• Ogłoszenie:

Zniekształcone czcionki, niebieskie kropki na yt

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Zniekształcone czcionki, niebieskie kropki na yt

Postprzez Jacho 25 Lis 2019, 20:39

reklama
Witam,

Od jakiegoś tygodnia zauważyłem dziwne zmiany na ekranie swojego komputera. Pierwszy problem: po wejściu np. w Ustawienia lub Menu Start lub wyników wyszukiwania w przeglądarce (sprawdzałem na Edge i Chrome) niektóre znaki w tekście są zniekształcone, po poruszeniu np. kółkiem w górę i w dół naprawiają się, ale zniekształcają się inne itd. Przykłady poniżej:
Image
Image
Druga rzecz, którą zauważyłem to niebieskie kropki występujące na niektórych wideo na YT:
Image

Nie wiem od czego się to zaczęło. Zakładam, że od instalacji aktualizacji Windowsa lub sterowników od grafiki. I teraz tak: pierwsze co zrobiłem to: testowałem różne rozdzielczości, skalowania, podłączanie drugiego monitora przez HDMI, kalibracja czcionek - brak efektów. Następnie zresetowałem komputer do stanu początkowego, usuwając wszystkie pliki i ustawienia. Nic. Myślę sobie, żeby wykluczyć całkowicie działanie wirusów - zainstalowałem system od nowa (Windows 10) wraz z formatem dysku. Problem nie ustąpił. Następnie zainstalowałem Windowsa 7 - okazało się, że w ogóle nie ma pod ten system sterowników i obsługiwany jest tylko Windows 10. Zainstalowałem więc ponownie Windowsa 10 (sprawdzałem też starszą wersję 1903 - bez zmian). Oczywiście sterowniki do grafiki też sprawdzałem - od najstarszych jakie znalazłem na stronie producenta (styczeń 2019) do najnowszych (listopad 2019) - na każdym to samo. Co ciekawe gdy całkowicie odinstaluję sterowniki od grafiki od Intela (tak, że w Menedżerze urządzeń jest jako karta graficzna tekst "Podstawowa karta graficzna Microsoft") to problem ustępuje. Jednak to rozwiązanie mnie w ogóle nie satysfakcjonuje, bo wtedy nie działa HDMI i nie da się np. ustawić jasności, itd. (wiadomo jak to jest bez sterownika :) ) Nie mam już pomysłów, co może być nie tak. Czy to pechowy model, który jeszcze nie otrzymał aktualizacji sterowników do karty graficznej lub Windowsa czy może karta graficzna się psuje i takie są tego objawy?

Jeśli ktoś miał podobny problem lub jakieś pomysły to proszę o komentarz.

Na koniec jeszcze dane o sprzęcie:
ASUS VivoBook R520UA
Windows 10 Pro v. 1909
grafika: Intel UHD Graphic 620
sterownik: Intel Graphics 26.20.100.7463
Jacho
 



Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości