• Ogłoszenie:

drukarka nie drukuje miga dioda hp deskjet d1360

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

drukarka nie drukuje miga dioda HP Deskjet D1360

Postprzez Paulka 10 Kwi 2008, 00:37

reklama
Witajcie moi chłopcy :)

Mam problemosa z moja wspaniała drukareczka, otóż dioda zamiast świecić ciągłym światłem, pulsuje... W momencie gdy biorę drukuj dokument, wyskakuje ikonka obok zegarka ze dokument który chce wydrukować oczekuje, ale drukarka nie reaguje, można tak sobie czekać godzinami, nie chce ze mną współpracować :P :) probowałam już wszystkiego, wpinalam w inne usb, podłączałam kabelki na nowa, instalowałam kilka razy, resetowalam komputer, nowe sterowniki, wszystko wszystko i nic. Dodam ze mam tylko jedna diode, na guziczku POWER właśnie ona mruga. Model drukareczki HP Deskjet D1360
moją jedyną wadą jest to, że mam same zalety :)
Awatar użytkownika
Paulka
~user
 
Posty: 715
Dołączenie: 16 Sie 2006, 14:13
Miejscowość: Skarżysko-Kam.
Pochwały: 20



Postprzez Max 10 Kwi 2008, 00:45

Może po prostu za mało tuszu i nie może wystartować - napewno jest takie coś jak program narzedziowy sprawdz ilość tuszu
Pozdrawiam Max . . .
Awatar użytkownika
Max
~user
 
Posty: 178
Dołączenie: 25 Lis 2005, 01:06
Miejscowość: Kraków
Pochwały: 7



Postprzez Paulka 10 Kwi 2008, 09:41

tusz byl niedawno kupiony, odpada wina tuszu, drukowalam tydzien temu bylo wszystko ok
moją jedyną wadą jest to, że mam same zalety :)
Awatar użytkownika
Paulka
~user
 
Posty: 715
Dołączenie: 16 Sie 2006, 14:13
Miejscowość: Skarżysko-Kam.
Pochwały: 20



Postprzez free25 10 Kwi 2008, 10:33

Domyślam się że chodzi o diodę główną. Zobacz czy komputer widzi drukarkę. (w każdym programie -> Plik->Drukuj. TYP i GDZIE. Powinna być nazwa drukarki i DOT). Jeżeli nie ma to albo sterowniki albo kabel. Stawiam na kabel. Spróbuj innego kabla łączącego komputer z drukarką.

Jeżeli widzi spróbuj wykonać oczyszczanie głowic i wydruk testowy - powinno być w programie dołączonym do drukarki (w każdym programie -> Plik->Drukuj->Właściwości-> Services -> Open HP ToolBox. Dalej sobie poradzisz ;)
free25
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 24 Cze 2006, 13:05
Miejscowość: Nieznana
Pochwały: 18



Postprzez MaTi 10 Kwi 2008, 12:29

Mogą to być również styki elektryczne na kartridżu które uległy zanieczyszczeniu przez co drukarka może mieć kłopot z akceptacja kartridża. Wypadałoby spróbować przetrzeć styki na kartridżu oraz w drukarce szmatką nasączoną alkoholem technicznym.
Jeżeli to nie pomoże to przyczyną może być uszkodzenie elektroniki kartridża i wtedy wypadałoby wymienić kartridż na nowy, ale to w ostateczności jak nic nie pomoże.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: nifaley oraz 25 gości