przedmałżeński, 80 jest wierzącymi i praktykującymi??? Jak to się kurcze ma do nauki i wiary katolickiej? Nie sądzisz, że coś tu jest nie ten tego?

To jest właśnie obłuda.

A co do informacji. Widzę Twojego posta (z pierwszego sznureczka) i nie dostrzegam żadnych rażących błędów biorąc pod uwagę regulamin. Być może SUBIEKTYWNE, podkreślam subiektywne odczucie tego, kto zamknął i potem usunął posta było właśnie obrażenie uczuć religijnych - nie wiem. Kwestia do rozstrzygnięcia.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez mikstet 06 Lip 2007, 16:39

Do mnie takie argumenty nie przemawiają, bo jestem ateistą. Pisząc je miałem na myśli katolicką część władzy, która niestety zignorowała mnie.


MUTOPOMPKA napisał(a):A co do informacji. Widzę Twojego posta (z pierwszego sznureczka) i nie dostrzegam żadnych rażących błędów biorąc pod uwagę regulamin. Być może SUBIEKTYWNE, podkreślam subiektywne odczucie tego, kto zamknął i potem usunął posta było właśnie obrażenie uczuć religijnych - nie wiem. Kwestia do rozstrzygnięcia.


Wreszcie jakiś postęp, szkoda, że dopiero po 5 dniach. Tylko kiedy zamierzacie rostrzygnąć tę kwestię?
Awatar użytkownika
mikstet
~user
 
Posty: 638
Dołączenie: 11 Gru 2005, 20:04
Miejscowość: Hellfire
Pochwały: 16



Postprzez MUTOPOMPKA 06 Lip 2007, 16:42

mikstet napisał(a):Wreszcie jakiś postęp, szkoda, że dopiero po 5 dniach.

bo nie siedzę przed kompem 24h. Pracuję, mam żonę i dziecko, więc im też się należy większośc mojego czasu, czyż nie?


mikstet napisał(a):Tylko kiedy zamierzacie rostrzygnąć tę kwestię?

ale jaką? :1:
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez mikstet 06 Lip 2007, 16:44

Teraz to już mnie rozbawiłeś. Wyobraź sobie, że od razu udzieliłbyś Ty lub kto inny odpowiedzi, wyobraź sobie ile czasu byśmy zaoszczędzili.
Awatar użytkownika
mikstet
~user
 
Posty: 638
Dołączenie: 11 Gru 2005, 20:04
Miejscowość: Hellfire
Pochwały: 16



Postprzez Reveler 06 Lip 2007, 17:35

MUTOPOMPKA napisał(a):Także sam zresztą obserwujesz na co dzień, czemu nie pisze/mówi się źle o księżach, religii gdy zauważysz czy zobaczysz reportaż na taki temat.

Nie mówi się źle o księżach? A to zabawne. bo w pogaduchach jest milion żartów z ojca Rydzyka - przyjął święcenia więc księdzem jest, a że zrobił to i owo i ludzie mają o nim niskie mniemanie to już inna sprawa..



Co do urażania czyichś uczuć religijnych itp to również wszystkie teksty wiążące w tematyce Szatana i słuchania metalu mogą kogoś również obrażać, a z tym nic się nie robi.. Poza tym, kurcze, jakby w Polsce (już i tak dziwnym kraju) był taki rygorystyczny stosunek do wiary to by pozamykali wszystkie kościoły bo by se wszedł jakiś protestant i zrobił burdy z tego co mówią katolicy..

Jeszcze a propos obrażania to wiele polskich i nie-polskich publicystów krytykuje czy wręcz ośmiesza polską władzę i co mają ich wymordować czy pozamykać w więzieniach? Nie, mamy demokrację w mniejszym lub większym stopniu i jest to dozwolone w granicach dobrego smaku..

Mikstet nie napisał przecież nic w stylu "Ateizm rules, Christians to the lions!" tylko dał "reklame" programu telewizyjnego.. Mnie jako chrześcijanina nic nie oburzyło w jego temacie - oburzające jest bardziej to jaka afera powstała z takiej głupoty..

W pogaduchach powstaje masa beznadziejnych tematów typu "dżdżownica jim" - co to k--- ma być? Takiego beznadziejnego tematu jeszcze nie widziałem i z nimi nic się nie robi..

No i najważniejsze.. Na forum jest ponad 30 000 userów, więc nie sposób uniknąć nie obrażenia choćby jednego z nich - jest to po prostu niemożliwe.. Ktoś powie że Hip Hop do d*py (z władzy również :wink: ) i obrazi tym uczucia hip-hopowca, w druga stronę to samo..

Więc po co robić wojenki już na samym początku skoro jeszcze nic z tego nie wynikło.. Zamykanie zaś tematów za same ich istnienie równa się cenzurze, ta zaś nie powinna istnieć na ogólnodostępnym forum..
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Postprzez fluid 06 Lip 2007, 18:23

Reveler napisał(a):Ktoś powie że Hip Hop do d*py (z władzy również


ciekawe kto :banan: :banan: :banan:


co do tematu religii to obiecalem ze juz sie NIGDY na ten temat nie wypowiem (bo i tak kazdy zna moje zdanie) gdyz zawsze takie dyskusje kocza sie tym ze osoby nadgorliwe religijnie strzelaja focha bo jak dochodzi do kwestii swietej inkwizycji, krucjat krzyzowych kiedy to mordowao tysiace ludzi w imie "jedynej slusznej religii" czy o papiezach ktorzy umierali na dziwkach (doslowie!!!) czy na choroby weneryczne to okazuje sie ze kosciol i chrzescijanizm nie jest wcale taki cacy to koncza sie im argumenty
wielu tym fanatykom polecam przeczytanie bibli satanistycznej szandor la veya - po wywaleiu z iej kilku rozdzialow ktore sa smiesze i nijak sie maja do prawdy pozostaja rozdzialy ktore w baaaaaardzo dokladny sposob opisuja te fakty z historii kosciola ktore ten tak usilnie stara sie przemilczec
a z ktorymi ie moza polemizowac bo na ich potwierdzeie sa setki dowodow
i po tej lekturze inaczej sie wtedy patrzy na caly system katolicki

nie silcie sie na odpisywanie na to co napisalem bo i tak to zignoruje, jak powiedzialem to jest ostatni raz kiedy pisze cokolwiek o jakiejkolwiek religii
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez mikstet 06 Lip 2007, 18:43

Dziękuję, że napisałeś dlaczego nie zająłeś stanowiska w tej sprawie. Po prostu nie wiedziałem, że postanowiłeś nie zabierać głosu w tematach w jakikolwiek sposób powiązany z religą. Jeśli chodzi o "Biblię szatana" to bym jej aż tak nie polecał. Jeśli chodzi o krytykę działalności Kościoła to Karlheinz Descher i jego dzieła.

Mimo wszystko czuję się zdegustowany tym, że wolność słowa jest tak łamana. To forum dyskusyjne, nie siedziba partii politycznej.
Awatar użytkownika
mikstet
~user
 
Posty: 638
Dołączenie: 11 Gru 2005, 20:04
Miejscowość: Hellfire
Pochwały: 16



Postprzez tm72 06 Lip 2007, 19:33

Witam,

wracając do meritum pytania koszowego, "co o tym myślicie"...w Polsce jest 90,7% katolików. 58% - to wierzący i praktykujący regularnie, 29% - wierzący i praktykujący nieregularnie, 10% - wierzący, ale niepraktykujący, 1% - niewierzący, ale chodzący do kościoła, 2% - niewierzący i niepraktykujący. Wniosek jest taki, że z 58% trzeba wyselekcjonować 20% moherowych berecików i te właśnie moherowe procenty wzniosą lament po oglądnięciu programu z panem Dawkinsem (pod warunkiem, że mają telewizory a nie tylko radioodbiorniki ojca R.). Pozdrawiam wierzący tylko w siebie
Awatar użytkownika
tm72
~user
 
Posty: 1306
Dołączenie: 02 Sie 2004, 09:37
Miejscowość: Tychy/Mississauga
Pochwały: 48



Postprzez maciej95r 06 Lip 2007, 22:25

fluid napisał(a):czy o papiezach ktorzy umierali na dziwkach (doslowie!!!)
Może powstrzymajmy się co do wracania do średniowiecza ....
fluid napisał(a):wielu tym fanatykom
Komu znowu ? To , że ktoś broni kościła nie znaczy , że jest fanatykiem ...
fluid napisał(a):ktore ten tak usilnie stara sie przemilczec
Ty otwarcie krytykujesz siebie , swoje wady ? Chyba nie . Więc nie wymagaj tego od innych .

No i do tego ( k łótni) prowadzą właśnie takie tematy jak ten . Do tamtego tematu nic nie mam , według mnie mógłby być spokojnie na forum o ile nie rozwinęłaby się jakąs prowadząca do nikąd dyskusja ( taka jak ta ) . Pozdrawiam tyle z mojej strony ...
maciej95r
~user
 
Posty: 1148
Dołączenie: 09 Kwi 2006, 21:25
Pochwały: 4



Postprzez nightking 06 Lip 2007, 23:21

maciej95r napisał(a):Może powstrzymajmy się co do wracania do średniowiecza ....

To było i nie ma, że co było a nie jest nie pisze sie w rejestr.
maciej95r napisał(a):Ty otwarcie krytykujesz siebie , swoje wady ? Chyba nie . Więc nie wymagaj tego od innych .

Nie wiem jak flu ale na przykład ja nie mam z tym problemu... trochę dystansu do siebie :-|
No i do tego ( k łótni) prowadzą właśnie takie tematy jak ten

mikstet czeka na odpowiedź której nie otrzymał, a to że zrobił się osobny wątek to już inna sprawa
Awatar użytkownika
nightking
~user
 
Posty: 158
Dołączenie: 19 Paź 2006, 17:36
Pochwały: 1



Postprzez mikstet 06 Lip 2007, 23:28

maciej95r

Czy masz coś ciekawego do napisanie w tym temacie? Różnica między fluidem a Kościołem jest taka, że on nie uważa siebie za pośrednika Boga. Co do średniowiecza, to nie wiem czy już minęło. Nadal jest demologia, egzorcyzmy. Jedynie zredukowano mniej humanitarne formy nawracania heretyków.

nightking

Zrobiłem, bo przez pw nie chciano mi odpowiedzieć. Czyżby zaczęło się nabijanie postów? Nie interesuje mnie wasza okropnie subiektywna ocena. Jeśli chcecie to odwołajcie się do tego co do tej pory napisałem. Nie będę po raz kolejny wytaczał następnych dział...
Awatar użytkownika
mikstet
~user
 
Posty: 638
Dołączenie: 11 Gru 2005, 20:04
Miejscowość: Hellfire
Pochwały: 16



Postprzez fluid 07 Lip 2007, 07:40

maciej95r


nie rozumiesz po polsku co napisalem


fluid napisał(a):nie silcie sie na odpisywanie na to co napisalem bo i tak to zignoruje, jak powiedzialem to jest ostatni raz kiedy pisze cokolwiek o jakiejkolwiek religii



Może powstrzymajmy się co do wracania do średniowiecza ....


sa to fakty z ktorymi nie da sie dyskutowac a to ze sa niewygodne dla kosciola to juz mnie nie interesuje
to jest wlasnie typowe zachowanie fanatyka
to moze pojdziemy krok dalej - zapomimy o zwyciestwie polakow pod grunwaldem, o rozbiorach polski czy o kogresie wiedenskim ktory przyniosl wiele dobrego dla polski ale to bylo w sredniowieczu wiec nie bedziemy do tego wracac :roll: :roll:

piszac to co napisales tylko potwierdziles moja wypowiedz - dziekuje bardzo :banan: :banan:

i dam ci rade - masz 12 lat, starasz sie wypowiedziec na temat tego co napisale DO KONCA TEGO NIE ROZUMIEJAC wiec dam ci rade - nie pisz nic wiecej
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez pawfer 08 Lip 2007, 00:58

fluid napisał(a):sa to fakty z ktorymi nie da sie dyskutowac a to ze sa niewygodne dla kosciola to juz mnie nie interesuje
to jest wlasnie typowe zachowanie fanatyka

Zgadzam sie z Toba w 100% i nie dlatego zeby sie podlizac tylko dlatego ze mam podobne poglady,moim zdaniem nie wiem czym wywołany jest cały ten spor bo polemika nazwac tego nie mozna :roll:
Kazdy wierzy w to co chce,jedni w Boga inni w swiete robaczki i nikomu to nie przeszkadza,to jest forum typowo komputerowe...
Owszem znajduje sie w nim topic humor ale przeciez religia uczy tolerancji wiec wiecej tolerancji panowie...No chyba ze moherowy berecik nie wystracza i cisnie w główke...
Awatar użytkownika
pawfer
~user
 
Posty: 1053
Dołączenie: 17 Gru 2005, 15:23
Miejscowość: słupsk
Pochwały: 70



Poprzednia

Powróć do Użytkownicy o Programosy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości