• Ogłoszenie:

Czy antywirus jest na pewno niezbędny?

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Czy antywirus jest na pewno niezbędny?

Postprzez Gość 02 Lut 2013, 18:56

reklama
mam mały problem ,kupiłem używany komputer za 70 zł jego parametry to: procesor AMD Athlon(tm) XP 1.21 GHZ ,a ramu ma 448, jest bardzo słaby i odrazu po zakupieniu (bo miał wgranego oryginalnego windowsa), zainstalowałem comodo internet security premium komputer mulił ,wolno działał a łącze mam powolne i pierwsza aktualizacja comodo trwała ponad pół godziny a następne aktualizacje ok. 5 min odinstalowałem go ale 3 dni póżniej znowu go pobrałem bo bałem się że jakieś wirusy złapałem,ale czy jest powiedziane że gdy nie mam na kompie antywirusa to już jestem bardzo zagrożony? :?: ,aktualizacje automatyczne mam włączone ,zapore też. Myślałem by zostawić komputer bez antywirusa, pobrać program typu wirus remover i od czasu do czasu przeskanować system ale czy to dobre rozwiązanie ,czy wogule nie muszę instalować oprogramowania zabezpieczającego???
Gość
 



Czy antywirus jest napewno niezbędny?

Postprzez ToServeAndProtect 02 Lut 2013, 20:05

1. na takim komputerze to ja bym XP nawet nie instalował. co najwyżej 2000
2. antywirus czy cały pakiet zabezpieczeń jest raczej dodatkiem. warto zainstalować jakiś mało obciążający system. ale przede wszystkim to największym i najlepszym zabezpieczeniem jest SAM UŻYTKOWNIK
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Czy antywirus jest na pewno niezbędny?

Postprzez Sh@m@N 02 Lut 2013, 20:53

1. Ja bym zaczął od kupna baterii cr 2032 i po jej zamontowaniu ustawił odpowiednio parametry komputera. Widać, że masz wyzerowane ustawienia BIOS - żaden Athlon XP (poza jedynym Athlon XP-M 1400+, stosowanym w laptopach) nie pracuje z własnej woli na 1.2 GHz.
2. Dokupić za 20 - 30 zł 1 GB RAM (zgodną z pierwszą 512 MB - już po poprawnym ustawieniu BIOS).
3. Przy legalnym systemie skorzystaj z pakietu Microsoftu - Security Essentials.
4. Jak wyżej pkt. 2 ToServeAndProtect.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości