• Ogłoszenie:

Forum itd.

Opinie, sugestie, pomysły odnośnie strony oraz Forum Programosy.
Tutaj również znajdziesz ważne informacje od zarządu Forum.

Forum itd.

Postprzez Wojtasgls 18 Lip 2009, 00:29

reklama
Witam

Ten temat ogólnie jest skierowany do władzy a szczególnie do Mateusza. Nie jest wymierzony do Ciebie nikogo nie ma pojechać itp. dlatego jak ktoś chce się wypowiedzieć to proszę o normalną wypowiedz. Mija jakiś czas od zmian, inna szata forum zmiana władzy itp. Ja się Ciebie pytam gdzie te pozytywy? gdzie te konkursy itd. Co dziennie jestem na forum i widzę tych samych userów. Problemów do rozwiązania z dnia na dzień co raz mniej. Jestem na tym forum i chyba nie tylko ja dlatego że liczy się jakość a nie ilość, ale patrząc na np. DP zbliża ich się zlot kolejny i co marzy mi się 1/10 takie coś. Przecież ja czy inny user tego nie zorganizuje tylko władzada powinna. Mateusz mam wrażenie że masz ogólnie wszystko czyli też nas w d.... bądz nie masz na to czasu. jak tak dlaczego nie dasz we władania forum osobą którą zależy aby było więcej userów więcej postów itd.
Pytam się Cie publicznie twój kolega EMO dlaczego jest szefem modów choć narobił bałagan i znikł.
Po drugie czy planujesz jakieś zmiany aby forum ogólnie PROGRAMOSY odżyły w niedługim czasie?
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Forum itd.

Postprzez Xfire 18 Lip 2009, 00:37

Programosy jeżeli chodzi Ci GLS o ilość userów to już nie odżyją, bo duża ilość userów siedziała na forum dla warezu, którego sie pozbyliśmy. Moim zdaniem powinniśmy zrobić jakieś subforum na forum, jakiego nie ma jeszcze na innych forach, a przydałby się, np PDA, albo elektronika, ale na poziomie rezystorów itp. Przydałby się ktoś na forum z władzą, kto wymyśliłby coś ciekawego co ściągnęło by ludzi, ale też nie debili i dzieci neo.
Jak mi sie coś jeszcze przypomni co miałem napisać to dopisze.
[b]MSI B75A-G43 || Intel Xeon E3 1240 v2 @3.4GHz||WD Blue 1000GB + WD Blue 500GB|| 24 GB Goodram 1333Mhz ||Chieftec 450W || Creative Soundblaster audigy || GeForce GTX1660 OC || Creative G500 ||
Awatar użytkownika
Xfire
~user
 
Posty: 1290
Dołączenie: 09 Wrz 2007, 12:09
Pochwały: 57



Forum itd.

Postprzez Wojtasgls 18 Lip 2009, 00:42

dupa tam.. mi nie do końca chodzi o ilość userów bo poco samych pokemonów na forum. Ale jak dobrze pamiętam od początku roku miał być rozwój i się pytam gdzie on jest??????????

kiedyś choćby grafika kilkunastu userów się chwaliło prosiło o opinie w grafice itp. a teraz umarło ogólnie codziennie te same problemy. Sorry Mati obiecałeś konkursy itp.. gdzie to jest?? w PO sie bawisz?? mam wrazenie ze cie to nie intersuje i jest dobrze jak jest.. ale z dnia na dzien jest coraz gorzej....
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Forum itd.

Postprzez Xfire 18 Lip 2009, 00:46

Wojtasgls napisał(a):Ale jak dobrze pamiętam od początku roku miał być rozwój i się pytam gdzie on jest??????????

kryzys jest :lol:

no coś trzeba zrobić. najlepiej jakby zacząć od przywrócenia starego rotfla :D
[b]MSI B75A-G43 || Intel Xeon E3 1240 v2 @3.4GHz||WD Blue 1000GB + WD Blue 500GB|| 24 GB Goodram 1333Mhz ||Chieftec 450W || Creative Soundblaster audigy || GeForce GTX1660 OC || Creative G500 ||
Awatar użytkownika
Xfire
~user
 
Posty: 1290
Dołączenie: 09 Wrz 2007, 12:09
Pochwały: 57



Forum itd.

Postprzez Okocza 18 Lip 2009, 00:51

Jako osoba która była na początku za zmianami, teraz jestem już ich przeciwnikiem...
Miało być dobrze, nowy styl miał wprowadzić nową świeżość na forum, miało być tyle konkursów, od września zeszłego roku nie pojawił się ani jeden, nawet w zastępstwo dla usera miesiąca. Co do raportów, ostatni temat zakładałem i teraz jest zupełnie inaczej, władza reaguje sama w większości przypadków, nie trzeba raportować aż tak wielu tematów. Magik cały czas jest w ekipie a od lutego się nie pojawił na forum, nie napisał żadnego posta, a Bogu dzięki mamy połowę lipca, więc też zastanowiłbym się nad jego obecnością we władzach forum... Swoją drogą, nie został rozwiązany problem obiecywania stanowisk przez niego na forum, o czym pisał BZIKU w odpowiednim temacie. Nie wiem nawet, czy Ty Mateuszu o tym widziałeś?
Wg mojej oceny forum niestety coraz słabiej się prezentuje...
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Re: forum itd.

Postprzez MaTi 18 Lip 2009, 01:05

no niestety jeżeli mowa o konkursach dotychczasowe według mnie nie miały zbytnio sensu i od dłuższego czasu trwają prace nad pewnym systemem którego szczegóły będą wkrótce ujawnione wraz z pewnymi zmianami...

Więcej nie będę pisał okaże się wkrótce.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Forum itd.

Postprzez nanoo 18 Lip 2009, 01:08

Może i ja się wypowiem. Jak zapewne widać nie jestem jakąś znaczącą osobą na tym forum i mój głos niekoniecznie będzie traktowany z powagą, ale jako że mamy wolność słowa, to skorzystam z tego przywileju i wypowiem się jako zwykły przeciętny user :) użytkownikiem forum jestem od połowy 2006 roku, chociaż "pełnoprawnym" (zarejestrowanym) stałem się jakoś w 2007. Doskonale pamiętam jak w tamtym czasie forum dosłownie tętniło życiem. Być może racja, że to po trosze dzięki warezowi którego już nie ma. Od tamtego czasu zaglądałem tutaj po kilka razy dziennie by czytać o różnych problemach i ich rozwiązaniach, tutaj na forum właśnie nauczyłem się baaardzo wielu nowych rzeczy. Takie moje lekkie uzależnienie od Programosów trwało dość długo, aż do momentu tych początkowych zmian. Zaczynały się jakieś konflikty między użytkownikami, władzą itp, ogólnie atmosfera robiła się nieciekawa, przez co zdecydowałem odpocząć od tego forum. Minęło trochę czasu i wróciłem by zobaczyć jak tu jest. Znów zacząłem się udzielać troszkę w różnych tematach ale po pewnym czasie zaczęły się te solidne zmiany (w gronie adminów/modów no i zmiana szaty). Ta "selekcja" moderatorów była IMHO nietrafionym pomysłem, bo do tamtej pory BYŁO dobrze. Nie wiem czy wszystkie te nowe zasady zostały narzucone z góry, czy to nowi Zieloni tak postanowili że będzie tak a nie inaczej ale powiem szczerze - przestało mi się tu podobać. teraz jest tak, że zajrzę tu od czasu do czasu, niewiele się udzielając.
Jaka jest wartość wszystkich tematów dziś? Jest kiepsko... mam na myśli to, że kiedyś forumowicze zadawali pytania w prawdziwych problemach, przy których mogła rozwinąć się ciekawa dyskusja. aktualnie - przeglądając kilka losowo wybranych topików, na większość można by odpowiedzieć linkiem do google. Ręcami i nogami podpisuję się pod Xfire o tym, że przydałyby się jakieś "specjalistyczne" subfora (dołączyłbym jeszcze jednak np. programowanie itp, był ostatnio o tym temat, jednak został zignorowany), lub coś w tym rodzaju.
Uf, wyraziłem swoje zdanie, od razu mi lepiej :P
Co do zmian - sądzę, jeśli już następują jakieś zmiany, to powinny one być dobre dla ogółu a nie dla wybranych osób. Dokonując zmian powinno się kierować PRZEDE WSZYSTKIM zdaniem i opiniami użytkowników.
Pozdrawiam
Kto stoi w miejscu, ten się cofa...
"Linux is like a wigwam: no windows, no gates and an apache inside ..."
Awatar użytkownika
nanoo
~user
 
Posty: 583
Dołączenie: 28 Kwi 2007, 19:33
Miejscowość: Vouf
Pochwały: 44



Forum itd.

Postprzez Wojtasgls 18 Lip 2009, 08:55

nanoo napisał(a):Może i ja się wypowiem. Jak zapewne widać nie jestem jakąś znaczącą osobą na tym forum i mój głos niekoniecznie będzie traktowany z powagą
każdy jest taki sam ja ty i inni userzy

MaTi napisał(a):Więcej nie będę pisał okaże się wkrótce.


Czekaliśmy troche czasu wiec dalej bedziemy czekac (czy jakos tak :) )
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Re: forum itd.

Postprzez MarcepanowyPiesek 18 Lip 2009, 10:38

MaTi napisał(a):no niestety jeżeli mowa o konkursach dotychczasowe według mnie nie miały zbytnio sensu i od dłuższego czasu trwają prace nad pewnym systemem którego szczegóły będą wkrótce ujawnione wraz z pewnymi zmianami...

Więcej nie będę pisał okaże się wkrótce.


I właśnie to jest chyba najgorsze...

Na forum jestem już jakiś dłuższy czas, ale obecnie jestem pasywnym jego użytkownikiem... Czytam ale nie piszę, wchodzę tu po pare razy dziennie. Kiedyś udzielałem się jeszcze w grafice ale sam widzę co się tam teraz dzieje tak jak już wspomniał Wojtasgls.

MaTi nie zdziw się znowu ze zmiany beda skrytykowane bo to wyglada jakbys to robil zeby poporstu bylo. Dlaczego nie zapytasz innych o zdanie co nowego by się przydało itd? Tylko tak jak już kiedyś stwierdzasz, że mają byc zmiany i BUM, a pozniej sypią się takie tematy jak ten ktory jest JAK NAJBARDZIEJ NA MIEJSCU!
Wyślę zaproszenia na LOCKERZ PM
Awatar użytkownika
MarcepanowyPiesek
~user
 
Posty: 555
Dołączenie: 29 Lis 2006, 17:54
Miejscowość: Turek
Pochwały: 23



Forum itd.

Postprzez Okocza 18 Lip 2009, 11:32

MarcepanowyPiesek napisał(a):Dlaczego nie zapytasz innych o zdanie co nowego by się przydało itd?


Wydaje mi się, że można by robić ankiety w których użytkownicy wypowiadali by się chcieli by takie zmiany czy nie, w przypadku zmian personalnych myślę że tak samo można by zrobić.
Fajnie by było gdyby Mateusz pisał wcześniej o wszystkich zmianach...
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Forum itd.

Postprzez MarcepanowyPiesek 18 Lip 2009, 11:38

Dokładnie to miałem na myśli Okocza.
Wyślę zaproszenia na LOCKERZ PM
Awatar użytkownika
MarcepanowyPiesek
~user
 
Posty: 555
Dołączenie: 29 Lis 2006, 17:54
Miejscowość: Turek
Pochwały: 23



Forum itd.

Postprzez Bezowy 18 Lip 2009, 11:44

To jak juz piszecie o zmiana to i ja sie dolacze, czasy sa takie ze forum juz nie stoi na serwerze co ma 50kbs wysylu, wiec ja za tym zeby naprzyklad powiekszyc troche avatary.

Up.programosy zapomnij ze wyslesz na plik powyzej 2mb niema zadnej informacji jaki jest limit wielkosc pliku, wiec czekasz jak ci uploaduje, a jak skonczy to dostajesz mile info ze pliku niedalo rady zaladowac.

Wojtasgls napisał(a):Pytam się Cie publicznie twój kolega EMO dlaczego jest szefem modów choć narobił bałagan i znikł.


Swieta prawda jestem juz tu troche czasu i powiem szczerze ze niemam pojecia kto to jest, to z jakiej racji jest szefem Modow ktory ma tyle zainteresowania co nic.

Xfire napisał(a):no coś trzeba zrobić. najlepiej jakby zacząć od przywrócenia starego rotfla

masz racje Xfire za przywroceniem starego rofla bylo 90% uzytkownikow ale zapomnij bo wyglada na to ze my mamy to malo dogadnia a raczej powinno byc inaczej.

Edit:

Co do tych Avatarow to jak ktos ma slabe polaczenie to powinnabyc opcja w profilu nie wyswietlaj Avatarow i sygnaturek i problem rozwiazany.
Ostatnio edytowany przez Bezowy, 18 Lip 2009, 13:55, edytowano w sumie 1 raz
Intel I7 930/1366 Asus P6T SE, 6x 2048 OCZ Blade ,Saphire Radeon 5870, Silverstone 850w,Benq G2420HD & LG L226W 4x SAMSUNG 1TB SATA 3,5" HD103SJ - Raid 0. Sprzedam Kilo Kartofli sciana. Odplynalem w Rift[Whitefall] Nie pomagam przez PW!
Awatar użytkownika
Bezowy
~user
 
Posty: 1297
Dołączenie: 19 Wrz 2006, 17:11
Miejscowość: Eriador
Pochwały: 91



Forum itd.

Postprzez Lukesh 18 Lip 2009, 12:35

Programosy sa juz nie tym forum co kiedys, to prawda, a i wiekszosc stalych uzytkownikow jest tu zwyczajnie z przyzwyczajenia, ewentualnie z powodu jakis zawartych tu znajomosci.
Sam nie mam ostatnio czasu zeby usiasc przed komputerem, co dopiero, zeby czynnie udzielac sie na forum, co nie znaczy, ze tu nie zagladam, bo kilka, a czasem i kilkanascie razy dziennie jestem online, przegladam, czytam... ale czesto nawet nie ma co odpisac, bo wiekszosc z problemow, ktore miewaja uzytkownicy zostala juz na forum rozwiazana - czasem wystarczy uzyc szukajki, innym razem googlarki - i jest. Takze jaki to ma sens...?

A o spotkanie Wojtku sie nie martw, bo w swoim gronie na pewno gdzies tam sie w najblizszym czasie stykniemy ;)
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Forum itd.

Postprzez wojtas 18 Lip 2009, 16:27

Lukesh napisał(a):Takze jaki to ma sens...?


ale co ma sens ? Wg mnie potrzebne są konkretne prawdziwe zmiany które pomogą forum w dalszym rozwijaniu sie :) tyle ode mnie bo czekamy na Matiego decyzje
Image
Awatar użytkownika
wojtas
*mod
 
Posty: 18165
Dołączenie: 13 Sty 2006, 16:00
Miejscowość: Krzeszyce
Pochwały: 1656



Forum itd.

Postprzez eisu 18 Lip 2009, 20:21

badz my szczerzy liczy sie tylko strona glowna ... http://www.programosy.pl (wszyscz pewnie wiedza dlaczego) forum to taki dodatek...
Image
Awatar użytkownika
eisu
~user
 
Posty: 1451
Dołączenie: 02 Sty 2007, 01:32
Miejscowość: Bliżyn / Stratford upon Avon UK
Pochwały: 33



Forum itd.

Postprzez MUTOPOMPKA 18 Lip 2009, 22:22

Cóż. Od jakiegoś czasu miałem także napisać o "starzyźnie" :)

Wg mnie coś tu było "nie halo". Był Magik - znikł, pojawił się - pozmieniał wiele (personalnie) i znów znikł. Teraz tylko czekać, aż się pojawi. :1: :roll: :? (o ile się pojawi).
Od momentu zmian przez Magika coś "pękło". Wg mnie zmiany były dokonywane przez nie MaTiego, ale Magika i pod jego wpływem i wizją nowego forum. A że nie wypaliło -> cóż. Takie życie. Zwinąć manatki też można i życie się będzie jakoś toczyć (na forum również).

Nadal czekam(czekaliśmy) od Magika uzasadnienia, dlaczego usunięto starą ekipę. Co takiego się stałosie :) że musieliśmy "polecieć"? Nie mam pretensji, że nie mam "zielonego" ale wg mnie powinno się podać, iż z takiego a takiego powodu usuwa się ze stanowiska.
A tak? Myśleć można, iż: przyszedł z nikąd Magik, namotał, pousuwał "niewygodnych" i widząc, że jest nie tak jak chciał -> usunął się w cień i znikł. Ot. tak wg mnie to wyglądało.

A co do zmian - to jakie by miały być? Nowe subfora? O programowaniu? A ilu z Nas (userów) zna się na C++, Delphi, Pascalu, pisaniu makr, assemblerze itp? Tworząc nowy dział/subforum trzeba mieć zaplecze "osobowe", (tzn. osoby znające się na programowaniu, jeśli chodzi o subforum programistyczne). I jaki byłby jego cel? Zlecanie pisania programów, czy pomoc w rozwiązaniu problemów ze składnią pisanego programu przez autora wątku, czy podpowiedziami optymalizacji pisanego kodu? Na to trzeba popatrzeć, gdyż postawienie subfora jest to dosłownie "3 kliknięcia". Ale czy będzie rozwijane? TU bym się zastanowił i to poważnie.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Forum itd.

Postprzez Szejdi 18 Lip 2009, 22:28

Hmm.. to forum zaczęło się chrzanić w 2006 i od tamtej pory jest coraz gorzej. Były ciągle roszady i utarczki między moderatorami i między moderatorami a userami. Nic od tamtej pory się nie polepszyło, nikt nowy na forum nie przyszedł, nikt nic nowego nie wniósł oprócz Magika, ale jego historię każdy zna.
Ale co ja się to będę po raz n-ty rozpisywać, ja nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Szejdi
~user
 
Posty: 58
Dołączenie: 02 Sie 2008, 21:16
Pochwały: 3



Forum itd.

Postprzez MUTOPOMPKA 18 Lip 2009, 22:35

Szejdi napisał(a):nikt nic nowego nie wniósł oprócz Magika, ale jego historię każdy zna.
A co takiego nowego wniósł Magik?
I jaka była/jest jego historia? Już Ci odpisuję:
HISTORIA MAGIKA:
Na początku był @Magik
I wrzucał linki z nielegelnym stuffem.
Wszyscy Go wielbili.
W pewnym momencie przejście na "legal"
I zero warezu.
@Magik znika (jak to magik). :)
Przez okres kilkunastu miechów życie toczy się powoli
Nagle wielki powrót @MAgika (jak to magik).
Nowi ludzie we władzy/nowe zmiany/wizje zmian
@Magik znika (jak to magik).

I oto cała historia. :)
Something else?
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Forum itd.

Postprzez Szejdi 18 Lip 2009, 22:41

No ja dokładnie o tym piszę, narobił zamieszania, MaTi mu zaufał i tyle go widzieliście.
Awatar użytkownika
Szejdi
~user
 
Posty: 58
Dołączenie: 02 Sie 2008, 21:16
Pochwały: 3



Forum itd.

Postprzez ToServeAndProtect 18 Lip 2009, 22:46

MUTOPOMPKA, zapomniałeś o emusiu <lol>

też nie lubię takiej zmiany. tego jak przyszedł coś zrobił/czegoś nie zrobił i poszedł sobie


Programowanie jakie widziałem tutaj na forum to w większości prace domowe. W userzy chcą by odwalono za nich czarną pracę. Jednak są ci lepsi którzy sami się postarają, napiszą program i w razie czego pomożemy poprawić. Ale działu nowego tworzyć nie trzeba
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Następna

Powróć do Użytkownicy o Programosy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości