• Ogłoszenie:

Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez MKMethosPL 26 Mar 2014, 17:04

reklama
czy czarna lista zasilaczy to prawda i czy zasilacze mozna modzielic na niebezpieczne i na niewydajne ? jezeli tak to jak wyglada ta lista po tym podziale
MKMethosPL
 




Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez MKMethosPL 26 Mar 2014, 18:39

chodzi mi o czarna liste zasilaczy czy te zasilacze mozna podzielic na niebezpieczne i te niewydajne bo czarna lista sklada sie z wszystkich negatywnych zasilaczy np: takie co sa strasznie niebezpieczne,malo wydajne,głośne,słabo chłodzone,bez zabezpieczeń itp i wszystkie te typy zasilaczy sa zebrane w jedną czarna liste
mam 2 zasilacze czarnej listy ale nie wiem czy sa niebezpieczne czy terz poprostu maja oszukana wydajność lub czy chodzi tylko o ich glosnosc itd.
MKMethosPL
 



Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez Mikou@j 26 Mar 2014, 18:44

Podaj co to za zasilacze są.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez MKMethosPL 26 Mar 2014, 18:57

LOGIC-400ATX -400 w

http://img18.tablica.pl/images_tablicapl/109861767_1_644x461_zasilacz-logic-400-atx-do-komputera-stacjonarnego-lomza.jpg

Altis ATX300 pt (ec) -300 w

"pentium 4 3ghz ready" z niego troche smierdzi jagby sie kiedys przegrzal

i specyfikacja mojego pc bo sie przyda -| CPU:intel celeron 2,4GHz |GPU: GIGABYTE GeForce 7600GS | 1,5GB Ram DDr | płyta główna: ASUS P4GE-MX | HDD:ST380215A (80GB)
MKMethosPL
 



Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez MKMethosPL 26 Mar 2014, 20:01

sciana sciana sciana sciana

dlugo jeszcze ?
PC: | CPU:intel celeron 2,4GHz |GPU: GIGABYTE GeForce 7600G | 1,5GB Ram DDr | płyta główna: ASUS P4GE-MX | HDD:ST380215A (80GB)
Awatar użytkownika
MKMethosPL
~user
 
Posty: 36
Dołączenie: 26 Mar 2014, 19:59



Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez Tres3K 26 Mar 2014, 20:45

MKMethosPL napisał(a):dlugo jeszcze ?


Każdy pomagając tutaj dobrowolnie poświęca swój cenny czas, nie biorąc nic w zamia, więc uwierz mi, pospieszanie nic tutaj nie da.
OFF :arrow: CPU : AMD Phenom II X4 945 3GHz + BOX Cooler MoBo : AsRock N68C GS-FX RAM : GOODRAM 3gb DDR2 GPU : Radeon HD7770 OC HDD : WD 500GB PSU : Chieftec 400W CASE SPC Brutus M23 Pure Black NET 34/2,5 [mb]
ON :arrow: Acer Aspire E1-571
Awatar użytkownika
Tres3K
~user
 
Posty: 464
Dołączenie: 17 Lis 2012, 22:58
Miejscowość: Tak.
Pochwały: 11



Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez MKMethosPL 26 Mar 2014, 22:20

to kto pomoże z zasilaczami bo nie wiem czy sa bezpieczne i czemu wyladawaly na czarnej liście
PC: | CPU:intel celeron 2,4GHz |GPU: GIGABYTE GeForce 7600G | 1,5GB Ram DDr | płyta główna: ASUS P4GE-MX | HDD:ST380215A (80GB)
Awatar użytkownika
MKMethosPL
~user
 
Posty: 36
Dołączenie: 26 Mar 2014, 19:59



Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez ToServeAndProtect 26 Mar 2014, 22:36

MKMethosPL, przeczytaj temat który dostałaś od MaTiego a dowiesz się
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez MKMethosPL 27 Mar 2014, 14:17

:evil: mam w dupie taką pomoc czy zrozumiałeś pytanie ? chodzi mi o to że mam 2 zaśilacze z czarnej listy i nie wiem czy są bezpieczne a jeżeli są bezpieczne to chce wiedzieć czemu są na tej czarnej liście a tam tego nie ma ! tam jest tylko czarna lista i biała lista bla bla bla! :x
PC: | CPU:intel celeron 2,4GHz |GPU: GIGABYTE GeForce 7600G | 1,5GB Ram DDr | płyta główna: ASUS P4GE-MX | HDD:ST380215A (80GB)
Awatar użytkownika
MKMethosPL
~user
 
Posty: 36
Dołączenie: 26 Mar 2014, 19:59



Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez ToServeAndProtect 27 Mar 2014, 17:17

gdyby były bezpieczne to by nie było ich na czarnej liście, troszkę logiki.
jest wyraźnie napisane. zasilacze marki LOGIC i ALTIS są na czarnej liście więc są niebezpieczne. jeszcze jakieś pytania?
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez Tres3K 27 Mar 2014, 17:30

MKMethosPL napisał(a):mam w dupie taką pomoc


Trochę kultury. Jeśli już ktoś Ci pomaga, to to doceń, a nie zachowujesz się jak rozkapryszony dzieciak.
OFF :arrow: CPU : AMD Phenom II X4 945 3GHz + BOX Cooler MoBo : AsRock N68C GS-FX RAM : GOODRAM 3gb DDR2 GPU : Radeon HD7770 OC HDD : WD 500GB PSU : Chieftec 400W CASE SPC Brutus M23 Pure Black NET 34/2,5 [mb]
ON :arrow: Acer Aspire E1-571
Awatar użytkownika
Tres3K
~user
 
Posty: 464
Dołączenie: 17 Lis 2012, 22:58
Miejscowość: Tak.
Pochwały: 11



Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez MKMethosPL 28 Mar 2014, 17:34

ToServeAndProtect napisał(a):MKMethosPL, przeczytaj temat który dostałaś od MaTiego a dowiesz się


jeżeli to nazywasz pomocą to się mylisz. a w tym podanym temacie nie ma podanych informacji dla czego dany zasilacz jest na czarnej liście jak mówiłem czarna lista zasilaczy składa się z wszystkich zasilaczy tych chińskich "gówien" co się nawet do prądu nie powinno podłączać ,tych niebezpiecznych co pala podzespoły i same siebie, oraz z oszukaną ą wydajnością co zasilacz 500 watt ma faktycznie 250 watt i do której z tych kategorii zaliczają się moje zasilacze co podałem ?

jakoś mam z pól roku zasilacz z czarnej listy i nic ni ucierpiało LOGIC-400ATX -400 w
PC: | CPU:intel celeron 2,4GHz |GPU: GIGABYTE GeForce 7600G | 1,5GB Ram DDr | płyta główna: ASUS P4GE-MX | HDD:ST380215A (80GB)
Awatar użytkownika
MKMethosPL
~user
 
Posty: 36
Dołączenie: 26 Mar 2014, 19:59



Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez Garu 28 Mar 2014, 18:17

Dociekliwość wskazana, ale grzebanie się w problemach i jeszcze wymagania pomocy, to zbytnie wysiłki.
Miałem w zestawie zasilacz Tracer. Zestaw z 2007 roku. W 2011 postanowiłem wymienić na fortrona. Powód - Tracer był na czarnej liście.
Po poczytaniu, że to główny "specjalista" od palenia płyt, wymieniłem go z czystym sumieniem. Zyskałem na ciszy i świętego spokoju, że badziewie może uszkodzić pc.
Nawet kierując się kryteriami białej listy, to też trzeba korzystać z wiedzy, którą nieodpłatnie dzielą się internauci. Weź taki przykład - chcesz kupić dobrą kartę graficzną, ale z tych, co "dobrze grzeją", mimo systemu chłodzenia. No i masz dobrać zasilacz, dobry zasilacz. Gdy dobrze poczytasz o zasilaczach OCZ, to dojdziesz, że podczas eksploatacji, przy ciężkim graniu, też potrafią być piecami. Wiadomo, że trzeba wybrać takie zasilanie, który przy dużym poborze mocy, mniej grzeje.
Gdy nie stać Cię na Enermax, to powinien być stabilny Fortron. Przynajmniej. A dywagacje?
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez Tres3K 28 Mar 2014, 20:32

MKMethosPL napisał(a):jeżeli to nazywasz pomocą to się mylisz.

Nie, nie myli się. To jest pomoc. Po co miałby przepisywać to jeszcze raz?

MKMethosPL napisał(a):do której z tych kategorii zaliczają się moje zasilacze co podałem ?

Do czarnej listy.

MKMethosPL napisał(a):a w tym podanym temacie nie ma podanych informacji dla czego dany zasilacz jest na czarnej liście


Jest :

Wolimy kupić zasilacz za kilkadziesiąt złotych do zestawu za kilka tysięcy - nie zastanawiając się dlaczego jeden zasilacz o mocy (przynajmniej taka jest na nim napisana) np. 500W kosztuje 60zł, a inny 250zł? - jak widzimy taką różnicę, to oczywiście bierzemy ten tańszy, bo i po co (w naszym mniemaniu) za coś przepłacać skoro można mieć (niby to samo) taniej.
Prawda jest taka, że to nie jest to samo - jest to tandetna podróbka, która ma słabe poszczególne linie napięciowe oraz nie jest w stanie utrzymać ich na stałym poziomie, co więcej... napisana na nim moc jest sporo zawyżona. Także zabezpieczenia oraz chłodzenie w takowym sprzęcie pozostawiają wiele do życzenia.
W przypadku jakiejkolwiek awarii tandetnego zasilacza (nierzadko występują) często uszkodzeniu ulegają także inne podzespoły (procesor, karta graficzna, płyta główna, dysk - a z nim nasze cenne dane, ...) naszego komputera.

Ktoś powie "mam zasilacz no name i działa mi dobrze".
Owszem działa 'dobrze', ale nie zapominajmy, że kij ma dwa końce. On wcześniej, czy później i tak padnie – a z pewnością nie poinformuje nas o tym chwilę wcześniej.
W najlepszym wypadku wymiana zasilacza ożywi komputer, w najgorszym pożegnamy się z nim na zawsze.
Także na pewno nie warto ryzykować uszkodzenia całego komputera, aby zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych.
OFF :arrow: CPU : AMD Phenom II X4 945 3GHz + BOX Cooler MoBo : AsRock N68C GS-FX RAM : GOODRAM 3gb DDR2 GPU : Radeon HD7770 OC HDD : WD 500GB PSU : Chieftec 400W CASE SPC Brutus M23 Pure Black NET 34/2,5 [mb]
ON :arrow: Acer Aspire E1-571
Awatar użytkownika
Tres3K
~user
 
Posty: 464
Dołączenie: 17 Lis 2012, 22:58
Miejscowość: Tak.
Pochwały: 11



Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez BZIKU 28 Mar 2014, 21:57

Może teraz czas na moją odpowiedź :lol:
Jak myślisz MKMethosPL,taka lista wzięła się z kapelusza?
Chcesz,nie słuchasz-używaj;ale po jaki koń pytasz-a zarazem się wykłócasz?
Masz we dupie pomoc..długo jeszcze....hmmmmm...Chyba coś nie teges
Ale ok,może obrazowo wytłumaczymy
Zerknij w temat -> bzikotesty
Zauważysz tam zasilacz Topower TOP-750P1 U12 EZ ,ciężko bo prawie 7 l minęło i nie znajdziesz juz go raczej nowego.Do tego konfigu był za silny,wystarczyłoby 550w
Ja jednak mam taką zasadę i zboczenie (czysto zawodowe),iż uważam że elektrownia i obudowa to podstawowe 2 elementy na które powinno kłaść się duży nacisk.Zasilacz z rezerwa na wypadek co by było gdyby...,a obudowa ma być nie zasobnikiem na syf i kurz-a dobrze wentylowaną "chłodnicą"
Teraz fotki:
Topower

Image

Image

Twój Logic

Image

Image

Widzisz już różnicę?Sam wygląd okablowania wystarczy....
Podejrzewam iż spokojnie ze 2 takie zasilacze jak Twój nie dorównają wagą jednemu markowemu,heh..
Mego sprzętu z linka już dawno nie ma i nie wróci :cry: ,ale jest coś...Pewnego razu z niby czystego nieba przyszło jedno,jedyne pierd***ie...Nawet nie było typowej burzy..huk,ciemność-komp nie działa,i brak prądu na całej ulicy..Poszło wtedy kupę sprzętu ludziom jak walnęło po linii.Mój frojnd (tez forumowy) bladi1492 chyba to pamięta ile ludziom popaliło wtedy sprzętu agd.Topower mnie wtedy uratował.."Spalił się",ale nie puścił nic dalej.Zresztą po nieskomplikowanej naprawie we warsztacie wrócił do życia...
Masz już chyba wystarczająco info.A jeśli jednak nadal Ci mało,skocz na inne fora z tym samym pytaniem :lol: :lol: :lol: ....Odpowiedź jaka uzyskasz juz mogę sobie wyobrazić, :D :D
Tres3K, :ok: precyzyjna odpowiedź :ok:
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez MKMethosPL 29 Mar 2014, 18:42

różnica jest taka że zdjęcia mojego logica są nie wyraźne ;D

rozumiem o co chodzi ale czy mogę go na razie używać logica czy to kompletna tandeta bo na razie działa ;P ii ps ludzie czasem wywalają stare pc lub sprzedają za niskie ceny czasem nawet nie wiedząc co w nich jest lecz nigdy w takim pc nie spotkałem zasilacza z białej listy czarna lista jest ale jakoś wszyscy ją chyba ignorują :?
PC: | CPU:intel celeron 2,4GHz |GPU: GIGABYTE GeForce 7600G | 1,5GB Ram DDr | płyta główna: ASUS P4GE-MX | HDD:ST380215A (80GB)
Awatar użytkownika
MKMethosPL
~user
 
Posty: 36
Dołączenie: 26 Mar 2014, 19:59



Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez ToServeAndProtect 29 Mar 2014, 18:46

Nie wszyscy ale większość i nie ignorują tylko nie wiedzą. A sprzedawcy robią wszystko by wcisnąć kit i sprzedać
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Zasilacze bezpieczne i niebezpieczne?

Postprzez apg2312 29 Mar 2014, 19:49

MKMethosPL - postaw się w sytuacji zwykłego Kowalskiego czy Nowaka, który nie ma pojęcia o komputerach. Idzie taki gość do marketu czy do sklepu, gdzie
po pierwsze - obsługa zna się na sprzęcie choćby wcale (to już nie raz przerabiałem np. w MediaMarkt czy nawet "specjalistycznych" sklepach komputerowych)
po drugie - ma prowizję od sprzedaży
i pyta się sprzedającego o komputer. Takiemu laikowi idzie wcisnąć przy odrobinie szczęścia wszystko, byle by miało jak najwięcej giga czy mega. A kto się pyta, jaki zasilacz jest wsadzony w kompie z marketu ? Znasz takie osoby ? Bo ja nie. A nawet jak ktoś się zapyta, to sprzedający wciska jakiś kit o 500, 600 czy nawet 700 W zasilaczu, który w każdym razie starczy na wszystko. I wszyscy są szczęśliwi...przynajmniej do czasu.
Przypuszczam zresztą, że sam do niedawna ani nie słyszałeś o czarnej liście zasilaczy, ani nawet nie do końca wiedziałeś, co za cudo masz w komputerze. Ale raz, drugi, trzeci zobaczyłeś gdzieś jakiś test na necie, wątek gdzieś na forum, może jakiś kolega cię uświadomił, i nagle obudziłeś się z ręką w nocniku.
I zamiast po prostu przyjąć do wiadomości, że masz zasilacz z czarnej listy, zaczynasz tworzyć jakieś dziwne teorie.
Te listy są tworzone na podstawie doświadczeń tysięcy, jeśli nie milionów użytkowników komputerów z całego świata, i to w czasie wielu lat. I żeby nie było nieporozumień - znam osobiście osoby, które mają zasilacze z czarnej listy, i nic się z ich komputerami nie dzieje, a z drugiej strony mi osobiście szlag trafił trzy zasilacze Tagana (w tym jeden nówka prosto ze sklepu) i mój stary Enermax Liberty. Tylko wiesz, jaka jest różnica ?
Że te moje zasilacze postanowiły się przenieść w elektroniczny niebyt - ok, zdarza się, miały swoje lata, eksploatowane były niemiłosiernie. Ich prawo. Ale były na tyle uprzejme, że na zasłużoną emeryturę wybrały się same, bez reszty podzespołów komputerowych. Ta nówka też - poskładałem komputer, włączyłem, błysnęło, zaśmierdziało, wywaliło korki i tyle. Ale po wymianie zasilacza komputer chodził bez żadnych zastrzeżeń.
I choćby dlatego warto kupować zasilacze z białej listy. Bo gdybym zamiast Taganów i Enermaxa miał jakieś urządzenie zasilaczopodobne podwyższonego ryzyka z czarnej, to na 99% musiałbym kupić cały nowy komputer.
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości