• Ogłoszenie:

Nawracająca infekcja

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Nawracająca infekcja

Postprzez Ewa z kłopotem 12 Mar 2017, 23:21

reklama
Witam,czy ktoś zmaga się jak ja z pixel.yabidos.com?Nie wiem skąd się to licho wzięło,na win xp.W firefox oglądam oferty Allegro,jakieś buty na wiosnę.I wyłazi okno komunikatu,że jakiś pixel.yabidos.com jest skryptem który trzeba albo "kontynuuj,debuguj skrypt,przerwij"Przerywam.Wpisałam w google tę nazwę,i wyszło że jakiś naprawdę zjadliwy diabeł.Ale nie atakuje polskich stron bo nikt z polskich forów nie zgłasza tego problemu.Co to jest?Zresetowałam Firefoxa,i był przez pół godziny spokój.Potem znowu na Allegro się pojawił.
Ewa z kłopotem
 



Nawracająca infekcja

Postprzez Garu 13 Mar 2017, 12:57

Wystarczy, jak znajdziesz ciasteczko pixel.yabidos.com w prywatność, wyświetl ciasteczka. Po znalezieniu skopiuj na mysz nazwę host i dodaj do moje filtry ublock origin.
W pliku profilu usuń superciasteczko tego dziada - otwórz w notatniku SiteSecurityServiceState.txt i nawet możesz wszystko usunąć, potem menu plik i dajesz na zapisz.

Prawdopodobnie masz malware, załóż konto i zaloguj się na forum, w dziale bezpieczeństwa daj temat, załącz wymagane logi FRST (info w przypiętym temacie).
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Nawracająca infekcja

Postprzez Ewa z kłopotem 13 Mar 2017, 22:37

W ciasteczkach ani dudu,nie ma takiego pliku.Usunęłam całkiem treść SiteSecurityServiceState.txt.I przestało nawiedzać.Hurra.!
Dziękuję bardzo Garu za pomoc,to jest dobre Bractwo Nieustającej Pomocy w tych ulubionych przeze mnie Programosach.
Ewa z kłopotem
 



Nawracająca infekcja

Postprzez Łowca Androidów 14 Mar 2017, 12:57

Zanim zawrócisz tyłek w dziale BEZPIECZEŃSTWO pobierz AdwCleaner
https://toolslib.net/downloads/finish/1/
Uruchom - wciśnij przycisk Skanuj - po zakończeniu skanowania uaktywni się przycisk Oczyść - nic w programie nie zmieniaj, nic nie odznaczaj - wciśnij przycisk Oczyść - potwierdź wszelkie komunikaty, nastąpi ponowne uruchomienie. Powinno to rozwiązać Twój problem, jeśli nie wówczas załóż wątek w dziale BEZPIECZEŃSTWO
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Nawracająca infekcja

Postprzez Ewa z kłopotem 15 Mar 2017, 23:37

Do Łowcy Androidów..Takie cytaty kobiet nie wzruszają.Co innego uśmiech...:-)
Zanim zaczęłam zawracać głowę fachowcom z Programosów,przekopałam system Hunterem,Malwarebytes malware,Dr.webem,i tymże właśnie Adwcleanerem.Wyrzuciło w jego przypadku jakieś 8 znależnych,ale nie pomogło.Ale dziękuję za radę.
Ewa z kłopotem
 



Nawracająca infekcja

Postprzez AdamPL234 17 Mar 2017, 11:13

Co do usuwania Adware, mogę zaoferować jeszcze dokładniejszy skan programami Emsisoft Emergency Kit, HitmanPro oraz Zemana.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Nawracająca infekcja

Postprzez Łowca Androidów 17 Mar 2017, 18:37

AdamPL ty juz lepiej nie polecaj. Będziesz potem sprzątał syf po Zemana?

Ewa - cytan nie miał na Tobie zrobić wrażenia, a usmiech mogę zaserwować, ale w realu.

Nie napisalaś co używałaś, a to znacznie ułatwiłoby zalecenia.
Skoro zastosowałaś to co podałaś to pozostaje jedynie rejestracja tu na forum i wątek w dziale BEZPIECZEŃSTWO

Infekcja może jeszcze siedzieć w tymczasowych katalogach i to nie tylko usera, ale i przeglądarek.
Zanim rejestracja to prosta czynność.
Pobierz FRST 32 lub 64 bitowy w zależności od systemu jaki posiadasz. Mniemam, że wieesz jak sprawdzić czy masz wersję systemu 32 czy 64 bitową.
FRST pobierz stąd:
http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

Zapisz NA PULPICIE
Do notatnika wklej poniższe:
Kod: Zaznacz wszystko
EmptyTemp:

Notatnik zapisz na pulpicie pod nazwa fixlist.txt
Teraz jak już na pulpicie masz program FRST i fixlist.txt - uruchom FRST i wciśnij przycisk NAPRAW
Program rozpocznie czyszczniee wszystkich tymczasowych katalogów.
Po zakończeniu wyskoczy komunikat o zakończeniu pracy - wciskamy OK - nastąpi ponowne uruchomienie komputera.
Jeśli nadal infekcja będize aktywna - pozostaje j/w rejestracja.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości