• Ogłoszenie:

nie uruchamianie się komputera

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Nie uruchamianie się komputera

Postprzez DragonWings 13 Mar 2008, 20:24

reklama
Otóż przyszedłem do domu , bo chciałem wsadzić nową kartę graf. więc wyłączyłem kompa. Potem wsadziłem karte, i coś tam mi nie pasowało (tzn. jedna rzecz), więc wyłączyłem kompa i wyjąłem nową kartę. Właczyłem monitor po podłączeniu kabla do wbudowanej kart graf. i... pokazuje się czarny ekran po odpaleniu :|

Nawet po podłączeniu nowej karty jest to samo. Nie palą się diody sygnalizujące LAN itp. Ale np. dioda na płycie głównej (zielona) pali się, dysk słychać że pracuje, a wiatraczek na procku się kręci.

I o to moje pytanie: co poszło nie tak? obstawiam, że niestety płyta główna :| ;/

P.S: Po wyjęciu i włożeniu kabla do zasilacza, dioda od lanu pali się na pomarańczowo, a kiedy odpalam kompa to gaśnie i żadne się nie palą oprócz tej zielonej na płycie głównej.

Pomocy ;/

P.S2: dodam, że to na 100% NIE wina zasilacza. Podłączałem inny i objawy były IDENTYCZNE. ;/

P.S3: szukałem odpowiedzi na pytanie, ale najczęściej rozwiązaniem problemu był zasilacz, a on u mnie jest w 100% sprawny...
DragonWings
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 13 Mar 2008, 20:21



Postprzez Sundance_kid 14 Mar 2008, 13:55

Wyjmij bateryjkę od BIOSu i po jakimś czasie włóż ponownie.

Autor postu otrzymał pochwałę
Sundance_kid
~user
 
Posty: 134
Dołączenie: 01 Maj 2006, 15:44



Postprzez Dzi@dek 14 Mar 2008, 14:28

Podaj nam jaka to grafika była i będzie.

Wyjmij nową kartę.
Odinstaluj sterowniki od poprzedniej karty graficznej oraz ja usuń.
Po restarcie kompa - włóź kartę i zainstaluj ją,
Image Image
Dzi@dek
^zasłużony
 
Posty: 3854
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:18
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 210



Postprzez kahoona 14 Mar 2008, 15:14

DragonWings - płyta i / lub procesor do testu w serwisie, moim zdaniem.

Ze wskazaniem na procesor - w BIOS płyty miałeś prawdopodobnie uaktywnioną opcję "Wake on LAN" - stąd oczekiwanie (i dioda) na sygnał wzbudzenia. Po włączeniu - typowe oznaki spalonego procesora (nie wykluczam spalonej częściowo płyty).
Jaki zasilacz miałeś / używasz do testów?
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez Sundance_kid 14 Mar 2008, 15:36

Dzi@dek napisał(a):Odinstaluj sterowniki od poprzedniej karty graficznej oraz ja usuń.

Jak ma ją odinstalować skoro mu system się nie uruchamia?
Sundance_kid
~user
 
Posty: 134
Dołączenie: 01 Maj 2006, 15:44



Postprzez DragonWings 14 Mar 2008, 16:28

Wysłałem płytę do serwisu. Dodatkowo, postanowiłem kupić lepszy zasilacz, bo znajomy informatyk (skończył studia informatyczne), powiedział, że mój zasilacz to straszny shit i najprawdopodobniej płytę główną wykańcza zasilacz.

Jak wróci płyta główna z serwisu to dam znać czy na tym polegał problem :)

Pozdrawiam
DragonWings
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 13 Mar 2008, 20:21



Postprzez Cichy_bob 14 Mar 2008, 18:28

Dzi@dek napisał(a):Podaj nam jaka to grafika była i będzie.

Wyjmij nową kartę.
Odinstaluj sterowniki od poprzedniej karty graficznej oraz ja usuń.
Po restarcie kompa - włóź kartę i zainstaluj ją,

Mam identyczny problem i nie wiem jak to zrobić bo komputer mi się nie uruchamia. Widzę, że się znasz na rzeczy i może Ty byś pomógł ale w inny sposób bo ten jest niemożliwy. :(

[ Dodano: Dzisiaj o 23:33 ]
Po resecie płyty głównej (trzeba wyciągnąć baterię) i zainstalowaniu Ubuntu 8.04 problem zniknął. :)
Cichy_bob
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 14 Mar 2008, 18:10
Miejscowość: Lichtenstein




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości