• Ogłoszenie:

Czarny monitor przy odpalaniu komputera.

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Czarny monitor przy odpalaniu komputera.

Postprzez Wojtooooo 13 Sty 2016, 11:30

reklama
Witam, wiem że podobny temat juz był ale mój problem jest trochę inny. Zacznę od początku. Siedziałem na kompie tak jak zawsze, wyłączyłem normalnie komputer a za godzinę gdy chciałem włączyć już miałem problem. Komputer odpalał ale był czarny ekran. Z początku szukałem na necie co to moze byc i wyciągnąłem kartę graficzną, na zintegrowanej odpalił normalnie. Karta poszła na gwarancje a gdy wróciła to powiedzieli mi ze jest dobra, ale dalej to samo się działo, więc zawiozłem im całego kompa i się okazało że w serwisie działa... Gdy przywiozłem komputer do domu dalej to samo.. Dlaczego w serwisie działa a u mnie nie? Sam widziałem w serwisie ze działa. Myślałem to może wina monitora lub kabla od monitora ale dlaczego w takim razie działa na zintegrowanej?

Z góry wielkie dzięki.
Wojtooooo
 



Czarny monitor przy odpalaniu komputera.

Postprzez Thunderas 15 Sty 2016, 08:11

Wojtooooo napisał(a): kabla od monitora

Zmień i sprawdź. Sądze, że jeden pin będzie luzny i zależnie od ułożenia kabla łapie styk albo nie.
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Czarny monitor przy odpalaniu komputera.

Postprzez XMan 1 15 Sty 2016, 13:15

Nic dziwnego.

Zmiana karty graficznej na nową. Wyłączenie zintegrowanej karty graficznej w BIOS-ie.

UWAGA !

Najczęściej popełnianym błędem jest wyjęcie starej karty graficznej i podłączenie nowej, bez uprzedniego odinstalowania sterowników po poprzedniej karcie.

W ten sposób popełniony błąd skutkuje najczęściej problemami z uruchomieniem systemu operacyjnego, a konkretnie z niemożnością jego uruchomienia.


W tym przypadku wcześniejsze odinstalowanie sterowników do zintegrowanej karty graficznej.
Możesz sprawdzić ich odinstalowanie teraz oraz uruchomić ponownie komputer...
Nie pomoże to postępuj zgodnie z poradnikiem.
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Czarny monitor przy odpalaniu komputera.

Postprzez apg2312 15 Sty 2016, 16:14

XMan 1, ale tu przecież nie było zmiany karty graficznej.
Wojtooooo napisał(a):Zacznę od początku. Siedziałem na kompie tak jak zawsze, wyłączyłem normalnie komputer a za godzinę gdy chciałem włączyć już miałem problem. Komputer odpalał ale był czarny ekran. Z początku szukałem na necie co to moze byc i wyciągnąłem kartę graficzną, na zintegrowanej odpalił normalnie
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Czarny monitor przy odpalaniu komputera.

Postprzez Thunderas 15 Sty 2016, 23:31

apg2312 napisał(a):ale tu przecież nie było zmiany karty graficznej.
Ale było uruchomienie jej.
Najwidoczniej zintegrowana jest włącozna domyslnie w biosie i "mądry" system ustawił ja jako domyslną i tak zostawił.
Czyli faktycznie albo wyłączyć ja w biosie, albo podłączyć drugi monitor/telewizor.
Niech autor napisze czy inicjajacja biosu jest wyswietlana na monitorze.
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron