• Ogłoszenie:

Wymiana plusów na nagrody

Opinie, sugestie, pomysły odnośnie strony oraz Forum Programosy.
Tutaj również znajdziesz ważne informacje od zarządu Forum.

Wymiana plusów na nagrody

Postprzez Mike 03 Sie 2009, 23:15

reklama
Witam

W najbliższym czasie (trzeba trochę jeszcze to dopracować) zostanie wprowadzona na forum wymiana plusów na nagrody rzeczowe, a dokładniej (koszulki, kubki, czapki, ramki do tablic rejestracyjnych i inne...). Oczywiście wszystko będzie z napisem/logiem programosów.
Każda osoba po wymianie X punktów na gadżet(y) będzie miała w swoim profilu informację o ilości pochwał (czyli taką jak dotychczas) oraz dodatkowo info o ilości wymienionych już punktów (lub ile jeszcze jest do dyspozycji).
Oczywiście akcja nie ma na celu aby zaczął się wyścig szczurów.
Wymuszanie plusów i tajne PW z prośbą o plusy beda ostro karane np. - 25 plusów...

Wiecie więc jak to wstępnie wygląda...
Jeżeli macie jakieś sugestie/uwagi, to proszę się wypowiedzieć w temacie.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Wymiana plusów na nagrody

Postprzez Wojtasgls 03 Sie 2009, 23:26

Dla mnie pomysł bomba..
Im więcej takich pomysłów tym lepiej pod warunkiem:

Mike013 napisał(a):Wymuszanie plusów i tajne PW z prośbą o plusy beda ostro karane np. - 25 plusów...
ja bym nawet bardziej poszedł warny i bany za nabijanie postów pisanie głupot itd. i to z całą surowością.
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Wymiana plusów na nagrody

Postprzez jarski185 03 Sie 2009, 23:27

Fajna sprawa, ciekawy pomysl, zobaczymy jak to wyjdzie:)
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Wymiana plusów na nagrody

Postprzez Mike 03 Sie 2009, 23:31

Wojtasgls napisał(a):ja bym nawet bardziej poszedł warny i bany za nabijanie postów pisanie głupot itd. i to z całą surowością.

Z tym problemu raczej nie będzie - bardzo często są usuwane bzdury.
Tak samo z żebractwem o pochwały - nigdy nie było na to zezwolenia na forum nie będzie.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Wymiana plusów na nagrody

Postprzez Okocza 03 Sie 2009, 23:35

Mike013 napisał(a):nigdy nie było na to zezwolenia na forum nie będzie.


było, pamiętam jak kiedyś zaczynałem pisać na forum, wiele osób w podpisie miało tekst 'pomogłem? daj pochwałę' ;)

Ja trochę OT zrobię, ale zbliża się powoli 6 rok działania forum (nie wiem ile ma strona) można by ogłosić konkurs z tej okazji, np jakaś forma artystyczna o Programosach. Film, obrazek, wiersz etc.

Co do samego pomysłu, myślę że teraz dopiero zacznie się nabijanie postów, więc władza będzie miała sporo roboty. Ale dobrze że się coś ruszyło w końcu.
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Re: wymiana plusów na nagrody

Postprzez MUTOPOMPKA 03 Sie 2009, 23:43

Mike013 napisał(a):
Wojtasgls napisał(a):ja bym nawet bardziej poszedł warny i bany za nabijanie postów pisanie głupot itd. i to z całą surowością.

Z tym problemu raczej nie będzie - bardzo często są usuwane bzdury.
Pomysł kuriera GLS jest jak najbardziej wskazany. Nie chodzi tu o kasowanie bzdur. PO prostu jak za dawnych czasów. Były narzekania, że banowanie jest "za nic", nagradzanie także. Był jako taki porządek i ład. A teraz? jest zdeko gorzej, ale oczywiście my nie o tym.

Sam pomysł jest wart uwagi. Tylko oby nie było przesady w "plusowaniu" każdego za każdy post. Do tego przydałby się wstępny regulamin jeśli chodzi o nagrody. Ale jak mniemam już macie pewnie jakąś koncepcję, więc z niecierpliwością czekam(y) na dalsze informacje.

PS. Ciekawe, ile ja będę mógł wymienić punkcików :P

okocza napisał(a):Ja trochę OT zrobię, ale zbliża się powoli 6 rok działania forum (nie wiem ile ma strona) można by ogłosić konkurs z tej okazji, np jakaś forma artystyczna o Programosach. Film, obrazek, wiersz etc.
Też dobry pomysł. Już nawet mam plana.
Ja, Bziku i GLS z ISU i jeszcze kilkoma z forum ułożymy logo programosów z opakowań po wypitych % (dzbany leśne, jabolki itp). Czy taka forma końkursu ewentualnego przejdzie, czy nie deprawujemy młodzieży? :lol:
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Wymiana plusów na nagrody

Postprzez Okocza 03 Sie 2009, 23:45

MUTOPOMPKA napisał(a):Ja, Bziku i GLS z ISU i jeszcze kilkoma z forum ułożymy logo programosów z opakowań po wypitych % (dzbany leśne, jabolki itp). Czy taka forma końkursu ewentualnego przejdzie, czy nie deprawujemy młodzieży? :lol:


Jak dla mnie może być, można kolaż zrobić z tego, każdy swoją część układa, potem do jednej osoby (isu wysyłamy) i wtedy on to ładnie składa ^^

Tak jak mówił Tomek, czekamy na jakieś info o tym, jaki jest regulamin tej akcji ;)
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Wymiana plusów na nagrody

Postprzez Wojtasgls 03 Sie 2009, 23:48

Może troche hardcorowy pomysł co wy na to aby każdemu wszystkie plusy usunąć i od nowa aby każdy miał czyste konto?
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Wymiana plusów na nagrody

Postprzez Bezowy 04 Sie 2009, 00:16

Wojtasgls napisał(a):Może troche hardcorowy pomysł co wy na to aby każdemu wszystkie plusy usunąć i od nowa aby każdy miał czyste konto?

Cisza na planie :lol:

Pomysl git moze wrescie jakis postep na forum bedzie, bo ja juz powoli sie zalamywalem, mialem takie dziwne odczucie ze zamiast przybywac Userow to odchodza.
Intel I7 930/1366 Asus P6T SE, 6x 2048 OCZ Blade ,Saphire Radeon 5870, Silverstone 850w,Benq G2420HD & LG L226W 4x SAMSUNG 1TB SATA 3,5" HD103SJ - Raid 0. Sprzedam Kilo Kartofli sciana. Odplynalem w Rift[Whitefall] Nie pomagam przez PW!
Awatar użytkownika
Bezowy
~user
 
Posty: 1297
Dołączenie: 19 Wrz 2006, 17:11
Miejscowość: Eriador
Pochwały: 91



Wymiana plusów na nagrody

Postprzez Lukesh 04 Sie 2009, 07:42

Plusy zresetujesz/wylaczysz - to dopiero sie zacznie wojna i pozniejsza gonitwa :lol: takze wg mnie - niewarto ;).
No chyba, ze baaaardzo bedziecie chcieli, wtedy pisac, a nie bedzie problemu :P
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Wymiana plusów na nagrody

Postprzez tm72 04 Sie 2009, 09:27

Witam,

pomysł ok. Jedno pytanie, mamy sponsorów na nagrody?
Awatar użytkownika
tm72
~user
 
Posty: 1306
Dołączenie: 02 Sie 2004, 09:37
Miejscowość: Tychy/Mississauga
Pochwały: 48



Wymiana plusów na nagrody

Postprzez Lukesh 04 Sie 2009, 09:29

tm72, to juz jest sprawa administracji ;)
Jednak gdyby ktos mial jakiegos sponsora na oku, czy tam sam chcialby nim zostac - problemu nie widze, by o tym napisac :)
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Wymiana plusów na nagrody

Postprzez Mike 04 Sie 2009, 09:39

Okocza napisał(a):było, pamiętam jak kiedyś zaczynałem pisać na forum, wiele osób w podpisie miało tekst 'pomogłem? daj pochwałę

Tak i taki delikwent zostawał szybko za to nagradzany, ale nie pochwałą.


Okocza napisał(a):Co do samego pomysłu, myślę że teraz dopiero zacznie się nabijanie postów, więc władza będzie miała sporo roboty.

To już nie twoja w tym głowa.

Wojtasgls napisał(a):ja bym nawet bardziej poszedł warny i bany za nabijanie postów pisanie głupot itd. i to z całą surowością.

Oczywiście, nie będzie to tak, że ja usunę komuś jeden post, a on dalej bezkarnie idiotyzmy będzie smarować.
Tak nie było i nie będzie.


MUTOPOMPKA napisał(a):Pomysł kuriera GLS jest jak najbardziej wskazany. Nie chodzi tu o kasowanie bzdur. PO prostu jak za dawnych czasów. Były narzekania, że banowanie jest "za nic", nagradzanie także. Był jako taki porządek i ład. A teraz? jest zdeko gorzej, ale oczywiście my nie o tym.

Na jakiej podstawie uważasz, że teraz bany nie lecą?
Bo w profilu nie jest napisane 'zbanowany'?
Otóż jeżeli tak to was interesuje, to banów jest dużo (zdarza się, że kilka dziennie nawet) - tyle, że useria tego nie widzi (jak było to kiedyś).
Jeżeli chodzi o ład i porządek, to niby z czym jest gorzej?


Co to regulaminu, to oczywiście takowy powstanie.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Wymiana plusów na nagrody

Postprzez Okocza 04 Sie 2009, 09:44

Mike013, Lukesh,

co sądzicie, o pomyśle konkursu na 6 urodziny programosów? Na 5 już niestety za późno, no ale...
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Wymiana plusów na nagrody

Postprzez Mike 04 Sie 2009, 09:52

Konkurs można zrobić zawsze - no problemo.
Pozostaje tylko kwestia nagrody ($$$$$$$$$$$$$$$$$$).
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Wymiana plusów na nagrody

Postprzez Okocza 04 Sie 2009, 09:55

Mike013, jest jeszcze trochę czasu, więc sponsora można znaleźć... Cały sierpień, wrzesień, październik. Więc do tego czasu, można poszukać, ustalić jakiś regulamin etc ;)
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Wymiana plusów na nagrody

Postprzez I-See-U 04 Sie 2009, 11:25

Mike013 napisał(a):(koszulki, kubki, czapki, ramki do tablic rejestracyjnych i inne...)

...mogę wykonać po tańszej cenie gdyby co :)
Image
Awatar użytkownika
I-See-U
~user
 
Posty: 289
Dołączenie: 12 Sty 2008, 20:30
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 23



Wymiana plusów na nagrody

Postprzez vel.Syntium 04 Sie 2009, 12:26

Bardzo dobry pomysł z wymianą plusów na nagrody (pierwszy raz się z czymś takim spotykam) :D
wojtas, ma więcej niż tysiąc także ..

Pytanie, czy konkurs ma już ustaloną konkretną datę finalną, czy też zamianę można dokonywać na bieżąco?
.:Skąd ludzi mają taką cechę, najpierw zrobią świństwo, później milczą podglądając efekt:.
Awatar użytkownika
vel.Syntium
~user
 
Posty: 136
Dołączenie: 21 Lut 2009, 22:01
Miejscowość: Kielce
Pochwały: 16



Wymiana plusów na nagrody

Postprzez Mike 04 Sie 2009, 12:36

vel.Syntium napisał(a):Pytanie, czy konkurs ma już ustaloną konkretną datę finalną,

Jeszcze nie, ale powinniśmy się wyrobić, żeby ruszyć w sierpniu.

vel.Syntium napisał(a):czy też zamianę można dokonywać na bieżąco?

Jak już wszystko ruszy, to jak tylko najdzie cię ochota, będziesz mógł wymieniać (pod warunkiem, że masz wystarczającą ilość +).
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Re: wymiana plusów na nagrody

Postprzez czybit16 04 Sie 2009, 15:09

A ja dodam cos z innej bajki :lol: należałoby, aby modowie/admini od czasu do czasu przeglądali czy ktoś naprawdę pomógł bo dla mnie to żadna pomoc gdy np.

-Pan X pyta sie pana Y czy dana gra ruszy na tej konfiguracji, a Pan Y odpowiada "TAK" i dostaje za to + bo dla mnie to żadna pomoc :banan:
czybit16
~user
 
Posty: 270
Dołączenie: 19 Lut 2007, 17:55
Miejscowość: Toruń
Pochwały: 11



Następna

Powróć do Użytkownicy o Programosy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości