• Ogłoszenie:

Konkurs - zgarnij bon na zakupy do sklepu komputerowego!

Opinie, sugestie, pomysły odnośnie strony oraz Forum Programosy.
Tutaj również znajdziesz ważne informacje od zarządu Forum.

Konkurs - zgarnij bon na zakupy do sklepu komputerowego!

Postprzez Robert 06 Sty 2011, 13:51

reklama
Scripter1 napisał(a):Dlaczego nie zostało przyznane 3 miejsce?

MaTi napisał(a):3. => brak, wszystkie punkty zostały przyznane dla powyższych użytkowników.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Konkurs - zgarnij bon na zakupy do sklepu komputerowego!

Postprzez Scripter1 06 Sty 2011, 14:33

Robert, czyli że jak, miejsca były przyznawane nie konkretnym poradnikom tylko ich autorom?
Bo jeśli tak to chyba zasady zostały tu zastosowane chyba inne niż w poprzednich edycjach i nie zostało to napisane.

Wiem że jako nowy na tym forum mogę nie wiedzieć wszystkiego i raczej nie powinienem krytykować modów ale jeśli punkty każdego użytkownika uzyskane za wszystkie jego poradniki były sumowane to trochę to było nie za bardzo sprawiedliwe.
Bo ktoś mógł napisać tylko 1 poradnik (było kilku takich) a bardzo dobry ale praktycznie nie miał szans z kimś kto napisał ich 3 - zresztą to się pokrywa z listą zwycięzców (którym oczywiście gratuluję).
Nie dość że ktoś kto napisał kilka poradników zajął kilka miejsc konkursowych (to jeszcze jest zrozumiałe) to dodatkowo jest niemal pewne że dostanie więcej punktów sumarycznie.
Scripter1
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 03 Sty 2011, 17:47
Pochwały: 6



Konkurs - zgarnij bon na zakupy do sklepu komputerowego!

Postprzez Mikou@j 06 Sty 2011, 14:36

Jeżeli sześć osób głosowało z czego większość na muraju, a reszta głosów (taka sama ilość) wypadła na darktravelera i Roberta to skąd miałoby się wziąć 3 miejsce.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Konkurs - zgarnij bon na zakupy do sklepu komputerowego!

Postprzez MaTi 06 Sty 2011, 15:06

Scripter1 napisał(a):Robert, czyli że jak, miejsca były przyznawane nie konkretnym poradnikom tylko ich autorom?

Poradnikom.
Co do trzeciego miejsca masz odpowiedź:
Mikou@j napisał(a):Jeżeli sześć osób głosowało z czego większość na muraju, a reszta głosów (taka sama ilość) wypadła na darktravelera i Roberta to skąd miałoby się wziąć 3 miejsce.

MaTi napisał(a):3. => brak, wszystkie punkty zostały przyznane dla powyższych użytkowników.
Prace powyższych użytkowników.

1. => Wordpress - własny szablon na bloga - part I + Wordpress - własny szablon na bloga - part II - muraju
2. => Nagrywanie filmów z gier oraz prosta edycja i kompresja - darktraveler ||| 2. => Masowa zmiana nazw plików przy użyciu total commandera - Robert
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Konkurs - zgarnij bon na zakupy do sklepu komputerowego!

Postprzez Scripter1 06 Sty 2011, 15:12

Czyli że jak, punkty użytkownika zdobyte przez wszystkie jego konkursowe poradniki były sumowane?

Jeśli tak to powinna być o tym informacja w pierwszym poście przy określaniu zasad konkursu.
Napisałbym kilka poradników albo bym se odpuścił wiedząc że nie mam szans i poradnik umieściłbym gdzie indziej.

Tak jak już napisałem zasady poprzednich edycji konkursu były dla mnie przejrzyste a w obecnej edycji są niejasne.
Scripter1
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 03 Sty 2011, 17:47
Pochwały: 6



Konkurs - zgarnij bon na zakupy do sklepu komputerowego!

Postprzez wojtas 06 Sty 2011, 15:13

poradnik muraju jest jeden tylko nie mieścił się na forum i został podzielony na 2 party... 2 i 3 miejsce za umieszczony wyżej poradnik
Image
Awatar użytkownika
wojtas
*mod
 
Posty: 18165
Dołączenie: 13 Sty 2006, 16:00
Miejscowość: Krzeszyce
Pochwały: 1656



Konkurs - zgarnij bon na zakupy do sklepu komputerowego!

Postprzez Scripter1 06 Sty 2011, 15:15

MaTi, dzięki za uzupełnienie.
Mam tylko nadzieję że poradnik muraju (swoją drogą bardzo doby) był punktowany jako jeden poradnik i podzielenie go na 2 części nie wpłynęło na większą ilość punktów.

Edit:
Znów zanim napisałem posta ktoś odpowiedział na to co chciałem się dowiedzieć :wink:
Dzięki za te wyjaśnienia.
Ostatnio edytowany przez Scripter1, 06 Sty 2011, 15:17, edytowano w sumie 1 raz
Scripter1
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 03 Sty 2011, 17:47
Pochwały: 6



Konkurs - zgarnij bon na zakupy do sklepu komputerowego!

Postprzez Mikou@j 06 Sty 2011, 15:16

Podzielenie go na dwie części wynikało z ograniczonej ilości znaków w jednym poście na forum...
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Konkurs - zgarnij bon na zakupy do sklepu komputerowego!

Postprzez MaTi 06 Sty 2011, 15:17

Scripter1 napisał(a):Czyli że jak, punkty użytkownika zdobyte przez wszystkie jego konkursowe poradniki były sumowane?

NIE! Głosowane było na prace poszczególnych użytkowników. Nie wiem czego nie rozumiesz??

Dodatkowo podam informacje ilości punktów poszczególnych prac. Rozpisz sobie i może zrozumiesz.

1. => Wordpress - własny szablon na bloga - part I + Wordpress - własny szablon na bloga - part II - muraju (jest to jeden poradnik) 16punktów
2. => Nagrywanie filmów z gier oraz prosta edycja i kompresja - darktraveler 10 punktów ||| 2. => Masowa zmiana nazw plików przy użyciu total commandera - Robert 10 punktów.
Reszta 0 punktów.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Konkurs - zgarnij bon na zakupy do sklepu komputerowego!

Postprzez Scripter1 06 Sty 2011, 15:19

MaTi, spokojnie, wszystko jasne.
Po prostu pisałem posta w tym samym czasie co ty swojego z odpowiedzią...
Poprzednie wyjaśnienie było dla mnie wystarczające, tylko pojawiło się w czasie kiedy pisałem posta (gdybym zauważył że już odpowiedziałeś to bym go nie wysyłał).
Scripter1
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 03 Sty 2011, 17:47
Pochwały: 6



Konkurs - zgarnij bon na zakupy do sklepu komputerowego!

Postprzez MaTi 06 Sty 2011, 15:23

Oki ;)
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Konkurs - zgarnij bon na zakupy do sklepu komputerowego!

Postprzez Scripter1 06 Sty 2011, 15:35

MaTi napisał(a):Dodatkowo każdy zaakceptowany poradnik/test/recenzja zostanie nagrodzony pięcioma pochwałami.
Tylko jeszcze chciałbym się zapytać co to oznacza i jakie znaczenie na tym forum mają te pochwały.
Scripter1
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 03 Sty 2011, 17:47
Pochwały: 6



Konkurs - zgarnij bon na zakupy do sklepu komputerowego!

Postprzez Mikou@j 06 Sty 2011, 15:37

Jest to swego rodzaju nagroda za udzieloną pomoc oraz http://forum.programosy.pl/nagrody-na-forum-dla-aktywnych-start-vt112655.html
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Konkurs - zgarnij bon na zakupy do sklepu komputerowego!

Postprzez Mike 06 Sty 2011, 16:23

Jeszcze uzupełnię...
Co do poradnika o Wordpress..., to zostanie on połączony w jeden temat (i tak też był traktowany jak już wspomniano).
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Konkurs - zgarnij bon na zakupy do sklepu komputerowego!

Postprzez muraju 18 Sty 2011, 16:54

Witam :)
Informuję iż transakcja z esc została zamknięta i dziś otrzymałem towar. :banan:

Wybrałem logitech z506 z dopłatą (na początku zamówiłem x540 , niestety już ich nie ma, ale może tak miało być : ) )
I muszę powiedzieć Wow , naprawdę polecam. Miałem już 2 zestawy głośników 5.1 ale ten bije je wszystkie.
Trochę się zasmuciłem, że nie było x540 , ale teraz tego nie żałuję :lol: Czytałem wiele opinii i podczas wizyty we Wrocławiu chodziłem po sklepach i również pytałem się o opinie. Są bardzo podzielone, jedni mówią, że x540 ma lepszy dźwięk inni na odwrót, na zachodzie najbardziej skłaniają się przy tym, że z506 jest lepszy, znalazłem nawet recenzje w sieci osoby z polski, która miała okazje porównać x540 i z506 i 506 wypadł lepiej. Nie miałem tego jak porównać dźwiękowo (w myśl, że kiedy sam nie sprawdzisz to się nie dowiesz) ale zaryzykowałem. Na pewno są bardziej solidne od x540 to co sam zauważyłem w sklepie , nie wiem czy by przeżyły upadek, 506 mają znacznie większe szanse na przeżycie w całości (ale nie będę tego sprawdzał :) ).

Co ciekawe, na zdjęciu wyglądały gorzej niż x540 jednak w rzeczywistości wyglądają bardzo dobrze, wygląd od razu przypadł mi do gustu.
Podczas kupowania mogłem jeszcze wybrać drewniane geniusy o tej samej cenie. Zrezygnowałem z nich jednak. Pomimo tego, że większość mówi, że drewniaki są lepsze, nie wiedzą jak bardzo się mylą bo - "w każdym kontekście" ? Irracjonalne uwielbienie i argumentacja "bo najlepsze zestawy są drewniane" nie trafiła do mnie. Mogą ale to nie jest reguła, miałem już drewniane madnesy et, które były ogromne i w testach powalały wszystkie creativy oraz logitechy , ale moim zdaniem były kiepskie, w porównaniu do starszych creativów wypadły gorzej. Nie ufajcie recenzjom w gazetach komputerowych :D

Super wygląd oraz wspaniała jakość wykonania, grube kable nie kabelki.
Są to moje pierwsze głośniki, które od razu po podłączeniu grały. Wszystkie ! Zawsze albo nie grał tył albo center, albo dźwięk nie był rozbijany na wszystkie. Tutaj wszystko jest robione w locie (ala funkcja matrix w x540) . Moje działanie konfiguracyjne zawężyło się tylko do ustawienia w panelu sterowania audio na 5.1 oraz w sterowniku karty muzycznej na 5.1.

Starałem się je ustawić w miarę dobrze, jednak deficyt kablowy dał o sobie znać :) Aby je dobrze ustawić i ładnie pochować kable, będę musiał dokupić dodatkowe 2m dla każdego z tylnich głośników.
Dużym plusem dla mnie jest ich mały rozmiar. Z drewnianymi kolosami i tak miałbym duży problem z rozstawieniem.
Najbardziej podoba mi się center, który można bez problemu "zawiesić" na monitorze, to jest wspaniałe, chyba tylko logitechy to mają ? Naprawdę przydatne.

Brak "pilota z kablem", którego mają x540, nie przeszkadza mi, głośność mogę regulować na wyciągnięcie ręki na prawym głośniku bądź co lepsze pilotem do pc, który mam od dawna i jest nieoceniony przy oglądaniu filmów :) Tak, że jeżeli ktoś chce, może za 35zł kupić dobry pilot (koniecznie radiowy bo irda ssie) i elegancko sterować dźwiękiem itp.

Basy można ustawiać z tyłu suba, nie sądzę abym tam często zaglądał. Ustawienie mniej niż na połowę w zupełności wystarcza. Kiedy dałem go na full w ramach testów, sub porządnie dmuchał mnie w nogę :) . W opisach można było przeczytać, ze zestaw ten może wprawić w ruch twoje szyby ! trochę się z tego uśmiałem, nawet moje ostatnie drewniaki tak nie dawały a jednak baardzo się zdziwiłem. Porządne turbulencje pojawiły się w moim pokoju kiedy bass został przykręcony na full 8)

Cała ta przygoda sprawia, że zacznę zbierać na nową kartę dźwiękową, asus xonar .. aa bo zapomniałem powiedzieć, że dawały tak czadu na zintegrowanym realteku 5.1 (który nie jest taki zły, ponieważ kiedy miałem SoundBlaster live! 5.1 wraz ze starymi głośnikami, nie było dużej różnicy).

Pozostało mi tylko je "wygrzać" aby dźwięk się "przycukrował" ;) na temat dźwięku na razie nie mam nic do powiedzenia (za mało testów) niż to, że zrobił na mnie już na samym początku ogromne wrażenie :)

pozdrawiam ;)
"Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest twoje."
Awatar użytkownika
muraju
~user
 
Posty: 447
Dołączenie: 26 Gru 2005, 20:55
Pochwały: 20



Poprzednia

Powróć do Użytkownicy o Programosy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości