• Ogłoszenie:

Programosy a komentarze

Opinie, sugestie, pomysły odnośnie strony oraz Forum Programosy.
Tutaj również znajdziesz ważne informacje od zarządu Forum.

Programosy a komentarze

Postprzez michu5203 14 Mar 2013, 13:09

reklama
Nie wiem czy to celowe działanie czy niedopatrzenie.Napisałem komentarz- nie pojawił się ,napisałem drugi -nie pojawił się napisałem trzeci to samo.To po jaką cho.erę pisać komentarze skoro i tak nie są wyświetlane.(dodam że negatywne).
michu5203
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 02 Cze 2012, 16:47



Programosy a komentarze

Postprzez wojtas 14 Mar 2013, 19:13

a konkretnie gdzie ?
Image
Awatar użytkownika
wojtas
*mod
 
Posty: 18165
Dołączenie: 13 Sty 2006, 16:00
Miejscowość: Krzeszyce
Pochwały: 1656



Programosy a komentarze

Postprzez MaTi 14 Mar 2013, 19:35

Odrzucane są tylko komentarze ze SPAMEM! Nawet przekleństwa akceptujemy tylko oczywiście je wycinamy, zostawiając resztę komentarza.

Komentarze zarejestrowanych potwierdzonych użytkowników publikowane są automatycznie.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Programosy a komentarze

Postprzez etc 01 Sty 2014, 23:48

Ja również od trzech dni usiłuję dodać komentarz i wciąż się nie pojawia. Nawet specjalnie się zarejestrowałam, napisałam będąc zalogowaną a mojego komentarza nadal nie ma. Z całą pewnością nie zawierał żadnego spamu ani niecenzuralnych zwrotów. Komentarz był pozytywny i dotyczył programu X-Mouse Button Control. Jak mogę skutecznie dodać ten komentarz? W dodatku, mimo zalogowania wyświetla mi się komunikat: "komentarz będzie wkrótce widoczny..." a przed wysłaniem muszę wpisać wynik dodawania, zupełnie jakbym była niezalogowana chociaż na górze po lewej widzę swój nick.
etc
~obserwator
 
Posty: 0
Dołączenie: 01 Sty 2014, 13:50



Programosy a komentarze

Postprzez Hirszowski 02 Sty 2014, 15:31

Jak wyniak z mojego doświadczenia, moderatorzy Programosów potrafią również sami sobie ciąć nasze wypowiedzi, jak im się podoba. Uważam zatem, że nikt poważny nie powinien się tu odzywać, bo – podobnie do mnie – może nieoczekiwanie wyjść na durnia.

W moim przypadku było jeszcze gorzej ni u "etc". Nie narzekałbym, gdyby mój komentarz się w ogóle nie pokazał, bo rozumowałbym, że jak właścicielom Programosów nie podoba się to, co piszę, to ich sprawy i do widzenia. Jest w sieci wiele forów fikcyjnych – niejawnie przeznaczonych tylko na pochwały itd. Kto chce, niech się bawi, ja nie.

W moim przypadku było gorzej, bo z całego, fachowego omówienia programu (w którym dowodziłem i ostrzegałem, że szkoda czasu na instalację, bo program nic nie umie, ukazało się tylko zdanie: "Program nic nie wart". Koniec, kropka, czyli dokładnie taki komentarz, jaki pisują ludzie niezdolni wydusić z siebie niczego więcej – ani argumentów, ani rzeczowych uwag itd. Nikt mnie nie pytał o zgodę na taki "skrót" i dzięki Progamosom wyszedłem na durnia. Żeby nie było wątpliwości, podaję link, który mi Programosy przysłały jako zatwierdzenie subskrypcji dalszych maili w sprawie, o której pisałem. http://www.programosy.pl/powiadomienia_komentarze,16YB42D981AG1323K3DC1XI0SE6K95P593JS78M1BZ7M1Y9S4Y.html
Rzecz dotyczyła DAPlayer (http://www.programosy.pl/program,daplayer.html). Mój post wysłałem 31.12. Zawiadomienie o tym, że mój post widać, przyszło dzisiaj! Moderatorzy Programosów coś długo myśleli...
Hirszowski
~obserwator
 
Posty: 0
Dołączenie: 02 Sty 2014, 15:13



Programosy a komentarze

Postprzez etc 02 Sty 2014, 15:49

A moje komentarze właśnie się pojawiły. Pierwszy, który napisałam 3 dni temu zanim się zarejestrowałam i drugi napisany wczoraj już po rejestracji bo straciłam nadzieję, że ten pierwszy w ogóle zostanie opublikowany (przez co teraz są 2 prawie takie same :P). Nie wiedziałam, że tak długo trzeba czekać na wyświetlenie komentarzy. Szczególnie tych napisanych po zalogowaniu. Wg komunikatu komentarze zalogowanych użytkowników miały się wyświetlać natychmiast a nie na drugi dzień...
etc
~obserwator
 
Posty: 0
Dołączenie: 01 Sty 2014, 13:50



Programosy a komentarze

Postprzez XMan 1 02 Sty 2014, 15:53

To bardzo dziwne co piszecie ?
Od dawna wysyłałem komentarze jeszcze przed rejestracją na tym forum i nigdy nie miałem żadnych problemów
- komentarze były widoczne w szybkim tempie...
No chyba że ktoś źle pisze:
MaTi napisał(a):Odrzucane są tylko komentarze ze SPAMEM! Nawet przekleństwa akceptujemy tylko oczywiście je wycinamy, zostawiając resztę komentarza.

Komentarze zarejestrowanych potwierdzonych użytkowników publikowane są automatycznie.

Tak jest na każdym portalu/forum i tu kłania się regulamin, etyka oraz kultura osobista.
Oprócz tego były święta :wink:
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Programosy a komentarze

Postprzez etc 02 Sty 2014, 16:42

Dziwne nie dziwne ale prawdziwne. Po co miałabym zmyślać? I z całą pewnością żadnego spamu czy braku kultury w moich komentarzach nie było więc proszę mi tu nie wciskać jakichś dziwności :P
A ze święta, to co innego. Było tak od razu, że moderatorzy odsypiają, zamiast ściemniać o spamie ;)
etc
~obserwator
 
Posty: 0
Dołączenie: 01 Sty 2014, 13:50



Programosy a komentarze

Postprzez MaTi 02 Sty 2014, 18:06

etc napisał(a):Ja również od trzech dni usiłuję dodać komentarz i wciąż się nie pojawia. Nawet specjalnie się zarejestrowałam, napisałam będąc zalogowaną a mojego komentarza nadal nie ma.

etc, Twój komentarz http://www.programosy.pl/program,x-mouse-button-control.html#comments od dzisiaj rana jest widoczny na stronie, proszę o trochę cierpliwości. Komentarzy jest sporo, a Twój został napisany o takiej porze w której nikt nie dyżurował.

Hirszowski napisał(a):W moim przypadku było gorzej, bo z całego, fachowego omówienia programu (w którym dowodziłem i ostrzegałem, że szkoda czasu na instalację, bo program nic nie umie, ukazało się tylko zdanie: "Program nic nie wart".

Dokładnie tak, komentarz został skrócony o całą treść, która została już opublikowana gdzie indziej (kopia), co wykrył nasz system komentarzy oraz sam o tym wspomniałeś w komentarzu. Jeżeli napotkamy w poczekalni komentarz, którego identyczna treść znajduje się gdzieś indziej w sieci to taki komentarz nie zostanie opublikowany ponieważ jest to kwalifikowane jako:
1. Duplicate content (odsyłam do Google poczytać) - przypadek użytkownika Hirszowski
2. Komentarze marketingowców (autora programu - pozytywne komentarza bądź konkurencji - negatywne opinie) wklejane i rozsyłane są gdzie tylko się da.
Hirszowski napisał(a):Nikt mnie nie pytał o zgodę na taki "skrót" i dzięki Progamosom wyszedłem na durnia.
Nie było to możliwe aby zapytać o zgodę ponieważ komentarz napisałeś jako gość (użytkownik niezalogowany) więc trochę trudno było o czymkolwiek powiadomić, komentarz oczywiście możemy usunąć całkowicie, a najbardziej mile widziane byłoby napisanie ponownie komentarza, ale nie w postaci identycznej treści "Kopiuj Wklej".
Hirszowski napisał(a):Rzecz dotyczyła DAPlayer (http://www.programosy.pl/program,daplayer.html). Mój post wysłałem 31.12. Zawiadomienie o tym, że mój post widać, przyszło dzisiaj! Moderatorzy Programosów coś długo myśleli...
Czy to długo...? nie sądzę w końcu moderatorzy to nie roboty, dziwne abyśmy akceptowali komentarze zamiast witać Nowy Rok ze znajomymi lub rodziną. Staramy się aby komentarze były jak najszybciej akceptowane, ale prosimy o wyrozumiałość. Żaden komentarz nie jest odrzucany jeżeli nie jest skopiowaną treścią, nie zawiera przekleństw lub spamu.
Hirszowski napisał(a):Jest w sieci wiele forów fikcyjnych – niejawnie przeznaczonych tylko na pochwały itd. Kto chce, niech się bawi, ja nie.
Dla nas każdy komentarz jest cenny i nie ma znaczenia czy jest to pozytywna czy negatywna opinia. Każda opinia jest akceptowana jeżeli nie zawiera spamu bądź obraźliwych treści. Często nawet cenzurujemy przekleństwa aby komentarz nadawał się do publikacji, a nie był kasowany.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Programosy a komentarze

Postprzez etc 03 Sty 2014, 02:50

MaTi napisał(a):etc, Twój komentarz http://www.programosy.pl/program,x-mouse-button-control.html#comments od dzisiaj rana jest widoczny na stronie, proszę o trochę cierpliwości. Komentarzy jest sporo, a Twój został napisany o takiej porze w której nikt nie dyżurował.

Przecież już sama wcześniej napisałam, że się pojawiły:
etc napisał(a):A moje komentarze właśnie się pojawiły. Pierwszy, który napisałam 3 dni temu zanim się zarejestrowałam i drugi napisany wczoraj już po rejestracji bo straciłam nadzieję, że ten pierwszy w ogóle zostanie opublikowany (przez co teraz są 2 prawie takie same :P)...

Po prostu nie wiedziałam, że komentarze zalogowanych użytkowników też muszą najpierw zostać sprawdzone i zaakceptowane przez moderatora. Korzystam z wielu różnych for internetowych i jeszcze się jakoś z tym nie spotkałam, np. na dobreprogramy.pl komentarz zalogowanego użytkownika pojawia się natychmiast automatycznie a co najwyżej może go ktoś zgłosić do moderacji jeśli zawiera niestosowne treści. Może należałoby rozważyć taką formę dodawania komentarzy dla użytkowników zarejestrowanych? Ew. powinien być jakiś komunikat, że komentarz czeka na zatwierdzenie. Po co ktoś ma wysyłać 3 razy to samo, bo nie wie co się dzieje i czy jego post w ogóle się pojawi...
etc
~obserwator
 
Posty: 0
Dołączenie: 01 Sty 2014, 13:50



Programosy a komentarze

Postprzez MaTi 03 Sty 2014, 03:16

etc napisał(a):zalogowanego użytkownika pojawia się natychmiast automatycznie
u nas jest tak samo, jednak pierwszy komentarz musi zostać zaakceptowany przez moderatora, jest to zabezpieczenie przed botami, które również potrafią przejść proces rejestracji...
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206




Powróć do Użytkownicy o Programosy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości