• Ogłoszenie:

Uszkodzenie produktu

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Uszkodzenie produktu

Postprzez Karol Kacewicz 19 Lis 2016, 22:54

reklama
Witam,
Mam pytanie. Wczoraj byłem na zakupach w supermarkecie. Gdy wiozłem wóżek zapatrzyłem sie na przecenioną butelkę wisky, i zahaczyłem o kant półki z wartościowymi butelkami. Spadła jedna butelka, podszedł ochroniach i kazał zapłacić za produkt. Niewiem czy dobrze zrobiłem płacąc za produkt, potrzebuję wiedziec na przyszłosc. :)
Karol Kacewicz
 



Uszkodzenie produktu

Postprzez apg2312 19 Lis 2016, 23:12

CzarnyWrzesien napisał(a):ty się mnie człowieku nie pytaj bo ja nie wiem takich rzeczy.

To po kiego grzyba się w ogóle odzywasz ?

Karol Kacewicz napisał(a):Niewiem czy dobrze zrobiłem płacąc za produkt

Nie masz żadnego wyboru. Zniszczyłeś mienie, to musisz za nie zapłacić. Gdybyś odmówił zapłaty, to zostałbyś zatrzymany przez ochronę, byłaby wezwana Policja a sprawa zostałaby oddana do sądu - co skutkowałoby tylko większymi kosztami.
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Uszkodzenie produktu

Postprzez JAn SUbOcz 19 Lis 2016, 23:19

To zależy od sieci.
Sklep powinien ułożyć tak produkty aby kupujący móg swobodnie oglądać go (art. 3 par.3 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej sprzedawca jest obowiązany zapewnić w miejscu sprzedaży odpowiednie warunki techniczno-organizacyjne umożliwiające dokonanie wyboru towaru konsumpcyjnego i sprawdzenie jego jakości, kompletności oraz funkcjonowania głównych mechanizmów i podstawowych podzespołów).
Nie można obciążyć więc klienta odpowiedzialnością za szkodę jeśli alejki były pozastawiane promocjami albo towary były poustawiane w dziwaczne piramidki.
Niestety ostateczną decyzję w tej sprawie jest w stanie podjąć tylko sąd.
Pozdrawiam :wink:
JAn SUbOcz
 



Uszkodzenie produktu

Postprzez apg2312 20 Lis 2016, 01:44

JAn SUbOcz napisał(a):To zależy od sieci.

Chyba rybackiej w tym wypadku :P
Pytający opisał sytuację :
Karol Kacewicz napisał(a):Gdy wiozłem wóżek zapatrzyłem sie na przecenioną butelkę wisky, i zahaczyłem o kant półki z wartościowymi butelkami. Spadła jedna butelka

więc nie ma tutaj mowy o tarasowaniu przejścia stertami promocyjnych towarów, których nie można ominąć.
Tak na marginesie - pokaż mi sklep, w którym kupując alkohol możesz sprawdzić jego jakość :D, że o kompletności i funkcjonowaniu głównych mechanizmów nie wspomnę :D
Niestety, tutaj sprawa jest prosta - zahaczyłeś o półkę, spadła i stłukła się flaszka, to trzeba za nią zapłacić. To nie McDonald's, gdzie mógłbyś się przed sądem bronić, że ponieważ ciągle myją tam podłogę to była śliska, i dlatego pośliznąłeś się i wpadłeś na półkę ;)
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Uszkodzenie produktu

Postprzez Garu 20 Lis 2016, 13:12

W Tesco przeciskałem się krowiastym wózkiem między paletami słoików zw śledziami. Nie doczekały się umieszczenia na półkach, bo zawadziłem o dolny róg palety i z 50 słoików zaliczyło posadzkę, czy też miały kolizję między sobą. Zdębiałem, a zaraz nadbiegło ze trzy panie i zabrały się za sprzątanie. Jedna mnie stanowczo wyprosiła i widać było, że tam jestem zbędny. Nawet nie dostałem opery, musiałem odejść i tylko kołatało się w głowie, ze nie każą płacić.
Właściwie, to przez chwilę najeżyłem się, żeby pojechać obsłudze za ciasnotę, za to, że krowiaste wózki ewidentnie się źle prowadzą, że to ich wina.
W podobnym przypadku narobiłbym rabanu i nie płaciłbym za whisky. Musieliby udowodnić w sądzie moją winę, że mają bezkolizyjne przejścia między półkami, a zwrotność wózków jest doskonała. Za chiny by tego nie udowodnili. Zresztą, monitoring by tylko potwierdził ich winę, bo w marketach nawet spieszenie się nie jest zabronione.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości