• Ogłoszenie:

P2p

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

P2p

Postprzez Elee 15 Sty 2016, 23:12

reklama
Witam. Mam dziwny problem z sciąganiem z p2p. Kiedy mam wlaczonego Utorrenta na pierwszym planie to transfer idzie pelna para, 2MB/s. Natomiast kiedy go minimalizuje i np. odpalam gre, predkosc spada do około 100 kb/s. Probowalem ustawiac priorytet w menadżerze na wysoki, ale nic to nie daje ;). Ktos pomoze z tym fantem?

Pozdrawiam :)
Elee
 



P2p

Postprzez Łowca Androidów 15 Sty 2016, 23:20

Ja nie pomogę, ale zapytam.
Czy zdajesz sobie sprawę, że korzystając z Utorrenta jesteś piratem?
Pobierając pliki z automatu je udostępniasz - czyli łamiesz prawo i kiedyś możesz mieć (jak to się mówi) wjazd na chatę
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



P2p

Postprzez Elee 15 Sty 2016, 23:33

Z tego co się orientuje, to jeżeli cos sciagam nie czyni mnie piratem. Musze ta tresc rozpowszechniać żeby się nim stać. No i tez istnieje zasada 24 albo 48 godzin. Jeżeli usune ten plik w tym czasie to raczej nie "pirace"... A pozatym mogę pobierac rowniez plik ogólnodostępny ( mody do gier itp. ) za pomocą Utorrenta, tego nie można nazwac piractwem.
Elee
 



P2p

Postprzez Łowca Androidów 16 Sty 2016, 01:01

Elee napisał(a):Musze ta tresc rozpowszechniać żeby się nim stać


Czyli jednak nie jesteś zorientowany.
Uzywasz programu, którego zasady działania nie znasz.
Pobierając przy uzyciu Utorrnta z automatu udostępniasz ten plik innym w sicei. Jesteś w trakcie pobierania jednym z sedów czyli stajesz się piratem
Nie ma opcji w tym programie (i w żadnym innym p2p), aby wyłączyć udostepnianie pobieranego pliku.

Jesli zaś codzi o zasadę 24 lub 48 godzin to jest to totalna bzdura - nie mam pojęcia kto to wymyślił.
Nasze prawo zezwala na pobieranie z sieci dla własnych potrzeb i nie ma znaczenia jak długo dany plik przechowujesz.

Tutaj możesz sobie przeczytać jak działają torrenty:
http://techfresh.pl/torrenty-jak-dzialaja-sieci-p2p-czy-sa-legalne/

żeby ci ułatwić to zacytuję to co najistotniejsze:
...każdy użytkownik, który pobrał już pewien fragment pliku, udostępnia go innym
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



P2p

Postprzez marcin19 16 Sty 2016, 22:23

Łowca Androidów napisał(a):Ja nie pomogę, ale zapytam.
Czy zdajesz sobie sprawę, że korzystając z Utorrenta jesteś piratem?
Pobierając pliki z automatu je udostępniasz - czyli łamiesz prawo i kiedyś możesz mieć (jak to się mówi) wjazd na chatę


Łowca Androidów napisał(a):
Elee napisał(a):Musze ta tresc rozpowszechniać żeby się nim stać


Czyli jednak nie jesteś zorientowany.


Widocznie Ty też nie jesteś zorientowany
Wiesz, czym jest Ubuntu? Spojrzyj na stronę http://ubuntu.pl i poczytaj na google, DARMOWE ubuntu możesz ściągnąć przez utorrenta, deluge, qbtorrent czy jakikolwiek inny program do ściągania torrentów, co nie oznacza, jak to napisałeś, że będziesz mieć kiedyś wjazd na chatę, więc nie wprowadzaj w błąd osoby, która nie napisała, jakie pliki ściąga i odpowiedz na pytanie zawarte w temacie lub raportuj posta.

Do tematu, na pierwszym planie znaczy widzisz okienko od utorrenta czy korzystasz z przeglądarki a utorrent jest widoczny na pasku zadań? Jaką grę odpalasz? Internetową przez przeglądarkę, zainstalowaną na komputerze, która nie wymaga połączenia z internetem czy zainstalowaną na komputerze, która wymaga połączenia z internetem?
Podpis:
Opcjonalny podpis, który może pojawiać się na dole Twoich wiadomości.
marcin19
~user
 
Posty: 921
Dołączenie: 01 Lip 2006, 11:43
Pochwały: 22




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości