• Ogłoszenie:

Vga no signal, swieci mysz,klawa,sluchawki.podczas rozgrywki

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Vga no signal, swieci mysz,klawa,sluchawki.podczas rozgrywki

Postprzez Kuba!!! 02 Paź 2016, 02:05

reklama
Witam.
Mam problem z komputerem. Mianowicie gdy gramw gre typu cs go,ogladam filmy w internecie, czy uzywam photoshopa nadchodzi moment gdy komputer sie zawiesza, i pojawia sie czarny ekran z napisem vga no signal. Mysz,sluchawki,klawiatura swieca sie ale nie funkcjonuja. Dziala tylko reset komputera. Problem wystepuje nieregularnie, tzn zdarza sie ze moge pograc caly dzien bez problemu a na nastepny nie moge nic zrobic bo jak wlacze rozgrywke to od razu zalcza sie vga no signal. Komputer oddawalem do 3 serwisow to nic nie pokazywalo ze problemem moze byc karta graficzna. Monitor tez mam dobry bo sprawdzalem na innym komputerze. Inny monitor podlaczalem do mojego kompa i dzialo sie to samo. Mial ktos podobny problem?? Niestety Panowie w serwisach nic wiecej nie sa w stanie zrobic:( ponizej wypisuje parametry komputera. Prosze o pomoc!!


PROCESOR: AMD ATHLON(TM) II X4 640 PROCESSOR 3.00 GHZ

KARTA GRAFICZNA: AMD RADEON HD 5700 SERIES

PŁYTA: MSI MS-7599

ZASILACZ: ocz 500sxs2
Kuba!!!
 



Vga no signal, swieci mysz,klawa,sluchawki.podczas rozgrywki

Postprzez AdamPL234 02 Paź 2016, 08:39

Czy sterowniki masz najnowsze zainstalowane lub nie są przypadkiem uszkodzone? Program do czyszczenia systemu nie usunął potrzebnych plików w systemie? Czy na innym systemie operacyjnym dzieje sie to samo? Jaka jest temperatura podzespołów gdy grasz w coś lub oglądasz na Youtube? Według mnie temperatura 80C* może powodować problemy stabilności i powodować przegrzewanie karty graficznej, dysku, płyty głównej i procesora, nie podkręcałeś podzespołów bez odpowiednich rzeczy?
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Vga no signal, swieci mysz,klawa,sluchawki.podczas rozgrywki

Postprzez Kuba!!! 02 Paź 2016, 10:50

Tak w serwisie zaktualizowali sterowniki do najnowszych.Wszystkie pliki są zainstalowane nic nie zostało usunięte. Zostały wymienione pasty przy procesorze i temperatura nie podskakuje do 80C. Nigdy nic niebpodkrecalem przy kompie :(
Kuba!!!
 



Vga no signal, swieci mysz,klawa,sluchawki.podczas rozgrywki

Postprzez AdamPL234 02 Paź 2016, 17:29

A na innym systemie operacyjnym dzieje sie to samo? Czy miejsce dla kabla od monitora nie jest ciasne? Odłącz kabel od Monitora i podłącz ponownie, zobacz czy problem znikł lub został. Jeżeli problem nie został rozwiązany, sprawdź czy wszystkie ustawienia są ustawione na domyślne.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Vga no signal, swieci mysz,klawa,sluchawki.podczas rozgrywki

Postprzez Kuba!!! 02 Paź 2016, 20:31

Próbowałem na Windows 10 i to samo. Jeśli chodzi o monitor jak i kabel to próbowałem na dwóch monitorach i działo sie to samo. Dzisiaj jeszcze raz próbowałem podłączyć inna kartę graficzna i na gforcie działo sie to samo.. mam pytanie czy może to jeszcze zależeć od zasilacza?? Czy prawdopodobniejsza opcja będzie płyta główna do wymiany??
Kuba!!!
 



Vga no signal, swieci mysz,klawa,sluchawki.podczas rozgrywki

Postprzez AdamPL234 03 Paź 2016, 07:24

Pokaż screena z jakiegoś programu który pokazuje temperature podzespołów komputera np: z HWMonitor, wtedy sie przyjrze bardziej czy coś przekracza temperature powyżej 75C*.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości